XAVIAN

Diskuze o reprosoustavách.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

Vadim
Mám radost, ze jsi se rozhodl si xn350 nechat.
Udelas z ni úžasnou bednu. Chtěl bych ji pak zase slyšet u sebe, please
:thumbup: :clap:
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

Už jsou asi pryč ty Calliope. Kdo zaváhá...
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: XAVIAN

Příspěvek od Frogyman »

Za tu cenu bych je bral hned, nemít měsíc nové bedny...
Ale těší mne, že vím kam jdou a že jsem mohl pomoci, pokud tedy vše klaplo podle posledních informací z Varšavy... :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
akim5

Re: XAVIAN

Příspěvek od akim5 »

zabiny007 píše: 14 lis 2019 19:49 Za tu cenu bych je bral hned, nemít měsíc nové bedny...
Ale těší mne, že vím kam jdou a že jsem mohl pomoci, pokud tedy vše klaplo podle posledních informací z Varšavy... :thumbup:
To by mě zajímalo, tedy jestli jsi měl přímé srovnání Xavian XN Virtuosa a Calliope. Když jsi tehdy psal po poslechu Virtuos u člena Jirka33, tak jsi říkal, že ani Calliope neměly takový přednes jako Viruosa. Změnilo se tedy něco v Tvém hodnocení Calliope, když teď píšeš, že kdybys neměl doma měsíc nové Virtuosy, tak bys do těch Calliope šel? Ptám se proto, protože já jsem Calliope nikdy neslyšel. Mám zkušenost jen s XN sérií Piccola, Carissma a Virtuosa. S novou řadou s reproduktory AudioBarletta tedy žádnou zkušenost nemám.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: XAVIAN

Příspěvek od Frogyman »

Přímé ne - Calliope jsem slyšel několikrát, stejně tak i Virtuosy, ale ani jednou to nezajiskřilo... Až u Jirky33 :lol:
A "že bych do nich šel" souviselo s tím, za kolik se tento demo model nabízel. To byla podle mne skvělá nabídka a věřím, že doma s lepším krmením by hráli Calliope přesvědčivěji, než na Yamaze ve studiu.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: XAVIAN

Příspěvek od Jirka33 »

U me nezajiskrily ani Quarta :crazy:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dasta »

Řada XN je nejvíce povedená ,z toho Virtuosa ještě vyčnívá daleko nad ostatními.
Calliope vůbec není špatná bedna,avšak s tvrzením pana Březiny z její recenze, že Virtuosu přehraje ve všech atributech, bych si dovolil nesouhlasit.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

dasta
ono je to vnímaní povedenosti zvuku velmi, velmi subjektivní.
byl u mě majitel Xn270. chce koupit některý z těch aktuálních modelů.
byl z mého zvuku zděšený.
doslova v šoku. jak něco "na fotce" dokonalého může hrát tak podivně ? vlastně neposlouchatelně.
poslouchal chvilku a utekl.
dovezl své xn270 na originál stojanech a ... totální nadšení. jak jeho regálovky umí zahrát v lepší akustice.
poslech jeho bedny u mě jej "zlomil" k rozhodnutí koupit větší, nový model xavian.
BW 803 D2 pro něj zcela propadák. dodnes zřejmě nechápe, jak jsem to mohl poslouchat.
(poslouchal stejnou "Straku v hrsti" jako ty!)
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vadim »

Rada Xn je opravdu povedena. Dodnes si pamatuju jak jsem pred 10 lety nadsene poslouchal u Mirka (Pytel) jeho XN250 EVO. Bavilo me to vic nez stavajici ATC :cool:
Nasel jsem v emailu zpravu od Mirka kdyz si tenkrat pujcil od Michala ke svym Xavianum Marshe... "To co leze z Xavianu se nedá ani popsat, neskutečný drajv a živost..." To nadseni :smile:

To je taky jeden z duvodu proc jsem nelenil v cervnu 2017 vyrazit na otocku do Holandska pro sve XN350. Doufam, ze brzo zacne projekt prestavby na jedinecnou verzi XN350 Revoluzione !
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

Vadim. :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: XAVIAN

Příspěvek od Dasta »

lachim,
Vidím to v barvách,jak se asi tvářil při reprodukci"Straky v hrsti" na tvé sestavě, v přiměřené hlasitosti.Na běžné sestavě průměrně poslouchatelné, jakýsi osmdesátkový poprock, u tebe zvuk špičkové americké punkové kapely,sound jak valící se lokomotiva, oddělené kytary, špičková sóla, basová linka až běhá mráz po zádech.
To muselo nepřipraveného posluchače zákonitě rozhodit, zvláště když je zvyklý na zvuk 18ti cm Revelatoru v sedmnácti litrové uzavřené ozvučnici.
Ano je to pravda.Zvukové preference mohou být různé a vnímání zvuku velmi subjektivní.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od Pytell »

Minulost rok 2009 :
IMG_8623.jpg
Vadime, jsem rád , že píšeš, ano tenkrát jsem byl nadšený ze zvuku 250 ( tyto byly dělané speciálně pro Francouzský trh ) a když se nakrmily Marschem na dvojpásma výborný zvuk. Pamatuji si jak po poslechu Boxer, říká , to by měl Barletta slyšet jak dokonale jeho bedny hrají.

Nyní už časem akustické obrazy vybledly, na fotce ještě plné barev.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vadim »

Dnes dvouhodinova schuzka s RB a je rozhodnuto - 20.11.2019 je Den zahajeni velkeho projektu "XN350 Revoluzione" ! Tesim se na nekolikamesicni dobrodruznou cestu.
V muzeu XAVIAN doposud chybel tento par :cool:
XN350 v muzeu.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: XAVIAN

Příspěvek od Jiri »

Vadime, držím palce a jsem moc zvědav, které stávající měniče R.B. nechá a co naopak nahradí. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: XAVIAN

Příspěvek od lachim »

vadim
skvělá fotka! škoda, že jsem nemohl stěhovat s tebou.
budu se moc těšit na každou novinku add přestavba. úžasný projekt!
:thumbup: :clap:
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

Taky se přidávám ke zvědavcům. Ať Ti to dopadne. Několik měsíců? To se asi budou dít věci..
:thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: XAVIAN

Příspěvek od Frogyman »

:clap:
Ve Varšavě jsem s RB hovořil o mé spokojenosti se zakázkovými Virtuosami (napadá mne, že celý název by měl znít spíše "Virtuosa IM&RR" - tedy Individual Modification & Ring Relevator. Anebo možná jednodušeji "VIRTUOSA MJ", tedy modifikace ještěd :lol: ). A při té příležitosti jsme se bavili i o tvých bednách. Říkal mi své plány a představy, tak jsem moc zvědav, na čem jste se dohodli. A už se těším, až si je pak přijedu poslechnout.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vinco »

Momentalne kazda 2. polozka na predaj v bazaroch su Xavian bedne.
O co ide ? Netusite ?
kychtax

Re: XAVIAN

Příspěvek od kychtax »

tj. náhoda. Se to sešlo.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: XAVIAN

Příspěvek od Vinco »

No neviem, neviem, ci je to nahoda....furt ich inzerovanych mrte a len pribudaju....
Odpovědět