Leben CS-660p

Diskuze o výkonových zesilovačích.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

PavelN píše:Nejsem technik, ale ty fotky, kde je všechno napájeno na několika drátech na mě nepůsobí moc profesionálně. Tak nějak postrádám desky plošných spojů, topologii součástek. Trafo zalité v gelu, než něco co mi připomíná součástky ze staré televize.

Na youtube jsem viděl návod, jak si postavit samodomo legendární kytarové kombo, nevím zda Marshall nebo Vox. Z hlediska vnitřního provedení to vypadalo podobně - tedy samý drát a na nich přiletované součástky.

Budu rád, když se k tomu kazzatel vyjádří.

Pokud to někdo má a je s tím spokojen, nechť si užívá poslech hudby, pro něj reprodukované tím správným způsobem.
...samotne dratovanie sa pouziva nie len u Leben-u a ma svoj vyznam ... kde vydis trafo zaliate v gelu,je ulozene v puzdre ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Hexxyl
Příspěvky: 15
Registrován: 22 úno 2014 18:06

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Hexxyl »

Pánové.

Myslím, že osobních invektiv už bylo dost. Poučovat PD, že se má slušně vyjadřovat, je asi jako obrátit tok Vltavy.
Nicméně jeho vyjádření by nepadlo na úrodnou půdu, i kdyby to někdo vytesal jazykem Dobrovskýho zlatým písmem do mramoru z Laasu.

Protože vy většina, nechcete slyšet pravdu, chcete ji mít. Stejně tak, jako se vám líbí upravená zvuková pravda.

Nic není špatného na tom, že se vám to líbí, To tady nikdo nezpochybňuje a je to vaše právo a budiž vám to přáno. Ale nemůžete přeci chtít, aby konstruktéři a lidé rozumící měření (tím nyní opravdu nemyslím pana soudruha profesora), bez reakce chvalozpěvy na pravdivý zvuk z těchto příjemně kreslících mašinek opěvovali taky.

To že se vám přesný zvuk nelíbí, nevadí. Je dost (řekl bych výrazná většina) výrobků, které jsou proto vyráběny.

O Lebenu byla řeč. Jsou mnohem horší z pohledu přesnosti. Audio Note, zmíněný DarT´Zeel a další.
Jedny z nejdražších zesilovačů na světě vůbec, dělá zde ne moc známý LAMM.
http://www.lammindustries.com/news.html

Jeho ceny jsou v desítkách i stovkách tisíc €.

Měření ve Stereophile je víc než dost.
https://www.google.cz/webhp?gfe_rd=cr&e ... tereophile

Kdo si ho koupí, je dle mého šílenec, nicméně ať tak nebo tak, o přesném zvuku zde nemůže být velká řeč a pravdu v tom nebude mít , ani za ty šílený prachy.

Asi když to převedu. Forda Mustanga si lidi kupují pro radost, z nostalgie a já nevím proč ještě, ale o tom, že je to výborně jezdící auto, vyrovnající se německým vozům v čemkoliv, krom ceny, nemůže být taky řeč.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od sekal »

PavelN píše:Nejsem technik, ale ty fotky, kde je všechno napájeno na několika drátech na mě nepůsobí moc profesionálně. Tak nějak postrádám desky plošných spojů, topologii součástek. Trafo zalité v gelu, než něco co mi připomíná součástky ze staré televize.
Přesně tak.. Souhlasím.. Celá tato konstruk. koncepce je podle mého názoru motivována především snahou minimalizovat výrobní náklady až na samou hranici únosnosti.. Výroba DPS totiž cosi stojí a Mr. Hyodo zřejmě zastává názor, že co oči nevidí, to srdce nebolí.. S tím patrně souvisí i využívání nekvalifikovaných (jen zaučených) sil ve výrobě, protože to pájení je i na těch Adrianových obrázcích prostě strašné.. Ve skříni přístroje jsou navíc některé kabely pomatlány jakousi blíže neidentifikovatelnou hmotou, no prostě hnus velebnosti..:sick: Takto si tedy highendový, tedy po všech stránkách špičkový přístroj, rozhodně nepředstavuji...[-x
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

PavelN píše:Nejsem technik, ale ty fotky, kde je všechno napájeno na několika drátech na mě nepůsobí moc profesionálně. Tak nějak postrádám desky plošných spojů, topologii součástek. Trafo zalité v gelu, než něco co mi připomíná součástky ze staré televize.

Na youtube jsem viděl návod, jak si postavit samodomo legendární kytarové kombo, nevím zda Marshall nebo Vox. Z hlediska vnitřního provedení to vypadalo podobně - tedy samý drát a na nich přiletované součástky.

Budu rád, když se k tomu kazzatel vyjádří.

Pokud to někdo má a je s tím spokojen, nechť si užívá poslech hudby, pro něj reprodukované tím správným způsobem.
k
azzatel
Ty fotky vypadají na poměrně slušnou garáž. nicméně poněkud samoúčelnou, nebož garážovost není ničím zdůvodněná ( mimochodem na garážovost francouzkýho Jadise to zdaleka nemá )...
napr. spominany Jadis...http://bluebirdmusic.com/JadisInside.JPG
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od aretax »

Prosím Vás, a čo je to "zvuková pravda"? Koncerty? Ktoré? Na ktorom koncerte Ste počul presný zvuk? Ten istý koncert jedného orchestra má v každej koncertnej sieni iný zvuk. Tak kde je tá zvuková pravda? V meraniach, alebo v tom, komu sa aká zvuková pravda páči? Symfonický orchester má diametrálne odlišný zvuk vo Filharmónii, v Rozhlasovej koncertnej sieni, v SND a na otvorenom priestranstve. Dokonca aj jednotlivé nástroje znejú úplne ináč. Tak prečo sa stále spomína nejaká "zvuková pravda"? Ta tomto fóre prítomní páni konštruktéri neustále hľadajú nejaký zvukový grál v presnosti a neviem v čom ešte, hlavne v meraniach. To, že sa takto navrhnuté prístroje nedajú počúvať im akosi ušlo. Zabúdajú aj na ďalší fakt, že ľudské ucho nie je dokonalé a navyše každý človek počuje ináč. Ani dvaja jedinci nepočujú rovnako. Grafy to nijako neovplyvnia. Tie spomínané prístroje, ktoré sa tu neustále spomínajú ako "nepodarky" (Leben a pod.), sú totiž navrhované pre ľudí a nie pre osciloskopy. A zvuk majú naozaj perfektný. Prečo by malo spotrebiteľa zaujímať, čo je vo vnútri? Nepoznám človeka, ktorý by pri počúvaní "čumel" do prístroja, ako je urobený. Mne osobne je úplne jedno, či je vo vnútri tona káblov, alebo súmerné krabice. Dôležitý je zvuk, čo z neho ide. A na zvuk z týchto, podľa našich konštruktérov "odfušovaných" prístrojov, sa ani jeden z vás nechytá. A to je asi to, čo vás "škre".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od PMA »

Když už za to někdo dá ty prachy, tak pro něj firma vymyslí zdůvodnění, proč to totálně zprasené provedení je správně. Řeknou mu, že na pcb to hraje blbě. A zákazník musí věřit - dal jim ty prachy.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

AM píše:
kdyz mi to v jednom kanale zaclo i pri odpojeni od signalu bzucet, tak odchazi elektronka ?
PMA píše :
Nene, to jenom dřevo nestíní. Vybodli se na to a spoléhali jen na imunitu lamp, ale ta není nekonečná. Provedení je děsné, ale hrát to může slušně.
Vase slova pan Macura k Leben CS-300 http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=10&t=866 ... jak vietor fuka ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od kazzatel »

To video bylo od Marshalla a bylo to naprosto špičkově udělaný...on totiž výrobce katarovýho aparátu musí hledět na něco jinýhho, tj na provozní spolehlivost, aby se nic neuklepalo a aby se dokončil koncert. Je totiž něco jinýho, když se vám něco posere doma - to budete nasraný jen vy, ale při koncertě je to celej sál, nehledě na blbou reklamu... Marshally byly odjakživa takhle dělaný, neexistovalo, aby některej drát upadl, protože po zaletování procházel ještě dvěma dírama v plošňáku cikcak. takovejhole drát neupadne ani na vibrační stolici...nic takvýho na tom Japonci není vidět, takže je to udělaný pseudoúčelně, jen aby to vypadalo pseudostaře, protože se mezi skleněnejma hlavama rozkřiklo, ře tak je to lepší... :mrgreen:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od bigjoe »

Aretax :thumbup:
Ta tomto fóre prítomní páni konštruktéri neustále hľadajú nejaký zvukový grál v presnosti a neviem v čom ešte, hlavne v meraniach. To, že sa takto navrhnuté prístroje nedajú počúvať im akosi ušlo. Zabúdajú aj na ďalší fakt, že ľudské ucho nie je dokonalé a navyše každý človek počuje ináč. Ani dvaja jedinci nepočujú rovnako. Grafy to nijako neovplyvnia. Tie spomínané prístroje, ktoré sa tu neustále spomínajú ako "nepodarky" (Leben a pod.), sú totiž navrhované pre ľudí a nie pre osciloskopy. A zvuk majú naozaj perfektný.


Mám známého, který si kdysi (koncem 90tých let) jel koupit Pavlův zesilovač do Prahy k němu. Nesl ho celou cestu až na Florenc na rameni !!! Doma ho zapojil, byl šťastnej a v každé větě Pavla velebil.
Pak jsem se s ním potkal po roce a řekl mi, že už ten zesilovač neposlouchá. Tak jsem se ptal proč a prý že nevydrží poslouchat celé CD - že by vyskočil z okna. Nekecám !!!
Koupil si AUDIOMAT a ten má přes 15 let k naprosté spokojenosti. Ale je to blbec, kterej nekouká na grafy !!!
No a co !!! Je to nevzdělanej "autocenzura", nebo prostě jen našel zvuk který mu sedí - což je cíl nás všech.
A opravdu to dokážeme sami a nepotřebujeme k tomu povolení "kádrováka".

To Basstl:
Jsem toho názoru, že to je spíš na přezdržku.
Za to by sis měl dát pár facek...
Vypadá to, že sis spletl lokál...

Přečtěte si znovu začátek tohoto vlákna, klid, pohoda, přátelství (to samozřejmě neznamená, že se nedá nic vytknout, nebo nesouhlasit - jenom bez pěny u huby)...než přilítne smečka ....
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
BVaudio

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od BVaudio »

2aretax
Prosím Vás, a čo je to "zvuková pravda"
Pravda pri reprodukcii je "čo dnu, to von", to je všetko. Nie je to impresionistický obraz, aj keď niekomu "zalomcuje" s citmi... A dá sa to (zmena) zmerať. Jednoduché. Nie je to "mne sa to páči, tak je to pravda", a to je to, čo sa tu vehemenntne obhajuje.
A na zvuk z týchto, podľa našich konštruktérov "odfušovaných" prístrojov, sa ani jeden z vás nechytá
Chavalabohu, to by som sa musel hanbiť. Asi preto sú objektívne fakty a merania všetkých takýchto "zázračných" strojov utajované...
kazzatel
Příspěvky: 131
Registrován: 10 úno 2014 11:42

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od kazzatel »

Těch bipolárů jsem vyrobil a prodal 500 a o nějakým hrmadným skákání z oken nic nevím...holt každej má jinej vkus...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od bigjoe »

Jasně, tak to je a tak to beru...a jde to bez blbců :silent: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od aretax »

BVaudio píše:2aretax
Prosím Vás, a čo je to "zvuková pravda"
Pravda pri reprodukcii je "čo dnu, to von", to je všetko. Nie je to impresionistický obraz, aj keď niekomu "zalomcuje" s citmi... A dá sa to (zmena) zmerať. Jednoduché. Nie je to "mne sa to páči, tak je to pravda", a to je to, čo sa tu vehemenntne obhajuje.
A na zvuk z týchto, podľa našich konštruktérov "odfušovaných" prístrojov, sa ani jeden z vás nechytá
Chavalabohu, to by som sa musel hanbiť. Asi preto sú objektívne fakty a merania všetkých takýchto "zázračných" strojov utajované...
Neviem ako Vy, ale podľa Vašich slov ak niečo nameráte a vyhovuje to Vašim požiadavkam, tak je to dobré, bez ohľadu na to, čo počujete. Ja sa zas riadim výlučne tým, čom sa mi páči, (to je pre mňa pravda), čo zas Vy odsudzujete. Počúval som viac tzv. dokonalých prístrojov (podľa meraní), mal som ich doma, ale ani jednu platňu som pri tej "grafovej" dokonalosti nedokázal vypočuť do konca. Radšej sa nechám "klamať" podvodníkmi so "zázračnými" strojmi, čo nedokážu pripojiť merania, ale z počúvania mám radosť. Hold, každý sme iní. Ja svoju pravdu nikomu nevnucujem, počúvam to, čo sa páči mne (ak ste si všimol, ani na fóre neuvádzam, aké mám prístroje).
Na margo ostatných príspevkov v tomto vlákne o tom, čo sa oplatí, koľko čo stojí a pod. - je každého osobná vec, za čo zaplatí a koľko zaplatí. Je minimálne divné, ak výrobca nejakej značky označí ľudí, ktorí si kúpia drahý prístroj (a hlavne nie jeho prístroj) za hlupákov.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

aretax píše:
BVaudio píše:2aretax
Prosím Vás, a čo je to "zvuková pravda"
Pravda pri reprodukcii je "čo dnu, to von", to je všetko. Nie je to impresionistický obraz, aj keď niekomu "zalomcuje" s citmi... A dá sa to (zmena) zmerať. Jednoduché. Nie je to "mne sa to páči, tak je to pravda", a to je to, čo sa tu vehemenntne obhajuje.
A na zvuk z týchto, podľa našich konštruktérov "odfušovaných" prístrojov, sa ani jeden z vás nechytá
Chavalabohu, to by som sa musel hanbiť. Asi preto sú objektívne fakty a merania všetkých takýchto "zázračných" strojov utajované...
Neviem ako Vy, ale podľa Vašich slov ak niečo nameráte a vyhovuje to Vašim požiadavkam, tak je to dobré, bez ohľadu na to, čo počujete. Ja sa zas riadim výlučne tým, čom sa mi páči, (to je pre mňa pravda), čo zas Vy odsudzujete. Počúval som viac tzv. dokonalých prístrojov (podľa meraní), mal som ich doma, ale ani jednu platňu som pri tej "grafovej" dokonalosti nedokázal vypočuť do konca. Radšej sa nechám "klamať" podvodníkmi so "zázračnými" strojmi, čo nedokážu pripojiť merania, ale z počúvania mám radosť. Hold, každý sme iní. Ja svoju pravdu nikomu nevnucujem, počúvam to, čo sa páči mne (ak ste si všimol, ani na fóre neuvádzam, aké mám prístroje).
Na margo ostatných príspevkov v tomto vlákne o tom, čo sa oplatí, koľko čo stojí a pod. - je každého osobná vec, za čo zaplatí a koľko zaplatí. Je minimálne divné, ak výrobca nejakej značky označí ľudí, ktorí si kúpia drahý prístroj (a hlavne nie jeho prístroj) za hlupákov.
musim suhlasit ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od adrian »

Basstl píše:A tohle je co?
kazzatel píše:Osazovat přístroj celou rodinou flašek, který jsou si jen vzdáleně podobný aniž by to mělo vliv na stabilitu není přednost, nýbrž známka, že je přístroj vysoce překompenzovaný a tudíž nepracuje optimálně. Jestliže vám to nevadí, tak se holt nedá nic dělat....
Problém je ten, že tady pravdu nikdo vědět nechce...
Uz si si ho bol vypocut,minuly tyzden si spominal vo vedlajsom vlakne,ze si ho musis niekde vypocut...ci len zas omielas nieco dookola ... pravdy sa bojis ty !
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
davidsound

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od davidsound »

Aretax a který to je ten dokonalý stroj co jsi mel doma a nemohl jsi si na něm pustit platňu.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od PMA »

Souhlas, ať si každý kupuje, co chce. Nemám s tím problém. Na druhou stranu nechápu, proč někomu vadí, když napíšu, že Leben je provedený příšerně - uvnitř, zcela amatérsky. Provedení neodpovídá ceně a to jako profesionál v oboru elektro umím posoudit dobře.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od sekal »

Bigjoe : Audiomat je zcela jiná kategorie výrobků. Pokud by si Adrian koupil nějaký model této značky, neřeknu ani popel..

PMA : Souhlasím, vidím to stejně..:thumbup:
BVaudio

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od BVaudio »

aretax
Neviem ako Vy, ale podľa Vašich slov ak niečo nameráte a vyhovuje to Vašim požiadavkam, tak je to dobré, bez ohľadu na to, čo počujete. Ja sa zas riadim výlučne tým, čom sa mi páči, (to je pre mňa pravda), čo zas Vy odsudzujete.
Ak niečo objektívne zmerané je dobré a nemení to signál (alebo podľa možnosti minimálne), , tak je to (skoro) pravda, bez ohľadu na to, či to vyhovuje všetkým alebo nie. Netvrdím ale , že to má (musí..) každý počúvať, neodsudzujem, že sa to tak niekomu nepáči. Ale na takom stroji mám šancu počuť vynikajúc nahrávku zahrať vynikajúco, nie systémom "všetko nejako". Že sa špatné nahrávky nedajú počúvať mi nevadí, jednoducho ich nepočúvam, nie som zvukový masochista..
Na druhej strane je tvrdenie "čo sa mi páči, to je pre mňa pravda, čo zas Vy odsudzujete."
S čím nie som vôbec v rozpore, a nič také neodsudzujem, nikdy som to nepovedal, nech sí každý počúva "svoju pravdu", keď mu vyhovuje (a stačí). Ale s čím som tvrdo v rozpore je snaha túto "svoju pravdu" presadzovať ako objektívnu pravdu, že tak to má hrať ,lebo sa mi to tak páči... Tak to ani náhodou,a kľudne poviem že je to "šidítko", lebo to mení obsah (na "diagnózu" stačí meranie, nie je nutné to vôbec počuť).
A tvrdošijné presadzovanie tejto subjektívnej pravdy to je to, čo sa tu deje a za čo tu mnohí oduševnene bojujú, často aj argumentami za hranicou slušnosti a hlavne , zdravého rozumu. ;).
Mimochodom, Adrianovi som viackrát napísal, že mu želám, nech mu tá spokojnosť s "jeho pravdou" čo najdlhšie vydrží, aj keď s dodatkom že som po jeho "veletočoch" za posledný rok skeptický.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od bigjoe »

To Sekal:
Bigjoe : Audiomat je zcela jiná kategorie výrobků. Pokud by si Adrian koupil nějaký model této značky, neřeknu ani popel..
Já jsem to nenapsal ve smyslu: "hele koupil si lampáč a vy tu lampáč kritizujete", ale jen jako informaci u jakého zesu skončil.
A co se týče honby za pravdou a věrností...to mne už dávno opustilo.
Chodili ke mně profesionální muzikanti - od Kabátů přes folkáče až k filharmonikům. Muzikanti i zpěváci. Párkrát jsem jim pustil nějakou skladbu z vícero beden, nebo aparátů s tím, jestli nějaký zvuk cítí jako "věrnější".
A víte co ? ANI JEDEN !!! neupřednostnil jeden z přehrávaných zvuků - ale velmi často se na sebe podívali a řekli: "hele tady udělal chybu". Hodnotili muzikanty, zvuk ne.
Před časem jsem ve svém vlákně psal o "Čtvero ročních období". Mám tři verze, mezi nimiž je značný časový rozdíl - dá se říci, že tím pádem je to tak trochu jiná muzika. Nakonec mi bylo vysvětleno, že skladatel nechává volnost v pojetí, pochopení a podání svého díla - tak za jakou pravdou se chceme honit. A o elektrických nástrojích už vůbec nemluvě.
No a jestliže sem někdo napíše, že má nějaký zesík, tak proč mu brát radost ??? A vůbec to neznamená, že musím se vším souhlasit. Stačí napsat - tato firma, nebo řada atd. není můj šálek kávy apod. A každý ví, že toto prostě vaše značka není. Každý máme (protože tady jsme už většinou zkušení) své favority, ideály a touhy. Nebo napsat, že za ty prachy mohl být ten zesilovač vyroben s větší pílí (to je fakt - podle fotek), ale jestliže se majiteli líbí zvukově, tak zesilovač poslání splnil ať se to líbí, nebo nelíbí komukoliv.
Před několika měsíci jsem si byl poslechnout nové bedny (monstra) u (Pavla) NA, kde mně bránicové basy daly řádnou masáž. Paráda, fakt mooc dobrý. Ale já bydlím v paneláku a tak mám ptačí budky, které považuju za dost dobré (i když bez spodní oktávy). Ale můžu poslouchat a i to vosolit (přes den) a sousedi to rozdejchaj. Kdybych měl velký bedny, tak se za chvíli bude drolit beton a já bych z muziky nic neměl, protože bych myslel na sousedy, jak mě proklínaj.
Takže pro mě po cca 45 letech poslouchání muziky je ukazatel kvality - hlavně spokojenost se zvukem ( samozřejmě při mých zkušenostech a odposlouchaných desetiletích :ymdaydream: ). Tak dobrou...
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Mám taký pocit že tu niektorí ani netušia čo chcú konštruktéri povedať. Až to zle meria, tak to nehrá High Fidelity. Ale až sa to niekomu páči, tak nech netvrdí že je to apriori dobré. Niekto sa tu ohania tvrdením či svetoví výrobcovia zamestnávajú blbcov. Nie, zamestnávajú správnych ľudí, ktorí tvoria prístroje podľa werichovského "to je blbý, to se bude líbit" a nazvú to firemný zvuk. Stačí si prezrieť fotky z mníchovskej výstavy, toľko výrobcov že až a každý chce predať. Bolo by normálne keby všetky ich výrobky hrali rovnako dokonale? Asi nie, tak z toho dokonalého niečo uberieme, dáme robotu aj marketingovému oddeleniu, čínske deti to vnútro ogrckajú cínom a zabalíme to do drahej škatule. Nechcem spomenúť konkrétnu tu preberanú značku, ale ruku na srdce. Kúpil by si niekto z vás takú mrdku (myslím vnútorné prevedenie) za rovnaké prachy keby ju vyrobili u nás nech by hrala akokoľvek dobre pre jeho ucho?
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od lubin »

Myslím si, že lidi tady chápou, co chtějí konstruktéři říci. Je to jednoduché. Nejvíce se přiblížit tomu, co dovnitř, to ven. Nic zvláštního.Je to jediná "technicky" správná cesta. Ale to je bohužel vše. Člověk není osciloskop a každý je originál. Jsme lidé. Každý jiný. Většina se za tím, co píší konstruktéři (mnohdy nevybíravě), nehoní.
Chtějí ten svůj zvuk a basta. A vo tom to je. Je to koníček pánové, koníček!!! :D Adriane užívej muziky. Jak nebudeš spokojený, kup si zase , co se Ti líbí!! :D
Kvalita provedení by určitě měla být vždy na nějaké slušné úrovni.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od sekal »

lubin píše:..Kvalita provedení by určitě měla být vždy na nějaké slušné úrovni.
Jenomže tento požadavek právě v tomto případě splněn není, a proto je ten zesilovač předmětem oprávněné a objektivní kritiky.. Ten Leben je proveden naprosto hrůzostrašně a vezmu-li v úvahu jeho cenu, tak je to prostě neodpustitelné.. A diskuz. fóra, jako je např. toto, by měla sloužit právě k rozkrývání takových nešvarů a poukazovat na ně.. Nic špatného a nedýchatelného, jak mi kdosi nedávno napsal, v tom nespatřuji...
Odar

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Odar »

Bubuxin-KILBRU power píše:Kúpil by si niekto z vás takú mrdku (myslím vnútorné prevedenie) za rovnaké prachy keby ju vyrobili u nás nech by hrala akokoľvek dobre pre jeho ucho?
Ako prve ma napadol byvaly Edgar (dnes Canor). A to tie pristroje zvnutra aspon nevyzeraju ako vygrcany rezanec. Mozno aj parametrovo (meratelne) by to bolo dalej. Cena dost pravdepodobne primeranejsia - zostalo by aj na poriadne bedne, namiesto budok.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od lubin »

sekal píše:
lubin píše:..Kvalita provedení by určitě měla být vždy na nějaké slušné úrovni.
Jenomže tento požadavek právě v tomto případě splněn není, a proto je ten zesilovač předmětem oprávněné a objektivní kritiky.. Ten Leben je proveden naprosto hrůzostrašně a vezmu-li v úvahu jeho cenu, tak je to prostě neodpustitelné.. A diskuz. fóra, jako je např. toto, by měla sloužit právě k rozkrývání takových nešvarů a poukazovat na ně.. Nic špatného a nedýchatelného, jak mi kdosi nedávno napsal, v tom nespatřuji...
Ano, provedení nevypadá zrovna zručné a good, proto jsem tu poslední větu dopsal. Nicméně byl bych možná i toto schopen zkousnout, pokud by se mě zvukově sakra líbil. I když... :roll:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 548
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od PMA »

Vidím, že diskuse vedla k udělení ovoce pro Hexxyla ... :sad:
davidsound

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od davidsound »

PMA píše:Vidím, že diskuse vedla k udělení ovoce pro Hexxyla ... :sad:
Když jsem si začal říkat, konečně zase další rozumny chlap. Ty bany mne vážně lezou na nervy nechte uz toho admini.
Basstl

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od Basstl »

Mark Levinson píše:Hexxyl - udělen trvalý BAN pro porušení pravidel II./6.
6. Více uživatelských účtů pro jednu osobu (dvojí identita).

To by mě zajímalo, kdo je ten druhej.
Uživatelský avatar
miero
Příspěvky: 390
Registrován: 20 srp 2011 22:15
Bydliště: Praha

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od miero »

Hexxyl dostal ban za "II / 6. Více uživatelských účtů pro jednu osobu (dvojí identita)."

Aký je teda jeho primárny účet? Žeby boxer? Ten už mal trvalý ban za dvojnásobnú identitu.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Leben CS-660p

Příspěvek od sekal »

Nikoliv, v tomto se mýlíte, pane Macuro.. Jižní ovoce obdržel Hexxyl za zcela něco jiného.. Při Vašem intelektu na to s trochou námahy jistě velmi rychle přijdete (vč. historic. souvislostí)...

Edit : Tak někteří to již výše rozkryli..
Odpovědět