Benz Micro Glider porovnanie

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
Kite19

Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Kite19 »

Keďže som tu nový, chcem poprosiť o informácie vlastníkov tejto prenosky a o porovnanie s prenoskami konkurencie. Dúfam, že s tým má niekto skúsenosti a poradí. Prípadná informácia o predajcovi tejto značky na Slovensku by pomohla tiež, nakoľko by som ju nerád objednával cez internet.
Ďakujem za každú informáciu.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od fox »

Myslím, že velmi dobré zkušenosti s Benz Micro Ace má můj kamarád Teti, ale musíme si počkat, až tato zpráva dojde do Anglie. Snad si ji všimne a ozve se.

Já mám o kousek vyšší model Benz Micro Wood, která je asi dvakrát dražší než Ace. Slyšel jsem u ji kamaráda a byl jsem mile překvapen. Moc velký rozdíl jsem mezi oběma nezaznamenal. Asi už nemám takové netopýří uši jako za jinošských let. :lol:

Benz Micro Wood má taky náš člen Berka. Několikrát jsem byl u něho doma a vím že mu to s Pro-Jectem, RCM-kem, Classe a bednami od NA hrálo excelentně.

Další Benzku tady už někdo určitě měl. Vzpomínám si, že nadával na dlouhotrvající opravu.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Kite19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Kite19 »

Ďakujem za radu, písal som súkromnú správu jednému členovi tohto fóra ktorý má Ace, tak dúfam že mi odpovie, je priamo z Bratislavy, tak ma zaujíma kde ju nadobudol. Dúfam že sa nájde hifi štúdio niekde v okolí ktoré ju má v ponuke.
V inom vlákne som čítal tvoj príspevok o štúdiu Panský Dvur (slovenská klávesnica), že túto značku majú. Nevieš ako sú na tom v súčasnosti s Benz Micro ?
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od fox »

Panský Dvůr má Pavel Diok. On je prodejce. Máš t k němu blíž, než do Prahy.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Pilotek
Příspěvky: 1
Registrován: 16 led 2012 16:23

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Pilotek »

Ja som začínal s Ortofónom OM5e,Ortofon MC15 MKII-(veľmi dobrá MC za výbornu cenu), potom Sumiko Blue Point EVO 3--fajn dynamika,basy, ale neskrotné vysoké frekvencie.
Potom som vymenil jazdenú Benz Micro RUBY 2H (0,7mV) za nový kus RUBY 3(0,33mv) a som absolútne spokojný-pre mňa konečná . Mám rameno SME3009. Kamarát po mojich skúsenostiach kúpil RUBY 3 OA (0,33mV)-má obnažené telo ako Glider. Gramo AVID, rameno SME 309. Tak isto absolútna spokojnosť. Do tretice sa na naše gramce ulakomil ďalší kamarát a k PJ 9.2 Evo si kúpil tiež Benz Micro, ale Glider 0,3mV ---myslím, že aj pre neho je to konečná. Cesta analógovým lesom je vyčerpávajúca (nie len finančne) a nie vždy s istým koncom. Ale ak sa podarí nájsť cesta von, tak je to véééľka paráda a spokojnosť.Toš asi tak.
Kite19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Kite19 »

Tak ja som s gramofónmi len nedávno začal a chcem použiť skúsenosti iných na skrátenie cesty k spokojnosti :D Dúfam, gramofón to zvládne a ak nie, tak sa na chvíľu vrátim k MM a založím tému: " Aký gramofón a preamp k prenoske" :D Práve pre nákladnosť takéhoto koníčka sú dobré tieto fóra, človek sa aspoň trochu zorientuje.
Skúsenosti iných sú na nezaplatenie, zatiaľ ďakujem.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne by zajimalo, proc touzis zrovna po teto prenosce :?:
Dieter Burmester
Kite19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Kite19 »

Dieter Burmester:
Nemám žiadne skúsenosti s MC prenoskami, na inom fóre som sa pýtal na Ortofon v podobnej cenovej kategórii a jeden skúsený člen tohto fóra mi poradil Benz Micro. Spodnú cenovú hladinu u MC prenosiek chcem preskočiť, pretože ak by som ju kúpil, tak do jedného mesiaca budem tak či tak kupovať ďalšiu, nakoľko ma bude zaujímať ako hrá MC z vyššej kategórie.
Uvažoval som o Ortofon Quintet, Ortofon Rondo Bronze, Cadenza Red.
Keďže nechcem sám seba dopliesť hromadou informácii o iných prenoskách pýtam sa konkrétne na tento typ prenosky. Spodnú cenovú hladinu chcem preskočiť a tej vyššej cene sa vyhnúť. Tých 20 000 Czk rozdýcham :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zkuseny clen=eficak? Rondo Bronze by byla podle mne lepsi volba, ale treba ti sedne :angel:
Dieter Burmester
Kite19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Kite19 »

Benz Micro mi ako prvý poradil Fox a odporúčal mi Benz micro Ace, pre glider som sa rozhodol z dôvodov ako som napísal. Išlo mi aj o to aby som zistil či existuje oficiálne zastúpenie firmy na slovensku, teda či to niekto predáva, ale tak sa zdá že nie, urobím si výlet do Prahy :)
Ortofon mi radí Eficak.
Obaja majú viac skúseností ako ja, tak čakám na ďalšie informácie.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od fox »

Obrázek

Do dvaceti litrů je určitě dobrá taky Dynavector DV-20X2. Co ty na to D.B. ? http://www.hifistore.cz/1.352.eshop.zbo ... tegorie=21
O Rondo Bronze jsem slyšel, že má zvuk podobný CDečku. Je to pravda ?

Stano.Čím víc se budeš vyptávat, tím větší budeš mít v hlavě guláš.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Kite19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Kite19 »

Adresná otázka pre Fox-a:
Úplne jednoducho mi prosím ťa vysvetli aký je rozdiel medzi MC prenoskou LO a HO, myslím zvukový, je lepšia ta LO ? myslím čisto zvukovo. A končím s otázkami, v pondelok kúpim a už budem len počúvať a až potom napíšem či aj niečo počujem.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kite: MC HO je hovadina - k dosazeni vetsiho vystupniho napeti je potreba vice zavitu na civce, coz znamena vetsi hmotnost a tim padem si takovy system tak trochu haze klacky pod nohy a to uz si rovnou muzes poridit MM. MC LO je tedy lepsi volba (ale narocnejsi na kvality predzesiku).

fox: Mne na tom Dynavectoru "rozciluje" hlinikova chvejka, ale asi bych to uchem nepoznal :D Co se Ortofonu Rondo Bronze tyce, je z kategorie tech "presnejsich" (ve smyslu detailnejsi) - jestli je to jako CDcko...zalezi asi na gramci, treba na Transrotoru se mi to tak nejevi, ale na nejake "skorepince" by tak tomu klidne mohlo byt.

A vite co? Ja si taky nejakou Benzku poridim. Behem psani tohoto prispevku me to zacalo zajimat :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od fox »

Já mám MC HO. Úbytek detailu nijak moc nezaznamenávám. Mám ji ale proto, že vedle baráku, naproti oknům mám antény mobilního operátora. Když jsem měl LO, zesiloval jsem hvízdání a pípání z éteru. Musel jsem schovávat phono z dosahu rušivých vln a strašně mě to sralo. Teď jsem se sice přestěhoval poslechovku na opačnou stranu baráku, avšak přenosku jsem jaksi zapomněl hodit do koše a koupit novou. Ale botky si k vůli tomu nerozkoušu. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

:lol:
Dieter Burmester
Kite19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Kite19 »

Ďakujem obom za múdre rady :) S rozumnými ľuďmi sa dá vždy poradiť a som rád že sa to tu nezvrhlo k odporúčaniam - kúp ešte drahšiu až potom budeš počuť detail :D
Poďakoval som sa a utekám do vlákna Federman vzdelávať sa v elektrike :D
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak jsem ji slysel asi po 100 najetych hodinach a je to dobra prenoska :thumbup: Nicmene jsem poridil Lyru :D Mimochodem, pan Lab ji zrovna nedavno testoval: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... er-sl.html
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Teti »

Ja mam Benz Micro ACE HO MC prenosku a low output bych nechtel. Mel jsem Denon DL-304 ktera ma ultra nizky vystup a z Benzkou se nemuze vubec srovnavat. I Orotofon 2M black je lepsi a to je MM. Foxiku co ty jeste si pamatujes na zvuk Ortofonky? jak se ti libila?
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od fox »

Ortofon 2M BLACK hrála moc pěkně, i když na Benz Micro Wood neměla. Ale to srovnání nebylo košér, protože Benzka hrála na gramofonu Michell s phonem RCM, zatím co Ortofonka na vintage Pioneer PL-L1000 s phonem Dynavector, které je dva a půl krát levnější. Ale zvuk se mi oproti Denon DL-304 zdál za stejných podmínek lepší.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

Teti píše:Ja mam Benz Micro ACE HO MC prenosku a low output bych nechtel. Mel jsem Denon DL-304 ktera ma ultra nizky vystup a z Benzkou se nemuze vubec srovnavat. I Orotofon 2M black je lepsi a to je MM. Foxiku co ty jeste si pamatujes na zvuk Ortofonky? jak se ti libila?
To ovsem s vystupnim napetim souviset vubec nemusi :!: A v pripade Denonu me to ani nijak neprekvapuje - nikdy se mi zadny mnou slyseny model nelibil. To same u AT (tam se mi zvukove nelibi ani sluchatka a uz vubec ne mikrofony). Relevantni by bylo porovnani u jednoho modelu - zrovna u Benz je to mozne, protoze spoustu prenosek delaji ve trech "vystupnich variantach".
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od fox »

Dieter Burmester píše:Tak jsem ji slysel asi po 100 najetych hodinach a je to dobra prenoska :thumbup: Nicmene jsem poridil Lyru :D Mimochodem, pan Lab ji zrovna nedavno testoval: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... er-sl.html
Lyra je velmi dobrá přenoska, ale je cenově na trochu vyšší úrovni.

Denon DL-304 není zas tak špatná přenoska. Provozuji ji na vintage. Je ale v nižší cenové kategorii a k "starým dobrým strojům" se mi hodí.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vsak ja netvrdim, ze je spatna. Jen se mi jeji projev nelibi. Paklize je ale vhodna k vintage, tak by mela Tetimu smakovat, no ni? :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od fox »

Teti ji vyměnil za Ortofon 2M BLACK. Ta má výhodu, že její výstupní napětí zvládnou vintage zesilovače lépe, než nízko výstupňovou Denon DL-304.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

Par vyjimek asi existuje - ma C02 nemela problem s napetim 0,18mV. Asi to bude temi step-up traficky :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Benz Micro Glider porovnanie

Příspěvek od Dieter Burmester »

fox píše:O Rondo Bronze jsem slyšel, že má zvuk podobný CDečku. Je to pravda ?
Tak jsem vcera cely den srovnaval Rondo Bronze s Clearaudio Concept MC na gramci Clearaudio Concept. Rondo Bronze mela vetsi prostor (hlavne ten predozadni) a celkove vetsi zvuk. V primem srovnani je Clearaudio Concept MC sucha, zvuk je tenci, detailu je mene, dynamika taky mensi, pozitek z hudby slabsi. Na druhou stranu jeji hrot exceluje - mensi hluk drazky a jeste vetsi tolerance k lupancum, nez je tomu v pripade uz tak dost tolerantni Bronzky. Porovnaval jsem i s CD a pokud tedy nejaka prenoska pripomina cedeckovy zvuk, tak Rondo Bronze to podle mne neni - hudba vice tece, lepsi flow. A to stoji jen o tisicovku vice nez Concept MC (sehnat ji stale lze) :thumbup:
Dieter Burmester
Odpovědět