Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Jiri »

DB

Měl jsem před časem model PurePower 1050i a prostě jsem se ji zase zbavil. Byl tam nějaký problém s brumem z repro, který ten regenerátor produkoval do sestavy. Zvláštní, že to přestalo, když jsem ten PurePower odpojil ze sítě a jel pouze na baterie (ty ale vydrželi jen krátce). Třeba jsem měl smůlu na vadný kus.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je uz dost stary model. A asi to nejaka vada byla. Ja s tim mam zkusenosti nejlepsi.
Dieter Burmester
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Rothaudio »

Purepower 2000 Gold

Citace

Vnitřní kabeláž v čistém stříbře se zlacenými kontakty - 48.500 Kč příplatek

To není málo
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hlavne to neni nic, bez ceho by se nedalo zit.
Dieter Burmester
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Rothaudio píše: 26 lis 2019 22:17 Purepower 2000 Gold

Citace

Vnitřní kabeláž v čistém stříbře se zlacenými kontakty - 48.500 Kč příplatek

To není málo
Si vždy vyberiete nejakú .... na ktorej najmenej záleží.
GMG Power má dosť vysokú cenu nato že je to oddeľovacie trafo s filtrami. Porovnávať ho s pytlovým PS nie je celkom kóšer, iba ak s pohľadu ceny. Osobne by som siahol radšej po PS, pretože je to aktívna práčka.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neustále zní názory, že počet součástek v kastli není důležitý. To by pak některé filtry od IsoTeku musely být za litr. Ale pokud GMG dělá svou práci v porovnání s konkurencí podobné konstrukce výborně, či snad dokonce nejlépe, začíná ta vysoká cena nabývat na významu. Tím cenu zrovna GMG nijak nehájím, myslím to jako názor obecný.
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

Bubuxin
též by mě zajímalo jak jsi přišel na to, že stříbrné dráty jsou součástí na kterou (cituji tě) "nejméně záleží".
.-)
Roman2

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Roman2 »

Pokud by si někdo z vás chtěl filtr GMG Harmonic Hammer odzkoušet, tak dejte vědět. Můžu ho mít u sebe doma, případně by se dal zajistit poslech u někoho doma na jeho vlastní sestavě.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

kychtax píše: 26 lis 2019 15:54 Ale docela rád bych si půjčil NA Galaxys. Upřimně. Je to několikátá generace, slyším velmi hodně chvály na NA filtry z poslední generace.. Asi je to povedený produkt. Jak znám Sunrise v2, který měl některé zv. atributy jinak než např. Isotek, pokud je Galaxys ve všem o kus dál. Může to být již výborný filtr! Za super peníze.. Ani frekvence prodejů Sunrise na bazaru není velká a když se prodává, tak za půlku ceny, popř. ještě víc.. Třeba ten titan byl za 80? a teď přes 30 za něj nedostanu. Prodával jsem ho již 2x. To myslím taky něco vypovídá.
Díky za info z kuloárů ohledně Galaxys.
Ano, na to jak luxusní komponenty tato jednotka obsahuje je objektivně vzato hodně levná. Po dvou letech na trhu jí pokud vím ještě nikdo neprodával, a nejeden člověk nemá mentální ani technický problém krmit s ní i hodně velké zesilovače.
Tak velký zájem o Galaxys jsem nečekal, a loni jsem jich dokonce musel vyrobil více než jednotek Sunrise v2.
Vyskytly se akorát poznámky k designu čelního panelu - k nápadnému logu Galaxys, tak připravuji i alternativní, decentnější provedení.

N.A. Galaxys sestavaB.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od THXKO »

Pavle nieje v pláne na Galaxys robiť aj predný panel čisto čierny eloxovany hliník ako boli prototypove verzie? Viem že to zo zvukom filtrácie nemá nič ale nie každému sa tie striebornočierne a čisto strieborné panely hodia k čisto čiernym eloxovanym komponentom.
Inak na tej foto to krásne ladí s tými classe koncami :thumbup:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zde je vizualizace tmavé nové varianty, čistě černý elox nebude.


N.A. Galaxys Dark II.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od THXKO »

Tá tmavá varianta sa mi celkom páči, určite sa bude hodiť aj k úplne čiernym komponentom. Za mňa :thumbup:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od YamahaMan »

Myslím si, že nie.
To striebro je tam ako "päsť na oko". :thumbdown:
kychtax

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kychtax »

Rothaudio píše: 26 lis 2019 22:17 Purepower 2000 Gold

Citace

Vnitřní kabeláž v čistém stříbře se zlacenými kontakty - 48.500 Kč příplatek

To není málo
nemusí to být zas tak moc, pokud je tam toroid navinutý stříbrem. \:D/
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od jimmi »

"toroid navinutý stříbrem"

sa zobud :smile: Už to prehánaš. Zosmiešnovať všetko nie je Tvoja zábava. :cool:

Skus vyrábať a predávať miečo podobné ako N.A.

Alebo filtr GMG Harmonic Hammer
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

dieter burmestr
tak jsem se kapku zajímal o to tebou doporučené "řešení" za 150.000.
http://www.hifistore.cz/sitove-pracky-p ... de632.html
píšeš Tue 26. Nov 2019 14:59:40:
"Za 150.000 Kč lze koupit stroj, který ti elektřinu ze zásuvky uloží do baterie a protože má i generátor a hodiny, tak z toho stejnosměrného napětí z té baterie vyrobí úplně nové a čisté napětí střídavé, s dokonalými padesáti herzi a skálopevnými dvěstětřiceti volty. Navrch dokáže kupodivu ve špičkách dodat větší proud než samotná záskuvka ve zdi a když vypadne elektřina, nějakou tu hodinu můžeš klidně poslouchat dál"

ztratil jsem o toto pseudo-řešení zcela zájem protože:
- aby to z baterie přehrálo hrálo alespoň 1 celé cd, musela by se přikoupit další baterie. a ani pak není jisté, že to vydrží 1 celé cd!
- nelze vyzkoušet prakticky. dovozce objedná u výrobce pouze po složení 30% zálohy na kupní cenu.
- 3% stabilita výstupního napětí není dobrý údaj. to to bude ještě změřené výrobcem při optimálním zatížení. takže ...
- je to primárně určené jen pro cd+preamp. není určeno pro zesilovače s velkým výkonem
osobně pečlivě dodržuji prastarý hifi axiom: "buď filtrovat všechno nebo nic"

tím pro mě takové "řešení" ztrácí smysl. teorie se opět s praxí zcela rozchází.
jsi čerpal jen z "googlu" nebo máš nějakou praktickou zkušenost s tímto zařízením purepower 3000 ?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja jsem z toho zkousel napajet cely system vcetne koncaku a baterie vydrzela pres dve hodiny. Nevim, kde jsi prisel na to, ze to je urcene pouze pro zdroje, kdyz sam vyrobce pise o tom, ze to je vhodne na cely system + to je overene v praxi. 3% stabilita je taky hovadina, kdyz vyrobce jednak udava 1%, me prakticke mereni ukazalo stabilni napeti pod zatezi 230V s obcasnou odchylkou 0,5V.

Ta baterie tam je navic ze zcela jineho duvodu - to, ze ja jsem s tim dokazal hrat pres dve hodiny (nekdo jiny bude hrat min, dalsi zase vice) je spise jen prijemny bonus. Jedina nevyhoda je, ze si to u prodejce opravdu nepujcis 🤷🏼‍♂️
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

no právě.
moci si to alespoň vyzkoušet u sebe... díky za referenci u tebe. praxe je praxe, že?
- i kdyby to vydrželo se 2. baterkou hrát 2 hodiny...déle to sestavu s monobloky neudrží.
- bimotore na mou obvyklou hlasitost + zapojení DK 7.2 = maxim. 45 minut.
- za 200.000 pro mě osobně zcela neakceptovatelné. nepoužitelné.
- informace jsem čerpal ze 3 zdrojů. prodejce + 2 výrobci podobných zařízení
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

No zatim jsi jeste nesdelil, co by melo branit pouziti u tebe? 45 minut vydrze provozu z baterie? To je docela luxus, kdyz uvazim, ze k tomu, abys stihnul spravne vypnout aparat, to bohate staci.

Posledni odrazka ze dvou tretin vylozene k smichu :thumbdown:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od efičák »

Souhlasím s Burmesterem v argumentu, že všechny pomocné prostředky stojí na fungující síti, baterie je navíc, třeba právě k nenásilnému vypnutí.

ČEZ investoval miliardy do Balkánu a tam neprošlo posílat zásahové jednostky z vysloužilých policistů na neukázněné neplatiče. A tady šetří na přenosové soustave, ty kmitočty na nichž je spotřebič závislý nejsou přesné a běžně to nevadí.
Ale strojky o vysokém rozlišení nehrají. Nebo jak má kdo štěstí a vzdálenost od prafa z vysokého napětí ty nižší...laicky psáno heh..

Nám v činžáku vyhořela přípojka a udělalo se nové vedení od země po hodiny a od hodin k jističům bytům v mědi.
I v mé hifisystémkové sestavě to hodilo víc dynamiky.

Jeden kolega dělal testy s třífázovýma elektrocentrálama před 12 lety a výsledky byly. Stačilo si odmyslet otravný benzíňák na balkóně a proud i šťáva byla lepší.
Když má někdo na poslech 2 až 3 dny v týdnu, není lepší nastartovat centrálu a poslouchat čistě ? Ať si sousedé užijí, hezky to překryje hudbu když si někdo stěžuje na hlasitý metal i v denní hodiny samotné starostce. :mrgreen:

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
kolda
Příspěvky: 26
Registrován: 28 led 2013 18:15

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od kolda »

lachim píše: 30 lis 2019 13:10 no právě.
moci si to alespoň vyzkoušet u sebe... díky za referenci u tebe. praxe je praxe, že?
- i kdyby to vydrželo se 2. baterkou hrát 2 hodiny...déle to sestavu s monobloky neudrží.
- bimotore na mou obvyklou hlasitost + zapojení DK 7.2 = maxim. 45 minut.
- za 200.000 pro mě osobně zcela neakceptovatelné. nepoužitelné.
- informace jsem čerpal ze 3 zdrojů. prodejce + 2 výrobci podobných zařízení
Zdravím, mám PurePower+ 3000,plus baterii,cca pět let. Když jsem to tady pročítal a poslouchal, jsem muziku, tak jsem ji hned vyndal ze zásuvky, jak dlouho vydrží. Vydržela hrát bez sítě cca 1.30 hod. Píšu cca, protože, jsem ji zase zapnul ještě než se úplně vybila, aby se mně to samovolně nevypnulo,
už ale blikalo na displeji poslední políčko-20%. Hrál Luxman D06, a Luxman L 509X, je to sice integráč, ale i tak je to dost. PP není primárně určena k hraní pouze z bat. Při provozu se bat. průběžně nabíjí a energie z ní proudí přesně 230/50, ani se nehne, alespoň podle displeje. Když jsem se rozhodoval
jakou pračku koupím, pročítal jsem co se dalo, tak jsem narazil ve Stereo & Video, na test od M. Lába, kde to jasně vyhrála PP, právě proto, že poskytuje čisté napětí z baterie.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

Tak konečně to vypadá,že i v tomto segmentu by mohlo být něco,co mě osloví :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jisteze, protoze neni nad to si metr od aparatu vyrabet cistou elektrinu uplne od zakladu :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

:thumbup: To dává i mě na balkáně smysl :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 30 lis 2019 22:26 :thumbup: To dává i mě na balkáně smysl :angel:
Aktivity CEZu se na Balkane moc nevydarily, proto to na Balkane dava dvojnasobny smysl! :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Mark Levinson »

PurePower má dávno své samostatné vlákno aneb nač objevovat objevené?

viewtopic.php?f=24&t=1868
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

Mark Levinson píše: 01 pro 2019 10:04 PurePower má dávno své samostatné vlákno aneb nač objevovat objevené?

viewtopic.php?f=24&t=1868
Pro nás hifibenjaminky je i objevení objeveneho přínos,takže díky za link na vlákno :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

Roman2 píše: 27 lis 2019 17:19 Pokud by si někdo z vás chtěl filtr GMG Harmonic Hammer odzkoušet, tak dejte vědět. Můžu ho mít u sebe doma, případně by se dal zajistit poslech u někoho doma na jeho vlastní sestavě.
Tak jsem využil nabídky od Roman2, který zprostředkoval půjčení tohoto filtru. Už na první seznámení je to "opravdový highend", protože 45kg váhy v neforemné krabici je dvojmužná záležitost. Zvláště, pokud bydlíte ve 4 patře bez výtahu. Naštěstí se dnes stavil Valderon pro desky DS a tak mi pomohl s vynáškou.
Po aklimatizaci na pokojovou teplotu jsem začal zapojovat. Aby byl test a porovnání relevantní, s možností snadného přepojení na původní Titan, vyžádalo si to rozhození části sestavy a přeorganizování zapojení. Vyzkoušení provozu v MCH není aktuálně reálné. Tomu bych musel věnovat celý den až dva a to v podmínkách adventního víkendu a poslechovky v obýváku nejde. Takže vše je nastaveno na provoz ve stereo režimu se zapojením jediného zdroje a to Oracle. Dnes proběhl rychlotest, zítra si s tím budu ještě chvilku hrát, ale už teď je jasné, že i u mne platí to, co se projevilo při středečním rychlotestu u Koudelky. Titan se Syncro přívodem nemá proti GMG HH šanci. Tečka. Víc k tomu není co dodat.
Ale to se dalo očekávat. Jsou to soupeři jiných váhových kategorií, hrající každý jinou ligu. Kdyby stál polovinu... no, to bych jej asi nevrátil. Ale cenová liga, ve které se pohybuje je mimo mne. Navíc - pokud bych cenu akceptoval, určitě bych řešil srovnání s adekvátními soupeři - PS Audio P20, Supertitan atd... Je velká škoda, že se nepodařilo zrealizovat plánovaný test u Lachima, kde jsme chtěli postavit GMG HH proti Supertitanu. To by mohlo být zajímavé a více relevantní. Bohužel - u Lachima ještě složitější MCH než u mne by vyžadoval také minimálně celodenní úsilí a my měli jen pár hodin v podvečer...


GMG Harmonic Hammer 1.jpg
GMG Harmonic Hammer 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Chápu, že zde šlo o porovnání v rámci toho co je doma a nebyl tu záměr porovnávat adekvátní řešení, jen nabídnu pohled z technického hlediska.

Titán je jednotka určená pro zesilovače, takže je dimenzovaná na větší proud a slabší filtrační účinnost. Proto s ní filtrovat i linkové přístroje není optimální řešení. Navíc má pouze jednu filtrační větev přes kterou tedy jedou všechny připojované přístroje.
Ten GMG Harmonic Hammer má pro každou zásuvku svůj vlastní filtrační obvod, a předpokládám, že pro nevýkonové zásuvky budou filtry s větší účinností. Navíc se díky konstrukci s oddělenými filtry neovlivňují zdroje připojených přístrojů mezi sebou. Takže je tu značný hendikep v použití Titánu pro účel pro který není určen - musela by být k dispozici ještě šesti zásuvková jednotka Isotek Nova která byla kdysi vyráběna a byla určená k Titánu jako jednotka pro filtraci nevýkonových přístrojů.
Rozdíl ve zvuku musí přinést už samotná nutnost použít rozdílné napájecí kabely, protože obě porovnávané jednotky mají odlišné vstupní konektory.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

GMG i Titan jsou zapojeny firemním kabelem, který výrobci přímo doporučují, takže toto bych neviděl jako handicap. Spíše naopak. Firemní kabel beru jako nedílnou součást pro porovnávání s tím, že vždy je možnost dalšího upgradu. Navíc sám víš, že syncro je pro Titan téměř povinnost.

Myslím, že z textu je zřejmé, že se jednalo jen o využití nabídky na nezávazné vyzkoušení filtru v domácích podmínkách a je pochopitelné, že výsledky zkoušení vztahuji k tomu, co doma mám. Pro mne to je cenná zkušenost a ujasnění si, že mé myšlenky o upgradu filtrace jsou správné. A když se rozhodnu něco koupit, určitě udělám srovnání s adekvátní konkurencí. Stejně tak, jako jsem to dělal před lety, když jsem Titana pořizoval a u mne jednoznačně nahradil filtr nejmenovaného domácího konstruktéra. A to i přes zjevné nedostatky Titanu, které jsi popsal a technicky zdůvodnil.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od terahera »

Je dobře,že se najdou hifiblázni jako ty-Sašo :cool: ,kteří furt něco zkoušejí a porovnávají,pak své zkušenosti sdílí a nás ostatní to posunuje v před :thumbup: Mimochodem,s čím jsi porovnával Titana :?:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

A je dobré, že existují technici, kteří nám vše zdůvodní a vysvětlí. A to nemyslím ironicky. Jsem za technický pohled na věc rád, i když jsem často v názorovém rozporu díky tomu, že často technicky "jasné a vysvětlitelné" je v rozporu s mojí subjektivní zkušeností.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od T101 »

Zajímalo by mne jak by to obstálo proti filtraci co mám k hifi já :-?
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

Vzhledem k tomu, že "tvůj" výrobce je obehnán ještě větším tajemstvím než všichni ostatní, vše co máš je zakázkové a nikde se o výrobci nepíše krom okleštěného webu a tvého podpisu/vlákna, tak nikdy ke srovnání nejspíš nedojde a tak se to nedozvíme...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od T101 »

Nemám problém vzít co mám doma a vyzkoušet u tebe.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Frogyman »

No, bylo by zajímavé to s GMG porovnat, jen teď jsem jej naložil do auta a jedu jej vrátit...
A zkoušet tvé kabely u mne nejde. Až se někdy stavíš a uvidíš, tak pochopíš...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od T101 »

Nevadí, pokud by jsi měl zájem, můžeme udělat test i bez porovnání s GMG.
Některé kabely nejsou moc ohebné, ale něco mohu vzít.Když to nepůjde cpát je tam nebudeme.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

zabiny
škoda, že na test v mém DK nebyl čas. GMG vypadá na omak velmi poctivě. váhově je to rekordman v poměru k velikosti.
těch 270t mě též kapku brzdí v zájmu. za to už lze koupit aktivní řešení filtrace.
bylo by zajímavé GMG vyzkoušet u mirka právě versus regenerátor ps 20 (300t)
u kulicha pak versus titan+ps1200
osobně bych pak ve tvém případě raději koupil 2hnd Accuphase ps1220. za 10t euro už jí seženeš.
za 5t pak accp ps1210.
v kombinaci s Isotek Titan to bude lepší 100%. osobně jsem to tak měl zapojené na stereo. jako výsledek roků zkoušení.
NA to napsal přesně.
k Titanu potřebuješ ještě 2. filtr na zdrojové komponenty.
a regenerátor od Accuph (u mě osobně byl) by měl být nejlepší kompromis.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od Dieter Burmester »

Do Accu si ale nedas Bimotore. Teda aspon pokud povazujes dynamiku za dulezity atribut prednesu :smile:
Dieter Burmester
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Síťové pračky...jednotlivé značky, modely a zkušenosti

Příspěvek od lachim »

DB
děkuji za upozornění. proč bych to chtěl dělat ??
proto píši ".. na zdrojové komponenty"
bimotre přeci do 1 zásuvky titanu a ps1210 do druhé.
myslíš, že mě to někdy v roce 2005 nenepadlo?
:crazy:
a reaguješ na mou radu členovi "zabiny".
tobě je nějak známo, že by měl někdy v budoucnu kupovat bimotore?
:roll:
Naposledy upravil(a) lachim dne 18 pro 2019 08:28, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět