macher

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
macher
Příspěvky: 118
Registrován: 05 črc 2014 10:29

macher

Příspěvek od macher »

V kazde nove spolecnosti je slusne se predstavit a tady mame na to hezky primo subforum, takze smele do toho :-)

Vyrustal jsem na sestave Tesla (model netusim, ale doposud ho jeste rodice maji) a LP typu Princezna se zlatou hvezdou, Lomidrevo, Smoulove.

Jakou spravny IT positive jsem resil zvuk k PC a to bylo stale nic moc. Nejvyssi modely od Creative nebo B&W k PC me nepresvedcili az jsem v jednem dobrem okamziku pochopil, ze to bude chtit proste poradne hifi. A tak jsem po dlouhem badani na netu a par navstev ve studiach poridil Harman Kardon AVR 445 + HKTS 7. Duvod proc zrovna Harman byl USB DAC primo v AVR. Tahle kombinace nehrala spatne pro bezne pouziti a mel jsem ji az do konce vysky.

Na slusnejsi poslech to vsak stale nebylo ono a nakolik prostor na sloupovky nebyl, tak jsem pochopil, ze to bude treba vyresit slusnejsimi sluchatkami. Nejdriv po poslechu ve studiu jsem poridil Audio-Technica ATH 700. Na prvni krok to bylo dobre, ale po par mesicich jsem pochopil, ze chci neco lepsiho. Zrovna spoluzak neco shanel, takze sluchatka putovali k nemu a ja poridil primo nejvyssi model - Audio-Technica ATH-W5000. Hodne jsem v tom case premyslel i o top modelu Grado, ale Audio-Technica ma lepsi system uchyceni na hlave (po hodine poslechu Grado me boleli usi od bryli). Takze sluchatka vyresene ;-) Mam je dodnes a jsem naprosto spokojen.

Jedna samostatna etapa k sluchatkam bylo cim to krmit. Pro 700-vky stacila Julia, ale s 5000-kami bylo slyset, ze to proste nedava. Vyzkousel jsem nekolik ampu (Grado, ProJect a tusim i neco od Meridian), ale stale to nejak nebylo ono, navic jsem to chtel idealne krmit skrz USB (no jo, IT :). Nakonec me kluci na head-fi fore ukecali do novsi verze iBasso D1. Byl to dobrej kauf. Hralo to velice dobre, dokonce lip nez Grado. Vetsinou jsem to krmil v praci flacami pres foobar. Pak az jsem koupil slusnejsi repro, tak jsem iBasso posunul dal. Dodnes vsak mam dobre vzpominky.

Vratme se vsak vyvoji v smere main audio. Jeste kdyz jsem resil epizodu se sluchatkami, tak jsem v jednem studiu slysel naprostou novinku v danem case a to JBL LS 80. Byl jsem rozhodnut, ze to proste budu mit. Par let to sice trvalo, ale nekonec v jedno odpoledne jsem repro stehoval. V novem byte jeste nebyla kuchyn, ale repro jiz ano :-) Nejdriv jsem to krmil HK 3490 a kabelami z GME (prurez 4mm med). Spousta veci mi vsak z AVR 445 chybela a tak jsem z hifibazaru poridil Marantz NR1601 (tusim?). Pri koupi pres email jsem mel specificky dotaz, jestli to neco umi, samozrejme to nakonec neumelo. Takze jsem udelal reklamaci kde se p. Jerabek nejdriv branil, ze si nemuze pamatovat jestli to umi nebo ne (i kdyz v maile odpovidal, ze ano, WTF?!), ale nakonec jsem se domluvili. Na tom prvnim Marantzu jsem aspon vyzkousel, ze i v mem prostredi je to dobra kombinace s JBL LS 80. V ramci reseni problemu s NR1601 jsem si za doplatek vzal Marantz SR 7007. A jsem spokojen. Umi to vse co jsem chtel a pomer cena vykon je fajn (jsou i lepsi veci, ale pro me repro to asi nema smysl).

S kablem to bylo zajimave. Jako elektrotechnik jsem proste neveril, ze ma smysl koupit drazsi kabel nez XYZ. Jeden z kolegu z prace je taky hifista a po jednom rozhovore mi pujcil KrautWire, tusim model 2 SE. Rikal jsem si, ze je to blbost, ale pokus me nic nestal, tak proc ne. A pak jsem se divil. Zvuk uplne jinde. Takze spousta zkouseni (Cardas, Proel, Supra a buhvico) a vysledek byl, ze jsem pak koupil KrautWire Clever. Ted po case bych to mozna nechal vic ulezat v hlave, ale zkusenostma se clovek uci. (chci rict, ze kabel je dobry, ale myslim, ze je preplacen) Mel jsem kabely, ktere hrali i lip, ale prislo mi zbytecne davat 2x tolik penez za zlepseni o "fous" lip. No nic. Hra to slusne, avsak casem to asi vymenim. Hodne se pohravam s myslenkou vlastniho kabelu, ale chce to cas na uzrati.

Taky nejaky cas trvalo nez jsem pochopil, ze poustet Bluray pres hdmi z komplu neni to prave orechove. S dvd/divx prehravacmi jsem mel hodne zkusenosti, ale bluray nic. Nejak jsem to nehrotil. Pak se v jednem momentu naskytla prilezitost koupit za dobre penize Marantz UD 5005 a k tomu me vytocilo pousteni jednoho disku a vysledek byl, ze jsem to koupil. Nekdy je Open, Close, Play k nezaplaceni :-)

S CD casti UD 5005 jsem vsak moc spokojen nebyl. Dlhe roky postupne kupuji MFSL disky a slysel jsem, ze to na tom UD prehravaci neni ono :-( Zrovna nedavno se mi povedlo koupit
Marantz SA15S2 Limited Edition Byla to takova hrr akce. Po poslechu byla finalni varianta SA 8005 (puvodni kandidat na koupi) i kdyz jsem byl i hodne naklonen CA Azur. Pak se nejak povedlo koupit o "par" tisic draz Marantz SA15S2 Limited Edition. Dle vsech hodnoceni to bylo lepsi nez SA 8005. Kupoval jsem to vsak nahlucho na dalku. Nakonec vse dobre dopadlo a jsem nadsen. Ano, jsou i lepsi prehravace, ale takovou cenu nejsem ochoten jiz zaplatit, takze pro me asi na jiz docela dlouho finalne reseni.

Pro prehled na cem posloucham:
Marantz SR 7007
Marantz UD 5005
Marantz SA15S2 Limited Edition
Krautwire Clever
JBL LS 80

Extra kapitola jsou zadne repro. Chtel jsem neco lepsiho, ale jeste za rozumne penize. Poridil jsem JBL LS 60. Pak z duvodu stavebnich uprav to bylo stale v krabici a ted nedavno jsem to chtel zapojit... a chyba :-( Z prostorovych duvodu se mi nevejdou. Takze je prodavam ve vlaknu bazaru :-( 2x mer, jednou rez...

Jake jsou plany dal?
Po prodeji JBL LS 60 planuji poridit Sonus Faber Venere 2.0 + centr. Pak prubezne z druhe ruky bych chtel koupit Marantz PM-11S3 nez budu mit prostredky na Mark Levinsona 532 + 326 ;-) Predne repro vidim, ze mi bude jeste dlouho stacit. Az bude spravna konstalace, tak mozna upgrade na Sonus Faber Olympica III (nebo co bude v budoucnu zajimave). To vsak bude pro me jiz strop, protoze jsem toho nazarou, ze uz pak neco lepsiho nema smysl pokud se radikalne neupravi mistnost pro poslech a to neni vzdy uplne lehke.

Z bizuterie planuji jeste doresit sitovou pracku a to Gigawatt Evo nebo Isotek. Nemam v tom jeste uplne jasno a budu to resit, az to bude aktual a az to vyzkousim na me sestave. Pak jeste planuji custom made rack pro aparaturu a to vidim tak do konce roku.

Pak jeste LP mam velice dobry vztah a chtel bych pak casem poridit Rega RP3/6 nebo Marantz 15S1 (Clearaudio). To je muj finalni vyber. Cas me vsak netlaci, jsem pomerne mlad a nemohu mit moc hracek naraz. Mozna bude jeste neco zajimavejsiho.

A na zaver - poslucham hlavne asi klasiku a rock. Pozitivne snasim jazz, blues a pop. Ted jsem z Brna.

PS: mozna casem udelam i foto, trebars az doresim rack a budu se chtit pochlubit :)
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: macher

Příspěvek od terahera »

Tak si z nudy procházím fórum a jeho členy,no na koho představení jsem nenarazil :cool: Ale že jsi nám za těch pár let sakra vyrostl :lol: :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: macher

Příspěvek od Mark Levinson »

To je ale obsáhlé představení :thumbup:, čte se to dobře.
Dobrý počin, člověk má potom lepší pocit při komunikaci.
Mark Levinson
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: macher

Příspěvek od blesk666 »

Mna osobne Machrove skusenosti s top SACD/CD playermi zaujali, myslim z pohladu aj ze ich celkom dobre z jeho pohladu opisal, co sa mu na ktorom pacilo a co nie. Ono ked ma niekto moznos si postavit zostavu z top triedy, ma asi na niektre pristroje uz iny pohlad. Iste od 2014 v tomto smere “povyrastol”
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět