Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

PGH píše:Proč firma ktera prodava zesilovač řekněme za 50 tisic tam dava obyčejné pojistky když s těma specialnima by to hralo lip a stalo par korun navic ? To mě hlava nebere.
A preco niektory vyrobcovia su schopny predavat lamp.zosilovac s lampamy, s ktorymi to tiez " moc" nehra ? Asi si povedia ,ze takto to staci...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

To je jako s LP taky je to zastaralá technologie ale pro někoho to ma své kouzlo a pak se na tom dá slušně vydělat.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

timics:
Diky za odkaz. Tabulka ale nerika nic o (ne)zmenach hudebniho signalu. V kontextu moji otazky je tedy irelevantni.
Jinak souhlas ohledne toho (ne)haneni.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše:Ciste pragmaticky: existuje nezavisly objektivni mereni, ze kteryho by vyplyvalo, ze vymena pristrojovy pojistky prokazatelne meni signal na urovni alespon -70 dB?
Asi neexistuje. Ale existuje dôkaz, že mení zvuk. Stačí použiť univerzálny prístroj - vlastné uši. Kto neverí ani vlastným ušiam (a je tu takých viac), tak to s ním bude asi veľmi zlé.
PGH: poznáš aj iné hodnoty, ako sú peniaze? Môj názor je, že peniaze (okrem toho, že nám zabezpečujú živobytie) sú na to, aby nám robili radosť. Ak mi niečo urobí radosť, je mi úplne jedno, kto na tom koľko zarobí. Akosi sa neviem stotožniť s faktom, že poniektorí najprv zisťujete, kto na tom a koľko zarobí a v prípade, že je výhodný pomer cena/výkon si urobíte názor. Vyskúšať niečo na vlastné uši, to sa pre vás neoplatí, tak radšej budete zásadne proti.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax:
Pokud existuje zdokumentovany peclive provedeny slepy test s uspesnosti nad 90 % absolvovany osobami tesicimi se vseobecne nebo alespon komunitni duvere, rad si o nem prectu - klidne dej link.

Pokud ale mluvis o situaci, kdy si testujici osoba sama vymenuje pojistky a hodnoti poslech, pak je to pro kontext meho puvodniho prispevku bezcenne. Vliv psychoakustiky je v takovem pripade to, co urcuje vysledek.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
terahera

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od terahera »

Pro mě je důležitý dobrý pocit z poslechu u mě,ne u někoho jiného a ne na základě jakéhokoliv měření a grafů,a už vůbec nepotřebuji k pohodovému poslechu u sebe důkazy a měření jiných,takže pokud i výměna pojistky mi ktomuto pomůže,nevidím v tom jediný problém.Ja a jenom já jsem ten,kdo má na mé,a zase jenom me sestavě ten výborný pocit z poslechu,takže mě důkazy a jiné věci jiných,kteří vše ze zásady vyvracejí,buď kvůli měření ,nebo kvůli cenové politice firem vyrábějících určité hifi doplňky,nemůžou nikterak ovlivnit.A hlavně,nikdo nikoho nenutí nic kupovat,každý svého štěstí strůjcem
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
terahera píše:Pro mě je důležitý dobrý pocit z poslechu u mě,ne u někoho jiného a ne na základě jakéhokoliv měření a grafů,a už vůbec nepotřebuji k pohodovému poslechu u sebe důkazy a měření jiných,takže pokud i výměna pojistky mi ktomuto pomůže,nevidím v tom jediný problém.Ja a jenom já jsem ten,kdo má na mé,a zase jenom me sestavě ten výborný pocit z poslechu,takže mě důkazy a jiné věci jiných,kteří vše ze zásady vyvracejí,buď kvůli měření ,nebo kvůli cenové politice firem vyrábějících určité hifi doplňky,nemůžou nikterak ovlivnit.A hlavně,nikdo nikoho nenutí nic kupovat,každý svého štěstí strůjcem
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od JAPEX »

PítrsPraha píše:aretax:
Pokud existuje zdokumentovany peclive provedeny slepy test s uspesnosti nad 90 % absolvovany osobami tesicimi se vseobecne nebo alespon komunitni duvere, rad si o nem prectu - klidne dej link.

Pokud ale mluvis o situaci, kdy si testujici osoba sama vymenuje pojistky a hodnoti poslech, pak je to pro kontext meho puvodniho prispevku bezcenne. Vliv psychoakustiky je v takovem pripade to, co urcuje vysledek.
Nevěříš na rozdíly v kabelech? Nevěříš tomu, že třeba takový VDH nebo Audioquest je lepší než tkanička za 30Kč z Datartu?! :-?
Pokud ne, tak dál nečti. :-j

P.S.: I pojistka, ať se ti to líbí nebo ne, může ovlivňovat zvuk...a to buď přímo (na výstupu zesilovače, ale to tuším není už dnes moc k vidění) a nebo častěji nepřímo (někde v napájecí větvi, a to jak na primárním nebo sekundárním vynutí, tak potom někde dál na různých stupních napájení, a to nejen u zesilovačů).

...už jsem to popisoval někde mnohem výš...
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

Naprosto jsi nepochopil obsah meho textu a reagujes na sve myslenky, ne na muj text.

O kabelech nepisu ani slovo.
O subjektivnim libeni nebo nelibeni ohledne pojistek take nepisu ani slovo.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PGH »

aretax píše:
PítrsPraha píše:Ciste pragmaticky: existuje nezavisly objektivni mereni, ze kteryho by vyplyvalo, ze vymena pristrojovy pojistky prokazatelne meni signal na urovni alespon -70 dB?
Asi neexistuje. Ale existuje dôkaz, že mení zvuk. Stačí použiť univerzálny prístroj - vlastné uši. Kto neverí ani vlastným ušiam (a je tu takých viac), tak to s ním bude asi veľmi zlé.
PGH: poznáš aj iné hodnoty, ako sú peniaze? Môj názor je, že peniaze (okrem toho, že nám zabezpečujú živobytie) sú na to, aby nám robili radosť. Ak mi niečo urobí radosť, je mi úplne jedno, kto na tom koľko zarobí. Akosi sa neviem stotožniť s faktom, že poniektorí najprv zisťujete, kto na tom a koľko zarobí a v prípade, že je výhodný pomer cena/výkon si urobíte názor. Vyskúšať niečo na vlastné uši, to sa pre vás neoplatí, tak radšej budete zásadne proti.
Mě v praci plati za praci a za své penize chci zboži kde je dobry poměr vykon/cena, na tom neni nic špatného. Jestli se jedna o HIFI, oblečení, auto, CD atd. to je jedno. Já napřiklad utrácim nejvic peněz za nosiče zvuku, daleko vic než jsem utratil za hifi, to už mám na dlouho vyřešené.
JAPEX

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od JAPEX »

PítrsPraha píše:Naprosto jsi nepochopil obsah meho textu a reagujes na sve myslenky, ne na muj text.

O kabelech nepisu ani slovo.
O subjektivnim libeni nebo nelibeni ohledne pojistek take nepisu ani slovo.
...takže jsi nečetl dál :angel:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Yngwie »

Ty pojistky jsou fakt zvláštní. Teď jsem si do konce vrátil zpátky obyčejnou 5A a je to lepší, jak s Furutechem. S Furutechem to bylo příliš důrazné na střetech a basy fuč. A ještě ke všemu se to v čase mění. Otázkou je zda vytrvat a věřit na zahořování rhodiovaných kontaktů nebo se na ti vykašlat. Řekl bych, že ne vždy bude výměna ku prospěchu věci. Voodoo :mrgreen:
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

terahera píše:Pro mě je důležitý dobrý pocit z poslechu u mě,ne u někoho jiného a ne na základě jakéhokoliv měření a grafů,a už vůbec nepotřebuji k pohodovému poslechu u sebe důkazy a měření jiných,takže pokud i výměna pojistky mi ktomuto pomůže,nevidím v tom jediný problém.
S tímhle se rozhodně dá jedině souhlasit.
Jsou ale i takoví hifisté, které zajímá, jestli a do jaké míry je ten dobrý pocit sebeklam, protože jsou si velmi dobře vědomi síly a moci psychoakustiky. Zná to každý, kdo má schopnost sebereflexe: jednou ta samá aparatura zní fantasticky, jindy nudně.
Další věc je, že ne každý disponuje neomezeným rozpočtem na hifi, takže pro hodně lidí je velmi relevantní úvaha, jestli výměna komponentu nebo nějaké součástky přinese reálné zlepšení - ucho je nejhorší dostupný hodnotící nástroj (mj. proto, že "měří" pokaždé jinak a není schopno dosahovat konzistentní přesnosti) - kde jsou měření výraznou pomocí při popisu objektivních rozdílů.
Pro ověření toho, jaký případný objektivní rozdíl komponentů je či není slyšitelný, je pak nezbytný poslech. Ale jedině ve fromě poctivého slepého testu. Pokud posluchač ví, co poslouchá, je výsledek vždy zatížený silným biasem osobních preferencí (design, zaplacená cena, chtění atd.).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

JAPEX píše:
PítrsPraha píše:Naprosto jsi nepochopil obsah meho textu a reagujes na sve myslenky, ne na muj text.

O kabelech nepisu ani slovo.
O subjektivnim libeni nebo nelibeni ohledne pojistek take nepisu ani slovo.
...takže jsi nečetl dál :angel:
Četl jsem celý tvůj příspěvek, který se ani slovem netýká toho, o čem jsem psal. Jaký smysl má reakce nijak nesouvisející s příspěvkem, na který reaguješ?
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
JAPEX

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od JAPEX »

žádný, :-j zapomeň
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Yngwie píše:Ty pojistky jsou fakt zvláštní. Teď jsem si do konce vrátil zpátky obyčejnou 5A a je to lepší, jak s Furutechem. S Furutechem to bylo příliš důrazné na střetech a basy fuč. A ještě ke všemu se to v čase mění. Otázkou je zda vytrvat a věřit na zahořování rhodiovaných kontaktů nebo se na ti vykašlat. Řekl bych, že ne vždy bude výměna ku prospěchu věci. Voodoo :mrgreen:
Aj ja mám tie isté skúsenosti. Zmena nemusí vždy priniesť zlepšenie zvuku. Napr. v McIntosh C2500 mi najlepšie hrá obyčajná sklenená poistka. Keď som skúšal SR Black, tak po zahorení sa zvuk veľmi zhorsil. Čo sa týka Furutech, taktiež. Ale opačne, ako píšeš Ty. Stredy stratili dôraz a basov síce bolo až veľa, ale neboli konkrétne, ale rozmazné. Všetko je to zladení s komponentami. Podstata tohoto prípevku je, či výmena poistky ovplyvní zvuk, resp. i je počuť rozdiel. Rozdiel je počuť vždy, ale nemusí byť vždy prínosom. To najdrahšie nemusí byť vždy to najlepšie. Čo sa týka zahorovania, vždy je dobré počkať. Niekedy stačí, ak si na zvuk ucho zvykne.
Pitrs Praha: Súhlasím aj s názorom, že psychoakustika robí svoje, ale každý skúsený poslucháč dokáže oddeliť psychoakustiku od reálnej zmeny zvuku. Keď je zmena tak malá, že si nie som istý, či ju počujem, tak radšej nič neriešim. Tak, ako každý, aj ja som zvyknutý na svoj zvuk, ladím si ho pre seba a nie kvôli grafom, ani kvôli tomu, aby sa páčil návštevám a preto nevidím potrebu slepých testov. Buď zmenu počujem a páči sa mi, alebo nie. Vtedy neriešim , čo sa oplatí a idem od toho. Veľa ráz som písal, že namerané hodnoty sú jedna vec, ale každý má iný sluch a každý je citlivý, prípadne hluchý na iné frekvencie a toto meracie prístroje nevedia rozlíšiť. Meranie síce môže byť objektívne pre porovnanie technických parametrov, ale o nejakom reálnom zvuku nepovie nič. Aj hudobné nástroje vplyvom prostredia, v ktorom hrajú, menia svoj zvuk, niekedy až na nepoznanie a namerať sa to nedá. Na záver iba toľko: najlepší spôsob bol, je a vždy bude - vlastná skúsenosť a skúšanie. Bez vlastného skúšania je táto diskusia zbytočná.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax píše:Súhlasím aj s názorom, že psychoakustika robí svoje, ale každý skúsený poslucháč dokáže oddeliť psychoakustiku od reálnej zmeny zvuku.
To je nesmysl. To, co ve skutečnosti slyší, není ucho, ale mozek. Ten interpretuje vjemy ze sluchového aparátu a vůle člověka má nulový vliv na to, jakým způsobem to mozek udělá, co všechno do výsledného vjemu zahrne, jaké emoce, zážitky, rozpoložení zrovna v tuhle chvíli použije. To je zřetelně popsaná a všeobecně známá věc. Silnou roli hraje neuvědomnělé podvědomí.
Víc nám chutná jídlo, které líp vypadá (i kdyby objektivně byly chuťově shodné), líp se cítíme v oblečení, které se nám líbí (i kdyby nám sedělo stejně jako to nelíbící se), příjemněji se nám povídá s člověkem, který je nám sympatický (i kdyby mluvil stejným hlasem, tónem a říkal totožné věci). Tomu se prostě nelze vyhnout, je to naší přirozenou součástí.
aretax píše:namerané hodnoty sú jedna vec, ale každý má iný sluch a každý je citlivý, prípadne hluchý na iné frekvencie a toto meracie prístroje nevedia rozlíšiť. Meranie síce môže byť objektívne pre porovnanie technických parametrov, ale o nejakom reálnom zvuku nepovie nič.
Ne, že měření nepoví o reálném zvuku nic, ale neumí popsat zvuk v jeho celistvosti. Leccos napoví, ale určitě neřekne vše, s tím souhlasím. Už jen díky komplexnosti spojitého hudebního signálu a izolovanosti jednotlivých měření.
Pokud se vrátím k tématu pojistek, pak, jediný způsob, jak objektivně zjistit míru, jakou ovlivní signál, je měření. A jediný jakž takž spolehlivý způsob, jak ověřit případnou slyšitelnost výměny pojistky, je poctivý slepý test.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Tinariwen »

We should no more let numbers define audio quality than we should let chemical analysis be the arbiter of fine wines."  Nelson Pass
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Tinariwen »

Prelozim :


Už by sme viac nemali nechávať čísla definovať audio kvalitu takisto ako chemickú analýzu rozhodovať o kvalite vína.

Nelsonn Pass
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

To je romanticky bonmot :-) .

Pokud by byl dusledne realizovan, co by to znamenalo?
- konec SACD, CD, DVD-A, BD-A
- konec drtive vetsiny vinylu (nahravanych a masterovanych digitalne)
- konec streamingu typu Spotify a Tidal
- drasticke zhorseni dostupnosti nosicu
- drasticke zhorseni kvality nahravek (navrat k audiokazete)
- drasticke zdrazeni "hi-res" audia (na kotoucich) oproti dnesnim diskum / downloadu / streamingu

Maloktery hifista by tomu tleskal.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Jirka33 »

Dekujem pitrisovy za zapraseni dalsiho vlakna.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pítrsi z nePrahy, vis o tom, ze si zde muzes nechat zmenit bezplatne u admina svuj nick? :smile: Navrhuji treba PítrsVelkéPřílepy :thumbup:
Dieter Burmester
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

:angel:

Teoria a merania nepomožu ani slepé testy.

Len praktická skusenosť vo svojom aparáte a na svoje uši. :roll:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

PítrsPraha píše:
aretax píše:Súhlasím aj s názorom, že psychoakustika robí svoje, ale každý skúsený poslucháč dokáže oddeliť psychoakustiku od reálnej zmeny zvuku.
To je nesmysl. To, co ve skutečnosti slyší, není ucho, ale mozek. ...
To je presne to isté, ako keď máš hnačku, ale nejde Ti to ritným otvorom, ale mozgom...Pretože sme každý iní, možno to u Teba tak je. V tom sa s Tebou nebudem hádať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Tinariwen »

PítrsPraha píše:To je romanticky bonmot :-) .

Pokud by byl dusledne realizovan, co by to znamenalo?
- konec SACD, CD, DVD-A, BD-A
- konec drtive vetsiny vinylu (nahravanych a masterovanych digitalne)
- konec streamingu typu Spotify a Tidal
- drasticke zhorseni dostupnosti nosicu
- drasticke zhorseni kvality nahravek (navrat k audiokazete)
- drasticke zdrazeni "hi-res" audia (na kotoucich) oproti dnesnim diskum / downloadu / streamingu

Maloktery hifista by tomu tleskal.

Autor tym zrejme myslel :

Počúvajme čo sa nam páči a pijme čo nam chuti :smile:
A neriešme :angel:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax píše:
PítrsPraha píše:
aretax píše:Súhlasím aj s názorom, že psychoakustika robí svoje, ale každý skúsený poslucháč dokáže oddeliť psychoakustiku od reálnej zmeny zvuku.
To je nesmysl. To, co ve skutečnosti slyší, není ucho, ale mozek. ...
To je presne to isté, ako keď máš hnačku, ale nejde Ti to ritným otvorom, ale mozgom...Pretože sme každý iní, možno to u Teba tak je. V tom sa s Tebou nebudem hádať.
Ani neni o cem ;-) . Presvedcil se o tom kazdy, komu se stalo, ze totozne album na totozne sestave ho jeden den chyt lne za srdce a jiny den ho az tolik nebavi poslouchat.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
terahera

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od terahera »

Jj,to je pravda,po přečtení tvých příspěvků mě nebaví nic,ani poslouchat,ani číst fóra,dokonce mě nebaví ani hifi jako takové
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od RedBaron »

A jé, kluci byli právě ve fázi, že celí rozhýkaní a nadšení chtěli na tý starý dětský otlučený plechový raketě, co se třičtvrtě roku válela rezatá na pískovišti, už už odletět do vesmíru na výpravu a teď jim někdo úplně zkazil odpoledne, páč suše podotknul, že se tam na ní asi nedostanou. Pokolikátý tohle vidím a nepřestane mě to rozesmívat :lol:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Jirka33 »

RedBaron: Proti hifistům jsem nikdy nic neměl, do té doby než jsem poznal na fórech tebe. Teď už je hifista pro mě spíš sprosté slovo.
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od RedBaron »

Jak nenávistné! :razz:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Nazývame to HighEnd Fórum, mali by sme tu byť tí, čo majú radi hudbu a chceme ju kvalitne počúvať. Logicky z toho plynie, že si navzájom odovzdávame svoje skúsenosti a postrehy, resp. mali by sme si ich odovzdávať. Nejako mi nesedí skutočnosť, prečo sa každá téma zvrhne do osobných súbojov a urážok. Viete si predstaviť, o koľko poznatkov z našej oblasti prichádzame od ľudí, ktorí sem nechcú prispievať, aby neboli zosmiešňovaní? Nie je to škoda? Možno nie všetko by boli užitočné rady, ale rozumný človek si ich vypočuje, resp. prečíta a zariadi sa po svojom. Chápem postoj priemerných konštruktérov (aj keď s ním nesúhlasím), že svojim postojom si chránia svoje výrobky, lebo na viac nemajú. Skutočný špičkoví konštruktéri sa zosmiešňovať nebudú. Ale ostatní? Stále neviem pochopiť reakcie poniektorých nemenovaných - všetko nové napadnúť, radšej to ani nevyskúšať, aby náhodou nezistili, že sa mýlia a jednoduchšie je toho, kto má odvahu niečím prispieť vysmiať, či sú to káble. poistky, elektrónky, rôzne antivibračné zariadenia pod. Vehementne odvolávajú na fyziku základnej školy, z ktorej poznajú pár rovníc a nevedia, alebo nechcú pochopiť veci, ktoré sa nedajú zmerať.
Je to na škodu tohto fóra (aj iných fór) a to, čo by nám niekto mohol poradiť si musíme sami zisťovať a platiť. Kamarát má doma Qkore už nejaký čas (priviezol si ho z USA), je s ním spokojný, ale nemá záujem sa deliť o skúsenosti, pričom pozná veľa ľudí z tohto fóra. Jeho reakciu tu nebudem písať.
Nebolo by lepšie týchto "potentátov" ignorovať, nereagovať na ich príspevky? Viem, že sa to týka aj mňa, ktorý taktiež zbytočne reagujem na hlúpe príspevky.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od aretax »

Ešte niečo: v predchádzajúcom príspevku som nechcel povedať, že všetci musia so všetkým súhlasiť (som si vedomý toho, že to by bola z opačnej strany prvá reakcia), ale povedať, že aj nesúhlas sa dá slušne vyjadriť, hlavne keď je podložený vlastnými skúsenosťami. Ale naozaj hlavné je vyskúšať, prípadne počuť a potom písať. Každý môže mať svoje skúsenosti, odlišné od toho druhého. Podotýkam skúsenosti !! Nie hlúpe teórie o tom, ako fyzika nedovolí...Rozhodne by sme sa posunuli ďalej. Prínos by bol aj vtedy, keby niekto na svojom zosilňovači vyskúšal napr. poistku a napísal by, že nepočul rozdiel vo zvuku medzi tými a tými poistkami na konkrétnom zosilňovači. To považujem za hodnotnú opozíciu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od valderon »

Tesat do kamene... ^:)^
Pěkně jsi to vystihl. Mám stejný názor, jen jsem ho nikdy takto nerozvedl. Jasně, není jen černá, nebo bílá. A pravdy je na světě tolik, kolik je lidí. Je to o slušnosti a toleranci. Navic, jak píšeš, jsme na fóru highend, všichni stejně postižení :smile:
A i já znám několik lidí, co kvůli různým mudrlantum nepíší. A je to vážně škoda :thumbdown:
merhaut
Příspěvky: 178
Registrován: 05 led 2018 00:46

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od merhaut »

Možná by pomohlo oddělit veškerou alchymii do samostatného bloku. Tam nechť se vzývají kabely a pojistky mudrců, jež promění signál ve zlato.

Z technického hlediska není QKORE ničím jiným než ekvipotenciální přípojnicí v maskovací krabičce. My, antenáři, je používáme dnes a denně.

Obrázek
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax píše:Chápem postoj priemerných konštruktérov (aj keď s ním nesúhlasím), že svojim postojom si chránia svoje výrobky, lebo na viac nemajú.
Krásný příklad tolerance k názorům jiných a slušnosti při jejich vyjadřování :thumbdown: . Celý text díky tomu vyznívá ve smyslu toleruji jakýkoliv názor, pokud je v souladu s mým.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dasta »

Pítrs,
Proč si to myslíš? Já si naopak myslím, že příspěvky co píše Aretax jsou věcné a pro fórum přínosné, protože vychází z osobních zkušeností z toho co naposlouchal, jak na různých komponentech, kabelážích, přenoskách, různých doplňcích a hudbě.Nikdy jsem si nevšiml,že by vystupoval proti rozdílným názorům v rozporu se zásadami slušného chování,naopak si myslím, že rozdílný názor uznává.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

Protože dehonestace někoho kdo nezastává "správný" názor projevovaná za pomoci urážek v osobní rovině typu "na víc nemají", nepatří podle mého názoru do slušné komunikace. Takový styl vyjadřování ve slušné konverzaci, kde jeden respektuje druhého, jednoduše nemá co dělat.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dasta »

Já na tom nic dehonestujícího neshledávám.Nikdo nikoho nejmenoval a jestli někdo má nebo nemá navíc, je spíše otázka sebereflexe a ne dehonestace.Navíc k zesměšňování v daleko větší míře na všech fórech dochází ze strany tzv. skeptiků vůči kabelověrcům a příznivcům podložek.
To vždy nastoupí nějaký chytrák, aby opravdu gustovně s pomocí fyzikálních zákonů smetl vše ze stolu, když při tom udělá ze všech pocitářů hlupáky.
To zase připadá poněkud nefér mně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PítrsPraha »

Je to o citu pro slušnost každého z nás. Já za sebe situaci, kdy někdo někomu řekne "děláš jen to a to, protože na víc nemáš", nepovažuju za projev slušnosti a respektu. Proto mi aretaxův apel zní jako "zloděj křičí chaťte zloděje".

Víc k tomu nemám.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět