Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Bravo efendi. Saec vypadá moc pěkně. Gratuluju k úlovku a že risk vyšel. (*)
Frogyman , máš možnosti jako nikdo. Děkuju že sdílíš. Tvá přenoska je tip na konečnou viď ?

IvanB_čko MC HO Audioquest AQ 505 zatím nechávám spát. MC HO Hana SH je fakt dobrá a zlobí mě brum kvůli konektoru v ramínku. Až vyřeším, poslechnu.
U RONa na Micro Seiki a Camtech phono hrála moc pěkně.

Nejdůležitější je kompaktibilita s ramenem a phonem. Pak se může stát, že magneticky odpružený gramofon s specifickým uhlíkovým ramenem a lampovým phonem zahraje nejlépe s starou MM přenoskou. U mě se také jevila Ortofon MC10 po rozehrání trochu nepříjemná oproti různým MMkám a Sumiku BP2. A bylo to vibracemi

Největší problém s křehkostí chvějky, byly u MC LO Ortofonu vycházejícího z Kontrapunkt B a jeho rubínové tyčinky. Dnes se dělá Cadenza Blue a nevím, zda je to stále vlastnost rubínové chvějky. Přenoska se nemusela rozehrávat, hrála velmi kultivovaně. Stačilo rychleji přiložit na LP a bylo po ní.
https://www.ortofon.com/mc-cadenza-blue-p-488-n-1579

Bórové chvějky jsou odolnější.
Hliník a slitiny si dají naložit velmi hodně.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Přenosky

Příspěvek od Pytell »

Minulý týden jsem kompletoval gramo a osadil optickou přenoskou DS-003 a phono Soulnote E - 2 :
20231107_172131.jpg
Po zapojení a nastavení , jsem byl zvědav na zvuk -- ten mě oslovil , čistotou , odstup od šumu a krásný drive- poslouchal jsem LP 45 Mofi Dire Straits.

Zde je asi budoucnost zvuku z gramce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Miles
Příspěvky: 507
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Přenosky

Příspěvek od Miles »

Nádherná fotka , tak to gratuluji novému majiteli k tak nádherné sestavě včetně phona Soulnote E 2 :thumbup:
Antony
Příspěvky: 47
Registrován: 23 led 2015 09:57

Re: Přenosky

Příspěvek od Antony »

Krásná sestava.
S přenoskou DS-003 mám stejnou zkušenost.
Odpovědět