Pojistka přístrojová

Filtry, pračky, síťové zásuvky a elektrické rozvody k hifi.
Odpovědět
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Podobnou odpověď jsem čekal. :D
nemám nic proti přehlednosti vláken a přesouvání na žádost autora, ale tady se většinou začne přesouvat v momentě, když někdo poukáže na technické vlastnosti.
Trochu to zavání tím, že v momentě, kdy dochází argumenty, se příspěvky jednoduše přesunou jinam.

Jedna technická: nedalo by se zavést něco jako edit vlastního příspěvku?
Tohle je jediný forum, který znám a nemá editaci.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4233
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Mark Levinson »

Basstl píše:Podobnou odpověď jsem čekal. :D
nemám nic proti přehlednosti vláken a přesouvání na žádost autora, ale tady se většinou začne přesouvat v momentě, když někdo poukáže na technické vlastnosti.
Trochu to zavání tím, že v momentě, kdy dochází argumenty, se příspěvky jednoduše přesunou jinam.

Jedna technická: nedalo by se zavést něco jako edit vlastního příspěvku?
Tohle je jediný forum, který znám a nemá editaci.
Nějak nechápu kde je problém, vždyť já nic nevymazal, jen přesunul a debata může pokračovat dál. Celé vlákno má jen svůj (správný) název, nic víc se nezměnilo. Přece technické vlastnosti zde mohou být probírány dál a vůbec debata o přístrojových pojistkách může pokračovat do aleluja a to ať jsou argumenty od kohokoliv. Já opakuji, přesun je jen pro přehlednost.
O editaci vlastních příspěvků neuvažujeme.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Editaci vlastních příspěvků (po uplynutí nějaké lhůty, většinou tak 10 minut) má snad jen slovanet a měl to lopuch, který má ale velmi omezené možnosti práce s fórem. Nemají to ani zahraniční fóra, aspoň ne ta, na která píšu. Je to vždy omezené časovým limitem. A je to tak podle mě lepší.
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

Tak, jak je to teď už je to OK. ;)
1. příspěvek byl přesunut.

Editaci považuji za velmi důležitou.
Ať už z důvodu opravy chyby, případně doplnění fotek, nebo úpravy inzerátu...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Jasně, na to míváš těch 10 - 30 minut. Trvale to podle mě není dobře, jelikož se najdou i jedinci, kteří třeba po čase zeditují své příspěvky, popřou původní tvrzení a řeknou, že nic takového nikdy neřekli. Doufám, že nemusím víc vysvětlovat. A nejsme OT, stal jsem se autorem vlákna :lol:
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Když pojistka přístrojová, tak ji máte mít ....

Přiložený obrázek ukazuje typické úbytky napětí a ztráty na pojistce typu T v rozsahu hodnot 20mA až 20A.
T-fuse.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Další obrázek ukazuje vypínací dobu pojistky typu T v závislosti na násobku jmenovitého proudu, procházejícího pojistkou.
T-fuse_breaking.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od sekal »

OT :
Racionálně odůvodněné přesouvání příspěvků mi nevadí.. Co mně ale vadí, je tolerance resp. nečinnost zdejšího vedení vůči impertinentnímu, někdy až hulvátskému, vystupování některých jedinců..

P.S. Mírné prodloužení času (možnosti) editace příspěvků bych také uvítal..
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

Nikdo ti nebrani se sebrat a jit semenit nad grafy a cisly zpet na slovanet ;)
2 Dieter Burmester
Je mi ľúto, ale si obyčajný :o) a hulvát, sprostosť ako argument. Mimochodom , je to zjavné porušenie pravidla II./2.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pytell »

Napíši pár řádku k tomuto tématu : kdo nevyzkoušel, těžko může radit, jen měření a tabulky není všelék. Osobně jsem si to vyzkoušel na některých aparátech, potom hlavně na solo přívodu v odpojovači pojistky, dokonce i používám. Kdo to neslyší ten ušetří a nikdy mu nebudu nutiti , že přes toto je to lepší. Asi před rokem mi známý hifista nechal obyčejné pojistky zmrazit a i zde byl posun.

Pamatuji si jak cca. před 15 až 20 roky jsem tvrdil a vyráběl, že na hifi je nejlepší sítový kabel plně stíněný, ačkoliv si velice vážím Československých techniků v oblasti hifi, klepali si na čelo -- vždyť stačí normální kabel od PC, a nyní kdy v luftu lítá tolik bordelu ( GSM, Wifi, pojítka,... ), tak bez stínění se už nyní nedá ani poslouchat.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Mirku, řeč byla o přístrojové pojistce. Co se týče stíněných kabelů, vždy jsem obhajoval i stíněné síťové, ale i s vysvětlením - stíní elektrickou, nikoliv magnetickou složku, neboli vyzařování el. složky je stíněné a když se kabely válí na sobě, má to nějaký smysl. Pokud máš nějakou HE pojistku, tak můžeme vymyslet měření. Jistě si vzpomeneš, že jsi u mě už byl se 2 výrobky/pomůckami, hraničícími se snake oil, u kterých se dalo dost přesně zjistit, co je uvnitř. Tam to mohlo něco lokálně dělat (třeba ten kondenzátor prodávaný jako eliminátor rušení), u přístrojové pojistky mám pochybnost skoro 100%.

P.S.: v kontextu rušení, které jsi správně zmínil, je zajímavé, že řada hájendistů bude přísahat na nestíněné linkové kabely - smotané dráty Kimber. Do těch se rušení neindukuje, tam kapacitní vazba do nestíněných drátů nefunguje???
Naposledy upravil(a) PMA dne 17 bře 2014 07:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Dieter Burmester »

BVaudio píše:
Nikdo ti nebrani se sebrat a jit semenit nad grafy a cisly zpet na slovanet ;)
2 Dieter Burmester
Je mi ľúto, ale si obyčajný :o) a hulvát, sprostosť ako argument. Mimochodom , je to zjavné porušenie pravidla II./2.
Ale to vis ze jo ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Někteří jsou si zřejmě "rovnější", pak se pravidla zřejmě neřeší.
Odar

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Odar »

PMA píše:Někteří jsou si zřejmě "rovnější", pak se pravidla zřejmě neřeší.
Takych tu je. Ja sa nad tym uz ani nepozastavujem. Je to vyzitka majitela serveru.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Pytell »

Pavle, určitě rád se stavím, mám nějaké zlaté, stříbrné i zmrazené pojistky, vč. hifi odpojovače pojistky atd..... + plus paralerní filtr ( který kompletuji) bylo by dobré to změřit. Jestli budeš mít někdy na mě čas , velice rád přijedu . Vezmu sebou i speciální měřič Mains Noise Analyser.

Co se týče nestíněných kabelů ( Kimber , Nordost, atd.. ) to je jiná kapitola, Mirek
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Mirku, pošlu mail. Jen by mě trochu zajímalo, jestli to u nestíněných Kimberů neplatí? ;)
Přiznám se, že si to ne tak docela umím představit. HE paradoxon :lol:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od bigjoe »

To PMA
Pokud máš nějakou HE pojistku, tak můžeme vymyslet měření
Měřte si třeba do aleluja, ale také prosím POSLOUCHEJTE :eek: .

To Pytell
Díky za praktické uchopení problému. Teoretizování je k ...
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 10
Registrován: 07 bře 2012 06:33
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od flyingbird »

Pojistky se měří, poslouchá se hudba. Pokud někdo poslouchá pojistky...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

bigjoe: ad poslech, bez obav, často i několik hodin denně. A příležitostí na srovnávání víc než dost. A hlavně dost solidní výsledky v ABX testech, na rozdíl od mnoha dalších.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od bigjoe »

O.k. Tak to se těším na výsledky :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Adrian

Příspěvek od blesk666 »

ti niekto nakukal ze drahsie poistky nieco zlepsia?
ci si ich len odpalil?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Adrian

Příspěvek od jimmi »

blesk666 píše:ti niekto nakukal ze drahsie poistky nieco zlepsia?
ci si ich len odpalil?

Kukučka v lese mu to nakukala. :lol:

Kdo neverí nech tam beží,ešte tam tá obyčajná stará poistka leží. :D
Uživatelský avatar
Federmann
Příspěvky: 932
Registrován: 09 úno 2014 07:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Federmann »

Záleží na tom kde je pojistka zapojena, ale ať tak či tak v konečném důsledku je zapojena v signálové cestě a na zvuk má větší či menší vliv, stejně jak velikost transformátoru a mnohé další.
Vývoj, výzkum, zakázková výroba vysoko věrnostních, ultra lineárních analogových zesilovačů a dalších originálních dílů, přístrojů a komponent. https://www.federmann.cz/

Moudrý napadne slovo, hlupák jeho autora.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Jo jasně, zvlášť když ji dá někdo do série s reprákem. Nicméně, tady najdete vděčné publikum, mně už to stačilo.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Adrian

Příspěvek od adrian »

blesk666 píše:ti niekto nakukal ze drahsie poistky nieco zlepsia?
ci si ich len odpalil?
podarilo sa mi ju odpalit...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od blesk666 »

Pokial ma ECI5 mkII v signalovej ceste poistku tak ma tento zosilovac viac nezaujima. Inak som bol na neho vcelku zvedavy. Nejde ani tak o vplyv tej poistky ako o to ze vidno ze v docela drahom zosilovaci sa setrilo na tak pomerne trivialnej a lacnej veci ako je ochrana cez rele
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od winelover »

Jestli tě tento zesilovač zajímá nebo ne je jen tvou věcí. Já osobně o žádné pojistce v signálové cestě nevím. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
blesk666
Příspěvky: 1322
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od blesk666 »

Reagoval som na prispevok Mr. Federmanna. Pokial ECI5 mkII takto riesena nie je je len dobre.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

Adrian ak si odpálil poistku skor ako tam dáš drahu, daj si pozrieť zosik. Sama od seba sa neodpálila.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od winelover »

blesk666 píše:Reagoval som na prispevok Mr. Federmanna. Pokial ECI5 mkII takto riesena nie je je len dobre.
Pojistka je zapojena zcela standardně v napájecím okruhu. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

Pojistka je zapojena zcela standardně v napájecím okruhu
Potom nemôže mať vplyv na zvuk (na signál, ktorý je jeho "nositeľom"). ;) .Neexistuje žiadna realistická možnosť, aby sa to stalo. Ak sa niečo merateľne zmení, tak je zase "niečo" veľmi špatne. Napr. bol málo napružený držiak poistky, prípadne znečistený-zoxidovaný (prechodové odpory), manipuláciou, oterom sa to vyčistí.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

jimmi píše:Adrian ak si odpálil poistku skor ako tam dáš drahu, daj si pozrieť zosik. Sama od seba sa neodpálila.
Jimmi,dakujem za radu,zosilovac bol prekontrolovany v servise,malo by byt vsetko ok...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

BVaudio píše:
Pojistka je zapojena zcela standardně v napájecím okruhu
Potom nemôže mať vplyv na zvuk (na signál, ktorý je jeho "nositeľom"). ;) .Neexistuje žiadna realistická možnosť, aby sa to stalo. Ak sa niečo merateľne zmení, tak je zase "niečo" veľmi špatne. Napr. bol málo napružený držiak poistky, prípadne znečistený-zoxidovaný (prechodové odpory), manipuláciou, oterom sa to vyčistí.
Ked je tomu tak,k comu potom vyrabaju poistky zo striebra atd...este mi nejde pochopit nazory ludi,ktori danu zmenu vo zvuku spozorovali ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od adrian »

A co potom sietove kable ? Tie by nemali mat predsa tiez vplyv na vysledny zvuk,popripade len prierez a tienenie,ale material ... pritom skusenosti su opacne .Rad sa necham poucit . ^:)^
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Kite19

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Kite19 »

Adrian, takto položená otázka, robí túto tému veľmi zaujímavou :clap: Už sa teším, kto to vysvetlí (výsledok ma asi nepoteší) ~x(
Basstl

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od Basstl »

adrian píše:...este mi nejde pochopit nazory ludi,ktori danu zmenu vo zvuku spozorovali ...
Byl rozdíl zjišťovám slepým testem?
Pokud ne, tak to nemá žádnej význam. Může to bejt psychoakustika.

Věřím ve změnu u síťových kabelů a dá se to i rozumně vysvětlit, ale u pojistky je to naopak.
Považuju to za holej nesmysl.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od fox »

Proč kupovat za velký peníz tavnou stříbrnou pojistku ? Není zbytečnost připlácet za to, co bývá naprostým standardem ?

Z Wikipedie jsem vybral:

- Srdcem pojistky je tavný elektrický vodič, jehož přetavením dojde k rozpojení elektrického obvodu.
Tavný elektrický vodič musí mít následující vlastnosti:
velkou konduktivitu i při malých rozměrech
nízkou teplotu tavení
malou náchylnost k oxidaci
snadnou vypařitelnost (bez pevných zbytků).
Nejčastěji jsou používány tavné elektrické vodiče vyrobené ze stříbra nebo mědi (dráty, pásky).
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
BVaudio

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od BVaudio »

Ked je tomu tak,k comu potom vyrabaju poistky zo striebra atd...este mi nejde pochopit nazory ludi,ktori danu zmenu vo zvuku spozorovali ...
Väčšina z nich by si pripadala asi ako 3:-O , ak by mali priznať že žiadna zmena sa neudiala, však keď to toľko stojí..Jedine slepý test ukáže počuteľnosť, inak je to psychoakustistika a expectance efekt (však to musí byť lepšie, keď je to drahšie..). A žiadny taký test doteraz sa neudial, zato tvrdení o "výhodách" takých poistiek sú mraky..Chyba je v tom, že tí ľudia" zmenu vo zvuku spozorovali" .. Mali by ju počuť a opakovane identifikovať, bez toho, aby videli (vedeli) čo je zapojené.
Pri takýchto nezmysloch ide len a čiste o finančný efekt a kalkul s dôverou ľudí, nič iné.
Ad sieťové káble - ide hlavne o ich tienenie a geometriu (nie o materiál vodiča), teda vyžarovanie z tohto kábla do okolia a rušenie ostatných prístrojov a väzba do blízkych signálových vodičov, prípadne menšie väzby do sieťového kábla z okolia a menší prienik rušení cez kapacity zdroja do zeme pospájaných prístrojov. Tieto veci sú logicky a vecne zdôvodnené, a hlavne zmena je jasne merateľná (napr. ako nižšie "pozadie" signálu). Prínos závisí od konkrétnych prístrojov a ich vlastností a od rušení v danom prostredí a danom momente.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od jimmi »

od BVaudio :Ad sieťové káble - ide hlavne o ich tienenie a geometriu (nie o materiál vodiča).


Dovolím si vysloviť svoj názor ohladom nielen sieťových ale všeobecne káblov.
Ide aj o material vodiča,med,zlato,striebro a ich zliatiny,rozne povrchové pokovenia atd.A hlavne aj o kvalitu a teda čistotu materialov.Tá geometia,hrubé ,tenké,rozne splietané a rozne kominacie.Aké su použité koncovky a samozrejme velku rolu ma to odrušenie,rozne folie,tienenia dokonca aj náplne v kábloch,tekutiny,pasty,olovo atd.A nakoniec aj antistatický vrchný oplet.

To všetko má vplyv na zmenu zvuku káblov použivaných ku a od prístrojov.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 598
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pojistka přístrojová

Příspěvek od PMA »

Zejména zlato je na dráty super. A taky platina, platinový drát = odpor a k tomu proměnný s teplotou. Platina se používá jako definované teplotní čidlo.
Odpovědět