Porovnávání formátů

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od daliborr »

A tak já to slyším jinak. Tidal u mě hraje jak prase. Jsem nadšený jak to cinká. Nemám problém s trimerem USB flack hraje taky výborně, takže kdo nadává tak je asi hodně slyšící tvor. =))
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od PavelDosko »

zdar kluku, se nekdy zastav
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od terahera »

daliborr píše: 25 zář 2021 17:53 A tak já to slyším jinak. Tidal u mě hraje jak prase. Jsem nadšený jak to cinká. Nemám problém s trimerem USB flack hraje taky výborně, takže kdo nadává tak je asi hodně slyšící tvor. =))
To znamená co,že cd je horší u tebe,že Tidal ti zvukově sedí líp,nebo co vlastně mám z tvého příspěvku vyčíst :-? Že jsem hodně slyšící tvor?Že máš stream dotažený víc než CD větev?Že máš jiné preference zvuku?Fakt nevím,co si z toho vzít
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od Dieter Burmester »

To znamena, ze chtel jen pripomenout, ze je porad stejnej… 😉
Dieter Burmester
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od Janik »

zappa píše: 08 kvě 2022 12:28 Zajímavé postřehy od lidí, kteří mají zkušenost s analogem i streamem. Fandím oboum táborům, ale stream je prostě pro mne v mém věku, kdy jsem stále hladový po nové muzice, upřednostnován, a to nejen kvůli hladu, ale i zvukově, prostě mi analog neshází. Nicméně také bych ho neprodával, být tebou KarlN. Já bych analog uvítal až budu starej :lol: , když bych si chtěl pustit např. Black Sabbath nebo Zappu, Mayalla nebo Uriáše.Jako nostalgie, vzpomínka na mládí, je to nepřekonatelné, ten rituál a pocit, že držíš nějaký starý artefakt, červené vínečko a teplo od krbu, je k nezaplacení. :thumbup:
Snažíš sa tu podsuvat, že analog je dobrý ako príjemná melancholia alebo si to vysvetľujem zle? Ak áno potom si fakt ešte nepocul dobrý analog.

Všetky tieto vyjadrenia jasne ukazujú, že nemáte ani šajnu ako znie dobrý analog. Uvažoval som nad tým a zrejme to je aj výberom hudby. Môže byť, že ta nová hudba znie lepšie na digitále lebo lp je odflaknute alebo je len pre zberateľov. Potom jasne dáva zmysel to co tvrdíte.

Každopádne to určite neplatí na vsetky lp vseobecne. Napríklad take nove vydania od impulsu mastrovane v sterling sound ci blue note poet series mastrovane Kevinom Grayom. Alebo napríklad nedávno one step Muddy Waters Folk Singer. To sú také platne s takým zvukom, že si z toho v "autocenzura"... Samozrejme ak to človek nepočul naživo nemá šajnu.

Preto tvrdím ak nemáš dotiahnuty analog vrátane prenosky a veci okolo toho, kupuješ lacné vydania alebo odflaknute vylisky. Ci novú hudbu kde lp vydané interpretom je len pre zberateľov. Dáva zmysel ten skepticizmus.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od zappa »

Janík, souhlasím. Vůbec se jsem se nesnažil vyvolat takový dojem, jestli se mi to povedlo tak se omlouvám. Mi se analog dotažený do maxima moc líbí, o tom žádná. Jen na to nemám čas, je s tím spousta starostí, a taky nejsem ve stádiu, kdy bych si mohl dovolit nakupovat stovky až tisíce titulů, abych měl dostatečnou nabídku v knihovně, zvláště při dnešních cenách kdy desky jsou vyšponované až šíleně. Přeju všem co vlastní analog pěkný poslech.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidji99
Příspěvky: 830
Registrován: 24 zář 2018 08:43

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od Fidji99 »

Janik píše: 09 kvě 2022 10:06 Všetky tieto vyjadrenia jasne ukazujú, že nemáte ani šajnu ako znie dobrý analog. Uvažoval som nad tým a zrejme to je aj výberom hudby. Môže byť, že ta nová hudba znie lepšie na digitále lebo lp je odflaknute alebo je len pre zberateľov. Potom jasne dáva zmysel to co tvrdíte.

Každopádne to určite neplatí na vsetky lp vseobecne. Napríklad take nove vydania od impulsu mastrovane v sterling sound ci blue note poet series mastrovane Kevinom Grayom. Alebo napríklad nedávno one step Muddy Waters Folk Singer. To sú také platne s takým zvukom, že si z toho v "autocenzura"... Samozrejme ak to človek nepočul naživo nemá šajnu.
Netreba z toho robit nejaku sutaz ani jedno nevylucuje druhe. Asi zakladom je dobra hudba a dobry mastering.
Tiez sa da povedat, ze kto nepocul dobre namastrovane CDcka z 80/90 rokov, tak nema potuchy ako dokaze hrat digital a uprimne, tam sa ta technicka prevaha digitalu oproti rovnakemu vydaniu na vinyle vie ukazat najlepsie.

ALe o to vobec nejde, vinyl je vinyl a ma svoje caro a miesto. Je hlavne prekvapive, ako dokaze skvele hrat napriek objektivne velmi zlym technickym parametrom, a to je ta krasna magia vo vinyle ukryta. Ale fetisizovat ho je tiez nepatricne, dotiahnuty digital by ta mozno tiez prekvapil.

Nehovoriac o tom, ze 99.9% sucasnych vinylov preslo minimalne jednou AD/DA konverziou a mrakom uprav v digitalnej domene, cize to je v podstate digital vyrezany do vinylu.

Mna tie cele tanecky okolo vinylu nejako tak prestali uz naplnat,skor me pre mna hodnotu vediet preskocit skladbu, ktora ma nebavi a nemusiet kazdych 20-25 minut prerusovat poslucj. Pohodlie je tiez kvalita sama o osebe.

PEACE ;-)
Martin Logan Renaissance 15A, Focus C18+ 13xMCH/Beckersounds subwoofers 8x18in/8*2500W/Purifi&NCore
Trinnov Altitude 32/LINN Akurate&Organik 9.8.7, Sony 4K Laser Screen 124in Panasonic UB9000
Akustika GIK Snake Oil - Isoacoustics, Mogami, Kimber.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od Dieter Burmester »

A jeste vtipnejsi je, ze kdyz CD jeste vubec neexistovalo a o nejakych upravach v digi domene si lide mohli akorat tak nechat zdat, stejne drtiva vetsina muziky, ktera mirila do drazky ve vinylu, AD/DA konverzi prosla. Smutne :crazy:
Dieter Burmester
Janik
Příspěvky: 1635
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od Janik »

Jasne ale moj koment smeroval skor inam. Nepisal som, ze jedno alebo druhe je horsie/lepsie. Skor aby sa analog nepodcenoval co sa tyka zvuku pokial nemam kompletny obrazok a skusenost ako som spominal vyssie.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Porovnávání formátů

Příspěvek od terahera »

Nejlepší je mít obojí,jak analog,tak digitál,pokud možno na stejné úrovni.Já to tak mám(aspoň co se cenové úrovně týče :smile: ) a mohu si užívat obojí,bez boje,prostě pouštím podle toho,jak mi nahrávka zní líp :cool: (i když kecal bych,kdybych neřekl že tak 80% mně hrají líp vydání na analogu :cool: )
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět