Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
monte

Přenosky

Příspěvek od monte »

Goldring Eroica H, přenoska typu MC, velmi se mi líbí. Ideální parametry, trošku malá váha, ale mám přídavná závaží pro ramínko.


Obrázek

Frekvenční rozsah: 20Hz-22kHz ± 2 dB
Rovnováha kanálů: 1 dB max. @ 1kHz
Separace kanálů: 25dB min. @ 1kHz
Citlivost: 2.5mV ± 1 dB
Sledovací úhel: 20 °
Hrot: Gyger II
Zatěžovací odpor: 47,000 Ohm
Kapacita zatížení: 100-500pF
Vnitřní indukčnost: 0,2 mH
Vnitřní odpor: 77 Ohm
Hmotnost přenosky: 5,5 g
Upevňení: 1/2" - 12,7 mm
Přítlačná síla: 1,5-2,0 g (1,7 g nom.)
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Koetsu URUSHI WAJIMA, cena asi 4300 USD. Taková přenoska se poslouchá sama, jen pohledem.

Obrázek Obrázek

Type: Moving coil
Output voltage: 0.4mV
Frequency response: 20Hz - 100kHz
Output impedance: 5.5 ohms
Channel Separation: 30dB
Channel Balance: 0.5dB
Coil Material: High degree purity silver wire
Tracking force: 1.8 ~ 2.0g
Weight: 9.4g
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Sumiko Blue Point Special EVO III

Pujčil jsem dvě desky příteli, včera jich vrátil. Dám na gramofon a hrůza, samý praskot. Tak mi zničil dvě desky, jak je to možné? Vždyť má kvalitní gramo i přenosku, kde je problém. Pravděpodobně v odkapotované přenosce Sumiko Blue Point Special EVO III a byl.

Obrázek

Tak jsem si vzpomněl jak líce a střílí z pistole jako vzteklý :lol: , dám desku do pračky a problém byl okamžitě pryč. Takže Sumiko odkapotované vytváří silný magnetismus.
Roman2

Re: Přenosky

Příspěvek od Roman2 »

Monte, tu Sumiko máš ty, nebo ten tvůj kamarád? Rozumím tomu správně, že zmagnetizovaná přenoska vytváří povrchový praskot? Jen mi nejde do hlavy, že ten praskot zmizel po vyprání desky, spíš bych si tipnul, že zmizí po demagnetizaci přenosky. :smile:
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Sumiko má přítel. Originál mycí tekutiny odstraní elektrický náboj jako demagnetizer na několik měsíců. U mne aspoň vyprání pracuje na sto procent. V podstatě ve spojení s PerspeX už nevím co to je. Včera, když jsem se chytil desky rukama, tak jsem cítil elektřinu. Je to důvod proč si myslím, že se Sumikem není něco v pořádku. Cívky na přenosce nemají v podstatě žádné stínění a pár milimetrů od desky udělá své. Možná přenoska Sumiko může být i vadná nebo něco, ale bylo vše velmi evidentní. Taky je možné, jestli známý není opačný náboj, jako léčitelé :lol: :lol:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Přenosky

Příspěvek od Peer »

Monte, nemyslím si, že za ten problém může nekapotovaná přenoska.
Takové přenosky vyrábí i jiné firmy než Sumiko.
Demagnetizace přenosky se vyplatí. Provádím to jednou za nějaký čas, dle
četnosti hraní LP.
Vyprání desky odstraní statický náboj ale na kratší dobu.
Ovšem v čem by mohl být problém, netuším. :sad:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přenosky

Příspěvek od fox »

Peer má pravdu. Vyprání LP působí jenom na krátkou dobu. Doporučuji pistolku Zerostat. Opravdu je to slyšitelné.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Hifi hošani, já si nevymýšlím. Problém nastal a proto jsem ho napsal. Statická jako prase, někde vznikla a ne u mně. S kapalinou nemáte pravdu, účinkuje líp jako zerostat.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od Mark Levinson »

Nejsem sice vlastníkem kolovrátku, ale myslím si, že odkapotovanou přenoskou to nebude (tedy pokud není vadná), protože tenhle způsob provedení používá více firem např. Dynavector

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Přenosky

Příspěvek od fox »

monte píše:Sumiko Blue Point Special EVO III

Pujčil jsem dvě desky příteli, včera jich vrátil. Dám na gramofon a hrůza, samý praskot. Tak mi zničil dvě desky, jak je to možné? Vždyť má kvalitní gramo i přenosku, kde je problém. Pravděpodobně v odkapotované přenosce Sumiko Blue Point Special EVO III a byl.

Obrázek

Tak jsem si vzpomněl jak líce a střílí z pistole jako vzteklý :lol: , dám desku do pračky a problém byl okamžitě pryč. Takže Sumiko odkapotované vytváří silný magnetismus.

A nebo nad deskou třel ebonitovou tyč liščím ocasem. :eek: :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Možná i vadný Zerostat, před rokem se ptal, jestli jde na EBAY koupit. Zerostat možná střílí opak :lol: Jak bude na Skype, tak se ho zeptám na problém. Jestli ho manželka pustí k počítači :thumbdown: :lol:, hifisti mají těžký život.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Přenosky

Příspěvek od Pytell »

Sumiko Blue Point Special EVO III používám na svém gramci a nic takového jsem nespozoroval, dle mě špatná přenoska nebo něco v kabeláži ramínka.

Používám pistolku Zerostat a grafitový kartaček Philips s uzeměním, který vám s povrchu desky svede statický naboj.

Demagnetizér přenosek nevlastním, ale jako obdivovatel vintage aparátků mám i několik demagnetizerů na koutoučáky a kazetáky, a jednou mi jeden kolega říkal, že to dělá tímto s velikým úspěchem.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Taky používám bez problému demagnetizér pro hlavy. Jen všechny pásky raději odnesu za roh, abych si je nesmazal. Hodně ho používám hlavně na NC 440, víc jak na hlavy magnetofonu :lol:
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Jen bych dodal, snažíme se o super kabely, odstíněné nejlíp tři vrstvy a odkapotované cívky (magnet, okolo namotané dráty, co je to) na přenosce žádný problém ? Prostě logika mi to nebere. Nechci zavrhovat tyto přenosky, ale ? Mám jen jinný názor, tak se nerozčilujte :lol:
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Přenosky

Příspěvek od anawak »

Idem vyskusat tuto prenosku, ktora je chvalena a vychvalovana do nebies v kazdom fore a v kazdom casaku. Som velice zvedavy co to bude ked jej dam prehrat riadny Metal... :D :D

Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Přenosky

Příspěvek od anawak »

najviac ma sere, ze je to z plastu. Nie je to tak trochu chore???
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Přenosky

Příspěvek od bigjoe »

Anawak:
najviac ma sere, ze je to z plastu. Nie je to tak trochu chore???
To je přece proto, aby nebyla moc drahá... :D x_x
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Přenosky

Příspěvek od boxer »

Jestli ten "plast" je chorý nebo ne, je otázka pro posluchače.

Po přečtění recenze ve Stereophile (který snad jako jeden z mála se dá brát alespoň trochu vážně), je to docela bomba.

Když ji přirovnávají k 4500 UDS Titanu, tak asi nebude špatná. Navíc je tam popsáno,proč "umělá hmota".
Roman2

Re: Přenosky

Příspěvek od Roman2 »

Anawak,
tohle už bude pořádná šupa, ale co tak ZYX Omega? Sám si mi ty přenosky doporučoval a musím říct, že jsem moc spokojený! \:D/
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Přenosky

Příspěvek od anawak »

ZYX je spicka a som rad , ze si spokojny. Ale ja idem Lyru vyskusat, nie kupovat....... Musime poznat aj ine znacky, no nie?? :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Přenosky

Příspěvek od boxer »

Obrázek
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Ramínka SME http://www.sme.ltd.uk/content/Home-940.shtml

Našel jsem ramínko u Thorens http://www.analogue-classics.com/html/t ... d_124.html, tak máš pravdu. Jde mi o slovo okopčení. Co když tam byla spíš spolupráce, vždyť by hrozilo Tesle patentové řízení i dnes. Na pohled je koncepce stejná, ale rozměry a vlastnosti jsou jiné. I když vládli komouši, tak mezinárodní smlouvy a patenty museli dodržovat. To Japonci byli jiní kanoni, asi jako dnes Čína. Je fakt, že se u nás tyto gramofony osazené SME nikdy nedostaly, aspoň si nepamatuji.

Nedávno jsem na tube našel pořad, jak celý svět okopčil rám Jawy. Bývalý majitel , pak konstruktér vymyslel převratný rám, který se na motorkách používá i dnes. U nás se samozřéjmně nevyráběl. Prostě je bordel na světě. Komouši by měli být souzení i za tyto věci, kdy nechránili patenty a nápady našich lidí !!
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Přenosky

Příspěvek od lidumil »

Nemáte někdo zkušenost s touhle přenoskou? Audio-technica atp-2xn. Díky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Obrázek

Skvělé analogové železo, moje rocková baculka :thumbup: :thumbup: :thumbup: , jen zkouším adresu obrázku z facebooku, funguje :thumbup: .
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Obrázek

Technical Data:
Output voltage at 1000 Hz, 5cm/sec. 0,3 mV
Channel balance at 1 kHz < 0,2 dB
Channel separation at 1 kHz > 28 dB
Channel separation at 15 kHz > 22 dB
Frequency range at - 3dB 10-60.000 Hz
Frequency response FIM distortion at recommended 20 Hz-20.000 Hz + 0.5/- 1.5 dB
Tracking ability at 315Hz at recommended tracking force 90 µm
Compliance, dynamic, lateral 11 µm/mN
Stylus type Special polished Nude Ortofon Replicant 100 on Boron Cantilever
Stylus tip radius r/R 5/100 µm
Tracking force range 2,3-2,8 g (23-28 mN)
Tracking force, recommended 2,6 g (26 mN)
Tracking angle 23°
Internal impedance, DC resistance 4 Ohm
Recommended load impedance > 10 Ohm
Cartridge body material SLM stainless steel and special proprietary TPE compound
Cartridge colour Black
Cartridge weight 28 gram
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

SHURE ME95ED, pěkně se o přenosku pobili na Aukru http://aukro.cz/prenoska-shure-me95ed-n ... ?source=oo i když se mi nezdá inzerát. Na půdě přes 45 let a v takovém stavu, jako z obchodu :lol: . Dobře zvolená slova udělají své.

3040108065_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Přenosky

Příspěvek od drvoštěp »

29 let. :silent:
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Neopravil jsi datum, před týdnem byl 64 :lol: , víc jsem nezkoumal :lol:. Nevím kdy se začaly vyrábět a je mi to šumák.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Přenosky

Příspěvek od drvoštěp »

Doufám že nemáš zbroják.Střílíš od pasu a mrtvoly překračuješ...(Nevím kdy se začaly vyrábět a je mi to šumák) :o) Ale jinak =))
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Zbrojní mám, jak to víš ?? :lol:
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: Přenosky

Příspěvek od drvoštěp »

Tuším... =))
henryshow

Přenosky

Příspěvek od henryshow »

Těžko se někdo dostane k tak kvalitním přenoskám, jak se to povedlo mně. Mám Denon 103 MC, Benz Ruby II MC a Transfiguration Supreme MC. Slyším to přez triodový zesilovač 300B a triodový preamp a trafa Lundahl.Boxy Cabase. Musím konstatovat, že v témto směru hi-end tecniky ja zcela jasno. Drahé komponenty jsou dobré. Srovnání ceny a slyšitelného rozdílu ve zvuku závisí na ostatních komponentech zvukové sestavy. Ty musí odpovídat kategorii. Ani svým přátelům nedoporučuji vlastnit to nejlepší, protože pak přestanou poslouchat mnoho desek a Cd nosičů pro špatnou zvukovou kvalitu nahrávky.
rOn
Příspěvky: 169
Registrován: 07 bře 2012 22:04

Re: Přenosky

Příspěvek od rOn »

a ako hodnotíš zvuk tých troch prenosiek čo si vymenoval? trocha sa rozpíš, celkom by ma to zaujímalo.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja treba dve z techto prenosek slysel, takze zas tak ojedinela udalost se ti neprihodila, jo? :D Za sebe mohu rict, ze se mi libila Transfiguration, Benz me nikdy bavit nebudou a Denon nepovazuji...no nic :lol:
Dieter Burmester
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Téma přenosky již existuje .........................
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Téma přenosky již existuje .........................
(Edit by ML)
Vlastíku, díky.
Téma "Přenosky" jsem sloučil dohromady.
Mark Levinson
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Slyšel někdo tento předzesilovač http://www.gradolabs.com/page_cartridge ... 8844ca504c za 500 USD ?
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Denon DL-S1 Phono, cívka slitina zlata a mědi

Obrázek
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

ivanb_cko píše:

Ještě se vracím k problému citlivosti, kroky atd. Pamatuji tento problém a obrovský měla přenoska MC Tesla na gramu NC450. NC450 byl šit a na větší hlasitost nepoužitelný gramofon. Dnes bych NC450 vintage nechtěl ani zadarmo.


Obrázek
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Přenosky

Příspěvek od Ramones »

zajímavé srovnání...mezi 1 a 3 minimální rozdíl, 2 zvýrazněné středy...ale neposlouchal jsem přes sluchátky, jen levné PC bedýnky mimo domov.

http://www.youtube.com/watch?v=gLvjPM5wcV8
Odpovědět