Stránka 1 z 1

BRYSTON

Napsal: 29 črc 2014 12:32
od Zdeny
Je s podivem, že tato značka není v seznamu značek. Tak to napravím.
Někdy v roce 1999 jsem koupil jeden z prvních zesilovačů od pavla Dudka pod tehdejším názvem Vector- S ním jsem žil po dobu asi 4-5 let a v průběhu doby jsem jej nechal upravit na verzi SE. Přínos ve zvuku proti non-SE verzi byl , sice ne markantní, ale přeci. Hrál jsem tehdy na Dynaudio Focus, pak Aries a nakonec Contou 1,3mkII.
Nějak jsem po lůetech zatoužil po změně, znáte to, hon vás mlsná a nevíte, co byste a jak byste. Zesilovač od renomované značky byl vždy můj sen, ale jaký vybrat? Přes koketování s firmou NAD, Denon, Fox Audio a asi i další, jsem se dostal ke značce Bryston - šlo o náhodu, dealer Dynaudií v Olomouci byl dealer, této značky. Přístroj 4B-SST a BP25 jsem dostal na zápůjčku domů - a po víkenud putoval finanční obolus na konto prodejce. Od té doby jsem hrál spokojeně na Brystoba v kombinaci s řadou reproduktorů, namátkou BW 801 Matrix II, Dynaudio Special 25, projekt Stealth, který mám dnes v obýváku. Samosbou o Brystonu jsem is ledacos přečetl na webu, mj, i to, že je hojně používán ve studiích zvučných jmen po celém světě. Naslouchal jsem i názorům česko. morvaské hifikomunity a zde jsem narážel na verbální hodnocení někdy zásadně odlišné od toho, co se píše v odborných magazínech typu Stereophile a pod. A totiž to, že Brystoj je uječný, sterilní a bez barev. No pravda, mohu povtdit, že proti DPA380SE působí zvuk v prvních oamžicích jako sterilní, až nezáživný, bez emocí. Zato vyniká v podání basové části, kde je naopak rytmický, tvrdý a úderný, ovšm nikoliv nabubřelý (jako byly některé kontrukce od NADu). Občas jsem si zahrával s myšlenkou, že mi ve zvuku něco chybí, špatné nahrávky dostaly ještě horší zvuk, naopak výborné nahrávky jsou lahůdkou. Postupem doby jsem nabyl zkušenost, že tato kombinace Brystonů je naopak velmi zdařilá, to bylo po té, co jsem se časem oprostil od svých špatných návyků, kdy jsem hledal v hudbě to, co tam vůbec být nemá a začal jsem is čímd ál tím více vědomovat, že Bryston je vlastně velmi dobrý zejména proto,že do hudby zanáší minimum svých zvukových artefaktů. S kombinací 4B-SST a BP25 jsem žil střídavě, kdy jsem dle nálady střídal na postu preampu velmi dobrý Pass X2.5 a který dodnes v kombinaci s Brystonem zůstal.
Tak to bylo do minulého týdne. Jenže ten minulý týden se mi dostal do ruky Bryston 14B-SST. Samosebou se udělal hned poslechový test na sestavě s Dynaudio C5 a Esoteric DV60, kde jsem podvědomně očekával posílení basového projevu u jinak excelentních C5. K podivení bylo to, že 14B-SST přidal zvuku nejvíce ve středním a výškovém pásmu, kde jednozančně přibylo kvantum informací, ale velmi markantně se rozšířil i prostor a celý zvukový obraz získal na realitě. Složité nástrojovéa vokální aranže se staly více čitelnými, rozlišenými, bas se o něco pročistil. Po pravdě, na basech jsem čekal více. Po chvíli testování putovala 14B-SST do pokoje na velké bedny a zde dostala hudba ten pravý šmak - opět středy a výšky, to samé, jako u C5, k tomu větší kontrolu na basech. Dynamika, zejména ve středním pásmu, je nyní přímo ukázková a je radost vychutnat projev velkých beden. 14B-SST je vlastně dvojice v můstku zaopjených 4B-SST. Výkon rozhodně nění to, co by bylo omezujícím parametrem tohoto 40kg zesilovače, ovšem proti 4B-SST zvuk získal ve všech směrech. Osobně si nejvíce cením právě nárůstu množství informací ve středním a výškovém pásmu, šíře báze a lokalizace nástrojů - tady je velmi markantní rozdíl proti 4B-SST. Stačí si pustit Gabriela - CD UP, nebo Waterse - ATD, kd ynádherně vynioknou jeho Q-sound efekty. Hlas Moniky Načevy je daleko reálnější, přítomnější a větší. To vše, aniž by člověk podvědomě přidával na hlasitosti (ač to k tomu velmi svádí). Jak se o 4B-SST vyjádřilo několik lidí z jisté jihomoravské metropole, že je Bryston uječený, tak věřím, že tento atribut by dotyčným u 14B-SST nepřišel ani na mysl.
Po pár dnech porovnávání zakotvil 14B-SST na trvalo (na jak dlouho ta trvalá bude??) v pokoji v kombinaci s velkými bednami. Těším se na poslech muziky, rock má drajv a bezmeznou sílu, ale sklady takového Mikea Oldfielda v jeho Tubular Bells mají kouzlo jenosti a velikého rozlišení nejjemnějších dosud ukrytých detailů.
Je třeba ještě delší dobu sžívání se s tímto zesilovačem, udělám ještě znovu test s C5 (jen, co začně už konečně pršet a budu na to mít čas), abych si udělal ucelenou představu. Zatím ale hodnotím přínost zvuku v mé sestavě jako velmi velmi pozitivní.
A že by byl Bryston nějak uječený? Cokoliv bych byl ochoten připustit, ale tuto vlastnost opravdu ne.

Re: BRYSTON

Napsal: 29 črc 2014 12:39
od Hexxyl
Mohu se zeptat, proč byl nakonec před 25 upřednostněn Pass?

Přeci jen k přílišné neutralitě a "bezbarevnosti" tomu dodal určitou "barvu"?

Re: BRYSTON

Napsal: 29 črc 2014 12:54
od Zdeny
Hexxyl píše:Mohu se zeptat, proč byl nakonec před 25 upřednostněn Pass?

Přeci jen k přílišné neutralitě a "bezbarevnosti" tomu dodal určitou "barvu"?
Protože 25 používám s Passem X150 a tato kombinace je o fous lepší, než Pass 150 + 2,5. Jinými slovy k Brystonu jsem použil to, co "zbylo" :-)

Re: BRYSTON

Napsal: 29 črc 2014 12:57
od PMA
Můj názor -
BP25 není obvodově nic moc a podle mě se to ve zvuku podepíše.
14B-SST vypadá podle testu ve Stereophile výborně a přínos proti 4B mě nepřekvapuje.
4B-SST znám a byl to velmi dobrý zesilovač.

Re: BRYSTON

Napsal: 30 črc 2015 21:31
od lubin
14B SST je velmi , velmi dobrý. Naprostá kontrola přes celé pásmo, vyrovnanost přednesu (nic nevyčnívá), jasnost (průzračnost) zvuku. Nejlepší AB, co jsem zatím slyšel.

Re: BRYSTON

Napsal: 31 črc 2015 05:08
od Zdeny
Mohu potvrdit:-)

Re: BRYSTON

Napsal: 31 črc 2015 10:25
od vitek
Taky jsem měl v užším výběru Bryston. A jako zastánce monobloků, tak v té době 7B SST. Taky jsem to zkoušel doma a taky na Dynaudiích Spec.25 a sloupech. Docela si to sedlo. I při vyšších hlasitostech žádný problém. Kontrola basů neskutečná. Testoval jsem zároveň i tetu(THETA DIGITAL) monobloky Prometheus a Audionet Maxy. Ke všemu firemní předzesy. Nakonec jsem si nechal Audionet. Oproti Brystonu a tety to mělo "prostor jako prase"
Ale 28B SST to bude pořádný nářez. Ještěže se mi už nechce nic těžkého smykat...
Chlapi užívejte muziky a léta.

BRYSTON Speakers

Napsal: 08 bře 2018 19:48
od Lilian
Ahojte,

Dlhsiu dobu som nemal dovod na komentovanie nejakej hifi-high end znacky. Dostal som sa vsak k reprosustavam BRYSTON, a som ich hudobnym prednesom tak uneseny, ze nezalozit k nim temu by bol asi hriech.
Obrázek

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 09 bře 2018 19:46
od Lilian
Neocakavam ze sa tu najde vobec jeden uzivatel tychto repro, ale budem rad ak vzbudim zaujem, a snad si ich niekto pojde vypocut.

Osobne som vlastnil myslim na pomeri bezneho smrtelnika dost reprosustav roznych znaciek a cien.

Aby sa nepovedalo ze placam do vetra tak tu je zopar:

DYNAUDIO Focus 140,Audience 42
Focal Electra 906
Canton GLE 5.1 set
Xavian XN125
BW PM1, 805s,
Vienna Acustic Mozart, center Maestro
Sonus Faber Venere 1.5,center venere
Audio Physic: Yara classic, Yara Monitor, Sitara, Classi Compact,Classic 10, Tempo 6 ,Step 25, Classic on Wall,center celsius

Toto su repro ktore som zakupil s umyslom ze konecna. Vzdy vsak bol v niecom kompromis, a kazda sustava v niecom vynikala a v niecom bola problemova.
Ako je zrejme zo zoznamu, najoblubenejsie sa u mna stali AP. Pre ich detailnost a priestorove zobrazenie. Zaroven vsak boli problematicke v zanrovej jednostrannosti,a u mna v chudobnych stredoch.

Dlhos som hladal a cital kde kade az som narazil na BRYSTON Speakers- slova o sirokom sweet spote, neobmedzenej dynamike a zanrovej univerzalnosti ma presvedcili natolko ze som zakupil nove BRYSTON miniA - 1500e.

Tieto repro na mna spravili taky dojem (v priamom porovnani s AP Classic 10 a Step 25), ze som obratom predal oboje AP a objednal center AC1mini.

Pre tych co maju aku taku skusenost s multikanalom vedia ze center je najdolezitejsia a najhaklivejsia cast. S AC1mini som nesmierne spokojny vo vsetkych ohladoch. To bola motivacia do posledneho kuska repro zostavi , zakupenia stlpoveho modelu A2.

Tento model je priam zazracnym kusom retazca, a osobne som nikdy nebol s nicim spokojnejsi.

Naozaj vrele odporucam kazdemu kto stoji pred volbou nakupu a hlada repro s velkym zvukom, zanrovo univerzalne, vcelku nenarocne na pripojene komponenty, a napriek tomu uzasne transparentne kedy je pocutelna kazda zmena v retazci.(od kabla po nahravku)
A obrovske plus ze niesu badat znakmy agresie alebo nejakej tuposti ani pri menej podarenych nahravkach - jednym slovom zazracne .

Obrázek

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 10 bře 2018 11:53
od Lilian

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 10 bře 2018 11:58
od Lilian
No a samozrejme kedze sme na Highend fore, tak pre tych co lacna pasivna serie A neoslovuje designom, kedze zvuk nepoculi... BRYSTON ponuka aj ucelene aktivne zostavi: (myslim ze uz v peknom sate)

Obrázek

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 10 bře 2018 12:05
od Lilian
Neviem ako ostatny, ale ja som utratil snad trojnasobok hodnoty terajsej zostavy ktoru vlastnim... dovody su jasne, neustale kombinovanie roznych vyrobcov- prifarbovanie si zvuku jednotlivymi komponentmi.

Zacinat od znovu, ako prve dam sancu a vypocujem si co mi moze ponuknut takyto uceleny system od jedneho vyrobcu,s jednotnou myslienkou a navrhom podriadenym jasnemu cielu...

Kupit a uzivat- to by som videl ako heslo Aktivnej serie BRYSTON SPEAKERS !

Obrázek

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 10 bře 2018 14:49
od Mark Levinson
Abych byl upřímný, tak jsem vůbec nevěděl, že fa Bryston vůbec dělá reproduktorové soustavy jako takové. Docela rád bych si to někde poslechl ať už s firemní amplifikací nebo jinou. Vzhledově vypadají jejich soustavy velmi sympaticky.

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 10 bře 2018 16:34
od Bond 007 alias Monte
Připomínají mi moje dřívější Wotany :thumbup:

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 10 bře 2018 16:52
od martinowsky
Liliane toz dej prosim foto u Tebe z realu. Bedny Bryston znam max. z katalogu. Tak real potesi. Diky At To hraje.

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 11 bře 2018 11:08
od Lilian
Ahoj, takto to je teraz u mna:

Obrázek

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 11 bře 2018 11:17
od Lilian
Farba repro nieje dobre vyditelna, prva fotka bola s bleskom tato je bez. Ale cvaknem to snad aj za denneho svetla niekedy. Realne to je nieco medzi, prevedenie Boston cherry. I ked priznavam ze od prevedenia AudioPhysic to ma daleko.

Obrázek

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 11 bře 2018 11:18
od martinowsky
Diky. Ten centr je solidni macek.

Re: BRYSTON Speakers

Napsal: 11 bře 2018 11:37
od Lilian
Ano, to je! Nakolko som este stale postihnuty multikanalom, bolo to jedno s kryterii pre volbu znacky repro.

Ako vacsina ktory maju doma mch. vie, ze center bud poriadny alebo radsej ziadny. Ja mam problem ,ze moje posluchove miesto je iba cca 2,8m od TV. V tomto pripade neviem uspokojivo natocit predne repro tak, aby pri volbe fantomoveho centru dokazali dialog ukotvit na obraz pri pocuvani z krajnych pozicii sedacky.

Popravde, ak by sa mi toto podarilo nejako vyriesit, moja volba by bola zostava 2.1 resp. 2.2, alebo aktiv od Brystonu...

Niesom ten typ ktory si sadne na presne vyhradene miesto ,,sweet spot,, a sustredene pocuva. 80% casu pocuvania som mimo tuto poziciu a preto som stastny s repro BRYSTON, ktore vyzaruju tak akosi celopriestorovo.

(Edit by ML)
Vlákno značky Bryston zde již bylo, tak jsem je sloučil dohromady. Myslím, že to tak bude přehlednější.
Děkuji za pochopení.

Re: BRYSTON

Napsal: 16 bře 2018 18:57
od Lilian
Ak by niekoho zaujmala historia vzniku BRYSTON reproduktorov, pekne citanie je na tomto fore:

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=97007.0