EMM LABS/Meitner audio

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

EMM LABS přichází s vylepšenou verzí své firemní technologie MDAT nazvanou MDAT2, což je v podstatě programovatelné DSP, které aplikuje „real-time transient filtering“ a konverzi všech digitálních signálů (PCM/DSD 64) do DSD 128, respektive 2xDSD (5,6 MHz/6,1 MHz) a vylepšeny byly i digitální filtry. Podle ohlasů ze srpnové HighEnd výstavy na Taiwanu, kde Ed Meitner osobně prezentoval přímé porovnání původní verze MDAT vs MDAT2, bylo prý zlepšení jasně slyšitelné.
Vlastníci produktů EMM Labs (DAC2X, XDS1 V2) či Meitner Audio (MA-1, MA-2) mají nárok na upgrade svých strojů zcela zdarma. Je ovšem nutné kontaktovat dealera nebo distributora, aby vám upgrade software provedl. V ČR by měl být upgrade dostupný koncem října 2014.

https://www.facebook.com/EMMLabs
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Jiri píše:Vlastníci produktů EMM Labs (DAC2X, XDS1 V2) či Meitner Audio (MA-1, MA-2) mají nárok na upgrade svých strojů zcela zdarma.

Povedené přístroje s kvalitním zvukem, není samozřejmostí, že i majitelé starších přístrojů mají upgrade zdarma.
Tento přístup je mi velmi sympatický.
Mark Levinson
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

Na výstavě CES 2017 byla prý představena nová generace DACů Meitner MA-1 v2 a EMM Labs DAC2X v2. Zajímavé je, že výrobce umožňuje placený upgrade starší verze v1 na novou v2.

http://www.computeraudiophile.com/f6-da ... acs-31327/
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od blesk666 »

zaujimave - vacsina modelov vyrobenych v 2016 mali uz identicky hw zahrnajuci uz aj glavanicku izolovany USB vstup so sucastnymi verziami V2 a pre tych pojde len o SW upgrade. Starsie prevodniky za poplatok 1750,-USD dostanu aj novu elektroniku. Sympaticke
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

Jako bývalý vlastník MA-1 mohu potvrdit, že externí napájení USB vstupu MA-1 mělo jasně pozitivní vliv na jeho zvuk takže galvanické oddělení bude přínosem u v2.

Jiank já jsem to obcházel používáním tohoto USB adaptéru a LPSU (napájel i Intel NUC transport):
http://www.audiophonics.fr/fr/adaptateu ... -8332.html
http://www.hd-plex.com/HDPLEX-Fanless-L ... evice.html
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Dovolím si uvést několik svých postřehů a poznatků z poslední doby:

Je až neuvěřitelné, co se dá vymáčknout ze starého a zatracovaného digitálu, když se to umí...
Při poslechu chronicky známých nahrávek přes DAC Meitner MA-1 V2 jsem velmi mile překvapen a zaskočen:

Obrázek

Při poslechu přes EMM Labs DA2 jsem přímo šokován:

Obrázek

DA2 je pro mě bezkonkurenčně nejlepší zdroj zvuku, jaký jsem měl dosud možnost ve svém studiu slyšet.
Nicméně, vzhledem k cenám jednotlivých přístrojů si myslím, že MA-1 V2 poskytuje za čtvrtinovou cenu většinu toho co DA2
a že ve své cenové kategorii nemá konkurenta. Je totiž velmi levný...

http://www.navratilaudio.cz/
kychtax

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od kychtax »

velmi levný není..
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Yngwie »

kychtax píše:velmi levný není..
V kontextu toho co umí, se to dá s klidem říct ... nechytej za slovíčko. Do 200 tis. jsem lepší DAC neslyšel.
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Nejdostupnější mazlík od pana Eda Meitnera ^:)^ , převodník Meitner MA 1v2, získal další, velmi vysoké hodnocení v Německu, konkrétně ve Stereoplay :clap: .

Více zde:

https://www.audio-components.de/assets/ ... 018-12.pdf
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Urbino »

Libor Šulc-TYKON píše:Nejdostupnější mazlík od pana Eda Meitnera ^:)^ , převodník Meitner MA 1v2, získal další, velmi vysoké hodnocení v Německu, konkrétně ve Stereoplay :clap: .

Více zde:

https://www.audio-components.de/assets/ ... 018-12.pdf
Poslouchal jsem ho u kolegy, je to fakt moc dobrý převodník. :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Ve Stereophile po dlouhé době testovali EMM Labs, konkrétně novinku DV2.

Celý test najdete zde :thumbup: :

https://www.stereophile.com/content/emm ... -processor
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od NavrátilAudio »

Pokud se chcete přesvědčit na vlastní uši o tom, zda má John Atkinson ve výše uvedené recenzi pravdu,
pak máte možnost si čerstvou novinku od EMM Labs, model DV2, poslechnout již nyní v Havířově...

Obrázek

http://www.navratilaudio.cz
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od PavelDosko »

cena v pohode, asi jsem si ale vybral spatne zamestnani
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Yngwie »

PavelDosko píše:cena v pohode, asi jsem si ale vybral spatne zamestnani
Musíš začít chodit do práce a ne do zaměstnání :mrgreen:
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Podívejte se na zajímavý rozhovor se samotným mistrem ^:)^ , tedy Edem Meitnerem:

Zde:

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... DzlobVR_5M
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Před koncem roku bude uvedena na trh úžasná novinka:

Meitner MA 3.

Půjde o přístroj, který bude obsahovat streamer, DAC(z MA1v2) a variabilní výstup (odvozený z DV2).
Velikostí stejný jako MA1 v2, jen navíc OLED displej a otočný knoflík regulátoru hlasitosti.

Cena 9990,-Euro/269990,-Kč

Obrázky budou k dispozici brzy. :thumbup:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Urbino »

Hmmmm, tak to jsem moc zvědav. :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Urbino »

Tak jsem měl možnost si vyzkoušet Meitner MA3. Byl jsem na ni moc zvědav. Když jsem ji zapojil a pustil svoje oblíbené skladby z Tidalu, tak z beden se "vyvalil" zvuk ve všech ohledech parádní, dynamický s parádním prostorem. Měl jsem doma několik streamerů, ale tohle bylo zatím to nejlepší co jsem měl možnost vyzkoušet. Rozhodně bych ji rád vlastnil.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Quentin

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Quentin »

Trochu tomu nerozumím :arrow: jaký má smysl testovat věc za 270 papírů na zdroji, který v jiném vlákně je TÍM nejhorší, co lidstvo v digitálním světě hudby mohlo potkat - TIDAL :-?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dobry se potkal s nejhorsim, to se deje porad :smile:
Dieter Burmester
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Urbino »

Quentin píše: 24 lis 2021 07:34 Trochu tomu nerozumím :arrow: jaký má smysl testovat věc za 270 papírů na zdroji, který v jiném vlákně je TÍM nejhorší, co lidstvo v digitálním světě hudby mohlo potkat - TIDAL :-?
Ahoj Quentine, proč jsem to testoval a jaký to mělo pro mne smysl?
- do budoucna bych rád Tidal (roon ready) využíval
- v úmyslu mám i vyměnit můj integrovaný zesilovač za koncák od Audio Research - MA3 má velmi slušný "předzesilovač"
- přehrávat muziku z disku (možnost připojit disk přímo do zařízení)
- a co hlavní, chtěl bych se vším výše uvedeným, minimálně zachovat kvalitu převodníku, který doposud používám

MA3 mi tohle vše nabídla, pro mne, a dle mých zkušeností, velmi zajímavý přístroj. Máš-li návrh na jiný, který by mi nabídl výše uvedené. Dej vědět.
Díky
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Quentin

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Quentin »

Urbino píše: 25 lis 2021 11:02
Quentin píše: 24 lis 2021 07:34 Trochu tomu nerozumím :arrow: jaký má smysl testovat věc za 270 papírů na zdroji, který v jiném vlákně je TÍM nejhorší, co lidstvo v digitálním světě hudby mohlo potkat - TIDAL :-?
Ahoj Quentine, proč jsem to testoval a jaký to mělo pro mne smysl?
- do budoucna bych rád Tidal (roon ready) využíval
- v úmyslu mám i vyměnit můj integrovaný zesilovač za koncák od Audio Research - MA3 má velmi slušný "předzesilovač"
- přehrávat muziku z disku (možnost připojit disk přímo do zařízení)
- a co hlavní, chtěl bych se vším výše uvedeným, minimálně zachovat kvalitu převodníku, který doposud používám

MA3 mi tohle vše nabídla, pro mne, a dle mých zkušeností, velmi zajímavý přístroj. Máš-li návrh na jiný, který by mi nabídl výše uvedené. Dej vědět.
Díky
Neber mou poznámku zle, ale opravdu i já, a to jsem hluchý jak poleno, slyšel rozdíl Tidal vs Qobuz. Dlouho jsem odolával zdejšímu tlaku, ale Tidal fakt není úplná výhra. Navíc, když s minimálními náklady navíc se můžeš významně posunout.
Jinak zajímavých a exotičtějších přístrojů v ceně MA3 se stejnou funkční výbavou, je myslím, kotel... Já jsem u digitálu skončil mnohem skroměji u levnějšího Luminu a těch pár "zlepšovačů na trase" a jsem nadmíru spokojen. Raději si koupím placku a nebo gumoasfalt :angel:
Na Luminu poslouchám hlavně ČR Jazz ve Flacu a na Qobuzu prakticky jenom to, co je v rubrice "Právě poslouchám" :razz:

Audio Research jsem párkrát slyšel, a nevím, jestli to pro Tebe bude posun z Tvého, jestli se nepletu, Coplandu :-?
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Obávám se, že Meitner MA 3 s Tidalem hravě převálcuje drtivou většinu plackožroutů, řekněme tak do 400t..

Navzdory všem předsudkům a pověrám, tohle je holý fakt, ale určitě neustále hledáme vyjímku, co to pravidlo potvrdí 😀
Quentin

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Quentin »

...vlastně nic🤷‍♂️
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Mark Levinson »

Streamer, (vlastně to jsou tři věci v jednom-předzesilovač, streamer a DAC) Meitner MA 3 napojený na koncový zesilovač Audio Research jsem slyšel u Zdeňka (MAR) a mohu potvrdit, že je to zvukově vynikající. Maitner MA 3 má i své drobné nedostatky jako např. že nemají vlastní aplikaci, ale to jsou jen drobnosti a nic to nemění na zvukové kvalitě tohoto špičkového stroje.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od terahera »

Problém aplikace může být ovšem dost zásadní pro uživatele,zažil jsem u několika kvalitních streamerů,že byly pohřbeny jen díky appce :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Libor Šulc-TYKON píše: 25 lis 2021 17:42 Obávám se, že Meitner MA 3 s Tidalem hravě převálcuje drtivou většinu plackožroutů, řekněme tak do 400t…
Predvanocni prani kazdeho prodejce :lol:
Dieter Burmester
Quentin

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Quentin »

Dieter Burmester píše: 25 lis 2021 19:14
Libor Šulc-TYKON píše: 25 lis 2021 17:42 Obávám se, že Meitner MA 3 s Tidalem hravě převálcuje drtivou většinu plackožroutů, řekněme tak do 400t…
Predvanocni prani kazdeho prodejce :lol:
Tak to se Ti povedlo =))
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše: 25 lis 2021 18:54 Streamer, (vlastně to jsou tři věci v jednom-předzesilovač, streamer a DAC) Meitner MA 3 napojený na koncový zesilovač Audio Research jsem slyšel u Zdeňka (MAR) a mohu potvrdit, že je to zvukově vynikající. Maitner MA 3 má i své drobné nedostatky jako např. že nemají vlastní aplikaci, ale to jsou jen drobnosti a nic to nemění na zvukové kvalitě tohoto špičkového stroje.
I ja jsem to u Zdeňka slyšel, moc se mi to líbilo, jak to hrálo. Proto jsem to rád vyzkoušel doma na své aparatuře (teda MA3), když jsem měl možnost. Pro ovládání jsem použil aplikaci mconnectHD, ovládaní bylo bez problému a vliv na zvuk jsem neregistroval. Zkušenosti s aplikacemi nemám tak velke, abych posoudil vliv na konečný zvuk.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Je vidět, že veřejnost nemá ani páru, co se týče aplikací.

Mládežníci, jedna věc je prioritní port pro stream hudby, a zcela odlišná věc je APLIKACE, která slouží k ovládání.
Poprosím, nemotat a nemást potencionální čtenáře.

Děkuji

L.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od terahera »

Tak prosíme osvětlit,dík předem za mě a zbytek mládežníků :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Quentin »

Soudruh předseda to s námi myslí dobře,
on tím chtěl jenom říct, že z těch 65535 portů se zároveň na streaming a ovládání (aplikací) nepoužívá jenom jeden z nich :mrgreen:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

Meitner MA-3
předpokládám, že ta zelená destička je ten streamovaci modul.
file43HUMO46.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

Pro porovnání Meitner MA-1 v2 (pouze DAC).
2019-06-18-TST-Meitner-MA-1-v2-3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Quentin

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Quentin »

Velikost jednotlivých desek a jejich počet určitě nevypovídá nic o tom, jak to hraje, nebo jak by to mělo hrát.

Ale spíš mě zaráží, že to je nainstalované na prachobyčejném plechovém šasi bez vnitřních přepážek a prakticky bez jakéhokoli pořádného stínění, tlumení či vyztužení. To působí opravdu hodně lacině a na highend až nedůvěřivě 🤷‍♂️ Třeba "to stačí", ale osobně bych za ty prachy čekal něco trochu víc... :mrgreen:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

Taky věřím, že pokud by se udělal špičkový odstíněný zdroj, tak by to muselo být slyšet.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

Emm Labs DV2
emm_labs_dv2_integrated_dac_top_inside.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Jiri dne 26 lis 2021 11:04, celkem upraveno 1 x.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja bych z obrazku nesoudil.
Dieter Burmester
kychtax

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od kychtax »

sofistikované řešení s velkým využitím miniaturizace. Vypadá to skvěle. Podobně vypadá uvnitř RME. :thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: EMM LABS/Meitner audio

Příspěvek od Jiri »

Dieter Burmester píše: 26 lis 2021 11:03 Ja bych z obrazku nesoudil.
U vyšších modelů to zastínění spínaného zdroje má zřejmě jasný důvod. Nechápu, že zastínění má i levnější MA-1 a ta dražší MA-3 to má takto.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Odpovědět