Rush

DD

Re: Rush

Příspěvek od DD »

Rush boli nedavno v O2 world arene v Berline a cestinu v hladisku bolo dost zretelne pocut
bol tam niekto z vas? Pre mna to bolo nieco vynimocne a to chodim na koncerty dost casto.
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

Bohužel ne, na koncerty již dávno nejezdím a na ten, na který jsem chtěl jet vloni 16. bžezna do Berlína, zrušili v den, co jsem se odhodlal koupit lístky za 50€/ks. Pochopitelně nejednalo se v tomto případě o Rush, protože jsem viděl Rush in Rio + Time Machine a to mne definitivně přesvědčilo, že Rush jsou naživo již za zenitem. Poslední poslouchatelny Live koncert je R30. ale na BD nikoli na DVD, ktery ma zmršený zvuk. Snakes & Arrows na BD ujde, ale něco mi tam jakoby chybi, chybi tam uplně totéž co na poslední (jinak mistrovské) studiovce Clockwork Angels......mladický entusiasmus. Když někdo dělá hudbu bez elánu a invence (někdo by řekl: nedá do toho své srdce) asi by měl jít do důchodu. Jako důchodce může člověk vzít Lennyho Cohena nebo možná ještě Joe Cockera (který vypadal jako důchodce už v 70. letech), ovšem u exponentů dravého soft-rocku je to jinak. Je to stesk ne kritika......všichni stárneme....a umíráme.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

No, já bych Rush a jejich koncerty tak neodsuzoval. Byl jsem na 25. výročním koncertu v Praze a ačkoliv to ej již řadu let, nemylsím si, že by jejich elán dobře zahrát nějak uvadal. Určitě ne ve vztahu k jiným jejich souputníkům stejného či podobného věku. Ba naopak, myslím si, že Rush patři na živo k tomu lepšímu a to minimálně postránce muzikantského umění.
Faktem ale je, že člověk nikdy nepřekročí svůj stín a LP jako napříkald Hemi, Signals a další z té doby už asi nevzniknou. Sice poslední tvorba, hlavně C.A. je dost nadupaná, ale to MY spíše čekáme nějaký zázrak, protože Rush měli hodně vysoko nastavenou laťku z předchozích dob, zatímco jiné kapely thle laťku nedosahují ani dnes a nikdy jí ani nedosáhnou.

Je to jako se vším,v životě se střídají období silná i slabá, ale obecně, vše má v jstém věku svůj vrchol a ku stáří se TO zmenšuje, snižuje, zeslabuje, uvadá a pod.

Přesto všechno, já osobně se vždy na další album Rush těším, protože vždy přinesu něco jiného. A co se mi líbí, hrají pořád ve stejném složení, to o něčem také vypovídá. Kdyby totiž neměli nápady, taks e muzikanti střídají jako na běžícím pásu.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rush

Příspěvek od Ramones »

Sdílím podobný názor, ale na třetí jejich koncert,pokud půjdu, si pořídím ucpávky od E.R....abych nemusel zabít zvukaře :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Byl jsem na koncertě v Praze, jak popisuje Zdeny výše. Splnil jsem si sen, vidět své oblíbence na živo, když to před rokem 1989 nebylo možné. Kluci hráli úžasně, ale o tom, že jsou již za zenitem není pochyb, vždyť je jim šedesát. Kdo z nás bude v šedesáti lepší než v pětatřiceti? Po zvukové stránce to nebylo úplně ideální, jak píše Ramones, ale viděl jsem je na živo! Líbí se mi jak to napsal Sylvian, to není kritika, to je konstatování stavu věci až je z toho člověku smutno.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rush

Příspěvek od Tinariwen »

Rush ^:)^ forever
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

Tinariwen píše:Rush ^:)^ forever
Axiom: nedostatek invence a enthusiasmu nelze dohnat hlasitostí (*)
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

Já osobně s tím jejich nedostatkem enthuiasmu a invencí dovedo docela dobře žít:-)
Porovnám li to s koncertem ZZTop, na kterém jsem byl před 14 dny v Pardubicích, tak nemohu nenapsta, že Rush to uí i přes svůj věk dělat daleko lépe. Tak, jako třebas Yes, kteří ukázali před 2 lety v Olomouci, že do důchodu ještě zdaleka nemusí.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

Zdeny píše:Já osobně s tím jejich nedostatkem enthuiasmu a invencí dovedo docela dobře žít:-)
Porovnám li to s koncertem ZZTop, na kterém jsem byl před 14 dny v Pardubicích, tak nemohu nenapsta, že Rush to uí i přes svůj věk dělat daleko lépe. Tak, jako třebas Yes, kteří ukázali před 2 lety v Olomouci, že do důchodu ještě zdaleka nemusí.
ZZ top jsem nikdy nemusel, :crazy: ani když byli zamlada. YES bez Andersona jsou trochu mimo diskuzi. :roll:
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rush

Příspěvek od Tinariwen »

Off Topic:
Jaromír Jágr ^:)^ forever :cool:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
DD

Re: Rush

Příspěvek od DD »

sylvian píše:...nedostatek invence a enthusiasmu nelze dohnat hlasitostí...
no ved jasne su to osvedcene hudobne postupy, stale je to ale OK... dnes mas kvantum technicky vynikajucich mladych hudobnikov, ich prinos je ale smiesny kazdemu kto len trochu pozna rockove kapely zo 70. rokov... snad si necakal, ze niekto v sestdesiatke zacne rapovat... Rush je stale vynikajuca kapela o tom nikto normalny nemoze pochybovat a tvrdenie o nedostatku entuziazmu je bez urazky v tomto kontexte zvlastne...
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Rush

Příspěvek od sekal »

Hlavně, že syntezátorový kýčař Vangelis disponuje dostatkem invence a enthusiasmu..:D
monte

Re: Rush

Příspěvek od monte »

Názor Zdeny, Viktora :thumbup: . Co mne ještě fascinuje, že tyto skupiny dokáží produkovat, vydávat nová CD. Stárnutí není žádný med a mladý člověk to nemůže pochopit, ale to je přirozené. Spousta skupin i místních vše již jednou zabalila, :thumbup: znova oprášili nastroje a hrají... :clap:
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

sekal píše:Hlavně, že syntezátorový kýčař Vangelis disponuje dostatkem invence a enthusiasmu..:D
Hlavně že Rush nikdy nestvořili žádný kýč:"New World Man".... "Second Nature".... "Hand over Fist"...... "Anagram"....... =))
Stale však plati že Neil Peart je textař par excellence......vobčas si může dovolit úlet....mimoto chtěl bych umět 1/10 toho, co umí Vangelis :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Neil Peart :thumbup:

Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

Chci zůstat nestranný, protože Rush opravdu zbožňuji a byť slyším některé album po tísíciprvé, vždy v něm objevím něco nového, dosud ukrytého.
K tvorbě Rush povím to, že bych rád, až mi bude za chvíli 60, měl tolik elánu a síly takhle skotačit, jako tito pánové a měl bych takové duševní zdraví. Proti Vangelisovi jde o zcela jiný druh hudby, spíše bych srovnával třebas J.M.Jarre, než s Rush a pak bych mohl prohlásit, že J.M.Jarre je Pan Někdo a jeho muzika je dalko náročnější ve všem.
Je to dnes již kultovní kapela tohoto žánru a jen bych si přál, aby nám ještě dlouho vydrželi vydávat výtečná alba.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

Zdeny píše:Chci zůstat nestranný, protože Rush opravdu zbožňuji a byť slyším některé album po tísíciprvé, vždy v něm objevím něco nového, dosud ukrytého.
K tvorbě Rush povím to, že bych rád, až mi bude za chvíli 60, měl tolik elánu a síly takhle skotačit, jako tito pánové a měl bych takové duševní zdraví. Proti Vangelisovi jde o zcela jiný druh hudby, spíše bych srovnával třebas J.M.Jarre, než s Rush a pak bych mohl prohlásit, že J.M.Jarre je Pan Někdo a jeho muzika je dalko náročnější ve všem.
Je to dnes již kultovní kapela tohoto žánru a jen bych si přál, aby nám ještě dlouho vydrželi vydávat výtečná alba.

"All those memories will be lost, like tears....in the rain" Roy Batty :mrgreen:

Asi těžko bych si pořizoval surround verze jejich starších alb, kdybych je neměl rád.....2112 na BD-A s komiksovým doprovodem je opravdu zdařilé.

Jen si nemyslím, že jim vydrží vydávat "těch výtečných záležitostí" směrem do budoucna mnoho.....Je to jako s YES anbo ASIA, abych srovnal srovnatelné. Vangelise jsem sem nezatáhl já. YES BYLI skvělou kapelou: měli i slabší období, ale to s sebou nese ona přeprodukovanost, zjevující se od počátků 80 let, kdy každej kecá do všeho i když o tom zná málo (diplomaticky řečeno). Mnohdy i pnutí uvnitř nuklea, kdy jeden chce setrvat na artrokové pozici a druhý chce jít víc na ruku publiku a třetí si prosazuje nejnovější technicistní gadgety splodí kýč.....YES nikdy nenahráli vyslovený kýč, ale dost často kráčeli na hraně kýče (UNION/OPEN YOUR EYES).
ASIA však svým XXX naopak propadla plně kýčovitosti, i když Wetton a ostaní stále podávají nadprůměrný výkon......CLOCKWORK ANGELS od RUSH nějak poslední dobou neposlouchám stejně jako neposlouchám VAPOR TRAILS, ale zcela jistě se k tomu vrátím......jakmile bude nálada. :-ss Ke zbožňování čehokoli mám fakt daleko.
DD

Re: Rush

Příspěvek od DD »

...dievcata naco tie emocie?? Je fakt, ze sa kazde forum v CS dostane na podobnu uroven ale HE sa dost dlho drzalo... Porovnavat kapelu ako Rush v akejkolvek rovine s Vangelisom mi pripada scestne - nech je akokolvek dobry (pre mna nie je, napriek tomu nemienim stracat cas prispevkami do Vangelis threadu rovnako ako to nerobim v pripade fandov napr. Helenky Vondrackovej). Clockwork je vynikajuci album a upadok tam nie je v nicom, akurat si to mozno treba dat viackrat... informacie je tam dost :cool:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

(Edit by ML)
Proveden úklid směr Severní Korea.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rush

Příspěvek od Tinariwen »

Mark Levinson:

Nadhernè fotky! :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: Rush

Příspěvek od sylvian »

áááách jo, zase box set: http://www.superdeluxeedition.com/news/ ... d-box-set/ bohužel se jedná o redundanci Presto až Snakes & Arrows. Bohužel zase jen CD, Naštěstí již třetí remix Vapor Trails (tentokráte David Bottrill) bude k dispozici samostatně......čili nebude třeba nákupu celého boxu. :ymdevil:
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: Rush

Příspěvek od paul »

Výborná zpráva - Rush vydávají na konci tohoto měsíce Vapor Trails Remixed (pod obrázkem obalu je text - je třeba rolovat obraz a nebo napravo od obrázku posunout myší).Zvukově asi jejich nejhorší album.

http://www.rush.com/vapor-trails-remixed/
monte

Re: Rush

Příspěvek od monte »

Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Dnes jsem se opět vrátil k poslechu alba Hemispheres na SACD od Audio Fidelity. Poslouchal jsem zařezaný bez hnutí, opravdu z toho vymáčkli velmi dobrý zvuk. Alespoň s tím co mohu porovnat s verzí CD od Anthem, což je velmi dobré vydání a ještě mám doma jednu úplně obyčejnou verze snad ještě z burzy (to je úplná katastrofa).
Při srovnáni SACD s vydáním Anthem je jasným favoritem SACD, rozdíl ve zvuku je na první dojem v hlasitosti. Anthem se zdá hlasitější a po vložení jsem měl chuť ubrat hlasitost, abych to srovnával při stejné hlasitosti. Jenže po chvíli jsem měl chuť ještě ubrat, vadily ty vyčnívající činely a různé cingrlátka, které na SACD nejsou tak agresivní a mají větší čistotu a jemnost. Na CD od Anthem vysloveně trčí dopředu a jsou obtěžující. Začátek 4. skladby je parádní španělka, která zní na SACD mnohem přirozeněji, basová kytara a vůbec basy jsou pevnější s větším rozlišením bez náznaku nějakého slévání. Konec druhé skladby od 2:16 je krásná pasáž (proto ty Rush mám rád), která na SACD zní naprosto skvěle, při poslechu jsem až začal kroutit hlavou jak to hraje.
Za sebe mohu říct, že SACD je dobrý počin. Škoda, že Hemispheres nevyšlo u MFSL, bylo by to možná ještě lepší.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Rush

Příspěvek od MB »

Dnes mi to SACD dorazilo, vynikajuce, fakt vynikajuce...a to pocuvam iba CD vrstvu
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

MB píše:Dnes mi to SACD dorazilo, vynikajuce, fakt vynikajuce...a to pocuvam iba CD vrstvu

MB :thumbup:
dnes jsem si schválně porovnal i CD vrstvu, která je také opravdu výborná. Popisem bych se musel opakovat co jsem psal výše, charakter zvuku je podobný jen SACD je malinko jemnější (sametovější zvuk) na výškách.
Za mne má Audio Fidelity palec nahoru :thumbup:.
Mark Levinson
monte

Re: Rush

Příspěvek od monte »

Viktore, posluchač Jazzu a tak má rád Rush, poslechni si někdy i Sagu :thumbup:, hodně dospěli :thumbup:

Obrázek
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:Viktore, posluchač Jazzu a tak má rád Rush, poslechni si někdy i Sagu :thumbup:, hodně dospěli :thumbup:

Obrázek
Rush jsou moji oblíbenci, Sagu jsem poslouchal dříve a mám raději starší desky jako Silent Knight, Heads or Tales, novější tvorbu ani moc neznám. V podstatě mám doma jen jednu desku, kterou považuji zároveň za jejich nejlepší, Worlds Apart.

Obrázek
Mark Levinson
monte

Re: Rush

Příspěvek od monte »

Zkusil bych aspoň poslední desku. Hrají propracovanou, dokonalou muziku jako RUSH. Na tvém hifi muzika od SAGY nabere zvukové velikosti. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Ke 40. výročí založení kapely Rush vyjde nový Bluray pod názvem "R40", termín vydání je naplánován na 17.11.2014.
Chlapi už nejsou nejmladší, ale hudba a hraní je stále baví a to je dobře. Přeji jim vše nej k výročí a ať jim to ještě dlouho vydrží.

Obrázek
Mark Levinson
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Rush

Příspěvek od soundgarden »

http://www.rollingstone.com/music/video ... me-w448439 Flashback: Rush Jam '2112' With Foo Fighters at Hall of Fame
Watch Dave Grohl and Taylor Hawkins don kimonos and rock out '2112' with Rush at the 2013 induction ceremony video :thumbup: mazec
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Rush

Příspěvek od Zdeny »

soundgarden píše:http://www.rollingstone.com/music/video ... me-w448439 Flashback: Rush Jam '2112' With Foo Fighters at Hall of Fame
Watch Dave Grohl and Taylor Hawkins don kimonos and rock out '2112' with Rush at the 2013 induction ceremony video :thumbup: mazec
Vidíš ten rozdíl od 3. minuty? Lehkost a zejména strojovou přesnost, s jakou hrají Rush nenapodobí NIKDO.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rush

Příspěvek od Ramones »

Dnes ve 22 na čt Art máme koncert :thumbup: :thumbup: :thumbup:
https://www.ceskatelevize.cz/porady/112 ... 738775420/
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Rush

Příspěvek od jirie »

Hmm. Tak to jsem prošvihl. Je to něco co nevyšlo na DVD nebo BD???
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: Rush

Příspěvek od -NIN- »

Dekorační 3D vinyl Rush - vyrobeno pouze 1978 kusů - dle roku vydání.
Rush.GIF
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Ayon+MF+Tannoy
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Ramones, díky za tip, díval jsem se s chutí :thumbup:.
Dokonce jsem si to i nahrál.
Mark Levinson
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rush

Příspěvek od Ramones »

Není zač, nápodobně a přídavek byl prostě famózní :thumbup:
A všimnul sis, že konečně nástrojově zahráli 2112 ve stejné tónině, jako na desce?
Na některých koncertech ji položili vždy trochu jinak, aby ji Geddy stačil odzpívat.
Ty balkánské dechovky ve hraných scénkách neměly taktéž chybu :angel:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rush

Příspěvek od Ramones »

jirie píše:Hmm. Tak to jsem prošvihl. Je to něco co nevyšlo na DVD nebo BD???


Koncert z 2011 - Cleveland USA
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Rush

Příspěvek od Ramones »

.... a přídavek byl prostě famózní :thumbup:


https://www.youtube.com/watch?v=yES6W5DZ0SQ
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rush

Příspěvek od Mark Levinson »

Souhlas, mne se to hodně líbilo!
Mark Levinson
Odpovědět