E.A.T. Forte

Gramofony a jiné analog. zdroje včetně příslušenství kromě phono předzesilovačů.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

Rád by som vás informoval o mojich zážitkoch s kúpou gramofónu EAT Forte a hlavne so "zážitkami" s výrobcom E.A.T.
Koncom novembra som si kúpil tento gramofón. Pri inštalácii ma predajca upozornil na závadu - remeň nedržal rovinu a "skákal" na tanieri. Zistili sme, že výrobca pozabudol pri výrobe na poslednú operáciu - obrúsenie taniera. Na tanieri ostali drážky po sústružení a po 2-3 otáčkach, ako sa remeň v špirále dostal hore, skočil naspäť. Tak sme to u výrobcu reklamovali. Odpoveď - žiadna. Napísal som výrobcovi osobnú sťažnosť so žiadosťou o nápravu - odpoveď dodnes žiadna. Nakoniec som včera (po 2 mesiacoch) dostal od predajcu odpoveď, aby som gramofón zbalil, poslal do Viedne na cca 2 týždne, kde budú závadu skúmať!! Podotýkam, že sa jedná o stroj (bez ramena) za 6900 €!! Medzitým som závadu odstránil - nechal som tanier obrúsiť. Bolo to dosť problematické a drahé, pretože tanier je plný a nebolo ho kde uchytiť. Sústružník si musel vyrobiť špeciálny trn na jeho uchytenie.
Preto túto firmu "odporúčam" všetkým kutilom - kupujte si stroje so značkou DsD (dokonči si doma). Nechcem tu písať názov predajcu, ktorý sa k celej záležitosti postavil veľmi korektne, problém riešil, ale výrobca jeho, tak isto ako aj mňa, jednoducho ignoroval. Firma E.A.T. má naozaj - minimálne zvláštny prístup k zákazníkom: Predať a ide sa ďalej. Nie je vám to povedomé? Asi v tejto firme zúročili naše vyše 40-ročné skúsenosti s budovaním komunizmu. My sme ho budovali a oni ho vybudovali (našťastie, iba vo svojej firme). A to sa tu sťažujeme na čínske výrobky !!! Číňan reklamáciu vyrieši väčšinou tak, že stroj okamžite vymení. EAT sú už ďalej - oni to ignorujú.
Navrhujem novú značku gramofónu: EAT FORTE DsD
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od monte »

Kdo chce tam ...., jen nechápu tvoje rozhodnutí. To Tě ještě čekají problémy s ložiskem. Za tu částku mohl být super gramofon Gyrodec, který kohokoli přežije i s ramínkem plus dvěstě desek. :crazy: Prodám Teslu NC-440 za deset tisíc :lol: ne, jen jsem žertoval .
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Vlado222 »

:shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Dieter Burmester »

A lidi furt budou kupovat ty horsici se Clearaudia, EATy a kdo vi co. Pritom reseni, jak se vyhnout zklamani hned po vybaleni z krabice, existuje :angel:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od pajuna »

Jake reseni bys doporucil?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Zdeny »

pajuna píše:Jake reseni bys doporucil?
Project. Máš to za bukem, cena zlomková, kvalita stejná.
Ovšem chápu, že pro některé audiofily nezní Project stejně, jako například Transrotor:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od fox »

Jak jsi dospěl k té zlomkové ceně ? http://www.project-audio.com/main.php?p ... es&lang=en

E.A.T.
Obrázek

Pro-Ject
Obrázek

Podobné gramofony. Taky cena s ramenem bude asi podobná.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

Zdeny píše:
pajuna píše:Jake reseni bys doporucil?
Project. Máš to za bukem, cena zlomková, kvalita stejná.
Ovšem chápu, že pro některé audiofily nezní Project stejně, jako například Transrotor:-)
Zdeny, bol si u mňa. Vieš, že som mal ProJect Xtension. Ale keď som ho zvukovo porovnával s Forte - ten zvuk bol niekde úplne inde. Mne sa ani nejedná o to, že na ňom bola závada. Aj na tých najkvalitneších značkách - ako doporučuje Monte, sa závada môže vyskytnúť. (Nedávno tu bol príspevok, ako si niekto kúpil 12" rameno Graham a taktiež bolo vadné). Mńa skôr "zaskočil" prístup výrobcu a ten sa nedá dopredu predpokladať. Ja osobne nie som taký génius, aby som to vedel hneď pri vybaľovaní z krabice - ako je napísané v jednom príspevku. Medziiným, Zdeny, ProJect a Forte je jeden majiteľ, jedna obchodná politika. Za "bukom" mám aj E.A.T, dokonca bližšie - Viedeň je cca 60 km. Navyše neviem, podľa čoho si usúdil, že si prístroje vyberám podľa zvučných značiek. Napr. predzosilňovač mám Acon, cena 1600 € a hrá mi lepšie, ako REF5.

Pre ostatných: Nepísal som tento príspevok preto, aby mi boli doporučované iné riešenia. Ja som si tento gramofón vybral na základe vlastných preferencií. Tento príspevok mal iba poukázať na nezodpovedné jednanie výrobcu a nebol napísaný kvôli pojednávaniu a jeho výhodnosti a ani kvôli pomeru výkon/cena. Gramofón ako taký je naozaj super a v testoch, kde bol hodnotený dostal oprávnene najvyššie bodovanie. Polemiky o tom, čo som si za to mohol a nemohol kúpiť sú bezpredmetné. Pre niekoho je najvyšším štádiom Tesla NC 470, pre iného Gyrodec, Thorens... Ale chyba sa môže vyskytnúť všade. Prístu E.A.T k zákazníkovi je však naozaj - žiadny.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Vlado222 »

Dnes som počul vrabce čvirikať za koľko približne si ten E.A.T vraj kúpil. Nehnevaj sa ale za tú cenu si mohol predpokladať že tam niečo nebude v poriadku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Zdeny »

Aretax: já nemluvím o tvém konkretním případě, ale zcal obecně.
Tím jsem chtěl říct, že pokud is nědko pořící průměrně kvalitní gramec od project za 20-30 tisíc, tak mu udělá zcela stejnou službu jako gramec od věhlasné firmy za dvojnásobek a více násobek ceny.
Jinak to,že něco má shodné vlastníky, ještě vůbec nic nemusí znamenat. Máš to jako koncern VW. A zkus se podívat na některé modely od této značky z řady Audi a například Octavia. Za dvojnásobek, co za dvojnásobek, za 3-4 násobek Octavie je A4 - a kde je rozdíl? Nikde. jen ve 4 O na masce. Uvnitř stejný hnůj.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zdeny píše:
pajuna píše:Jake reseni bys doporucil?
Project. Máš to za bukem, cena zlomková, kvalita stejná.
Ovšem chápu, že pro některé audiofily nezní Project stejně, jako například Transrotor:-)
Mas pravdu - kdyz dam stejnou desku na Project a Transrotor a pouziji stejnou prenosku, tak Project opravdu jako Transrotor nezni. Ovsem chapu, ze nekomu na kvalite (v tomto pripade zpracovani) tolik nezalezi:-)
Dieter Burmester
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:Dnes som počul vrabce čvirikať za koľko približne si ten E.A.T vraj kúpil. Nehnevaj sa ale za tú cenu si mohol predpokladať že tam niečo nebude v poriadku.
Asi si počul zle čvirikať tie vrabce. To "vraj"... Reči sa hovoria, chlieb sa je. Bola to úple bežná zľava, akú Ti poskytne skoro každý obchodník. Ale to bolo medzi obchodníkom a mnou. Výrobca s našimi dohodami nemal nič spoločné a od neho sa kupoval úplne nový stroj.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

Toľko by už k tejto téme naozaj stačilo. Ani som netušil, koľko radosti môže poniektorým jedincom urobiť , ak sa druhému niečo nepodarí - nenadarmo sme "bratské" národy. Ja som iba chcel upozoniť na jednanie výrobcu a nech si z toho každý vyberie, čo chce.
Vlado: Ak by mi ten gramofón aj niekto daroval, výrobcu do toho nič nie je. Ani ostatných členov fóra.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Vlado222 »

Aretax máš pravdu nič ma do toho nie je a už vôbec Ti nič nezávidím.
Ak prispeješ na fórum nejakým svojim názorom, postrehom či skúsenosťou mal by si počítať s tým že sa objavia rôzne príspevky. Sme tu rôzní. Prečo by sa nemohla debata sem tam odvíjať rôznym smerom? Niekedy je aj taká debata prínosom Záleží kto si čo z nej zoberie.
Neviem o čo Ti v tomto linku išlo. Poukázať na negatívnu skúsenosť s firmou E.A.T.ohľadne jej servisu a prístupu k zákazníkovi? Alebo sa pochváliť aký drahý máš gramofón? Alebo o oboje?
Neviem aká je pravda za koľko presne si ho kúpil ani ma to nezaujíma. Iba som spomenul jednému známemu aký problém si mal s gramofónom E.A.T. No a on mi na to povedal že si mu povedal ako lacno (za koľko % z bežnej ceny)si ho kúpil.
Nebudem tu tú cenu písať. Ale nebola to úplne bežná zľava, akú Ti poskytne skoro každý obchodník.
Môj názor je taký že ak by si ho kúpil za bežnú zľavu ktorú Ti poskytne každý obchodník, tak by ti ten obchodník mal vedieť vyreklamovať tovar, resp. vrátiť Ti peniaze ak tovar vyreklamovať nevie.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

Vlado222 píše:Aretax máš pravdu nič ma do toho nie je a už vôbec Ti nič nezávidím.
Ak prispeješ na fórum nejakým svojim názorom, postrehom či skúsenosťou mal by si počítať s tým že sa objavia rôzne príspevky. Sme tu rôzní. Prečo by sa nemohla debata sem tam odvíjať rôznym smerom? Niekedy je aj taká debata prínosom Záleží kto si čo z nej zoberie.
Neviem o čo Ti v tomto linku išlo. Poukázať na negatívnu skúsenosť s firmou E.A.T.ohľadne jej servisu a prístupu k zákazníkovi? Alebo sa pochváliť aký drahý máš gramofón? Alebo o oboje?
Neviem aká je pravda za koľko presne si ho kúpil ani ma to nezaujíma. Iba som spomenul jednému známemu aký problém si mal s gramofónom E.A.T. No a on mi na to povedal že si mu povedal ako lacno (za koľko % z bežnej ceny)si ho kúpil.
Nebudem tu tú cenu písať. Ale nebola to úplne bežná zľava, akú Ti poskytne skoro každý obchodník.
Môj názor je taký že ak by si ho kúpil za bežnú zľavu ktorú Ti poskytne každý obchodník, tak by ti ten obchodník mal vedieť vyreklamovať tovar, resp. vrátiť Ti peniaze ak tovar vyreklamovať nevie.
Vlado, považujem Ťa za inteligentého človeka. Možno si aj zistil, že sa na fóre nechválim s tým, čo mám doma (nechal som si zmazať aj vlákno). Neviem, ktorý známy Ti čo povedal, ale ja som sa o cene, za čo som ho kúpil nikomu nezmieňoval. O cene za čo nakúpim a predám sa nikdy nezmieňujem. O cene, resp. o jej výške si sa zmienil iba Ty. Ja som písal, že mi bola poskytnutá bežná zľava. Ak vieš niečo iné, tak toho vieš viac, ako ja. Čiže ten niekto kecal. O čo mi išlo som presne vo svojich príspevkoch vyznačil hrubým písmom. Medzi iným ten obchodník tovar aj reklamoval a prístup EAT bol rovnaký aj k nemu. Ako som písal, nebudem ho uvádzať, poznáš ho aj Ty veľmi dobre a jedná sa o maximálne seriózneho predajcu. Preto ho tu nechcem spomínať. Ešte raz a naposledy píšem: Jedná sa mi výlučne o postoj výrobcu jednak ku mne, ako k zákazníkovi a tak isto aj k samotnému predajcovi. Vôbec som nepísal o cenách, o kvalite prístroja a pod. Bolo by potrebné podrobnejšie si prečítať, čo som písal. To je z mojej strany k tejto kauze naozaj všetko. Nech si z toho vyberie každý, čo chce. Medzi nami, aj to som písal, problém je dávno vyriešený, ale nie výrobcom, čo bola jeho povinnosť.
(Podľa vyjadrenia zmieneného predajcu po tejto skúsenosti aj on končí spoluprácu s EAT).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od lubin »

Já to pochopil od Aretaxe tak, jako že povzdech nad NEreakcí ze strany výrobce nad zjevnou závadou, na poměrně drahém stroji. Stát se může cokoli, jsme lidé...důležité je problém řešit a dotáhnout do konce, což se tady asi nedělo.
To je vše...

Pardon, ale debaty o tom, kolik byla sleva a kdo co komu řekl a já nevím co ještě...nechápu.
Navíc mě nepřipadá, že by se Aretax s něčím chlubil.

Všem dobrý zvuk přeji.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Vlado222 »

Ok jasné rozumiem Aretax.
Upozornil si na svoju negatívnu skúsenosť s firmou E.A.T.
Je to dobre, lebo fóra ako je toto by mali slúžiť aj na to aby si jej členovia predávali aj takéto informácie. -
Nechcel som vyvolávať flame ohľadne ceny, iba som si pomyslel na základe toho čo som počul od kamaráta, že si povedal A, ale B nie.Nakoľko som to považoval z Tvojej strany za neobjektívnu informáciu, tak som sa tu k tomu vyjadril. Kamaráta sa na to ešte spýtam Je mi jedno čo povie, písať to tu už nebudem, lebo za čo si kúpil gramec je naozaj ako píšeš vec nepodstatná.
Firma E.A.T. sa zachovala nekorektne čo je fakt a je dobre že sa predajca po takéjto skúsenosti rozhodol ukončiť spoluprácu s nimi.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od tujatuja »

Aretaxi, udělal jsi dobře, že jsi upozornil na arogantní jednání dodavatele. :thumbup:

Osobně jsem vděčný za podobná upozornění, protože takového dodavatele mám možnost vyloučit z úvahy při případném nákupu.

Některé reakce na tvůj příspěvek jsou pro mne těžko pochopitelné ....
Uživatelský avatar
Dobbyelf
Příspěvky: 17
Registrován: 07 pro 2013 18:19
Bydliště: Trvalý BAN

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Dobbyelf »

Podle mého je celý příběh postavený špatně.

Pro kupujícího Aretaxe je jediný partner prodávající. Ohledně jakékoliv závady a jednání s výrobcem.

Navíc věta..
"Pri inštalácii ma predajca upozornil na závadu - remeň nedržal rovinu a "skákal" na tanieri." je velmi zajímavá.

V podstatě říká, že prodejce si byl při prodeji evidentně jist, že je něco špatně a přístroj měl ihned reklamovat sám od sebe u výrobce a vůbec ho nechávat u kupujícího.
Za marži, kterou jako prodejce na tomto výrobku má, by měl Aretaxovi dát nejen za ušlý poslech další bonus, ale dělat vše pro to, aby se tato informace nevynesla ven a nepoškodila jméno jak prodejce tak výrobce.

Je zcela irelevantní, za kolik ho Aretax koupil.
monte

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od monte »

Aretax, znova si třikrát přečti, co jsi napsal. Kdyby ti někdo radil před dvěma lety, nekupuj, tak nic nepochopíš. Potom kňučení na výrobce nemá žádný smysl pro gramofon, jako takový. Pak nechápu proč tady píšeš o neschopnosti firmy EAT, tím si vlastně pohřbil i případný prodej svého gramofonu. Google najde vše i tvoje zkušenosti s firmou EAT. Nakonec ještě vyskakovat se slovy závist a dalších X bodů :lol:.

Co jsi ke svému :eek: čekal za reakce, že tě budou všichni litovat ? Vinyláků tady na fóru moc není , ale mají zkušenosti. Psát o sbírkách gramodesek, je pro vinyláka zajímavější, než o zbytečném gramofonu za 7000,- EUR se zvukem někde jinde oproti Projektu. Pokud si pamatuji, ani různé přenosky jsi nezkoušel a hned jsi gramofon Projekt zatratil mezi řádky. Když napíši, že nejdůležitější pro zvuk muziky je přenoska, tak druhý napíše, není a to je diskuze. Když chceš vše přepočítat na peníze, tak moje sbírka nosičů má cenu asi , 90% původní vydání, 1320000,- Czk, EUR 48888 a každý rok stoupá.

Není důležité od jakého výrobce, nebo kolik stojí, ale jak hraje. Mnoho starých šunek, předčí dnešní. Nelze obejít již vymyšlené, patentované. Snad si nemyslíš, že symetrické konstrukce, důkladné odstínění, vybírané součástky atd. a podobná slovíčka je něco nového ? :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Dieter Burmester »

Chlapi, nehadejte se :sad: Je dobre, ze s tim aretax prisel. O EATu jsem uvazoval, ale vzhledem k tomu, ze mi dodnes neodpovedeli na emailovy dotaz, EAT jsem zavrhnul. Lepsi uz to s nimi asi nebude a aretaxova neprijemna zkusenost budiz varovanim pro ostatni. Hotovo :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od fox »

Pokud ale kupoval přístroj jako vadný a byl na to předem upozorněn, nemůže si na nic stěžovat. Cena by měla závadu zohledňovat. Ale to je věc kupní smlouvy mezi zákazníkem a prodejcem.
Na druhé straně značkový výrobce by neměl vadný přístroj pouštěl do prodeje, protože si tím kazí své jméno.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od fotolaik »

Dobbyelf píše:Podle mého je celý příběh postavený špatně.

Pro kupujícího Aretaxe je jediný partner prodávající. Ohledně jakékoliv závady a jednání s výrobcem.

Navíc věta..
"Pri inštalácii ma predajca upozornil na závadu - remeň nedržal rovinu a "skákal" na tanieri." je velmi zajímavá.

V podstatě říká, že prodejce si byl při prodeji evidentně jist, že je něco špatně a přístroj měl ihned reklamovat sám od sebe u výrobce a vůbec ho nechávat u kupujícího.
Za marži, kterou jako prodejce na tomto výrobku má, by měl Aretaxovi dát nejen za ušlý poslech další bonus, ale dělat vše pro to, aby se tato informace nevynesla ven a nepoškodila jméno jak prodejce tak výrobce.

Je zcela irelevantní, za kolik ho Aretax koupil.
naprosto souhlasim ... kdyz zjistim nejakou zavadu na aute, take neotravuji v Mnichove, ale logicky u SVEHO prodejce (mimochodem myslim, ze by me vyrobce odkazal stejne zpatky na prodejce, protoze ja jako koncovy zakaznik nejsem pro nej partner a nejsem s nim v zadnem obchodnim vztahu - logicky ) ... kdyz odhlednu od faktu, ze nikdo nevi za jakych podminek / nemyslim financnich/ Aretax gramo kupoval ( kdyz uz pri instalaci vedel a byl upozornen prodejcem na chybu - jak sam pise ) - tak je to cele nejake podivne a nechapu hlavne toho prodejce, ze vubec Aretaxovi neco podobneho prodal - to me hlavne prijde nefer - portoze prodejce tim padem sliznul smetanu v podobe provize, ale odpovednost za "vyrobek" a jeho reklamaci prenesl na kupujiciho (alespon jak to Aretax popisuje) ... ale kde je pravda, vi jen prodejce a ARETAX ...
MartinSt4
Příspěvky: 19
Registrován: 27 říj 2012 16:41

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od MartinSt4 »

aretax píše:Pri inštalácii ma predajca upozornil na závadu - remeň nedržal rovinu a "skákal" na tanieri. Zistili sme, že výrobca pozabudol pri výrobe na poslednú operáciu - obrúsenie taniera. Na tanieri ostali drážky po sústružení a po 2-3 otáčkach, ako sa remeň v špirále dostal hore, skočil naspäť.
Medzitým som závadu odstránil - nechal som tanier obrúsiť. Bolo to dosť problematické a drahé, pretože tanier je plný a nebolo ho kde uchytiť. Sústružník si musel vyrobiť špeciálny trn na jeho uchytenie.
Moc tomu nerozumím, ale každý myslící člověk, který zjistí u přebíraní zboží závadu, ho přece nepřebere. A když tu závadu opraví u neautorizovaného servisu, přijde o záruku.
Je to celé podivné a jak bylo řečeno jenom Aretax ví pravdu.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od fox »

Obrázek

Talíř Orbe od Michell má taky jemné drážkování a řemen z něj nesjíždí. Nemoha být závada spíš ve špatném řemínku ? Nebo v usazení hnací kladky motorku ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od monte »

Za zkoušku nic :lol: , když už je dvacet Kg talíř, tak pořádný řemen a z pravé kůže..

Obrázek
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

fox píše:Pokud ale kupoval přístroj jako vadný a byl na to předem upozorněn, nemůže si na nic stěžovat. Cena by měla závadu zohledňovat. Ale to je věc kupní smlouvy mezi zákazníkem a prodejcem.
Na druhé straně značkový výrobce by neměl vadný přístroj pouštěl do prodeje, protože si tím kazí své jméno.
Na to si ako prišiel?
Na vysvetlenie toľko: áno, hádzanie gumičky zistil u mňa pri inštalácii predajca. Oslovil dodávateľa, aby zjednal nápravu a tento mu prisľúbil, že pošle technika ku mne, aby závadu namieste odstránil. Dôvod bol iba ten, že hádzanie gumičky sa objavilo až po nastavení ramienka. Tento návrh som prijal, aby sme nemuseli znovu prácne nastavovať ramienko. Gramofón bez problémov fungoval a mohol som ho používať. To som vtedy netušil, že žiaden technik nepríde a výrobca nebude 2 mesiace komunikovať ani s predajcom, a ani som mnou, keď som sa do toho asi po mesiaci zamontoval. Až pred pár dňami mi navrhli, aby som gramofón doviezol na 2 týždne do Viedne a oni ho budú skúmať. Kupoval som predvádzací stroj s malou zľavou a s podmienkami nového stroja - teda ako nový. Údajne bol vystavený na výstave. Nakoniec som problém odstránil a stroj je v absolútnom poriadku. Čo sa týka predaja - nemienim ho predávať, lebo hrá naozaj super a lepší ťažko nájdem. Opakujem - problém nebol v technickom stave gramofónu, chyba so môže stať každému, ale v komunikácii s firmou a s jej "zvláštnym" stanoviskom k zákazníkovi. Predpokladám že stroj na výstave vôbec nehral, pretože by na tú chybu museli prísť.
Monte - k Tvoji argumentom sa nebudem vyjadrovať - nemá to zmysel.
Snáď to na vysvetlenie stačí. Ale nakoniec je to jedno. Ja som Vás upozornil a vy sa k tomu stavajte podľa vlastného uváženia.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od lubin »

Přesně tak, jak to popsal Aretax, jsem to pochopil i já hned z prvního příspěvku. Kluci já naprosto nerozumím tomu, že si někdo domyslí ve své palici, že gramec kupoval se závadou o které věděl, a že proto dostal slevu a různý s prominutím jiný p...viny. To si mezi řádky nedovedete doplnit něco pozitivního?? Je nutné, pokud Vám něco nedává úplnou logiku, dosazovat do tajenky ty nejhorší varianty? Vážně může mít někdo pocit, že je chytřejší než druhej, i když ho ani nepotkal?
Tak jsem se dlouho nezasmál, jako v tomto vlákně.
Apropo, ten Aretaxův "výlev" a samostané vlákno je jen důsledkem nechtění nepochopení některých a pro mě osobně po přečtení i dobrej, takovej ten Murphyho fór sepsanej do bodů. :D

Ať Vám to hraje chlapi a testosteron nechte třeba na manželce :lol:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od drvoštěp »

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od fox »

Lubine. Taky mě živí obchod, ale nedovedu si představit, že bych prodával zákazníkovi jakékoli zboží a když by při jeho předání byla na něm zjištěna závada, tak by si ho kupující převzal a nechtěl ho vrátit zpět. A potom veřejně nadával výrobci.
Prostě mi to hlava nebere. Ale možná na Slovensku mají jiné obchodní zvyklosti.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
MartinSt4
Příspěvky: 19
Registrován: 27 říj 2012 16:41

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od MartinSt4 »

fox píše:Lubine. Taky mě živí obchod, ale nedovedu si představit, že bych prodával zákazníkovi jakékoli zboží a když by při jeho předání byla na něm zjištěna závada, tak by si ho kupující převzal a nechtěl ho vrátit zpět. A potom veřejně nadával výrobci.
Prostě mi to hlava nebere. Ale možná na Slovensku mají jiné obchodní zvyklosti.
Přesně tak, je to celé podivné a postavené na hlavu. Nedokážu si představit, že bych převzal poškozenou věc, zvlášť v této cenové relaci.
Uživatelský avatar
Dobbyelf
Příspěvky: 17
Registrován: 07 pro 2013 18:19
Bydliště: Trvalý BAN

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Dobbyelf »

Myslím si, že drtivá většina lidí tady si nepřečetla první příspěvek Aretaxe pořádně.

Tam je uvedeno prakticky všechno.

Tedy že Aretax koupil gramofon a ten mu prodávající instaloval. Při té příležitosti "se zjistilo", že je tam závada.

Potud ok.
Pak je zajímavá věta, Tak sme to u výrobcu reklamovali.

Aretax by měl reklamovat závadu u PRODEJCE a ten pak u VÝROBCE. On je jediný kompetentní s výrobcem o tomto jednati.

Když vezmeme v úvahu, že prodejce instaluje takto drahý gramofon u zákazníka, je s podivem, že jej nezkontroloval předem. Ale budiž. Když však na tuto závadu přišel, měl ho odvézt a vyreklamovat sám. Jde o jméno jeho studia.

Když vezmeme dobré jméno Ketosu, tak se zdá, že zde něco nehraje. Protože si sám Aretax u tak drahého stroje nechal upravit talíř a tím zcela
přišel o jakoukoliv záruku, je to ještě divnější.

Pokud by byla situace taková, že EAT byl v Ketosu vykoupen jako protiúčet od zákazníka a dále prodán s výraznější slevou dále jako bazarové zboží (což tak každé zpětné vykoupené zboží defacto je), lze stěží předpokládat, že by vykupující, tedy Ketos, při protiúčtu tento výrobek nezkontroloval.
Pokud ne, byli by to troubové, což zcela jasně nejsou.
Tedy prodali dále zboží s uvedením závady (pokud tam byla) a tím kdokoliv ztrácí při koupi na tuto závadu nárok co by reklamaci. Což je logické a dle zákona. A je zcela lhostejné, v jakém stavu byla předmětná věc prodána původnímu majiteli.

Tedy obdobně, pokud si koupíte v bazaru auto a při prodeji prodejce upozorní, že na autě je závada XY, tak nebudete výrobci automobilů spílat veřejně za nekvalitní auto.

Je zde tedy několik "zádrhelů", které může rozklíčovat pouze prodejce a/nebo Aretax.

Názor je jistě na každém.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

Dobbyelf píše:Myslím si, že drtivá většina lidí tady si nepřečetla první příspěvek Aretaxe pořádně.

Tam je uvedeno prakticky všechno.

Tedy že Aretax koupil gramofon a ten mu prodávající instaloval. Při té příležitosti "se zjistilo", že je tam závada.

Potud ok.
Pak je zajímavá věta, Tak sme to u výrobcu reklamovali.

Aretax by měl reklamovat závadu u PRODEJCE a ten pak u VÝROBCE. On je jediný kompetentní s výrobcem o tomto jednati.

Když vezmeme v úvahu, že prodejce instaluje takto drahý gramofon u zákazníka, je s podivem, že jej nezkontroloval předem. Ale budiž. Když však na tuto závadu přišel, měl ho odvézt a vyreklamovat sám. Jde o jméno jeho studia.

Když vezmeme dobré jméno Ketosu, tak se zdá, že zde něco nehraje. Protože si sám Aretax u tak drahého stroje nechal upravit talíř a tím zcela
přišel o jakoukoliv záruku, je to ještě divnější.

Pokud by byla situace taková, že EAT byl v Ketosu vykoupen jako protiúčet od zákazníka a dále prodán s výraznější slevou dále jako bazarové zboží (což tak každé zpětné vykoupené zboží defacto je), lze stěží předpokládat, že by vykupující, tedy Ketos, při protiúčtu tento výrobek nezkontroloval.
Pokud ne, byli by to troubové, což zcela jasně nejsou.
Tedy prodali dále zboží s uvedením závady (pokud tam byla) a tím kdokoliv ztrácí při koupi na tuto závadu nárok co by reklamaci. Což je logické a dle zákona. A je zcela lhostejné, v jakém stavu byla předmětná věc prodána původnímu majiteli.

Tedy obdobně, pokud si koupíte v bazaru auto a při prodeji prodejce upozorní, že na autě je závada XY, tak nebudete výrobci automobilů spílat veřejně za nekvalitní auto.

Je zde tedy několik "zádrhelů", které může rozklíčovat pouze prodejce a/nebo Aretax.

Názor je jistě na každém.
Mňa by zaujímalo, ako si prišiel na Ketos? Ja som predajcu nespomenul. Ako si správne napísal, reklamovali sme!!! T.j. predajca s mojim súhlasom. Ten Ketos si si vymyslel Ty. Ale sú aj iní predajcovia EAT. Keďže mám k predajcovi dôveru, pristúpil som na jeho návrh - opakujem, predajcu nemenujem, tak mi nič nepodsúvaj. Či strácam na túto závadu nárok, alebo nie, dovoľ, aby som to posúdil sám. Tá reklamácia je aj tak dávno stratená - stačí si všetko podrobne prečítať. Zaujímavé, ako to všetko viete posúdiť, keď doklady o kúpe mám iba ja. Ale nechajte si svoju pravdu a s dôverou sa na EAT naďalej obracajte. Neviem, prečo tu všetci riešite sumu, za ktorú som ho kúpil. To je nepodstatné. Prístroj bol kúpený s plnou zárukou. Či o ňu prídem, alebo nie, je iba moja vec. Ja sám sa rozhodnem, či budem vyčkávať a prosiť mesiace o nápravu, alebo budem hrať. Že to je Tebe divné - to je Tvoja vec. Ako som písal, iba som chcel varovať pred podivnými praktikami EAT. Neviem, či by si niečo také dovolili aj na nemeckom, alebo americkom trhu. Zbytočne neosočuj ani jedného predajcu, pokiaľ nemáš dôkazy. Ako vieš, je problém gramofón skontrolovať vopred, hlavne ak sa kupuje iba šasi bez ramena. Preto sa vykonáva inštalácia u zákazníka. Ďalšie dohody sú iba na nich dvoch a nemyslím si, že práve Ty si kompetentný to posudzovať. Narážal si na výkup bazárového tovaru - to asi ťažko, pretože mám prepravné doklady aj s dátumom nakládky od výrobcu. Spomínaš predaj auta z bazáru. Aj tam sa stáva, že pri preberaní je na aute závada, ktorá umožňuje jeho používanie. Auto Ti bazár nechá v používaní a dohodnete sa na odstránení závady. Je to bežný postup, kto chce súhlasí, kto nechce tak nie. Toto bol podobný prípad a ja som súhlasil keď mi prisľúbili, že technik mi príde závadu odstrániť. Toho technika sľúbil poslať výrobca, ale ten sa na všetko vykašľal. O tom je celý môj príspevok. Motá sa to tu stále dookola. Myslím, že vlákno, čo som založil: Zásady komunikácie na fóre bolo naozaj veľmi podnetné.. Presne toto, čo sa tu deje som mal namysli.
Nabudúce - to už asi nebude, celkom určite nikoho nebudem o ničom informovať - nech si každý sám "natlčie hubu".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

fox píše:Lubine. Taky mě živí obchod, ale nedovedu si představit, že bych prodával zákazníkovi jakékoli zboží a když by při jeho předání byla na něm zjištěna závada, tak by si ho kupující převzal a nechtěl ho vrátit zpět. A potom veřejně nadával výrobci.
Prostě mi to hlava nebere. Ale možná na Slovensku mají jiné obchodní zvyklosti.
Prosím Ťa, vyznač mi miesto, kde som niekomu nadával. To Slovensko Ťa tak veľmi se.e?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od aretax »

Dobbyelf - nie si náhodou EAT, napr. nejaká pani L....? Je zaujímavé, že tu máš 2. príspevok, čiže si sa zaregistroval výlučne preto, aby si prispel do tohoto vlákna. Zaujímavé, že Tvoja reakcia je v súlade s e-mailom, ktorý mi poslala nejaká EAT - pani L....
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
monte

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od monte »

Je mi líto boxera, že k vůli IT dostál bán :thumbdown:
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od fotolaik »

to Aretax : kdyz to je tezke, kdo si pamatuje trochu historii Tveho pocinani ( myslim tim opravdu historii), dobre vi, jak se umis chovat a co jsi zac .. tak se nediv, ze Te nekteri neberou tak uplne jako "košer" osobu ... nechci to tu vytahovat ..
kazdopadne, je me fuck kdo stoji za nickem dobbyelf - ale ma obrovsky kus pravdy, ktery se Ti spatne cte a reagujes tak jak reagujes ... a ver, ze me je jedno, za kolik a kde jsi ten gramo koupil - proste cely pribeh prilis zavání a obavam se, ze jadro vseho bude jinde ... v kazdem pripade at uz je to jakkoliv, nechapu Tve pocinani ... nechat "opravovat" gramo v teto cenove hladine nejake soustruznika, je posetile - obzvlast, pokud to bylo tak jak pises - mel jsi jine, zakonne prostredky jak se domoci sveho prava na bezchybny vyrobek .. proste z meho pohledu - fajn bajka pred usnutim ... a promin, k memu nazoru me opravdu vede pohled do minulosti na Tve pocinani ... nic vic, nic min ...
monte

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od monte »

Nechtěl jsem být sprosty, Ale fotolaik vše popsal na jedničku, :thumbup: , tablet sony a česká klávesnice je problém........
Uživatelský avatar
Dobbyelf
Příspěvky: 17
Registrován: 07 pro 2013 18:19
Bydliště: Trvalý BAN

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od Dobbyelf »

Omlouvám se za podezření, že jsem tatáž osoba co psala mail z EAT.

Nejsem paní Jozefina Lichtenegger. Jsem pouze její synovec. Takže asi tak.

A další věc je, že jsem se registroval už před více jak měsícem a pouze zde zatím četl. Až nyní jsem se odhodlal napsat. Protože jak píše zde jinak ne moc píšící pán pod nickem Fotolaik, bych řekl, že má asi vzhledem k historii pravdu.

To je asi tak vše. Myslím, že jsem ve vší slušnosti napsal svůj náhled na věc.
monte

Re: E.A.T. Forte

Příspěvek od monte »

Synovec, ale teta má pěkné nožky :lol: :lol: , sory...
Odpovědět