Ortofon Quintet

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Recenze z nemeckeho Audia na novou Ortofonskou radu prenosek, nebot na netu jich moc k precteni neni. Sice zadny high-end, ale pro nekoho by mohly zajimave byti ;)

Ortofon Quintet review
https://www.dropbox.com/s/4ras7h05edap4 ... _audio.pdf
Dieter Burmester
peeedro
Příspěvky: 5
Registrován: 25 lis 2014 20:27

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od peeedro »

Black podľa ,, materiálu ,, a hodnotení isto minimálne na hrane i v ... ps. Veď čo to vlastne hájend znamená? Nemusia to zakaždým byť iba ,, prázdne ,, vrecká , no najmä spokojnosť. Veď 100 ľudí tj. 100 chutí i nálad a 200 uší...:O)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

Ak som dobre čítal, tak Black je pomerne vysoko hodnotená. Nevidím dôvod, prečo by nemala patriť medzi high end (čo je to vlastne?). Je to vlastne akýsi kompromis rady Cadenza.
Technické parametre:
Ortofon MC Quintet Black
MC prenoska pre gramofón
Prevedenie: čierna
MC prenoska QuintetBlack so stylusom typu Nude Shibata predstavuje najlepšíu možnú kombináciu. Frekvenčný rozsah 20Hz-25kHz, presluch kanálov >23dB, rozsah snímania 80um, odporúčaný prítlak 2,3g(23mN), vnútorná impedancia 5 Ohmov, odporúčaná zážaž > 20Ohmov, Kazeta je vyrobená z ABS/hliník. váha 9g.
(Vybrané z materiálov Ketos).
Zajtra idem jednu montovať, napíšem referencie - prvé dojmy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od efičák »

To je super že napíšeš. Zatím nikdo, ona je to novinka.
Cena je silně obsazena i konkurencí, snad se Dánům povedla. Tipuju prostě přesný a nezabarvený zvuk.
Máš na phonu těch 20 Ohmů?
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak já ji třeba viděl i slyšel a nijak mě nebavila/nenadchla (za pozitivum považuji pouze chvějku a hrot). Aretax bude mít třeba jiný názor - sto lidí, sto chutí ;)
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Vlado222 »

efičák píše:To je super že napíšeš. Zatím nikdo, ona je to novinka.
Cena je silně obsazena i konkurencí, snad se Dánům povedla. Tipuju prostě přesný a nezabarvený zvuk.
Aretax,aj ja som zvedavý. :smile:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše:Tak já ji třeba viděl i slyšel a nijak mě nebavila/nenadchla (za pozitivum považuji pouze chvějku a hrot). Aretax bude mít třeba jiný názor - sto lidí, sto chutí ;)
Môžeš mať pravdu, ako vieš, pri prenoskách veľa záleží od ich zladenia s ramenom, gramofónom a predzosilňovačom. Napr. ja som mal Cadenzu Black, úplne ináč hrala s ramenom ProJect (nič moc), ale celá jej krása vyšla z nej až vtedy, keď som ju dal na rameno Ortofon. Čiže na jednej strane koľko ľudí, toľko chutí, na druhej strane ako ju zladíš, tak bude hrať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

To je pravda (podle mne) jen castecne - ja mam treba zkusenost takovou, ze vsechny prenosky, ktere jsem kdy zkousel, hraly na kazdem rameni ruzne, ale nejlepe (podle mne) na ramenech SME - zejmena pak na SME V. Graham Phantoma v posledni verzi jsem bohuzel nemel moznost mit jeste v rukou. Tam se da (podle mne) predpokladat podobny, ne-li jeste o chloupek lepsi vysledek. Project ramena jsou skareda, nepohodlne nastavitelna a "zvukove" me nikdy nicim nezaujala. V lednu se mi snad podari pohrat si s Tri-Planarem - na to se tesim. Uvidime, zda muj etalon SME V odola :smile: Tos tak. Analogu trikrat zdar :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od pajuna »

Dieter Burmester píše:Recenze z nemeckeho Audia na novou Ortofonskou radu prenosek, nebot na netu jich moc k precteni neni. Sice zadny high-end, ale pro nekoho by mohly zajimave byti ;)

Ortofon Quintet review
https://www.dropbox.com/s/4ras7h05edap4 ... _audio.pdf
Diky za prispevek :thumbup:

A jak je to teda s tim highendem? Co se mi libi - to je HE a co ne - to neni? ;) . Jsou vubec nejake hranice? Nechytam za slovo, jen jsem se zamyslel nad tim co jste oba s Aretaxem napsali.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jardo, to je tak provokativni otazka, ze ted - v case predvanocnim - se o tom zdraham diskutovat a nabadam k tomu i ostatni. Ze zkusenosti prece vime, jak to tady chodi a co dokaze vyvolat treba jen takova malinkata vec jmenem pojistka pristrojova ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od pajuna »

Souhlasim :thumbup: .... kdyz jsou ty Vanoce.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Patmann »

Dieter Burmaister: mohl bys napsat, ktere s prenosek ve stejne cenove jako Quintet Black te prekvapily nejvice? S kteryma se ta tu cenu da zit? ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

Pajuna: podľa mňa high end, hifi, audiofilské zariadenia a podobné názvy sú iba oblbovanie. Buď sa mi niečo páči, alebo nie.
Ak si niekto zakladá na high end, nech si ho má. Ale zásadne nesúhlasím, aby sa táto kategória určovala podľa ceny, ani podľa meraní. Hlavný by mal byť zvuk.
Burmester: Dnes som inštaloval Ortofon Quintet Black do ramena ProJect EVO. Podľa mňa nastavovanie týchto ramien je veľmi jednoduché a pohodlné. A zlé vôbec nie sú. Samozrejme že existuje veľa lepších ramien, ale aj podstatne drahších. SME ramená rady 3-5 sú špičkové vo verzii 9", ale pri 12" verziách sú lepšie japonské ramená, ako napr. Ikeda a Ortofon (ramená sú v Japonsku navrhnuté aj vyrobené).
Čo sa týka prenosky Quintet Black, bol som veľmi milo prekvapený. Okamžite po inštalácii - nebola zahorená ani 5 min. z nej išiel plný, krásny zvuk s dostatkom hlbokých a presných basov aj čistých výšok. Aj priestorové podanie bolo výborné. Uvidíme, kde sa "pohne" zvuk po cca 50 hodinách hrania. Ale už teraz môžem povedať, že sa jedná o vynikajúcu prenosku a to nielen v pomere cena/výkon (ako to viacerí radi hodnotia), ale v absolútnom meradle a to s ramenom ProJect EVO 9" a gramofónom ProJect Xtension 9". Jednoducho k tejto zostave táto prenoska pasuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

aretax píše:SME ramená rady 3-5 sú špičkové vo verzii 9", ale pri 12" verziách sú lepšie japonské ramená
Z jakého důvodu?
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

Neporovnával som ich, ale SME V vo verzii 12" som počul (chcel som ju kúpiť) ale nie je to žiaden zázrak. Vzhľadom k ich cene by som od nich čakal viac, resp. lepší zvuk. Keď som vyberal rameno, porovnával som SME V 12" s Ortofon 309D a s prenoskou Ortofon Cadenza Black. Táto prenoska na ramene Ortofon hrala čistejšie, detailnejšie. Na ramene SME V bol zvuk mierne zatiahnutý a hlavne basy boli menej konkrétne. Keď píšem o rozdieloch, ťažko sa to popisuje, ale tie rozdiely sú asi tak, ako na 100-dielnaj stupnici posledných 5-7 dielov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Z toho bych asi nedelal obecne zavery. Ja jsem ale stejne fanda 9" ramen, takze i nadale: SME rulezz :D
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

Máš pravdu, zovšeobecňovať by sa to nemalo. To, čo som písal o 9" a 12" ramienkach, som vyčítal z testov. Ale uznávam, že ani to nemusí platiť všeobecne. Ja som skúšal iba SME V 12" oproti Ortofon 309D a výsledok som napísal.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Leny635 »

Já jsem s ní spokojený, měl jsem před ní Ortofon 2M Black, ocž není špatná přenoska. Quintet Black je přeci jenom lepší, taková jemnější. :D
2014-12-24 08.33.40.jpg
2014-12-24 08.33.49.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Leny: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od efičák »

Patmanovi dosloužila Ortofon Valencia, návyk na její jemný až romantický charakter klade otázku, zda neutralita fireního "accuracy sound" bude Páťovi po chuti.
Cílovým nositelem je Highend-ový Pro-Ject RPM10, pevný to ztělesněnec důkladných basů a velkého rozlišení.
Věřím, že si s přenoskou budou rozumět.

V řetězu následuje Yamaha C-4 jež s Valencií tuze dobře spolupracovala. Co si žádá Quintet Black nevíme.
http://mykl.cz/service_c4.pdf

Serviska uvádí pevně nainstalovaný odpor 50 Ohmů pro MC vstup č.3. Ortofon doporučuje 20 Ohmů. Co myslíte má smysl odpor přepájet ? Nebo je rozdíl zanedbatelný...

Přál bych si velmi, aby se instalace povedla a výsledek byl oslnivý až grandiózní, ačkoli mluvíme o MC LO za 20t., kde možnosti opravdového rozlišení teprve začínají.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Vlado222 »

Po zvažovaní čím osadiť svoj P-J Xtension 9 EVO, som naň hodil Ortofonku Quintet Black.
Veľmi dobre si sadla s jeho ramenom a taktiež si veľmi dobre rozumie s mojim phono predzosíkom Electrocompaniet.
Som s ňou veľmi spokojný. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

efičák píše: Serviska uvádí pevně nainstalovaný odpor 50 Ohmů pro MC vstup č.3. Ortofon doporučuje 20 Ohmů. Co myslíte má smysl odpor přepájet ? Nebo je rozdíl zanedbatelný....
Medzi nastavením 25 ohm a 50 ohm je počuť malý rozdiel, pri 25 ohm je zvuk vzdušnejší, ale nie je to nijak výrazný rozdiel, pre niekoho možno aj zanedbateľný. Ešte je dôležité, akú impedanciu má prepojovací kábel medzi gramom a predzosilňovačom.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Patmann »

Kabel od gramofonu k předzesilovači používám 1m dlouhý VDH D-502 Hybrid http://www.vandenhul.com/products/cable ... logen-free
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od fox »

aretax píše:
efičák píše: Serviska uvádí pevně nainstalovaný odpor 50 Ohmů pro MC vstup č.3. Ortofon doporučuje 20 Ohmů. Co myslíte má smysl odpor přepájet ? Nebo je rozdíl zanedbatelný....
Medzi nastavením 25 ohm a 50 ohm je počuť malý rozdiel, pri 25 ohm je zvuk vzdušnejší, ale nie je to nijak výrazný rozdiel, pre niekoho možno aj zanedbateľný. Ešte je dôležité, akú impedanciu má prepojovací kábel medzi gramom a predzosilňovačom.
Impedance kabelu se mi zdá nepodstatná. Kabel VDH ma odpor 0,113 ohm/m.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dovolil bych si upozornit, ze po dlouhe dobe je na strankach ceskeho dovozce znacky Ortofon k dispozici cenik. Ceny jsou podle mne (vzhledem k nepratelskemu chovani CNB) vice nez pekne :thumbup:

http://www.ortofonaudio.cz/fotky954/fot ... 2-2015.pdf
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

Ak berieme prepočet 1€=27 Kč, tak niektoré sú lacnejšie tu:
http://www.ketos.eu/index.php/component ... ka,100%20/
Navyše sa dá dohodnúť ešte slušná zľava.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Nektere mozna ano, ale treba Cadenza Black je v ketosu o 8 litru drazsi.
Dieter Burmester
Patmann
Příspěvky: 111
Registrován: 09 úno 2012 16:11
Bydliště: Štramberk

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Patmann »

Dnes taky rozjíždím Ortofon Quintet Black a musím plně souhlasit s popisem aretaxe. Hraji teprve asi dvě-tři hodinky a oproti mé bývalé Valencii má ještě něco lepší podání v prostoru, dynamiku a hlavně jde níž a bas je pevný, jsem moc spokojený ;-)
Pro-Ject RPM 10.1, Sumiko Bluepoit 2., CD Leema Acoustic Antila, Accuphase E305, Beovox MS150, Sonus Faber Toys Tower
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

:thumbup:
Dieter Burmester
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od efičák »

Patman nemá čas nafotit ten nářez na RPM10. Quintet se rozjíždí a věřím, že to bude jízda.
Aparát vyznívá v celku barevněji a hřejivě jak už tak elektronky bývají.
Věřím že neutralita Quintet Black je tak akorát a nějaká Sumiko nebo Valencia by nebyla tak přesvědčivá u Rocku a podobných žánrech. Docela dost "dohrávají" měkké membrány polypropylénových spendorů s jemnýma hedvábím tkaným výškáčem. Každý jak to má rád.
:smile:
Na můj vintage systém by byla možná i Quintet Red moc velká kvalita, rozlišení jehož bych nevyužil.
Láká mně to velmi, phono mám připravené, taky vintage kousek předzesilovač ze zlaté analogové doby jak má Patman.
Ale nejraději bych zkusil SPU. Přenosku integrovanou v jeden headschell.
Zvuk dobrý - všechno dobré
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od efičák »

Patmann fotí pro nás.
11026660_867614959951209_284618190_n.jpg
11015146_867620543283984_1635031405_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Mark Levinson »

Krása!
Gratulace pro Patmanna :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jeste jsem si vzpomnel, ze mam recenzi na Quintet prenosky i z nemeckeho Sterea. Tak kdyby si chtel nekdo pocist, tady je:

https://www.dropbox.com/s/6qii6p2pp97vr ... o.pdf?dl=0

P.S.: Gratulace Patrikovi :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

A vite co? Ja mam dnes dobrou naladu! Nechce se mi zakladat dedikovane vlakno, tak to soupnu sem. V lednu vyslo specialni cislo Sterea zabyvajici se gramofony a vsim kolem nich. Pekne poctenicko preji :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/o16pf6lr0jva4 ... 5.pdf?dl=0
Dieter Burmester
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od jupol »

"Počteníčko" bolo veľmi dobré, dík za tip :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Leny635 »

Chtěl bych se zeptat, zkušenějších, mám gramo JVC QL-Y55F s přenoskou Ortofon Quintet, foto je někde výše, zesilovač Luxman L505u a teď otázka, má cenu řešit sólo předzesilovač pro přenosku, nebo stačí ten Luxman o kterém se tvrdí, že má zabudovaný předzes. velice dobrý.
Děkuji Leny
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od aretax »

Na túto otázku nie je jednoznačná odpoveď. Predzosilňovač v Luxmanovi môže hrať lepšie, ako nejaký phono predzosilňovač typu ProJect RS, prípadne iné v cene pár sto €, ale horšie, ako napr. Pass XP15, Aesthetix, Jeff Rowland Cadence a pod. rádovo v tisíckach €. Moja "šalamúnska" rada znie - treba vyskúšať. Navyše na výsledný zvuk má vplyv aj ten fakt, ako Ti jednotlivé prístroje budú k sebe "pasovať". Nezabudni na to, že ak si kúpiš zvlášť phono predzosilňovač, tak musíš investovať aj do káblov, ktoré Ti môžu zvuk zlepšiť, ale aj pokaziť. Ja by som vyskúšal iné rameno, napr. Ortofon. S prenoskami Ortofon mám slušné skúsenosti a viem, že s Ortofon ramenami hrajú super. Pri riešení reťazca je potrebné postupovať od zdroja - to, čo Ti raz zmizne vinou nekvalitného prístroja Ti ten následný prístroj, môže byť ten najlepší na svete, už nevráti. Preto Ti navrhujem najprv riešiť gramofón a rameno, potom predzosilňovač. Hlavné je však skúšať - dnes by to nemal byť problém.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jak pise aretax, nelze odhadovat a musi se zkouset. Phono je v tomto integraci opravdu vyborne a svymi parametry odpovida presne pozadavkum prenosky. Je jiste, ze pres externi phono to bude hrat jinak, nelze vsak definitivne rict, ze lepe. Odhaduju, ze ke "zlepseni" (co to vlastne je?) by mohlo dojit s lehce drazsimi predzesiky jako RCM Prelude ci snad Transrotor 8-MC, ktery vzhledem k porizovaci cene povazuji za maly zazrak. Ale to jsme uz u ceny, ktera je vice nez polovina tveho integrace. Mas-li moznost zapujcit nejaka externi phona, urcite to zkus. Minimalne se pekne zabavis :thumbup:
Dieter Burmester
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od Leny635 »

Pánové děkuji za typy, časem něco vyzkouším. Leny
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Ortofon Quintet

Příspěvek od efičák »

Dneska jsem víc seřídil svou levnou ale dobrou MC LO přenosku a překvapilo mě jak se snížilo zkreslení.

Quintet Black má masivní hrot s brusem Shibata, který byl vynalezen pro quadrofonii.
Nalézt mu v drážce přesné usazení především azimutu (kolmost k drážce), se nedá jen zrcátkem nebo vodováhou.
Ortofon nemá vždy hrot a chvějku kolmo k přenosce. Dá se to měřící deskou a obyčejným měřákem změřit ? Měřící deska a program do PC adjust plus Dr. Feickerta je drahý ale co mi odpustí snadno nastavitelný a tolerantní eliptický hrot, to rafinované výbrusy určitě ne.
Jak jste dosáhli azimutu Vy ?

http://www.adjustplus.de/?lang=en

Obrázek
Zvuk dobrý - všechno dobré
Odpovědět