Přenosky

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

SHURE M75ED
23632319_1601279436597682_7979443853049049875_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Shure V15 III zlatý grál přenosek , zahlédl jsem na Ebay nerozbalenou za 35000,- plus clo a DPH

video https://youtu.be/4QU-vgzFXyg
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

V15 typ III a IV, prípadne typ 95 boli a sú naozaj bez konkurencie. Zohnať ich je umenie. Ešte stále sa k nim pomerne jednoducho dajú kúpiť nové náhradné hroty. Ale tá, čo je na obrázku - M 75 bola vždy "šunt". Predávala sa pomerne lacno v Tuzexe.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Aretax nepřeháněj, Shure byly o třídu lepší než Tesly. Tesly byly tak špatné, že přehrály i průvan :lol: . Ono v těch dobách jsme moc na výběr neměli. Kvalitní gramofony byly taky nedostupné i v Tuzexu. Dodnes mi leží v hlavě magnetofon Revox B77, neustále ho mám před očima v Ostravě v Tuzu. Byl o deset tisíc dražší, než moje Škoda 120GLS.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Stanton Pickering, slyšel, nebo viděl u nás někdo tyto přenosky ?

s-l1600.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Neviem, ako v Ostrave, ale v Bratislave boli v Tuzexe M 75 - ky bežne dostupné nestály tak veľa (myslím, že okolo 150 bonov). Mal som ich niekoľko po sebe. O zvukovej kvalite v porovnaní s Teslou je zbytočné diskutovať, ale občas sa v Tuzexe objavili aj 95-ky. Nepamätám si už cenu, ale viem, že boli rozprávkovo drahé. Dokonca sa objavili aj Ortofon MC10. Na tú som si šetril celé leto na brigádach a aj som si ju kúpil. Drahá vtedy bola všetka elektronika z dovozu. Pamätám si, že za receiver Aiwa som zaplatil 2500 bonov (čo bolo cca 13700 Kčs, t.j. asi 5 slušných mesačných platov). Zosilňovač Technics SU V4 stál cca 1700 bonov, gramofón Pioneer PL 600 asi 2300 bonov s nejakou smiešnou prenoskou, ale vtedy to bola u nás absolútna špička.
Vtedy to bola u nás absolútna špička. Ale to sú spomienky. Aj farebný televízor stál majetok, aj pračka Philco, alebo Zanussi. Dokonca sa na tieto výrobky stála niekoľkodňová fronta - ľudia pred Merkuriov pri čakaní na pračku striedali a noc strávili v spacákoch. O aurách ani nehovorím...Na prenosky sme aspoň nemuseli stáť v rade. Na farebný televízor Salora to bolo však "iné kafe".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

s-l1600 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od Urbino »

monte píše: 16 pro 2022 17:38 Aretax nepřeháněj, Shure byly o třídu lepší než Tesly. Tesly byly tak špatné, že přehrály i průvan :lol: . Ono v těch dobách jsme moc na výběr neměli. Kvalitní gramofony byly taky nedostupné i v Tuzexu. Dodnes mi leží v hlavě magnetofon Revox B77, neustále ho mám před očima v Ostravě v Tuzu. Byl o deset tisíc dražší, než moje Škoda 120GLS.
Taky jsem tam několikrát u něj zasněně stál :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :crazy: :crazy: :crazy:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Monte :thumbup: , Stanton a Pickering byly fajn značky, kámoš měl jejich zastoupení DJ a hrál na takovou. Velmi dobrá MM.
https://www.stereophile.com/content/sta ... cartridges

Co se týká dostupných přenosek za socíku, dala se údajně koupit JVC Z-4, mmka za nemnoho bonů.

Jsem zvědav na starou přenosku Audioquest AQ-505 s dutou safírovou chvějkou. Je také MC HO kolem 2 mV, výrobce asi Scan Tech Japonsko.
https://www.vinylengine.com/library/scan-tech.shtml

Safír je křehký, provoz je riskantní, ale doufám v pomoc plně automatického Sony PS X-60, kdy si rameno klade i sundává gramofon sám.
Dosud dobrá a bezpečná Hana SH s hliníkovou chvějkou bude vyzvána k srovnání.
317906286_882829949380780_2805450669853672239_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zvuk dobrý - všechno dobré
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Efíku, za japonskými přenoskami zavírám dveře. To co dnes slyším z prastaré N95ED nemá obdobu. Asi si vše k sobě co mám, na sto procent sedlo. Žádné zkreslení, plno detailů, které jsem nikdy na vinylu ani neslyšel.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přenosky

Příspěvek od Mark Levinson »

efičák píše: 18 pro 2022 02:17 Co se týká dostupných přenosek za socíku, dala se údajně koupit JVC Z-4, mmka za nemnoho bonů.
Efi, přesně tuhle přenosku (JVC Z-4S) jsem měl na svém gramofonu Tesla NC 470 někdy v roce 1986. Byla kupována v Tuzexu za 110,- Bonů, jestli si dobře pamatuji. A byl jsem s ní náramně spokojen nevědíce nic více........ :lol:
Mark Levinson
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

321026230_3361176720830002_6478328259769468089_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Přenosky

Příspěvek od efičák »

Mark Levinson píše: 19 pro 2022 19:04
efičák píše: 18 pro 2022 02:17 Co se týká dostupných přenosek za socíku, dala se údajně koupit JVC Z-4, mmka za nemnoho bonů.
Efi, přesně tuhle přenosku (JVC Z-4S) jsem měl na svém gramofonu Tesla NC 470 někdy v roce 1986. Byla kupována v Tuzexu za 110,- Bonů, jestli si dobře pamatuji. A byl jsem s ní náramně spokojen nevědíce nic více........ :lol:
Ano Viktore ? To je trefa do černého. Byla to nejlepší koupě cena - výkon. (*) Já měl nedávno NC470 a neuměl sem ji rozehrát. Kámošovi někdo ji daroval upravenou a vynikající výsledek, zvuk z phona v integrovaném Denonu je excelentní. Někomu hoří i voda. Všichni někoho takového známe.
monte píše: 19 pro 2022 17:41 Efíku, za japonskými přenoskami zavírám dveře. To co dnes slyším z prastaré N95ED nemá obdobu. Asi si vše k sobě co mám, na sto procent sedlo. Žádné zkreslení, plno detailů, které jsem nikdy na vinylu ani neslyšel.
Super foto, díky.
Monte mám tu nějaké Shurky od Zabiniho tak je vyzkouším. Ono je to s přenoskama složité, ale když najdeš tu svou, je to úleva.
A ta má přenoska Audioquest AQ 505, je americko-japonská, tak jí dám šanci. (*)
Zvuk dobrý - všechno dobré
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Přenosky

Příspěvek od PGH »

Taky jsem ji měl a taky na NC 470 a kupoval jsem ji někdy v roce 95-6 a za směšných 400, pamatuju si to dobře neb stala stejně jako ten den kupované CD Led Zepelín.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Také jsem měl přenosku JVC Z-4 osazenou na gramofonu JVC GL a200 a můžu říct, že nehrála o nic lépe, než přenosky tehdejší produkce od Tesly.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

monte píše: 19 pro 2022 17:41 Efíku, za japonskými přenoskami zavírám dveře. To co dnes slyším z prastaré N95ED nemá obdobu. Asi si vše k sobě co mám, na sto procent sedlo. Žádné zkreslení, plno detailů, které jsem nikdy na vinylu ani neslyšel.
Před jpn přenoskami bych dveře rozhodně nezavíral. Měl jsi možnost někdy slyšet třeba Phasemation, My Sonic LAb, Miyajima? A porovnat je s tvým etalonem?
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Zcela zbytečný něco porovnávat,zde končí svět u Cadenza Black, maximálně je vzata na milost nějaká přenoska od VdH.
Názory jsou konzervativní, někteří si dokonce myslí, že přenosku netřeba zarovnávat, protože geometrie a praní desek je jenom pro ču....,jak trefně popsal stav věcí velmi blízký hifi kamarád.
Toto týká se i ramen, však víš jaké reakce byly na špičková ramena Glanz,Ikeda,Oracle,Dynavector...,která jsi zde na fóru představoval.
Opravdový ohlas od místního "guru"byl až u ramene SME pětkové řady na Gyrodeku,nebo Orbe.Přestože je SME V.výborné rameno je to smutné.
Nebýt fotbalu je fórum poslední dobouprakticky bez příspěvku,vyjma asi dvou dotazů na koupi cd přehrávače.
Sorry za off topic.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Na Youtube už nerozhodují roboti, ale autoři. Už jim došlo, že naše krátká videa jsou spíše reklama a zdarma




tube.png
https://youtu.be/6wIm0zTYB0U

Rick Wakeman: The Six Wives of Henry VIII
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Frogyman píše: 20 pro 2022 09:55
monte píše: 19 pro 2022 17:41 Efíku, za japonskými přenoskami zavírám dveře. To co dnes slyším z prastaré N95ED nemá obdobu. Asi si vše k sobě co mám, na sto procent sedlo. Žádné zkreslení, plno detailů, které jsem nikdy na vinylu ani neslyšel.
Před jpn přenoskami bych dveře rozhodně nezavíral. Měl jsi možnost někdy slyšet třeba Phasemation, My Sonic LAb, Miyajima? A porovnat je s tvým etalonem?
Tímto směrem jsem nikdy nešel, přenosky nad 100000,- je prostě blbost. Vše je taky o licencích a technici přes padesáti lety nebyli žádná trdla, spíš naopak.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

S tím bohužel nemohu souhlasit. Já proti vintage nic nemám, sám hraji na 50 let starým gramofonu s 50 let starým ramenem a vintage přenoskou a přehrávám na tom 50 let staré desky. Ale mám ve své sestavě možnost přímého srovnání a vím, kde jsou limity vintage a co dovede moderní rameno a přenoska.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Frogyman píše: 20 pro 2022 12:01 S tím bohužel nemohu souhlasit. Já proti vintage nic nemám, sám hraji na 50 let starým gramofonu s 50 let starým ramenem a vintage přenoskou a přehrávám na tom 50 let staré desky. Ale mám ve své sestavě možnost přímého srovnání a vím, kde jsou limity vintage a co dovede moderní rameno a přenoska.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Chlapci, převádíte vše ne jinou rovinu. Já nasadil Shure na hi-tech gramofon. Neřeším, otřesy, magnetismus, šum ze sítě a podobné problémy. Gramo napájí oddělovací trafo, motor řízený krystalem, nej kabel co se pro gramo vyrábí. Vintage NC 440 mám jen pro zábavu a nostalgií :thumbup: . Co si myslím psát nebudu, zas bych mnohých naštval :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dasta píše: 20 pro 2022 11:35 Opravdový ohlas od místního "guru"byl až u ramene SME pětkové řady na Gyrodeku,nebo Orbe.Přestože je SME V.výborné rameno je to smutné.
Tak tragicky bych to nevidel. Nevim, kdo je onen guru, ale fotka gramofonu s Grahamem, Triplanarem a jinymi rameny z nejvyssi ligy by jej mela taktez vzrusit. Problem je, ze malokdo se k takovym ramenum dostane. A uz temer nikdo nemel moznost si s tim delsi cas hrat a vyvozovat zavery. A takhle se potom stane, ze nekdo jako monte predmetnou prenosku povazuje za etalon a svuj gramec za highend. U sebe doma budiz, ale v absolutnim meritku? :-?
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Mne sa to celé javí ako nostalgia za "starým" hifi. Je nad slnko jasnejšie, že dnes sa používajú nové materiály, výskum ide aj v oblasti hifi a bolo by naozaj minimálne "divné", keby tieto nové poznatky a aj nové materiály sa neprejavili vo zvuku. Shure boli svojho času vynikajúce prenosky, ale už aj za socializmu ich zvukovo prekonali nové prenosky, napr. Ortofon MC10, MC20 a pod. Zvukovo sú určite dobé aj teraz, ale naozaj je smiešne ich porovnávať s vývojovo o 40 - 50 rokov novšími - iné vinutia, magnety, brúsenie hrotov, chvejky z borónu, rubínu, ... To isté platí aj pre ramienka, ale aj pre celé gramofóny. Ramienko SME rady V je stále vynikajúce, ale vývojovo zastarané (cca 40 rokov). Staré stroje sú naozaj krásne, ale...aj staré autá boli "tie najlepšie", nemalo sa na nich čo pokaziť, ale kto dnes dá prednosť "starej, dobrej" Š-105 pred moderným autom, ktoré má klimatizáciu, ABS, CDE, EFG, HIJ a pod. a dokonca aj v zime kúri?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Přenosky

Příspěvek od jupol »

aretax, moja reč... :thumbup:
dasta, ja mám tiež Cadenzu Black a som veľmi spokojný
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Ortofon MC10, MC20 a pod Aretax, ty jsi nikdy zvuk Shure neslyšel, jen blafuješ. Ortofon :lol: :lol: :lol:. Popíš mi iné vinutí ? Borová chvějka se dávala na JVC a neuspěla.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky

Příspěvek od terahera »

Já Shure neslyšel,přiznávám(tedy jen pár levnějších modelů,ale to nebylo vůbec pro mé uši),ale hlava mi nebere,proč neůspěšnou boronovou chvějku tak s oblibou výrobci na dnešních přenoskách používají :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Přenosky

Příspěvek od Dasta »

Ortofon A95 má též cantilever z boronu a zvuk bere dech
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
monte

Re: Přenosky

Příspěvek od monte »

Borovou chvojku má zrovna JVC co vzpomněl Viktor, hraje jako mdlé mandle. Jinak jsem se neměl vracet, cokoli napíši je špatné plus urážení.
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přenosky

Příspěvek od ivanb_cko »

efičák píše: 18 pro 2022 02:17 ...
Jsem zvědav na starou přenosku Audioquest AQ-505 s dutou safírovou chvějkou. Je také MC HO kolem 2 mV, výrobce asi Scan Tech Japonsko.
https://www.vinylengine.com/library/scan-tech.shtml

Safír je křehký, provoz je riskantní, ale doufám v pomoc plně automatického Sony PS X-60, kdy si rameno klade i sundává gramofon sám.
Dosud dobrá a bezpečná Hana SH s hliníkovou chvějkou bude vyzvána k srovnání.
317906286_882829949380780_2805450669853672239_n.jpg
na tohle jsme taky zvědavý - jak se Ti líbí a jaké jsou dojmy? Párkrát užuž byla AQ přenoska málem doma :smile:

Já mám teda z přenosek s boronovou nebo safírovou chvějkou pocit větší dynamiky proti hliníkovým...
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky

Příspěvek od terahera »

monte píše: 21 pro 2022 10:51 Borovou chvojku má zrovna JVC co vzpomněl Viktor, hraje jako mdlé mandle. Jinak jsem se neměl vracet, cokoli napíši je špatné plus urážení.
Nepozoruji,že by tě někdo urážel,ani,že by vše od tebe psané,bylo špatné(spíše naopak,tyto sklony pozoruji ve tvých příspěvcích).Ale pokud něco napíšeš,musíš počítat s protinázorem,né jen se souhlasným plácáním po ramenou.A mimochodem,borová u mě taky neuspěla,zůstal jsem věrný rumu :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Přenosky

Příspěvek od lidumil »

Dasta píše: 21 pro 2022 10:40 Ortofon A95 má též cantilever z boronu a zvuk bere dech
Pravdu díš.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Nelze hodnotit přenosku podle chvějky nebo hrotu. Je potřeba vnímat, jak je konstruovaná a HLAVNĚ na jaké rameno/headshell ji osadíte a jaký je zbytek sestavy.
Vemte si například Miyajima přenosky, které mají shibata hrot na hliníkové chvějce. Tedy to, co mají některé MM přenosky. Ale je brutální rozdíl, zda posloucháte 2Mblack, nebo Miyajima Shilabe.

Nebo se podělím o svůj čerstvý zážitek - mám přenosku MSL, kteru jsem dodnes vozil na 12" rameni Glanz do stříbrného SUT SculptureA. Dnes, při návštěvě kamaráda, jsme dělali test - nejdřív jsem přenosku dal na rameno stejného výrobce, ale o velikosti 10" a jako SUT jsem použil stříbrný SUTod consolidated. Rozdíl byl obrovský v prospěch 10" ramene! Tato dvě ramena mám na Technics. Pak jsem ji nainstaloval na 9" rameno Graham Phantom (Oracle), opět do SUT SculptureA. Jinak vše bylo vždy absolutně stejné - kabeláž, preamp atd.
A total bomba! Nechápu že jsem to neudělal dřív. MSL už z Graham nesundám :angel: . Toto středně těžké rameno na odpruženém gramofonu této přenosce svědčí mnohem více, než těžké rameno na těžkotonážním gramofonu.
20221221_103532.jpg
Ještě že jsem před časem prozřetelně koupil pro Phantoma náhradní trubku, takže teď tam mohu dle libosti měnit A95 a MSL.
20221221_103708.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 21 pro 2022 10:19 proč neůspěšnou boronovou chvějku tak s oblibou výrobci na dnešních přenoskách používají :-?
Co je na ni neuspesneho?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přenosky

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše: 21 pro 2022 14:05
terahera píše: 21 pro 2022 10:19 proč neůspěšnou boronovou chvějku tak s oblibou výrobci na dnešních přenoskách používají :-?
Co je na ni neuspesneho?
Nevím,Monte psal,že u JVC ji zkoušeli bez úspěchu
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Přenosky

Příspěvek od Frogyman »

Je potřeba hodnotit podle úspěchu těch úspěšných a neodsuzovat na základě neúspěchu neúspěšných.
A když poslouchám svůj Ortofon A95 tak myslím, že pánové v JVC museli někde udělat chybu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

monte píše: 21 pro 2022 09:54 Ortofon MC10, MC20 a pod Aretax, ty jsi nikdy zvuk Shure neslyšel, jen blafuješ. Ortofon :lol: :lol: :lol:. Popíš mi iné vinutí ? Borová chvějka se dávala na JVC a neuspěla.
Monte, nechce sa mi s tebou a ani s nikým hádať. Mal som kedysi dávno, asi v 80-tych rokoch Shure V 15 typ III na gramofóne Pioneer PL 600. Či tomu budeš, alebo nebudeš veriť , je Tvoja vec. Vinutia Ti nepopíšem, lebo ich nepoznám a ani ma nezaujímajú. Nikdy ma nenapadlo prenosku rozobrať, aby som videl vinutie, podobne, ako ani nerozoberám prístroje, aby som zistil čo je v nich a ani ich nevážim, aby som podľa hmotnosti posúdil, či sa oplatia, alebo nie. Dokonca ani chvejka ma nezaujíma, môže byť pokojne aj drevená, alebo vyrobená z hov.na (to asi nie - smrdela by). Mňa zaujíma iba to, ako to hrá. Ďalej platí to, čo som už napísal. Howgh!!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Přenosky

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 21 pro 2022 14:33
Dieter Burmester píše: 21 pro 2022 14:05
terahera píše: 21 pro 2022 10:19 proč neůspěšnou boronovou chvějku tak s oblibou výrobci na dnešních přenoskách používají :-?
Co je na ni neuspesneho?
Nevím,Monte psal,že u JVC ji zkoušeli bez úspěchu
Ach tak, tak to nic :lol:
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Přenosky

Příspěvek od aretax »

Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efendi
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2013 13:22

Re: Přenosky

Příspěvek od efendi »

Práve mi hrá SAEC C3 mk2 s boronovou chvejkou, nezdá sa mi, že by soudruzi z JPN něco zanedbali. :razz:
Odpovědět