Pro-ject debut carbon

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
Odpovědět
LPS11
Příspěvky: 1
Registrován: 15 dub 2013 21:58

Pro-ject debut carbon

Příspěvek od LPS11 »

Dostal jsem od rodiny gramec Pro-jet debut Carbon. Musim konstatovat, ze je to super stroj a opravdu z neho leze kvalitni zvuk. Prechazel jsem z TESLY, tak ze zacatku mne dost chybelo vypinani na konci desky, ale uz jsem si zvykl. Jsem opravdu spokojen. Ted k tomu dotazu. Kdyz prehodim remen na 45 rpm a spustim stroj, tak se vzdy z pod talire ozyva chroustani a jakoby sponovani reminku, nez se to cele dostane do otacek. Pripada mi, ze mu to dost dela problem. Jak se roztoci, je pak vse dal jiz OK. Ptam se tedy, je to normalni, nebo se neco nekde deje? Nastesti jedu 95% desek na 33 rpm. Puvodne jsem i premyslel, ze si poridim remenici na 78 rpm s prenoskou OM78, ale to uz by bylo na prevod jak vidno, asi moc.

Diky za Vase potrehy
Uživatelský avatar
Bunik
Příspěvky: 12
Registrován: 05 bře 2014 15:51

Re: Pro-ject debut carbon

Příspěvek od Bunik »

Nikdo se ještě nevyjádřil... dovol mi, i když s křížkem po funuse, ti teda pogratulovat ke krásnému dárku. :)
Jak se na tom gramofonu přepíná na 45rpm? Musíš odklopit talíř a přehodit ho manuálně a nebo pomocí páčky?
Pokud to je páčka, je možné, že se řemínek odírá o systém převodu a to d kud se neustálí.
Zkus odklopit talíř a vypozorovat jestli se při přehození o něco neodírá.
Odpovědět