Upgrade McIntosh

Diskuze o předzesilovačích.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

Dnes som upgradoval McIntosh C2500 výmenou elektróniek. Namiesto pôvodných McIntosh Ecc83 (pravdepodobne Svetlana) som osadil Genalex Gold Lion Ecc83. Rozdiel vo zvuku bol okamžitý. Zvuk sa vyčistil, jednotlivé nástroje znejú jasnejšie, najväčší prínos bol na basoch. Jasné, pevné a čisté. To je záver po cca 1 hod. počúvania. Po ďalších 50 hodinách napíšem, ako sa zvuk posunul.
Tento príspevok píšem pre tých, ktorých to zaujíma a ktorým to môže pomôcť v prípadnom upradovaní ich zosilňovačov. Podľa niektorých amerických fór bol veľký zvukový prínos Genalex zaznamenaný aj pri iných značkách, ako Audio Research, Einstein, v Nemecku Octave.
Géniovia, môžete začať !!! (asi viete, o koho ide)
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od Dieter Burmester »

Me spise zajima, jaky mas k tomu zdroj a jake monobloky ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od lubin »

Ano elektronky mají velký vliv na zvuk. Sám používám v preampu na první pozici Tungsol Gold pin (12ax7), za nima zmíněné Gold Lion Gold Pin (bohaté, hladké). Jako poslední mám osazeny (12au7) výběrové od TADu...zde je výrobcem asi China. Preamp vykazuje oproti původnímu osazení větší rozlišení a přesnost, vynikající prostorovost a přitom ještě neztrácí elektronkovou "příchuť". Rozdíly jsou mimořádně velké, na úrovni výměny komponentu podobné koncepce...Elektronek jsem vyzkoušel pěknou řádku (v předku) a tak pokud by to zajímalo více lidí, napíšu moje subjektivní pocity o změnách při jednotlivých typech.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od pajuna »

aretax píše:Dnes som upgradoval McIntosh C2500 výmenou elektróniek. Namiesto pôvodných McIntosh Ecc83 (pravdepodobne Svetlana) som osadil Genalex Gold Lion Ecc83. Rozdiel vo zvuku bol okamžitý. Zvuk sa vyčistil, jednotlivé nástroje znejú jasnejšie, najväčší prínos bol na basoch. Jasné, pevné a čisté. To je záver po cca 1 hod. počúvania. Po ďalších 50 hodinách napíšem, ako sa zvuk posunul.
Tento príspevok píšem pre tých, ktorých to zaujíma a ktorým to môže pomôcť v prípadnom upradovaní ich zosilňovačov. Podľa niektorých amerických fór bol veľký zvukový prínos Genalex zaznamenaný aj pri iných značkách, ako Audio Research, Einstein, v Nemecku Octave.
Géniovia, môžete začať !!! (asi viete, o koho ide)
Aretax
Muzes se pochlubit s celym retezcem?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

Napísal som Ti zostavu do SZ, zverejňovať ju nechcem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

Po odohraní asi 30 hodín sa zvuk zjemnil, pribudli detaily a hlavne presnosť. Pri počúvaní veľkého orchestra vie poslucháč presne definovať postavenie jednotlivých nástrojov v orchestri. Môžem povedať, že so zvukom som naozaj veľmi spokojný. Dokedy - to neviem. Asi pokiaľ ma nenavštívi "hifi červík" - poznáte ho asi všetci.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od Otikle »

Dobrá zpráva, protože přesně tento upgrade plánuju. Stejně tak i u koncáku s Gold Lion KT88. Celé sety pro upgrade nabízí thetubestore.com, ale štve mě teď ten dolar za 26,- v kombinaci se clem a DPH. Nemá někdo tip na evropský obchod kde se dá koupit matched set elektronek pro upgrade celého preampu i koncáku?
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

Netreba objednávať v Amerike. Predaj je vo Velkém Meziříčí: http://www.hudebniraj.cz. Dokonca aj ceny sú skoro rovnaké, navyše dodávky sú cez nemeckého dodávateľa elektróniek TAD, pred predajom sú premerané a selektované.
Teraz, po cca 100 hod. prevádzky môžem napísať definitívne stanovisko k elektrónkam Golden Lion. Asi po 50 hodinách sa zvuk ustálil. Oproti pôvodným McIntosh (originál nejaké Sovtek) je zvuk dynamickejší, presnejší a jednotlivé nástroje hrajú čistejšie. Kým sa elektrónky zahoreli, tak najprv nastúpili veľmi silné basy, ktoré sa však časom vyčistili, spresnili a upresnilo sa celé hudobné spektrum. Neviem to presne opísať, ale som veľmi spokojný a s elektrónkami som už "vybavený". Zlepšilo sa výrazne aj priestorové podanie. Do predzosilňovačov McIntosh C2500 a C2300 ich doporučujem. Prínos je výrazný.
http://www.hudebniraj.cz/inshop/scripts/shop.aspx
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

Ďalší upgrade som urobil výmenou poistky. Skúšal som postupne nasledovné poistky:
- SR Black: keď bola nová, zvuk bo vynikajúci, hlboké, pevné basy, príjemné stredy, vzdušné výšky. Zahorením, cce po 100 hod. sa zvuk podstatne
zhoršil, ostal plochý, nevýrazný, jednoducho nudný
- AHP: vynikajúce, vzdušné stredy, mierne zahuhlané basy, príliš jemné výšky.
V obidvoch prípadoch hrala lepšie pôvodná sklenená trubička.
Hifi Tuning Supreme 3: Ihneď po výmene bol zvuk síce jasný, vzdušný, ale mierne drsný, až surový. Basy boli príliš tvrdé. Priestorové podanie bolo
vynikajúce, ale nástroje hrali mierne "surovo", aj keď reálne. Po cca 50 hod. počúvanie však zvuk sa zjemnil, pribudla
vzdušnosť, basy sa mierne zaoblili, ale ostali konkrétne a veľmi dôrazná, stredy a výšky sú veľmi reálne, ale príjemné na
počúvanie, vynikajúce rozlíšenie jednotlivých nástrojov, ako aj ich výborná lokalizácia v obidvoch osiach (x, y). Táto
poistka ostala v kombinácii s lampami Gold Lion. Po ďalších cca 50 hod. sa zvuk ešte mierne zjemnil a stabolizoval sa.
S touto poistkou som naozaj spokojný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

V pondelok som opäť urobil upgrade a to výmenou elektróniek Genalex Gold Lion za tieto:
JAN-GE 12AX7WA
Po 2 dňoch hrania sa zvuk opäť posunul k lepšiemu. Rozdiel oproti Gol Lion nebol tak výrazný, ako keď som vymenil pôvodné, ale napriek tomu je počuteľný. Zvuk spevnel, je lepšia separácia nástrojov, hlavne keď hrá veľký orchester. Najväčší rozdiel je v podaní basov. Sú čistejšie, pevnejšie a dynamickejšie, pritom nestratili nič, so svojej sily. Na záver - tieto elektrónky sú tichšie, menej šumia a pri hudbe majú tichšie pozadie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od lubin »

aretax píše: 19 úno 2020 07:49 V pondelok som opäť urobil upgrade a to výmenou elektróniek Genalex Gold Lion za tieto:
JAN-GE 12AX7WA
Po 2 dňoch hrania sa zvuk opäť posunul k lepšiemu. Rozdiel oproti Gol Lion nebol tak výrazný, ako keď som vymenil pôvodné, ale napriek tomu je počuteľný. Zvuk spevnel, je lepšia separácia nástrojov, hlavne keď hrá veľký orchester. Najväčší rozdiel je v podaní basov. Sú čistejšie, pevnejšie a dynamickejšie, pritom nestratili nič, so svojej sily. Na záver - tieto elektrónky sú tichšie, menej šumia a pri hudbe majú tichšie pozadie.
Někdy bych se zase rád zastavil...a donesu ti Mullardy. Padneš na zadek :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od wolf »

Ahojte, už som to tu spomínal kedysi . Mám integráč na predku 12AU7 , skúšal som už všeličo ... ale u mňa o konskú dľžku vyhrali Psvane.
Gold Lion boli na basoch objemnejšie , ale nie také presné ako "pavani".Na výškach tiež výraznešie ale menej čisté.
Psvane, aspoň u mňa , mi prídu viac hájend. V čom vynikajú , je úžasný priestor a sú neskutočne tiché.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

Lubin: rád Ťa privítam.
Wolf: U mňa zas boli Psvane absolútny prepadák. Boli ostré, priveľmi zdôrazňovali výšky. Ešte mám 3 ks v originálnom balení na predaj. Iba som ich skúšal, hrali asi 5 hod.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od antipop »

:thumbup: Víte že McIntosh u svých zesilovačů používá tranzistory, kondenzátory, apod., které jsou většinou české výroby. :thumbup:
Když už české tak i lampy a nasadil jsem vynikajicí Tesly e83cc na main výstup

Obrázek

Obrázek
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od aretax »

Môžeš popísať zmenu?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
antipop
Příspěvky: 152
Registrován: 04 bře 2015 21:06
Bydliště: Krakonoše

Re: Upgrade McIntosh

Příspěvek od antipop »

Kvalita těchto elektronek Tesla je známá, absolutně tiché a v podstatě žádné zkreslení ani zvukové zabarvení.Zvukově absolutní špička. :thumbup:
Můj největší posun je v digitální části.Samotný DAC je již v základu vynikajicí ale po výměně je pro moje ucho referenční.Popis posunu zvuku sedí s tím co již bylo napsáno víše.
V porovnání třeba s Electro Harmonix které mám zvukově rád mají podstatně lepší prostor přesnější středy a výšky.
Phono část je samostatná kapitola... lehce jsem je prubnul i na MC výstupu a hrálo to skvěle. :thumbup:
McIntosh-Sonus Faber-Pro-Ject-Oppo-Townshend
Odpovědět