Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od johny52 »

Zajímalo by mě vaše srovnání těchto zesilovačů.Mám uvedené Vincenty s preampem 93plus a dobrou zkušenost se starým preampem Luxman c-3...Protože mám trochu slabost pro Vu metry líbí se mi i vizuelně nové int.Luxmany,tak výhledově zvažuju investici.Nemám (zatím) přímý srovnání,protože po High-end výstavách nejezdím a ve studiích to taky na Aurum cantus V8F není možný(krom Bratislavy)Zajímalo by mě jestli by int.Luxman AB kolem100t. obstál s V8F výkonově oproti těm monoblokům a jestli má alespoň stejně tak povedený preamp jak se mi jeví ta stará c-3...Preferuju muzikální, detailní, otevřený projev. Díky za názory
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od PavelN »

Tuto kombinaci jsem neslyšel. Vzhledem k tomu, že máš třípásmo, tak bych u monobloků Vincent setrval vzhledem k výkonu. Já mám stojanové dvoupásmo Aurum Cantus V3M a s Vincentem SV 226 Mk (vyměněné elektronky za NOS Tesla), nebyly tak úplně pod kontrolou jako s výkonnějším SV 234. Bylo to patrné hlavně na basech a dynamice zvuku.

Asi bych pro začátek zkusil jiný předzesilovač. Možná právě něco od Luxmana. Zkusil bych si jej půjčit oproti záloze a vyzkoušet to na pár dní doma. Myslím, že by to i z hlediska ztráty z prodeje celého zesilovacího aparátu Vincent a koupě integrovaného Luxmana mohlo být ekonomicky výhodnější.

To je jen můj nástřel. Ani nevím, jakou hudbu posloucháš, případně kabeláž, zda by to nešlo doladit nějakým vhodným kabelem mezi předzes. a konce.

Přeji hodně zdaru a spokojenosti.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od johny52 »

Zdravím,a díky za názor...Souhlasím,že Vincent si s cantusama rozumí,jen mi ten starej preamp od Luxmana sedí víc a kdyby měl dálkový,tak to snad ani neřeším....problém je,že nový předzes od Luxmana je ještě cenově o dost dál než ty nižší integráče...zvažoval jsem i to,použít Lux int.jako preamp,nebo je zapojit s 995kama do bi-ampu.
Jinak snad krom český dechovky a country poslouchám asi vše od jazzu po deathmetal,na což se ty V8f hodí
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od Dieter Burmester »

Int. ABcka od Luxe maji obvykle vyssi vykon, nez je ten papirovy. I 505uX je pro tve bedny naprosto dostacujici - bude cvicit zesilovac s bednama a nikoliv naopak ;) Mam to totiz vyzkouseno s daleko narocnejsima bednama, nez jsou ty tve. Co se predzes casti int. Luxmanu tyce, vubec bych se nebal. Obzvlaste phono je mimoradne zdarile :!: Ovsem jedinym resenim je si nejaky ten integrac domu oproti zaloze vypujcit - vzhledem k funkci "separate", tedy moznosti rozpojit predzes a konec, zabijes dve mouchy jednou ranou. Vyzkousis predzesilovaci cast s Vincentama, a pak cely integrac jako celek :thumbup:
Dieter Burmester
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od johny52 »

Ok,díky...tu případnou výpůjčku chystám na podzim,až bude suma pohromadě,tak zatím sbírám postřehy.Ty monobloky hrajou skvěle prostorově,tak jsem zvědavý jak se s tím Luxman popere.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od lubin »

Stálo by za vyzkoušení Johny, dát před ty monobloky lampovej předzes. Pokud máš rád prostor, doporučuji vyzkoušet Preamp SA T8 od Vincenta.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od PavelN »

Souhlasím s Dietrem B.
Oproti záloze půjčit a vyzkoušet doma.
zde je odkaz na krasavce http://www.luxman.cz/produkty/integrova ... e/l-505ux/
Jeho design se mi také líbí.

Cena 109 300,- Kč u Navratilaudio.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od PavelN »

Četl jsem tvoje vlákno a měl jsi SV 236. Já měl předtím SV 226 Mk a musím říct, že mi občas ty lampy schází.
Takže top Vincent preamp SA T8 by mohl být vhodným kandidátem, jak navrhuje Lubin.

http://www.hifionline.cz/zesilovace/pre ... ent-sa-t8/

cena 64 990,- Kč
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od Yngwie »

Počkal bych přišetřil a vzal rovnou 507uX ... skok z 505uX je značný ... levnější Luxman by od dvojice SP-995 a adekvátního předzesu mohl dostat na prdýlku ... nehledě na to, že na provedení 507uX je radost pohledět ....
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Monobloky Vincent sp-995 Vs. int.Luxman AB

Příspěvek od johny52 »

Díky,přátelé za postřehy a podněty....Ten preamp Vincent mi bohužel vůbec nesedne vizuelně...mám rád ten trochu retro-design,tak se mi od Vincentu nejvíc líbí integráč 226 a právě ty Luxmany s Vu metry.Škoda že Luxman nedělá obdobný preampy(jako třeba pro mě nezaplatitelný Mcintosch)Reálná je pro mě zatím asi ta 505ux pokud její předzesilovač obstojí ve srovnání s c-3(u ní slyším i to ticho mezi notami jak má Lubin)
Odpovědět