O čemkoli .........

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od aretax »

Nenastalo obmedzenie leteckej dopravy kvôli koronavírusu? Tak prečo je môj príspevok mimo kontextu? Spýtam sa teda ináč: čím ekologickým by si nahradil leteckú dopravu? Ani konské povozy nie sú ekologické . Už je dávno dokázané, že medzi najväčších znečisťovateľov ovzdušia patria plyny (rozumej prdy) dobytka a aj koní !!! V jednom máš pravdu - kone nelietajú a nerobia stopy na oblohe.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Bond 007 alias Monte

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Prdy :lol: , no dobře. Takže je možnost narazit katalyzátory, nebo zákaz :lol: . Dnes budu tapetovat akustickou tapetu, tak jsem zvědav na utlumení prdu . Jak jsem psal, nejsem ekoterorista, ale každý člověk může něco ovlivnit k lepšímu, než nařízení a pokuty. Nařizování Bundestagu a fanatismus kolem Grety je mimo mísu. Obce a městečka v Německu už zakazují výstavbu nových větrníku, velký hluk a tisíce mrtvých ptáků. Kdyby se raději všichni soustředili na program ITER, myslím je to jediná možnost. :arrow: https://youtu.be/x-VjuKT1uhs
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od matori »

aretax: Takže podle "metanové" teorie, bylo v dobách, kdy bylo možno všude vidět jen koně (viz armády na koních, koně na polích a v dopravě-tedy miliony koní a dobytka v Evropě) tu bylo horší prostředí? Ten sajrajt z letadel - spálený kerosin je OK?
Nejsem proti letadlům, ale jen těm nutným. Až mne jímá hrůza když se podívám na mapu sledování letů a vidím ty tisíce letadel.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PítrsPraha »

aretax píše: 04 dub 2020 07:22 Nenastalo obmedzenie leteckej dopravy kvôli koronavírusu? Tak prečo je môj príspevok mimo kontextu?
Protože viz výše: Netýkalo se to (omezení letecké dopravy) momentálního koronavirového omezení, ale celkového snížení v běžné době.
čím ekologickým by si nahradil leteckú dopravu?
Nevím, nenavrhuji nahrazovat leteckou dopravu.
V jednom máš pravdu - kone nelietajú a nerobia stopy na oblohe.
V tom pravdu nemám, protože jsem nic takového nenapsal.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bond 007 alias Monte

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Hafisti, nejde o nic. Beztoho si myslím, že po pandemii vše naběhne do deseti dnů do starých kolejí. Zůstanu u ekologie a Aretexovych prdech :lol: . Třeba v UK, kde jsou velké a velké chovy dobytka. Vlada zadotovala silně zemědělce na výrobu bioplynu z kejdy a zemědělská technika pracuje jen na bioplyn. Fakt parádní počin, jakýkoliv problém a zemědělci vždy vyjedou na pole. U nás chovy silně poklesly a zemědělci nemají ani čím hnojit, jen chemie !
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PítrsPraha »

Je to tak. Počet dobytčích jednotek na hektar je u nás žalostný a pro alespoň jakž takž přirozené hospodaření těžce nedostatečný.

Vida, kam se dostaneme od hifi a haf haf :-).
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od aretax »

matori píše: 04 dub 2020 13:13 aretax: Takže podle "metanové" teorie, bylo v dobách, kdy bylo možno všude vidět jen koně (viz armády na koních, koně na polích a v dopravě-tedy miliony koní a dobytka v Evropě) tu bylo horší prostředí?
Zabudol si na fakt, že cca pre 100 rokmi bolo na svete asi 0,5 mld. ľudí (možno, ani toľko nie) a tomu zodpovedali aj počty dobytka. Koľko je nás dnes?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PítrsPraha »

V roce 1920 cca 1.8 mld. UTFG :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Bond 007 alias Monte

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Červená mikina Hamáček už prohlašuje, nejdříve se otevře letecká doprava ! Hlavní původce roznesení viru po světě. Bože, jak já ty levičáky nesnáším. Včera jsem se podíval na film Teroristka a hodně mne překvapil. Prostě obraz dnešní doby i s neurvalosti kolisty. Měla by se zavést nová diagnoza, nemoc z peněz.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od YamahaMan »

Začínam mať depku, idem von.
Troška na odľahčenie tohoto prúseru...
DeziKosaFear.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od m+m »

Dnes "suchá příprava" :thumbup: a zítra na ostro. Žďárské vrchy, autokemp Sykovec 24 hodinovka na silničce :thumbup:
IMG_20200604_213027.jpg
IMG_20200604_213042.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od jimmi »

:shock: :cool:
EZ7D-ErWkAAutfk.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od jirie »

m+m píše: 05 čer 2020 16:17 Dnes "suchá příprava" :thumbup: a zítra na ostro. Žďárské vrchy, autokemp Sykovec 24 hodinovka na silničce :thumbup:
Jak dopadl Bicycle race. Počasí nic moc!?!
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od m+m »

Ahoj Jirie, diky za optání, byla to řehole. Start byl v sobotu ve 12h. Bylo asi 50 lidi. Jezdili se 10km okruhy. Než začalo pršet v 19h, tak se jezdilo dobře. Ve 23h jsem byl totálně zmrzly. Manželka mě celou noc zahrejvala ve stanu ve spacáku. V neděli ráno od 7 30 jsem zase kroužil. Ujel jsem 400km a 4300m převýšení.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PítrsPraha »

Respekt ^:)^ !!!

Jak za celkovou vzdálenost a převýšení, tak za to, žes to dal na 10 km pětníku. Brousit dokola takovej pidi okruh muselo být na palici.

^:)^
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od m+m »

Ahoj Pítrs, okruh byl docela fajn, zvlněný a lesní asfaltky, až když začalo pršet, tak to bylo o hubu. Kdyby bylo lepší počasí, dalo se toho namotat víc.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od jirie »

Nějakou představu mám. Absolvoval jsem tři 24hodinovky v rámci Farm tour v Hlubočci (kousek u Opavy). Docela členitý terén. Jezdila tam s námi i Hana Ebertová (jedna z mála ženských účastnic RAAM). Měla před půlnocí nějaké zdravotní potíže. Kolem jedné se strhla nad kopci strašná bouře a lilo snad do tří do rána. Zážitek to byl děsivý.Nakonec jsem skončil těsně pod bednou s nějakými 525 km, ale jakmile se mi zregenerovaly hýždě, byl jsem rozhodnut k účasti na dalším ročníku. Není špatné si občas hrábnout na dno.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od m+m »

Jirie
Ahoj, pěkná kilomertáž. Před dvěma roky za pěkného počasí jsem dal 682 km ve Ždírci nad Doubravou, ale to už člověk prakticky nesmí slézt z kola a musí mít zajištěný nepřetržitý servis.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od m+m »

Fotečka z dovolené.
IMG_20200808_112802.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Bond 007 alias Monte

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Měl bych si koupit akcie :cool: :arrow: https://youtu.be/ksMXbhftBbM mnohým se to nebude líbit.
Bond 007 alias Monte

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Diego Maradona zemřel, šedesát let. Já vše viděl v přímém přenosu, lepší fotbalista se už nenarodil.
kychtax

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od kychtax »

v pátek jen do osmi. :shock: ... S takovou půjdem příští rok z hospy s děckama ze školy. :lol:
IMG-20201208-WA0002.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od m+m »

Screenshot_20201229_083952.jpg
Screenshot_20201229_083930.jpg
Screenshot_20201229_083908.jpg
Tak na tomhle gramofonu jsem poprvé poslouchal Beatles.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PavelDosko »

hotovo

Obrázek
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PGH »

No Pavle musim zatleskat :clap:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Pecuch »

Super, gratulace. Bedny vypadají skvěle.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od aretax »

Máš to naozaj veľmi pekné. Zdá sa mi, že pod meniče si použil hliník ?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PavelDosko »

Ahoj, korpus bedny je z 12 mm silného kamene Staron, uvnitř beden je lepený sendvič 12-20mm hliníku. Kolem měničů je cca 1,5 mm staronu odfrezovano a je tam nerezové prekryti, po Novém roce to nějak sepíšu.
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od blesk666 »

gratulacia, vyzera to skvele. Ak nie je tajomstvom, kto sa podielal na vyrobe korpusov, navrhu a odladeni?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PavelDosko »

prozatim to psat nemuzu, nejsou to clenove tohoto fora
neni placka, neni highend
Quentin

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Quentin »

Musím uznat, že podle fotografie to vypadá moooc dobře :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Osobně nejsem příznivcem kovu na repro, a to v jakékoli podobě (samozřejmě kromě nožiček a nebo výškového reproduktoru), ale opravdu se Ti to vážně povedlo. I poměr stran na mě působí velmi vyváženě a uhlazeně. Pěkné!

Ale chci se zeptat, jestli to není tajemstvím, jaké důvody Tě vedly k výrobě korpusu z nevšedního materiálu, určeného na pracovní desky kuchyňských linek a okenních parapetů? A který navíc není samonosný a potřebuje podpěry. Byl to vzhled, možnost spojování a nebo nějaké neznámé vlastnosti rigidnosti a nebo naopak poddajnosti? Pouze mě to zajímá. Díky
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PavelDosko »

cilem byl naprosto rigidni korpus (hmotnost cca 140 kg/kus), jak pisu vyse po novem roce dam fotodokumentaci vyroby - uvnitr korpusu je "dalsi korpus" ze silnych platu hliniku, torzni tyce atd, vlepeny a nytovany integrovane závity pro vlastni nozky (stavitelne nerezove nozky s keramickymi kulickami), staron sam o dobe nic nenese. P.s. kdyz napises ze je to material na kuchynske linky ... tak nevim no, materialy jsou na vsechno mozne, z mdf ci dreva se dela taky cokoliv a vlastnosti jsou neporovnatelne. Pro predstavu obrazek kolik je v bednach hliniku ...

Obrázek
neni placka, neni highend
Quentin

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Quentin »

:shock: kovu tam máš tedy požehnaně. Jak dlouho si stavěl ty skříně? To asi za weekend nebylo, že ne?
Osobně bych do takovéhoto projektu nešel...jenom to nakreslit ~x( , máš můj obdiv.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PavelDosko »

p.s. ty radiatory jsme tam nakec nenacpali :smile:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PavelDosko »

no vzhledem k letosni situaci a potizich s dodavateli materialu tech vikendu bylo pres 50
neni placka, neni highend
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od Urbino »

To vypadá dost dobře. Gratuluji
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od YamahaMan »

Tak to je "naplnená predstava" môjho už nebohého kolegu a kamaráta Jula Šprocha, starého hifistu a zakladateľa Hi-Fi klubu na Slovensku.
OT - ako prvý vymyslel a zrealizoval kvadrofónne kreslo v ČSSR...
Minimálne pred 30timi rokmi mal podrobnú štúdiu a výkres reproduktora, ktorého korpus bol z mramoru.
Vtedy mi povedal, že najlepší zvuk musí mať najtvrdší základ. Bohužiaľ v tej dobe neboli také možnosti a najmä materiál /umelý kameň/,
ktorého stačí polovičná hrúbka /čiže aj váha/ oproti prírodnému pri zachovaní vlastností.
Keby žil, bol by prvý ohlásený na posluch. Ja samozrejme tiež ak to majiteĽ a situácia časom dovolí....
:thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PavelDosko »

mramor je hlavne porezni, moc by se nehodil
na navsteve se domluvime v lepsich casech
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od aretax »

PavelDosko píše: 30 pro 2020 06:29 Ahoj, korpus bedny je z 12 mm silného kamene Staron, uvnitř beden je lepený sendvič 12-20mm hliníku. Kolem měničů je cca 1,5 mm staronu odfrezovano a je tam nerezové prekryti, po Novém roce to nějak sepíšu.
Tak to je naozaj ozvučnica bez kompromisov !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: O čemkoli .........

Příspěvek od PítrsPraha »

PavelDosko:
Nádhera. Nejen vizuálně zvenčí, ale i důkladností provedení :thumbup: . Tohle je high-end v nejširším slova smyslu. Klobouk dolů za odvahu, trpělivost, znalosti a vytrvalost všech zúčastněných :clap: .

Tvoje bedny by si zasloužily vlastní vlákno s podrobnostma.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Odpovědět