TANNOY

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: TANNOY

Příspěvek od Jirka33 »

Mark Levinson píše: 09 led 2020 13:04 Fyne Audio jsem slyšel ve studiu Navratilaudio a zvuk se mi moc líbil na poměrně levné bedny. Také jsem slyšel, že firmu Fyne Audio založili lidé, kteří odešli z firmy Tannoy.
Ano je to tak. Vazne jsem uvazoval nad Fyne Audio F702.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Dovolím si přidat můj názor na Tannoy. Ono hodně záleží, jak jsou Tannoy krmeny a pak taky tak hrají. Fyne Audio jsem slyšel a mě se zrovna zvuk až tak nelíbil. Pokud chce někdo zažít opravdovou audio nirvánu, tak Tannoy s jedním DC reproduktorem v pořádné skříni a naprostá paráda jsou taky Legacy Arden...Doporučuji poslechnout. V USA jsou z Tannoy úplně hotoví, já jsem zase byl hotový z Devore Fidelity Orangutan O/93jek...koupil si je spolužák z VŠ a přivezl z USA. Navíc dalo by se říct firemní řešení Tannoy patří mezi špičku- ozvučení kin, kostelů, divadel...jsou pořád báječní, ale u nás je moc lidí nemá a nemluví se o nich a všeobecně panuje názor, že hrají po svém a ne tak dobře...já bych řekl, že to zas tak úplně pravda není. Ale chce to slyšet :thumbup:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Ještě mě napadá, že to nejpodstatnější je, že Tannoy nejsou hudební lupa jako například ATC. Pokud někdo miluje hudbu a všechny její krásy, tu zábavu, emoce, radost a husí kůži všude možně po těle. Neznám nic lepšího jak pořádné Tannoy...Pokud má někdo rád každý detail v písních, pokud někdo řeší kde kdo v orchestru sedí a rád studuje nahrávky, samozřejmě musí jinam :smile:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: TANNOY

Příspěvek od lidumil »

Slyšel jsem několikrát Tannoy Westminster Royal ve velké, ale akusticky nepříliš dořešené, místnosti. Byly krmeny monobloky McIntosh a pak Manley a nic lepšího jsem v životě neslyšel. Hudba byla prostě všude kolem, byla zcela přirozená na všechny hlasitosti. Ale dostaly co potřebovaly - podle přísloví "když dáš krávě do držky, ona Ti dá do dížky".
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TANNOY

Příspěvek od lachim »

lidumil
také jsem byl na pár posleších u prastarého člena fóra "zappa".
úžasné prostředí. skvělá sbírka japonských cd! ohromně zapálený hostitel.
ohromné tannoy v kombinaci se sroll lyric + kabel kimber .... na zappovu art-rockovou hudbu kombinace magická.
na klasickou hudbu nepoužitelná (všichni vždy pozvolně odešli do kuchyně :shh: )

rostoun
tannoy mají specifické provedení reprodukce hudby.
ještě nikdy jsem na nich neslyšel zahrát dobře klasiku.
a naopak. na pražské výstavě jsme donesli / zapojili sroll lyric k nejlepšímu modeluTannoy - Kingdom Royal.
to byl mazec. zvuk fantastický. jak popisuješ. flojdi dár strejtss ... zážitek neskutečný.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: TANNOY

Příspěvek od WaVe_99 »

Nasi maji D700, ja ten charakter uplne nemusim, ale treba trumpeta z toho zni fakt skvele :-) (ten menic?) Verim, ze kdybych jim vymenil to kombo Primare za nejaky slusny lampy, tak to bude jeste lepsi, vzdycky mi prislo, ze si ty velky Tannoye rozumej s lampama. Ja osobne ten charakter uz nemusim, ale kdysi jsem to miloval a hudbu to proste hraje :-) Tata, coby milovnik staryho blues a rocku je spokojenej.
Bond 007 alias Monte

Re: TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Tannoy a málo detailu, spíš naopak.
Vena
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2016 11:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Vena »

Je to prosté. Nemáš McIntosh...nehraješ. Nemáš Tannoy...neposloucháš.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: TANNOY

Příspěvek od Jirka33 »

=)) Tak to je smutný, ale nejak se s tim uz smířim.
Bond 007 alias Monte

Re: TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Aktivní a stojí pár kaček. K počítači, mobil :arrow: https://youtu.be/YDvWLZZJlGY

Tannoy-Gold.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

VŠE O TANNOY https://soundex.ru/forum/index.php?/top ... %81%D0%B5/

Pro mladší ročníky. Dejte si do překladače. :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: TANNOY

Příspěvek od Halíř »

No, trocha nostalgie s tou azbukou. Kdysi davno jsem maturoval z elektrotechniky v ruštině. Otázka č. 30 zněla " Elektríčeskaja cep (chybí měkký znak) ", neboli elektrický obvod. A kupodivu ještě čtu tou haťmatilkou plynule i když některé odborné výrazivo by už chtělo překlad, nebo si domyslet.
Bond 007 alias Monte

Re: TANNOY

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Hafisti se vším nadělají a mladí to mají vyřešeno razdva :lol:
93835992_10156660641665738_475337018629423104_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: TANNOY

Příspěvek od aretax »

To bude asi aj tým, že s pribúdajúcim vekom pribúdajú aj skúsenosti. Aj oni možno prídu časom na to, čo znamená slovo "akustika"...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Já už si nic jiného než Tannoy nedovedu představit, pro mne ideální, krásné a elegantní repro do větších místností, zvukově i esteticky, vstanu, rozlepím oči a vidím tu krásu, co víc si přát, snad ještě krásnou ženu stojící u nich :) ...a vážnou hudbu si užívám i přesto, že nejsou až tak analytické jako např. studiové ATC, slyším vše jak mám, a ač nemám netopýří uši, dobře slyším a cítím. Ale pravdu mají, ti co říkají, že je musíš správně nakrmit, aby hráli tak jak mají, žádný 3w čistýho áčka :)
d5e5cf4ab2137e0aac6cbb5bb6534b02.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: TANNOY

Příspěvek od tujatuja »

" ....chudák, na pravé ucho neslyší, a ani se mu nepostaví. Asi půjdu domů ....."

:silent:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

tujatuja píše: 20 dub 2020 11:46 " ....chudák, na pravé ucho neslyší, a ani se mu nepostaví. Asi půjdu domů ....."

:silent:
se mu nepostaví? :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Tannoy jsou důležitější než ženská. On to dobře ví. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: TANNOY

Příspěvek od Frogyman »

Nad vším u té fotky se dá přimhouřit oko, ale flaška na obalu od desky? To snad ne... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: TANNOY

Příspěvek od matori »

Za mého mládí snášely obaly i jiné zacházení a flaškou to začínalo. Konce ani nedomýšlejme =))
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj kluci, chtěl jsem se zeptat zkušenějších "Tannoyistů" jaké reprokabely v ceně pro normálního smrtelníka (cca do 15tis) jsou nejvhodnější konkrétně k Prestige sérii. Mám dohodnuto, že si zapůjčím Van Den Hul Inspiration Hybrid, který je dělaný přímo pro Tannoy (má 5 žil včetně té s uzemněním). Tak jsem zvědavý jak budou hrát...bohužel neexistuje nikde žádná recenze.

Mám současně kabely Inakustik Reference LS602, které mám spleteny jako single wire a k tomu propojku od Nordostu (Heimdall) zkusím je rozplést protože jsou to čtyři žíly v jednom kabelu, a vyzkouším Bi-Wire což dle návodu i informací ze zahraničních fór mají tyhle bedýnky moc rády.

Zkoušel jsem od Nordostu Purple Flare a ty modré, ale připadlo mi, že jsou takové "tenké" málo basů málo důrazu, moc výrazné výšky. Pak různé metráže, co jsem posbíral po rodině a známých, ale žádný zázrak zatím. Pořád mi ty Inakustik sedí nejvíc.

Koupil jsem si napájecí kabely pro veškeré HI-FI od Acrolinku, což mi vyrazilo dech jak hrají, ale zatím se mi nepovedlo sehnat na vypůjčení jejich reprokabely a navíc teď ani nejde nic objednat kvůli tomu šílenství po světě...

Napadá Vás něco v Bi-Wire, co by mohlo fungovat? (Nepotřebuji nutně to zemnění, nemám ho ani kam připojit :) )

Díky za pomoc.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

zabiny007 píše: 20 dub 2020 22:44 Nad vším u té fotky se dá přimhouřit oko, ale flaška na obalu od desky? To snad ne... :lol:
Přeci si neušpiní stolek? :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Mám pro tebe výbornej tip, do zprávy.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

Rostoun píše: 29 dub 2020 19:58 Ahoj kluci, chtěl jsem se zeptat zkušenějších "Tannoyistů" jaké reprokabely v ceně pro normálního smrtelníka (cca do 15tis) jsou nejvhodnější konkrétně k Prestige sérii. Mám dohodnuto, že si zapůjčím Van Den Hul Inspiration Hybrid, který je dělaný přímo pro Tannoy (má 5 žil včetně té s uzemněním). Tak jsem zvědavý jak budou hrát...bohužel neexistuje nikde žádná recenze.

Mám současně kabely Inakustik Reference LS602, které mám spleteny jako single wire a k tomu propojku od Nordostu (Heimdall) zkusím je rozplést protože jsou to čtyři žíly v jednom kabelu, a vyzkouším Bi-Wire což dle návodu i informací ze zahraničních fór mají tyhle bedýnky moc rády.

Zkoušel jsem od Nordostu Purple Flare a ty modré, ale připadlo mi, že jsou takové "tenké" málo basů málo důrazu, moc výrazné výšky. Pak různé metráže, co jsem posbíral po rodině a známých, ale žádný zázrak zatím. Pořád mi ty Inakustik sedí nejvíc.

Koupil jsem si napájecí kabely pro veškeré HI-FI od Acrolinku, což mi vyrazilo dech jak hrají, ale zatím se mi nepovedlo sehnat na vypůjčení jejich reprokabely a navíc teď ani nejde nic objednat kvůli tomu šílenství po světě...

Napadá Vás něco v Bi-Wire, co by mohlo fungovat? (Nepotřebuji nutně to zemnění, nemám ho ani kam připojit :) )

Díky za pomoc.
Do zprávy, mám pro tebe doporučení.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: TANNOY

Příspěvek od Yngwie »

zappa píše: 01 črc 2020 11:41
Rostoun píše: 29 dub 2020 19:58 Ahoj kluci, chtěl jsem se zeptat zkušenějších "Tannoyistů" jaké reprokabely v ceně pro normálního smrtelníka (cca do 15tis) jsou nejvhodnější konkrétně k Prestige sérii. Mám dohodnuto, že si zapůjčím Van Den Hul Inspiration Hybrid, který je dělaný přímo pro Tannoy (má 5 žil včetně té s uzemněním). Tak jsem zvědavý jak budou hrát...bohužel neexistuje nikde žádná recenze.

Mám současně kabely Inakustik Reference LS602, které mám spleteny jako single wire a k tomu propojku od Nordostu (Heimdall) zkusím je rozplést protože jsou to čtyři žíly v jednom kabelu, a vyzkouším Bi-Wire což dle návodu i informací ze zahraničních fór mají tyhle bedýnky moc rády.

Zkoušel jsem od Nordostu Purple Flare a ty modré, ale připadlo mi, že jsou takové "tenké" málo basů málo důrazu, moc výrazné výšky. Pak různé metráže, co jsem posbíral po rodině a známých, ale žádný zázrak zatím. Pořád mi ty Inakustik sedí nejvíc.

Koupil jsem si napájecí kabely pro veškeré HI-FI od Acrolinku, což mi vyrazilo dech jak hrají, ale zatím se mi nepovedlo sehnat na vypůjčení jejich reprokabely a navíc teď ani nejde nic objednat kvůli tomu šílenství po světě...

Napadá Vás něco v Bi-Wire, co by mohlo fungovat? (Nepotřebuji nutně to zemnění, nemám ho ani kam připojit :) )

Díky za pomoc.
Do zprávy, mám pro tebe doporučení.
Jestli se nepletu, tak si koupil WE16GA a je spokojený.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Už dlouho jsem nic o Tannoy neslyšel a dneska objevil zprávu, která mě zarmoutila:

https://www.dailyrecord.co.uk/news/loca ... 1jI8ODQGLw

Snad kluci ušatí něco vykoumají a těším se na nějaké novinky :roll:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
berka
Příspěvky: 36
Registrován: 22 úno 2011 22:58
Bydliště: Ostrava

Re: TANNOY

Příspěvek od berka »

Tak jsem podlehnul kouzlem TANNOY CANTERBURY
20210125_222039.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: TANNOY

Příspěvek od Urbino »

Paráda :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: TANNOY

Příspěvek od harley44 »

Sebral jsem doma odlozeny "odpad", dokoupil Chevioty a udelal si na chate druhou poslechovku.
IMG_0676.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: TANNOY

Příspěvek od zappa »

berka píše: 29 led 2021 21:19 Tak jsem podlehnul kouzlem TANNOY CANTERBURY
20210125_222039.jpg
Moc gratuluji :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
filipvarek
Příspěvky: 1
Registrován: 31 led 2021 13:08

Re: TANNOY

Příspěvek od filipvarek »

berka píše: 29 led 2021 21:19 Tak jsem podlehnul kouzlem TANNOY CANTERBURY
20210125_222039.jpg
Tak to je pecka!!
Už na ně taky nějakou chvilku koukám :thumbup: :thumbup:
Kde jsi je kupoval? Měl jsi někde možnost poslechu před koupí? Potřeboval bych to někde slyšet než je koupím s mým Accuphase, díky za tipy :-)
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Koukám rodinka Tannoyistů se rozrůstá, kluci jen tak dál!!!! Paráda :) Tannoy 4life :clap:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

harley44 píše: 30 led 2021 19:34 Sebral jsem doma odlozeny "odpad", dokoupil Chevioty a udelal si na chate druhou poslechovku.
IMG_0676.JPG
Jak hrajou? Líbí se? Slyšel jsem jen Ardeny a upřímně mám na ně zálusk :) Jen se obávám, že jak mi už teď někdy skáče vata na strope při Zeppelinech, tak s Arden by střecha odletěla kompletně :lol:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

berka píše: 29 led 2021 21:19 Tak jsem podlehnul kouzlem TANNOY CANTERBURY
20210125_222039.jpg
V jak velké místnosti hrají? Zkoušel jste je porovnat s Tannoy Arden? Četl jsem, že ty s tím látkovým závěsem jsou jiné, jak Arden s gumovým. Je o tom spousta článků a vyznat se v tom prakticky není možné :)
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Ještě info z praxe všem Tannoy pozitivním, ať zkouším jak můžu, tak jediné kabelové zapojení, které teda fakt sedí perfektně je Bi-Wire. Nevím jak u starších modelů, ale nová série GR rozhodně hraje o třídu lépe v zapojení Bi-Wire, zatím nejzábavnější zvuk, co mi sedí je s kabely https://in-akustik.com/en/cables-and-ac ... 3-0077006/ Je to jedním slovem nářez!!! ^:)^
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Majitel - kamarád, je má v místnosti cca 35 m2. Ty ale snesou podstatně větší místnost. Bedny mají ohromný nás, který je nutno krotit. Když to ohulí vibrují regály ve sklepě.
Naposledy upravil(a) fox dne 03 úno 2021 19:56, celkem upraveno 1 x.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: TANNOY

Příspěvek od fox »

Rostoun píše: 03 úno 2021 19:47 Ještě info z praxe všem Tannoy pozitivním, ať zkouším jak můžu, tak jediné kabelové zapojení, které teda fakt sedí perfektně je Bi-Wire. Nevím jak u starších modelů, ale nová série GR rozhodně hraje o třídu lépe v zapojení Bi-Wire, zatím nejzábavnější zvuk, co mi sedí je s kabely https://in-akustik.com/en/cables-and-ac ... 3-0077006/ Je to jedním slovem nářez!!! ^:)^
Já mám jinou zkušenost. B-W mi nevyhovělo. Jejich zvuk byl ukřičený.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

fox píše: 03 úno 2021 19:56
Rostoun píše: 03 úno 2021 19:47 Ještě info z praxe všem Tannoy pozitivním, ať zkouším jak můžu, tak jediné kabelové zapojení, které teda fakt sedí perfektně je Bi-Wire. Nevím jak u starších modelů, ale nová série GR rozhodně hraje o třídu lépe v zapojení Bi-Wire, zatím nejzábavnější zvuk, co mi sedí je s kabely https://in-akustik.com/en/cables-and-ac ... 3-0077006/ Je to jedním slovem nářez!!! ^:)^
Já mám jinou zkušenost. B-W mi nevyhovělo. Jejich zvuk byl ukřičený.
Tak to koukám, sto lidí, sto chutí :) , provozuješ ty nové Turnberry GR s tím supervýškáčem? Anebo se bude kupovat ten nový, uvažoval jsem nad tím, ale podle mě se totálně zbláznili, dát skoro 100tis za supervýškáč, to je raději prodám a přidám těch 100k a koupím Arden :eek:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

Mě v Single Wire zapojení oproti B-W chyběla živost, prostor a přišlo mi to celkově ne tolik výrazné a zábavné, jak teď. Rozhodně ne ukřičené, právě naopak, ale je to těžko, oba máme totálně jinou poslechovku a elektroniku, je to velmi individuální. Děkuji každopádně za názor. Ať jsem zkoušel jakékoliv kabely, tak až B-W mi přineslo tu větší přidanou hodnotu, navíc to i hodně zmiňují lidé na fórech, dokonce i Steve Guttenberg, který je fakt borec: https://www.youtube.com/watch?v=giZsMQ9coTo
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: TANNOY

Příspěvek od Rostoun »

fox píše: 03 úno 2021 19:52 Majitel - kamarád, je má v místnosti cca 35 m2. Ty ale snesou podstatně větší místnost. Bedny mají ohromný nás, který je nutno krotit. Když to ohulí vibrují regály ve sklepě.
Dobré vědět, já mám 35m2 a místnost mi totálně žere basy, ať dělám co dělám, tak na můj vkus bych jich chtěl víc, hold 1m vaty na stropě, Ytong a na obývák napojená chodba o délce 9m dělá své, vycucává to basy jako vysavač :lol: naštěstí jsem to nějak vychytal a mám místo v pokoji, kde je to v pohodě, ale trvalo to skoro dva roky laborování s pozicí beden...uff :lol: hold jsem amatér hifista :angel:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Odpovědět