od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Jen bych chtěl připomenout, že od 1.4.2011 bude zvýšen Bezcelní limit z 150 EURO(tedy cca 3.500,-) na 22 EURO .

Takže my všichni co nakupujeme v zahraničí se nám naše milé audiofilní cd prodraží !!!
Ještě že už mám skoro vše co jsem chtěl :razz:

Snad nebude Zappík litovat, když už téměř rozprodal svou sbírku za solidní ceny .
Zde podrobnější info :



Změna bezcelního limitu na 22 EURO

Určitě se mnozí ptáte, jak je to vlastně s informacemi o avizované změně bezcelního limitu ze 150 EURO na 22 EURO. Proto jsme požádali o kompetentní informaci přímo celní úřad v Praze a dnes jsme dostali odpověď.

odpovídá Česlav Bolek, z poradenského a informačního centrum celní správy
Věc: Změna bezcelního limitu u DPH.

Dobrý den,
informace týkající změny limitu ze 150 EUR na 22 EUR u DPH (bezcelní limit 150 EUR zůstane zachován), bude oficiálně uvedena na stránkách celní správy: http://www.celnisprava.cz. Změna bezcelního limitu souvisí se změnou zákona o DPH k 1.4.2011.




--------------------------------------------------------------------------------

A co to vlastně znamená?
U nákupů zboží ze zemí, které nejsou členem Evropské unie bylo doposud možné kupovat zboží za celkovou sumu do 150 EUR, aniž byste museli platit DPH. Od 1.4.2011 začne platit zákon, který snižuje tento limit na 22 EUR a to znamená, že veškeré zboží nad částku 22 EURO podraží o 20% (DPH), které odevzdáte státu.
Provést tuto změnu zákona musí všechny členské státy Evropské unie.
Při zásilkách v ceně od 22 EURO do 150 EURO budete muset zaplatit DPH 20% z částky uvedené na faktuře o nákupe zboží, clo se neplatí.

Při zásilkách nad 150 EURO budete muset odevzdat státu DPH 20% a taky clo podle zařazení (od 1-10%).
To vše by mělo začít platit od 1.4.2011

A jak to ovlivní dodání konkrétního zboží z Ebay?
Tak například nákup čtečky Amazon Kindle 3 + WIFI v ceně 110 USD se prodraží o 20%. a bude stát o 22 dolarů více (410 Kč). Z dovozem přes naši společnost by byla cena 160 USD (3.000 Kč).
U nás se táto čtečka prodává za cenu od 5.000 Kč podle příslušenství, takže ušetříte několik tisíc. Navýšení ceny o DPH určitě zamrzí, ale jedná se o částku, za kterou nekoupíte ani běžné dvě klasické knihy v knihkupectví.

Co k tomu dodat?
Určitě se táto změna nedotkne zákazníků, kteří si přes nás dělali nákupy zboží v ceně nad 150 EURO (cca 200 USD), protože jsou na tom úplně stejně a clo a DPH již museli platit i doteď. U položek pod 150 EURO (cca 200 USD) bude dobré si nejdříve prokalkulovat cenu s navýšením o DPH 20%, ale určitě v mnoha případech to bude stejně výhodnější, než nákup v ČR. Nemluvně o zboží, které se prostě do EU nedováží a v ČR ho ani neseženete.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
monte

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od monte »

V celku je mi to jedno, většinou kupuji jen věci, které u nás nekoupím. Naposledy hodinky pro manželku z Tokia. Prostě v našich obchodech jsou staré typy až několik let. Co bude nejhorší, bude práce celníků, počítám balíček bude ležet v celním skladě i měsíc než příjde na řadu a vše zaplatíte. Třeba naše pošta účtuje 12,- Czk za pět kg, den. Nevím kolik DHL, tam vše běželo vždy jako super espres a jak dodrží terminy EMS. No uvidíme ?????????????????????


http://stores.ebay.de/jpopstore
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od pasul »

Domluva s prodejcem - cena na balíku - 22 EUR. Tak bych to viděl já. Samozřejmě pokud jde o starší věci a drobnosti jako CD placka apod....
monte

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od monte »

Jenže právo celníka je, pokud je podezřele nízká cena má právo vyžadovat platební příkaz a vlastně co se mu zachce. Nakonec i vyměřit, dle svého uvážení. Jako bývalý dopravce MKD, pamatuji záměny faktur a když řidičovi při kontrole kabiny našli pravé faktury tak začal doslova cirkus.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od jirie »

Pašul:
Domluva s prodejcem - cena na balíku - 22 EUR. Tak bych to viděl já. Samozřejmě pokud jde o starší věci a drobnosti jako CD placka apod....
Monte:
Jenže právo celníka je, pokud je podezřele nízká cena má právo vyžadovat platební příkaz a vlastně co se mu zachce. Nakonec i vyměřit, dle svého uvážení. Jako bývalý dopravce MKD, pamatuji záměny faktur a když řidičovi při kontrole kabiny našli pravé faktury tak začal doslova cirkus.

Máte každý z Vás pravdu :sick:
Právě jsem dnes vyřizoval pár telefonátů s Poštou Praha 120, celnicí a jinými vykutálenými úředníky.
Na všech zmíněných úřadech totiž panuje "Vánoční provoz" a samozřejmě typická pražská pohoda, kterou na Moravě nikdo nikdy nezažil. Jsou údajně totálně zavaleni zásilkami (asi taková kalamita jako v té písničce od Jarka Nohavici), které si objednali "prozřetelní" zákazníci, kteří se chtějí vyhnout těm novým limitům a zbytečným platbám navíc.
Soudruzi celníci se totiž rozhodli přezkoumávat jednu zásilku po druhé, protože jinak si nejsem jist, zda je normální aby obálka ležela na celnici pět !!! dnů. Hodně lidí, kteří podcenili "fištrón" celníků bude asi hóódně překvapeno. Podle slov jedné z úřednic se zaměřují na přezkoumávání obsahu zásilek, aby porovnali skutečnou a udávanou cenu zboží v zásilkách.
Gott mit Uns
Jakoby nebylo těch potíží už tak dost \m/
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od winelover »

Já mám teď aktuálně přesně opačnou zkušenost. Kupoval jsem na Amazon USA univerzální programovatelnou dálku - objednávku jsem udělal v pátek 4. 3. v 11:16, ve 12:52 to naložil kurýr DHL v Allentown, PA a v pondělí 7. 3. v 10:12 jsem podepisoval převzetí zásilky. Podle detailního výpisu na stránkách DHL trvalo celní řízení cca 2 minuty (cena zboží USD 80).
Sice ta doprava byla drahá (asi tak polovina ceny zboží), ale takovej cvrkot jsem ještě nezažil a že už jsem toho z venku kupoval docela dost. Nakonec i s tou dopravou to vyšlo o asi třetinu levněji než tady bez dopravy. :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od Bína »

Winelover: Já podobnou zkušenost teďka s kindlem, šlo to přes UPS, v 6:00 to dorazilo do Prahy, v 6:30 už to bylo na náklaďáku. Není možné že UPS, DHL a podobné velké společnosti řeší celní řízení expresně přes nějakou jim určenou celnici?
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od jirie »

Těmhle to dělají obvykle celní deklaranti .Částky se však pohybují kolem 300 - 600 Kč za zásilku. V době, kdy vyšlo u MoFi Yes - Fragile ,tak jsem to kupoval přímo u nich a byla to pěkná pálka už jen za poštovné a pak mě ještě dorazily ty celní poplatky :evil:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od noaid »

Pokud jsem to pochopil dobře, tak kromě 20% DPH se bude platit navíc i poplatek poště 96 Kč za vyřízení celního odbavení?
http://www.ceskaposta.cz/assets/nastroj ... 010411.pdf strana 71 - B25
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od noaid »

Osobně si myslím, že to bude mít velmi neblahý vliv na vstřícnost prodejců. Prodlouží se dodací lhůty (kde je mé zboží, už měsíc jsem nic nedostal), přibude stížností na nedodání či pozdní dodání zboží a následně ubyde prodejců, kteří budou prodávat i k nám. Už tak je neochota Američanů dodávat do zahraničí dost velká.
Možná se zařadíme jako stát na blacklist prodejců po boku Itálie a Ruska.

Těch lidí, co se bude muset přijmout na celnicích kvůli vybrané stokoruně.
:thumbdown:
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od jirie »

Na jedné straně žádný důvod k optimismu, ale možná to bude chtít vypustit pár "průzkumných chroustů" a budeme chytřejší.
S těmi CD to snad nějak půjde. Bude lépe po troškách. Nemáme totiž potuchy, kdo ze členů fóra je provokatér z celní správy :mrgreen: , proto si své tipy každý nechá pro sebe :silent:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od noaid »

No pokud tipy myslíš rozdělení do více zásilek nebo nižší udanou cenu, tak je právě problém, že US obchody tohle téměř zásadně nedělají, a rozdělením se zase navýší poštovné.
Já zrovna čekám 1DVD-A+1BD z Amazonu a cena s poštovným lehce přesáhla limit 30 USD. :evil: A to jsem se rozmýšlel, jestli to za tu cenu koupit. No a naroste asi ještě o 30%. x_x
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od pasul »

Používám ještě jednu cestu, jak to dostat sem. Mám jednu rodinnou známou lékařku na Floridě. Pokud nechce prodejce posílat ven, tak to posílám k ní. A jednou za nějaký čásek mě udělá pěkný balíček a pošle ke mě. Nebo při cestě sem přibalí ke svým zavazadlům. Tam potom není co řešit.
monte

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od monte »

Ve znění zákona, aspoň který jsem četl, není žádná zmínka o použitém zboží, daru,dopravě, jen nad částku. Každé clo, daň byla vždy jen brzdou a ochrana obchodu. Jenže všechny země, kterých se to bude týkat zavedou protiopatření i Japonsko, USA atd. Nezapomeňte budete platit i clo, takže z 1000,- počítat do 400,- dalších nákladů. Taky mi má dojít několik vinylů z USA, objednané před několika týdny a už pohořím. Neboť je to speciální výroba, jednou za měsíc na objednávku lisování.
Určitě, tak jak vše fungovalo dodnes, je minulost. Když dojedete z dovolené mimo EU, pamatujete za komoušů, budete vyplňovat celní prohlášení. Předpis byl daleko mírnější, dokonce na každou osobu byla sleva, osvobození. Sice to nevím přesně jak bude, ale jedna změna zákona má vždy i návaznosti. :thumbdown:
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od knopi »

Tohle je teda hodně špatná změna ze 150na22euro :thumbdown: kolikrát když jsem kupoval něco nad 150euro tak jsem se domluvil z výrobcem aby deklaroval cenu do této částky a vše bylo vždy v poohodě. Teď už to tak nepůjde bude to podezřelé. Přijde mi to nefér když si člověk něco kupuje pro své osobní potřeby ze zahraničí a má platit za to našemu státu.
Navíc se děsim toho čekání jak už tady někdo nademnou zmínil, mám dvě zkušenosti jednu dobrou mi přišla zásilka z celnice na poštu už s dph a clem započítané a po druhé špatnou jsem si dokonce proto musel přijet osobně na letiště a toho papírování co po mě chtěli neuvěřitelný. Mě by zajímalo jak to dělaj, že jednou to bylo tak a po druhý tak.
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od noaid »

A teď si představte, že si koupíte SACD, zaplatíte z toho DPH, a pak zjistíte, že ten k.o.k.o.t prodejce vám místo SACD poslal jen obyčejné CD. Tak to možná vyreklamujete a dostanete nebo koupíte jiné SACD a z toho opět DPH a příslušné poplatky. Takže zdaníte 2x.
Je to běžný jev, mi se to stalo zrovna dnes už potřetí od vánoc. Opět CD místo SACD. :evil:
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od Bína »

A nedá se pak prokázat, že člověk posílal zpátky věc na reklamaci/výměnu?
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od Bína »

http://ekonomika.idnes.cz/video-postaci ... oakcie_jvo

Článek opravdu nepotěší, balík na poště leží 14 dnů a navíc naše drahé zesilovače a CD rozbaluje nějaká banda blbě placených brigádníků. :(
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od jirie »

Rozhodně by to chtělo počkat, až se to všechno zaběhne. V určitých případech se asi nedá nic dělat a je třeba počítat, že nás prodloužené Kalouskovy ruce oškubou :evil:
Vidím to asi tak,že si to v budoucnu nechám posílat po třech , čtyřech kusech a dohodnu si s odesílatelem deklarovanou cenu :ymparty:
Jak říká klasik: "Nemusí pršet,stačí když kape".
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od noaid »

Tak moje dosavadní zkušenost je taková, že zásilka z USA za necelých 40 USD došla bez cla celkem v termínu.
Potom jsem kupoval ve stejný den na US i UK amazonu a stav je takový, že z US to za 7 dní bylo doma a z UK to ani po 9 dnech ještě pořád nemám. Doufám, že to vůbec dojde.
Takže u mne zatím k nějakým zdržením nedochází a zdá se, že zásilky, které jsou jen mírně nad limit, propouštějí z důvodu nestíhání.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od winelover »

Mám podobnou zkušenost jako noaid. CD z Jižní Korei, cena také mírně nad limit, došlo za 7 dní a bez poplatků. Takže zatím žádná tragédie. :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od jirie »

Hold On !!!
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od zappa »

Čekám na cd z USA už přes měsíc a stále nic. :evil:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 466
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mám dvě zásilky z USA každá za cca 30 dolarů, objednané ve stejný den a jedna přišla v pohodě po 14 dnech bez cla a na druhou již čekám 4 týden :sad:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od gabik »

Me se taky stala kuriozitka - objednal jsem CD z amazonu, rozdelili to na dve zasilky, pac jedno CD nebylo na sklade. Jeden balik odeslali 14.4, to jeste neprislo. Druhy CD odeslali 21.4., dneska dorazilo :)
ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: od 1.4.2011 změna bezcelního limitu !!!

Příspěvek od jirie »

Pokud byla změna bezcelního limitu tvrdou ranou pro české sběratele zaoceánských nebo japonských cedéček, pak dnes jsem si jen posteskl při pohledu na kurzovní lístek. Japonský Yen je na maximu posledních 5ti let. Když vzpomenu , že v roce 2008 byl kolem 15 Kč za stovku chce se mi brečet. ~x(
Odpovědět