JETHRO TULL

Uživatelský avatar
pink
Příspěvky: 230
Registrován: 11 led 2011 23:10
Bydliště: Brno

JETHRO TULL

Příspěvek od pink »

Jethro Tull je britská rocková skupina, která se zformovala v roce 1967 v Blackpoolu ve Velké Británii. Její vůdčí osobností je skotský hudebník (zpěvák, flétnista, kytarista, hráč na mandolínu) a skladatel Ian Anderson. Jethro Tull představují patrně světově nejproslulejší hard-folk rockový soubor, jehož vrcholným obdobím tvorby byl přelom 60. a 70. let 20. století. Hudba Jethro Tull byla od počátku inspirována starou britskou a keltskou lidovou hudbou, blues, rockem i prvky evropské klasické hudby. Progresivní přístup, originální zvuk a melodicko-harmonické principy, kombinující hard-rock s charakteristickými postupy různých forem lidové hudby včetně středověké či renesanční hudby a patrná návaznost na tradicí pěvců a hudebníků té doby činí hudební výraz kapely nezaměnitelným. Je charakteristická zvláštním mužným zpěváckým projevem, výraznou rolí flétny i neobvyklou a často komplikovanou kompozicí písní. Z dlouhé řady alb, vydaných se skupinou si některá dobyla nejen nadšeného přijetí, ale stala se klasickými (např. „Stand Up“, „Aqualung“, či „Living In The Past“). Název skupiny je odvozený od anglického agronoma žijícího na přelomu 17. a 18.

Složení skupiny se během let měnilo, ale pilířem a vůdčí osobností, která určovala její uměleckou podobu, zůstával celou dobu extravagantní flétnista Ian Anderson, který ovládal několik nástrojů v čele s příčnou flétnou, ale i dudy, mandolínu a kytaru. Ian si oblékal šaškovské barevné kostýmy, stylizoval se do role starce, křepčil na pódiu na jedné noze a svojí originální inspirací středověkým folklórem získal respekt odborníků.

Pro skupinu je typická i hra na jednotlivé nástroje, především sólovou kytaru a flétnu (typické kytarové rify, prolínající se s vibrujícím zvukem velmi rytmicky členěného partu flétny a charakteristický zpěv Iana Andersona. Texty písní jsou velmi poetické, často ironické a provokující.

V začátcích skupina hrála rhythm and blues (album „This Was“), již na na druhém titulu „Stand Up“ je patrný specifický zvuk a vlastní hard-folk rockové pojetí. Od roku 1972 se postupně více stylizuje do art rocku, aby se následně zařadila do hlavního rockového proudu, aniž by však ztratila své základní charakteristické atributy. Ve všech jejích nahrávkách se vždy dají lehce vysledovat lidové a keltské kořeny skupiny a jejího lídra. Jethro Tull se řadí do „velké šestky progresivního rocku“.

Za nejvýznamnější album skupiny se pokládá „Aqualung“ z roku 1971, jehož první část se zabývá tématy městských tuláků a bezdomovců (titulní skladba Aqualung) a v druhé části jsou skladby tematicky spojené s náboženstvím (jedná se o kritiku anglikánské církve). Následující album „Thick as a Brick“ z roku 1972, je čtyřiceti minut trvající art-rocková poetická suita na text fiktivního geniálního dítěte Geralda Bostocka. I další album „A Passion Play“ z roku 1973 má podobný ráz.

Diskografie:
http://www.allmusic.com/artist/jethro-t ... iscography
Audionet, Primare, Dynaudio, Kimber Kable, Crystal Cable, Isotek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od fox »

Obrázek
včera



Obrázek
dnes
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od monte »

:lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od fox »

Jako na zavolanou. Právě včera večer jsem poslouchal toto skvělé album

Obrázek
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od monte »

Které ????
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od fox »

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od monte »

Pěkné, já většinou nemůži nic najít.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od fox »

Mám doma původní vydání Thick As A Brick v "novinovém vydání.

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pajuna »

Rad posloucham toto album
Obrázek
a nejcasteji skladbu Budapest
http://www.youtube.com/watch?v=1i-ghH2LwzI
nebo live
http://www.youtube.com/watch?v=pW_NN9paLeU&feature=fvst
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od bohus »

kouknu sem a co nevidím....?
jedu Jethro už od rána... momentálně Stand Up.
Parádička. Předtím jsem si 2x sjel Heavy Horses - motivů jak prasce
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od Mark Levinson »

Taky mně to dnes chytlo a jedu Jethro Tull, nyní Aqualung. Mám Japonské vydání od Toshiby TOCP 67664.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pajuna »

Nejak jsme se vzajemne nainspirovali, zrovna jsem si Aqualung pustil, sice je od Chrysalis, ale hraje. Je to proste stara klasika. Skladby jako pripominka....
Track Listings
1. Aqualung
2. Cross-Eyed Mary
3. Cheap Day Return
4. Mother Goose
5. Wond'ring Aloud
6. Up To Me
7. My God
8. Hymn 43
9. Slipstream
10. Locomotive Breath
11. Wind-Up
12. Lick Your Fingers Clean
13. Wind-Up (Quad Version)
14. Excerpts From The Ian Anderson Interview
15. Songs for Jeffrey
16. Fat Man
17. Bouree
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pasul »

Pro Songs from the Wood mám velkou slabost. A ani nemám MFSL. Já vím. Velká chyba. Ale nějak teď není čas na hlídání ebay. Tak si dám alespoň japonce. :thumbup:
Uživatelský avatar
Pininfarino
Příspěvky: 29
Registrován: 23 úno 2011 17:15
Bydliště: Piešťany

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od Pininfarino »

Tak veru. Jethro Tull, kapela nášho mládí. Kde sú tie časy, keď sme s LP-čkami tejto fenomenálnej kapely pochodovali popri ošarpaných múroch, aby sme si ich doma nahrali na kotúčové pásky... Nenahraditeľná atmosféra dotváraná nezameniteľnou kapelou. A aké to bolo šťastie, keď som si kúpil v ktorejsi predajni čb fotku s členmi tejto kapely. Doba sa zmenila, ale kapela tu zostala. Desaťročia sa podpísali na ich účesoch.. Fotky sú už farebné.. A nielen to! To, čo bolo kedysi absolútne nepredstaviteľné, je dnes takmer na dosah ruky. Vysnených muzikantov je možné nafotiť si osobne. Môj sen sa naplnil v r. 2009 v Slavkove. Určite sme sa tam videli viacerí osobne. Pridávam teda na osvieženie pamäti - ale aj potešenie očí niekoľko fotiek z tejto nádhernej seansy. (Canon 30 D, Canon 100-400mm L IS USM, Velbon RUP-40)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
DYNAUDIO S 3.4 - upgrade, ACCUPHASE E-530, ACCUPHASE P-1000, ACCUPHASE DP-67, AQ COLORADO, CARDAS CROSSLINK, G.R, G.C., FURUTECH POWERFLUX....
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pasul »

Moc pěkné fotky. Parádička. :thumbup:
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od paul »

Laco - nádherné.Pištec má stále dost elánu. :lol:
davidsound

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od davidsound »

Jethro je paradni, jedna z mych nejoblibenejsich. A musim rict, ze ty fotky jsou absolutni. Profesionalni prace a urcite nadherny pocit, mit moznost si neco takovaho poridit osobne se svymi oblibenci. Gratulace.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pajuna »

Pekne fotky :thumbup: ...a jeste kolega Canonista.
Sam vim jak je tezke v techto podminkach fotit. Mivam casto velke rozhodovani o tom, jestli zrcadlovku brat-nebrat, jestli me tam s tim vubec pusti, jestli budu mit neco z koncertu, jestli me nejaky opilec nepoleje pivem apod...Vysledek ale potom casto potesi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od Mark Levinson »

Mám dotaz na zdejší příznivce Jethro Tull, má už někdo tu novou desku Thick as a brick II.? Chci se zeptat co můžu od této desky čekat, je to další řadové album Jethro Tull nebo sólová deska Iana Andersona? Jsou to nové skladby nebo nějaký remix starších věcí? A na závěr, jaká je kvalita nahrávky, jestli stojí za to koupit běžnou verzi nebo se dívat po japonském vydání apod.?
Díky všem :-t


Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pajuna »

...Mám dotaz na zdejší příznivce Jethro Tull, má už někdo tu novou desku Thick as a brick II.? ....

viewtopic.php?f=29&t=432&start=80
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pajuna »

http://www.j-tull.com/discography/taab2 ... ments.html

TAAB2
Whatever Happened To Gerald Bostock?


...v odkazu je cely clanek o albu z pera Iana Andersona...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od paul »

Pajuna-Jardo,už ji mám.Není to špatné,ale čekal jsem od toho trochu více.Ale je to věc subjektivní a někdo může být třeba nadšený. ;)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od boxer »

Dle mého vynikající.

Ale já nejsem relevantní hodnotitel,páč JT (IA) patří mezi mých TOP 5.
Jestli je to JT nebo IA je dle mého jedno. Protože stejně jako u Marillion s Fishem a pak samotný Fish je stejná pramenitá voda.

Musím zcela užasle ocenit DR celého CD.

Většina je 14,ale jsou tam i 15,16 a dokonce snad dvě 17. :thumbup:
monte

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od monte »

Všude presentovali, že je nové album Ian Anderson, ale název je JETHRO TULL S IAN ANDERSON TAAB2, takže patří sem.

Překvapení pro mne je obrácené písmo na krabičce, tohle nesnáším. Píše se rok 2012 a rockoví důchodci vydají tak skvělé album. Málokomu se něco takového podaří, je to cirkus, kytara a Anderson. Ten kdo poslouchá Jethro, dá mi za pravdu. Pasoval bych album na jedno z nejlepších, které kdy vydali. :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od boxer »

Dokonce zde není jinak vždy a všudypřítomný Martin Barre.

Ian Anderson / vocals, flute, acoustic guitar
John O'Hara / keyboards ( již spolupracoval s IA na Rupi´s Dance)
Florian Opahle / guitar ( spolupracoval na Ian Anderson Plays the Orchestral Jethro Tull a hrál Gregem Lake-m)
Scott Hammond / drums (studiový a hlavně koncertní bubeník,který spolupracoval s ohromným množstvím hudebníků)
David Goodier / bass (spolupracuje s IA od roku 2002 a hraje jak s IA tak s JT na koncertech. Na ofic. placce se objevil na THE JETHRO TULL CHRISTMAS ALBUM Live)
bertram

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od bertram »

Dostalo sa mi ,že by mali byť dva vydania tohto titulu. Jedno ako samostatné CD a druhé ako vydanie CD a DVD.

Na DVD by mali byť rozhovory a ukážky z nahrávania CD . Má toto rozšírené vydanie už niekto doma?

http://www.dvdbest.sk/cd/161285/jethro- ... -ii-cd-dvd
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od paul »

-tak to musím hodně přehodnotit.Po x-tém poslechu je to opravdu skvělá věc. :thumbup: Zvukově velmi podařené,Anderson zpívá téměř jako za mlada.
-velmi pěkná recenze je tady:
http://www.progboard.com/
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od boxer »

Recenze je výborná.

Pěkný je tento odstaveček.

...Nemá smysl se zabývat malicherným rýpáním některých fanoušků, že na albu chybí kytarista Martin Barre: má zkrátka letos svůj vlastní sólový program, Florian Ophale je za něj více než důstojná náhrada a myslím, že tito šťouralové by z drtivé většiny, nevědíce o této skutečnosti, z pouhého poslechu ani nic nepoznali. Jethro Tull byli stejně vždy pouze doprovodnou skupinou písničkáře Andersona......
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od Teti »

Mam to uz doma, album je super!
Urcite doporucuji priznivcum Jethro Tull. Typicky zvuk Jethro, melodicky Prog - folk.
Desku jsem si opravdu uzil od zacatku do konce. chytlave melodie a audifily potesi,ze je take skvele nahrana (*) (*) (*) (*) (*)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pajuna »

Kdo jste to kde koupil v Cechach, a od jake firmy?

Na audio3 vidim 4 moznosti...
http://www.audio3.cz/find.asp?name=&cti ... n+anderson
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od Pytell »

Výborné CD, dnes už ho jedu po třetí -- dle mě jedno z nejlepších, jak po zvukové stránce tak skladeb. :thumbup:
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od boxer »

od Pytell » stř 11. dub 2012 13:20:51

Výborné CD, dnes už ho jedu po třetí

Holt se ti OSVČ mají. :razz:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše:Mám dotaz na zdejší příznivce Jethro Tull, má už někdo tu novou desku Thick as a brick II.? Chci se zeptat co můžu od této desky čekat, je to další řadové album Jethro Tull nebo sólová deska Iana Andersona? Jsou to nové skladby nebo nějaký remix starších věcí? A na závěr, jaká je kvalita nahrávky, jestli stojí za to koupit běžnou verzi nebo se dívat po japonském vydání apod.?
Díky všem :-t


Obrázek
Už nějaký ten týden mám tohle CD doma a musím potvrdit, že je to opravdu velmi dobré. Výborná hudba i kvalita nahrávky, radost poslouchat, že by se začalo s kvalitou blýskat na lepší časy? Stále se k desce vracím, dnes jsem ji znovu pouštěl a hned jsem za ni pokračoval tímto:

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od pajuna »

Vcera vecer jsem si poustel toto dvd...

Obrázek Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od paul »

-jeden zajímavý odkaz na texty nového TAAB 2.Asi to mnozí možná znáte.ale kdyby přeci jen ne ;)

http://www.j-tull.com/discography/taab2/lyricsczech.pdf
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od fox »

Moc pěkný je multikanál. Holt Wilson to umí. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od fox »

Nová deska Jethro Tull mě přinutila po dlouhé době oprášít muktikanál, DVD-AUDIO, SACD. Přes Tannoy dost velký zážitek. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
nuchtala
Příspěvky: 14
Registrován: 25 kvě 2012 10:40

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od nuchtala »

Za mě vynikající deska.Mě se to líbí moc.
Hopp
Příspěvky: 37
Registrován: 26 črc 2012 13:42

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od Hopp »

Rozhovor s Andersonom pocas konania OH o poslednom albume a koncerte v BA:
http://kultura.sme.sk/c/6499973/z-reali ... tazii.html
raskod
Příspěvky: 131
Registrován: 10 kvě 2014 17:05

Re: JETHRO TULL

Příspěvek od raskod »

Nemate niekto tento Steven Wilson mix ? http://www.cdjapan.co.jp/product/WPCR-16473 Ako to hra ?
Odpovědět