Hi-Res download

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
davidsound

Hi-Res download

Příspěvek od davidsound »

https://www.hdtracks.com/index.php
Docela zajimave stranky podporovane Chesky records, ECM a mnoho dalsimi, na kterych si muzete koupit a stahnout muziku ve vysokem rozliseni. Jedna se o format
88.2 kHZ/24 bit a 96 kHZ/24 bit. Docela by mne zajimaly vase zkusenosti s hi-res downloadem, popripade nejake podobne odkazy.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Hi-Res download

Příspěvek od lubin »

Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Peer »

Stáhl jsem si CD Fred Simon - Since Forever
ve flacu 24 bit 96 kHz.
http://www.naimlabel.com/recording-since-forever.aspx
Přehrávám to ve Foobaru.
A musím říci, že to hraje opravdu skvěle.
Jak bude čas, tak to musím porovnat se standartním CD.
Ono ale bude také hodně záležet na použitém převodníku.
Teď si musím opatřit ještě nějaký kvalitní High End USB kabel.
Ten za 50 kaček mě neuspokojuje... :smile:
Přemýšlím nad Furutechem.
Obrázek
davidsound

Re: Hi-Res download

Příspěvek od davidsound »

Diky Petre za odkaz. Jsem zvedav na srovnani s cd. A souhlasim s tim co rikas, ze bude zalezet na prevodniku a asi taky na zvukove karte v PC.
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Bína »

Já stahuju z hdtacks a spokojenost.

Peer: Já mám teďka USB od Wireworld Starlight, zpracování vynikající, z názorů vychází jako super poměr cena/zvuk, já ještě bohužel čekám na dac.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Hi-Res download

Příspěvek od lubin »

já si flac převádím do wma a pustím normálně z CDP. Kvalita je vynikající.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Peer »

Mě napadlo to vyzkoušet jen proto, že můj CD přerhrávač
má digitální vstupy. Jeden koax a jeden USB.
Jinak bych to toho nešel.
Ale musím říci, že mě to zaujalo... :smile:
Na kolik ten USB kabel Wireworld Starlight vyšel?
Asi zkusím stáhnout ještě nějaké další soubory.
Co je lepší, FLAC nebo WAV?
Neorientuji se v tom.
Uživatelský avatar
Bína
Příspěvky: 200
Registrován: 01 úno 2011 22:54
Bydliště: Praha

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Bína »

Mei flac a wav by hypoteticky žádný rozdíl být neměl.

Mám 0,5 metru, vyšel na 120$ včetně poštovného.
Zaměstnanec firmy Shanling
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Hi-Res download

Příspěvek od noaid »

Peere, neutrácej zbytečně peníze, kup si třeba tenhle, lepší nekoupíš, i kdybys za to dal milión.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Hi-Res download

Příspěvek od noaid »

Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Peer »

Nebyl bych si tím tak jistý.
Zaznamenal jsem rozdíly mezi digitálními kabely...
Myslíš, že z principu v tom USB nemůže být žádný rozdíl?
A proč se dělají hires formáty max 96 kHz a ne třeba dvojnásobek?
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Hi-Res download

Příspěvek od noaid »

Peer píše:Nebyl bych si tím tak jistý.
Já zcela. Ten kabel za 40 Kč má lepší stínění než ten drahý ;)
Peer píše:Zaznamenal jsem rozdíly mezi digitálními kabely...Myslíš, že z principu v tom USB nemůže být žádný rozdíl?
Přesně tak USB je něco zcela jiného než SPDIF. Komunikace tam probíhá na jiném principu, je oboustraná - zařízení se navzájem domlouvají. SPDIF je jen jednosměrná a navíc tam záleží hlavně na timingu.
Stíněné kabely jsou u USB lepší hlavně na delší vzdálenosti, jsou odolnější vůči vnějšímu rušení, běžný obyčejný kabel nezvládne většinou 5m délky, kdežto ten uvedený to zvládá s přehledem. A to tam běhají mnohem náročnější data než nějaké audio.
Já kdybych si měl vybrat z obou kabelů při stejné ceně, bral bych jednoznačně ten za 40 Kč. Má stíněný každý pramen samostatně a pak ještě jednou celý svazek má další stínění. Představ si to jako svazek mnoha koaxiálů, přes který je převlečeno ještě jedno stínění navíc. Ten drahý má jen napájecí vodiče stíněné dohromady a signálové vodiče taky dohromady. Prostě nic moc, podle mne vyhozené peníze. Jen vypadá exkluzivněji.
Peer píše:A proč se dělají hires formáty max 96 kHz a ne třeba dvojnásobek?
A proč by se nedělaly? Dělají, já jich mám osobně hromadu, nejmíň desítky. Komerčně jsou 2x88=176kHz i 2x96=192kHz. Ve studiové profi praxi někdo používá i 384kHz, ale na to nejsou komerční přehrávače a zvukovky. A popravdě už to asi nemá valný smysl, nic se nemá přehánět. I takové nahrávky mám, ale nemohu je přehrát bez downsamplování.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Peer »

Děkuji za odpověď. ;)
Zatím jsem narazil jen na vzorkovací kmitočet 96 kHz.
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Hi-Res download

Příspěvek od noaid »

192 kHz se používá hlavně u novějších nahrávek, které vycházejí na blu-ray či jako digi download. Souvisí to s postupem vývoje techniky. A hlavně u klasické hudby, která je náročnější.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Peer »

A mohl bys, pro nás neznalé, sem dát nějaké zajímavé odkazy?
Díky.
monte

Re: Hi-Res download

Příspěvek od monte »

Nejsem znalec, jen si hraji jako každý. :lol:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Hi-Res download

Příspěvek od noaid »

monte píše:ADVANCE ACOUSTIC MDA 503 http://www.audiofriend.cz/stereo/d-a-pr ... a-503.html
To bude jen nějaký marketingový canc. Jak tam těch 384 kHz / 24 bit dostanou? :lol: Patrně půjde jen o upsampling na 382, nic víc. Nebude umět vstup více než 192 kHz.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Peer »

A mohl bys, pro nás neznalé, sem dát nějaké zajímavé odkazy?
Díky.

To jsem myslel na Noiada a na nějaké stránky se zajímavou hudbou
v hires na stažení.
Ne na srandu Advance Acoustic... :sad:
monte

Re: Hi-Res download

Příspěvek od monte »

No, posměch na firmu Acoustic není na správném místě. Zakladatel firmy je konstruktér elektroniky pro kosmický program Francie a zarytý hifista. Jednou napsal proč založil firmu, už se nemohl dívat na nesmysly co tvoří různé firmy za nehorázné zisky. Myslíš, že osazování lampami je pro srandu, výstupní napětí pětkrát přesahuje tranzistor. Sice už existuje tranzistor Pyramida, který se vyrovná lampě, ale mají problémy s výrobou a proto zatím spí. Můj Yagin z Číny lehce převálcuje mnoho in výrobků s in jménem ani nemrkne. Zrovna včera jsem mluvil se silnoproudařem (zkušebním technikem) a nastínil jsem dnešní fenomén kabelů a zásuvek. Nemohl se nezasmát, řekl, musíš mít uši jako pes a pokud něco slyšíš je vadný přistroj. :lol: :lol: :lol: :lol: Prostě kšeft je kšeft a když lidi kupují je to jejich problém. Budu do tebe několik hodin hustit, že budeš mít lepší zvuk, psycho zapracuje, uvěříš a nakonec i uslyšíš. Spokojenost se dostaví. Málem bych zapomněl, ještě jestli je ruch, zkontrolovat veškeré spoje v celém domě, stačí někde v krabici špatný kontakt a dochází k rušení a můžeš i vyhořet. Staré spoje všechny vyměnit na věnečky.Velká výhoda jsou novostavby nebo provedené rekonstrukce.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Peer »

Monte, na to se mě nechce ani reagovat.
Jenom, nemám nic proti elektronkám.
AA jsem měl možnost slyšet a vůbec mě to nepřesvědčilo.
A takových zkušebních techniků je spousta.
Zpravidla o této problematice nevědí nic.
A že tomu nevěříš ani ty, to ještě neznamená, že máš univerzální pravdu. :sad:
monte

Re: Hi-Res download

Příspěvek od monte »

Ježišmárja, já nechci vůbec poučovat jako odborník, kterým nejsem. Je vše jen diskuze a píši jen většinou přímo, co vidím, slyším , nebo jako rozhovor s odborníkem. I odborníci, kteří studovali na stejné škole mají rozdílné názory a o tom to je. Mám dokonce tři síťové kabely, jeden jsem si vyrobil sám a můj názor je , beru vše s rezervou.

Proč třeba slavný spisovatel Ernest Hemingway je slavný, protože psal o skutečném životě a chlastal hodně Kubánského rumu. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Re: Hi-Res download

Příspěvek od noaid »

Peer píše:nějaké stránky se zajímavou hudbouv hires na stažení.
Pokud myslíš těch 192kHz jsou na stránkách vydavatelství Linn, 2L, Hdtracks, asi i jinde.
Pokud myslíš obecně stahování, tak je to tam, kde běžná CD. Odkazy už byly uveřejněny mockrát, jeden jsem ti sám posílal v létě v SZ. Tak tam koukni. Nechci to tu psát ať není problém.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Hi-Res download

Příspěvek od Guliver »

Vyzerá to, že Apple chce začať distribuovať hudbu v rozlíšení 24 bitov, vzorkovanie sa nespomína: http://edition.cnn.com/2011/TECH/web/02 ... l?iref=NS1
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
monte

Re: Hi-Res download

Příspěvek od monte »

Nechtěně jsem ťuknul na virtuální XP co mám na sedmičkách, kde mám některé staré programy, abych nemusel přehazovat šuplík kvůli skeneru. Hledím a SOUD FORGE, tak si můžete převzorkovat, remastrovat i obrátit hlavou dolů svá CD jak chcete, jestli to k něčemu bude. :thumbup: . Nahrávat z gramofonu, rozdělit stopy popsat a když vyberete správné filtry i vystříhat těžké lupance, odstranit šum atd. Nebo si napíšete svoje skripty tak máte MFSL jako vyšité. Je spousta, byla přídavných filtrů, která jdou doinstalovat.

Obrázek
Odpovědět