Ako maximalne vyuzit potencial Usher Dancer Mini One Diamont

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
marekg
Příspěvky: 38
Registrován: 13 kvě 2011 12:02

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od marekg »

Ak nie je v plane menit aj zvysok retazca, ja by som si vzal zosilnovac, prehravac, kable a siel najprv vypocut vytypovane bedne do studia. Potom by som si bral bednu domov na skusku a rozhodoval sa co dalej. Nosit takto domov bedne, jednu po druhej, bez toho aby bolo jasne aky ma charakter, je trosku zlozitejsie ako preniest zosik a prehravac do studia. Ak s existujucim zelezom ma bedna "specificky" prejav v zatlmenej miestnosti a nesadnu si, neocakaval by som velke zazraky v inom priestore.

Black Moon som pocul s elektronkovym Ayon. Na moj vkus to malo prilis vela basu a zvuk bol malo zivy. Neviem, ci to bolo nespravnou kombinaciou alebo malou miestnostou, v kazdom pripade ma Contrasty prekvapili velkym priestorom a myslim, ze maju velky potencial vo svojej cenovej kategorii. Urcite vedia zahrat lepsie s inym zelezom.

Usher Dancer Mini II som pocuval s Vincent SV234 - nedachlo vobec ale s Canorom (nepamatam model) to bolo vyborne.

Ak sa nepacia neutralne bedne, potom by malo zmysel pozriet sa po nejakych, ktore maju tendenciu zvuk trosku prikraslit (hore aj dole). Potom ale nevydim vyznam hladat repro vo vyssich cenovych kateg. ale skusit nieco dostupnejsie medzi komercnejsimi znackami - mozno to sadne zvukovym ocakavaniam viac (Focal, Canton). Nebal by som sa ani kombinacie regalovky + kvalitny sub ak su problemy v miestnosti. V Niseli mate vyber bedni velky, staci len cas a trpezlivost.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od pajuna »

adrian píše:
pajuna píše:Jak jsem jiz napsal, ja jsem tyto repro slysel v ruznych podminkach, takze zavery delat nemuzu, i kdyz vim, ktere me byly zvukem na prvni dojem blizsi.
Nicmene, ja jsem jen byl zvedavy, jako rada jinych zde, jake rozdily si slysel, co je ti blizsi a proc, jak se jevi ve tvem pokoji apod :?: ...Ostatni muzou mit nazory treba i jine, muzes je vzit v uvahu, ale o svych bednach rozhodujes TY.
"Prodej pozastaven" - to ma prece nejaky duvod ne ;)
Dovod je prosty,je moznost ich zamenit za Moon-y .Aj ked Usher-y sa rozohravaju,musim priznam,pocut posun oproti minulemu tyzdnu ... dam vediet .

Mozna, kdybys primo vybalil co ti u kterych schazi nebo prebyva, dalo by se k tomu nejak vyjadrovat. Jestli mas chut to otevrene popsat, taky dej treba vedet, cim mas co propojene.

Jinak ty Ushery budou nejspis hrat s Vinckem 234 ostre a ploseji. tipoval bych ;) . to neni dobra kombinace
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Contrast- priridzenost,prirodzenost ... prirodzenost !!! Bubon,bubnom,trupka trupkou,cinel len cinelom...paci sa mi to. Zaciatok bol rozpacity,po Usheroch mi chybali vysky,trocha zneli temnejsie v priamom prechode,casom si ucho zvyklo,ale musim priznat DMD je detailnejsi .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

pajuna píše:
adrian píše:
pajuna píše:Jak jsem jiz napsal, ja jsem tyto repro slysel v ruznych podminkach, takze zavery delat nemuzu, i kdyz vim, ktere me byly zvukem na prvni dojem blizsi.
Nicmene, ja jsem jen byl zvedavy, jako rada jinych zde, jake rozdily si slysel, co je ti blizsi a proc, jak se jevi ve tvem pokoji apod :?: ...Ostatni muzou mit nazory treba i jine, muzes je vzit v uvahu, ale o svych bednach rozhodujes TY.
"Prodej pozastaven" - to ma prece nejaky duvod ne ;)
Dovod je prosty,je moznost ich zamenit za Moon-y .Aj ked Usher-y sa rozohravaju,musim priznam,pocut posun oproti minulemu tyzdnu ... dam vediet .

Mozna, kdybys primo vybalil co ti u kterych schazi nebo prebyva, dalo by se k tomu nejak vyjadrovat. Jestli mas chut to otevrene popsat, taky dej treba vedet, cim mas co propojene.

Jinak ty Ushery budou nejspis hrat s Vinckem 234 ostre a ploseji. tipoval bych ;) . to neni dobra kombinace
co pozadujem spominam hned v druhom prispevku ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

marekg píše:Ak nie je v plane menit aj zvysok retazca, ja by som si vzal zosilnovac, prehravac, kable a siel najprv vypocut vytypovane bedne do studia. Potom by som si bral bednu domov na skusku a rozhodoval sa co dalej. Nosit takto domov bedne, jednu po druhej, bez toho aby bolo jasne aky ma charakter, je trosku zlozitejsie ako preniest zosik a prehravac do studia. Ak s existujucim zelezom ma bedna "specificky" prejav v zatlmenej miestnosti a nesadnu si, neocakaval by som velke zazraky v inom priestore.

Black Moon som pocul s elektronkovym Ayon. Na moj vkus to malo prilis vela basu a zvuk bol malo zivy. Neviem, ci to bolo nespravnou kombinaciou alebo malou miestnostou, v kazdom pripade ma Contrasty prekvapili velkym priestorom a myslim, ze maju velky potencial vo svojej cenovej kategorii. Urcite vedia zahrat lepsie s inym zelezom.

Usher Dancer Mini II som pocuval s Vincent SV234 - nedachlo vobec ale s Canorom (nepamatam model) to bolo vyborne.

Ak sa nepacia neutralne bedne, potom by malo zmysel pozriet sa po nejakych, ktore maju tendenciu zvuk trosku prikraslit (hore aj dole). Potom ale nevydim vyznam hladat repro vo vyssich cenovych kateg. ale skusit nieco dostupnejsie medzi komercnejsimi znackami - mozno to sadne zvukovym ocakavaniam viac (Focal, Canton). Nebal by som sa ani kombinacie regalovky + kvalitny sub ak su problemy v miestnosti. V Niseli mate vyber bedni velky, staci len cas a trpezlivost.
Marek,prave tu prirodzenost som postradal,ale uz je vsetko na pravej miere...to skor Usher zjemnuju a prikrasluju ...
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od pajuna »

Mozna, kdybys primo vybalil co ti u kterych schazi nebo prebyva, dalo by se k tomu nejak vyjadrovat. Jestli mas chut to otevrene popsat, taky dej treba vedet, cim mas co propojene.

Jinak ty Ushery budou nejspis hrat s Vinckem 234 ostre a ploseji. tipoval bych ;) . to neni dobra kombinace[/quote]
co pozadujem spominam hned v druhom prispevku ...


Ja ale nepsal co pozadujes, ale co ti po poslechu obou v porovnani kde chybi nebo prebyva (mineno u kazdych z nich).
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Na zaver ku Contrastom mozem povedat,ze hraju neskutocne autenticky,prvy a posledny krat som pocul tak prirodzene hrat klavir,dobry basovy zaklad,plny,nenafuknuty,zvuk posadeny nizsie,nezafarbeny,vyborny priestor...no vysky mi pripadali zastrene,malo vyrazne a chybal im detail,vela detailu oproti Usher-om urcite ,chcelo by to detailnejsi vyskovy reproduktor a boli by neskutocne . Usher-y hraju detailnejsie. Vysky su neskutocne jasne,troska prevazuju nad zvyskom,bas sa mi zda trochu nafuknuty,kopak je posadeny trocha vyssie,cely zvuk je posunuty viac do vyskoveho pasma,potreboval by som ho posadit nizsie,bez zastrenia vysok a nafuknutia basov .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Este podoknem,ze celkovy prejav Usher-ov je uvolnenejsi .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od pajuna »

adrian píše:Na zaver ku Contrastom mozem povedat,ze hraju neskutocne autenticky,prvy a posledny krat som pocul tak prirodzene hrat klavir,dobry basovy zaklad,plny,nenafuknuty,zvuk posadeny nizsie,nezafarbeny,vyborny priestor...no vysky mi pripadali zastrene,malo vyrazne a chybal im detail,vela detailu oproti Usher-om urcite ,chcelo by to detailnejsi vyskovy reproduktor a boli by neskutocne . Usher-y hraju detailnejsie. Vysky su neskutocne jasne,troska prevazuju nad zvyskom,bas sa mi zda trochu nafuknuty,kopak je posadeny trocha vyssie,cely zvuk je posunuty viac do vyskoveho pasma,potreboval by som ho posadit nizsie,bez zastrenia vysok a nafuknutia basov .
SUPER adrian :thumbup:

Ushery me osobne prisly velice detailni, spousta informaci, prostoru, posunuti vyse (ale bez agresivity), jak pises. Myslim, ze velice zalezi na zesilovaci. BV neznam.
Contrasty mi prisly ne tak otevrene, trochu tupejsi, ale neutralnejsi (slysel jsem je ale jen na HEP), takze to byl jen prvni dojem.
Nejdulezitejsi bude sladeni ve tvem retezci :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

adrian píše:...Usher-y hraju detailnejsie. Vysky su neskutocne jasne,...
Beryliový výškový menič 9980-2 ktorý je v Usheroch je skrátka super. :smile:
Možno by Contrastom pomohol v tomto smere reprokábel od Nordostunapr. http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -heimdall/
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od pajuna »

Vlado222 píše:
adrian píše:...Usher-y hraju detailnejsie. Vysky su neskutocne jasne,...
Beryliový výškový menič 9980-2 ktorý je v Usheroch je skrátka super. :smile:
Možno by Contrastom pomohol v tomto smere reprokábel od Nordostunapr. http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -heimdall/
Ten je take ceneny, ale my se tady ale bavime o diamantu, ne o beriliu. Myslim, ze DMD hraje jeste lepe.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Máš pravdu. ;)
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Adrian a čo tieto AP? http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... era-mk-ii/
Majú plný pevný bass, a hodvábne výšky. ;)
Len mam obavu že BVA by sa trochu pri nich zadýchal aby ich rozohral. :smile:
No a ty myslím že tiež, keby si ich prenášal do svojej posluchovky na posluch. :mrgreen:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

pajuna píše:
adrian píše:Na zaver ku Contrastom mozem povedat,ze hraju neskutocne autenticky,prvy a posledny krat som pocul tak prirodzene hrat klavir,dobry basovy zaklad,plny,nenafuknuty,zvuk posadeny nizsie,nezafarbeny,vyborny priestor...no vysky mi pripadali zastrene,malo vyrazne a chybal im detail,vela detailu oproti Usher-om urcite ,chcelo by to detailnejsi vyskovy reproduktor a boli by neskutocne . Usher-y hraju detailnejsie. Vysky su neskutocne jasne,troska prevazuju nad zvyskom,bas sa mi zda trochu nafuknuty,kopak je posadeny trocha vyssie,cely zvuk je posunuty viac do vyskoveho pasma,potreboval by som ho posadit nizsie,bez zastrenia vysok a nafuknutia basov .
SUPER adrian :thumbup:

Ushery me osobne prisly velice detailni, spousta informaci, prostoru, posunuti vyse (ale bez agresivity), jak pises. Myslim, ze velice zalezi na zesilovaci. BV neznam.
Contrasty mi prisly ne tak otevrene, trochu tupejsi, ale neutralnejsi (slysel jsem je ale jen na HEP), takze to byl jen prvni dojem.
Nejdulezitejsi bude sladeni ve tvem retezci :!:
No v podstate som spokojny,privytal by som,asi sa budete cudovat,trocha ostrosti,niekedy mi akustic.gytara vyznie trochu "nylonovito",taka ta prava strunovitost obcas chyba.Pri basovej gytare,tie najnizsie tony viac skor funia nez hraju,akoby bol zvuk dotvarany uz len basreflexom(strbinou),nie su vykreslene skoro vobec ,dalej sa tazko odlisuje kopak od niektorych tonov basgytary v tom istom frekvenc.rozmedzi,jasne,ze vyssie tony su lahko definovatelne,kopak ju tam v casti prekryvaju,Contrasty to odlisili lepsie a pritom nie su tak detailne,ale nanfukuju ,neprifarbuju .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Vlado222 píše:Adrian a čo tieto AP? http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... era-mk-ii/
Majú plný pevný bass, a hodvábne výšky. ;)
Len mam obavu že BVA by sa trochu pri nich zadýchal aby ich rozohral. :smile:
No a ty myslím že tiež, keby si ich prenášal do svojej posluchovky na posluch. :mrgreen:
No asi by som mal konecne riesenie :ymdaydream:
Dokupil by som este jeden koniec a prepol do monobloku 220/8ohm,to by malo stacit,nakolko maju 91db ... asi by to chcelo uz inu znacku a cenovku :)
S BVa som spokojny .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Ja viem. :smile: Iba som ťa chcel podpichnúť. ;) Nič v zlom.
Pekne si popísal charakter týchto búdiek. :thumbup:
BVaudio

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od BVaudio »

Len mam obavu že BVA by sa trochu pri nich zadýchal aby ich rozohral.
Bez obáv,žiadny problém, tie Caldery sú 4ohmové, cca88dB/W, koniec má cca 210W/4ohm, riadne by im prevetral faldy.. :smile:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Tiež si myslím. Klamú telom že môžu byť žravé. Ich parametre som si pozrel až potom čo som ich sempoštol a už sa to nedalo zmazať.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Po case zistujem,ze pri vyssej hlasitosti( 28-24 db) som s basovo zlozkou spokojny,nechyba mi tam nic,neviem,mozno to bude nerozohranostou bedni alebo potrebuju nakrmit .
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od jimmi »

Veru veru,nakrmiť teba aj psa ,mačku,škrečka a rybičky v akvariu.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

A niektore cd ako Joe Cocker "Fire It Up" hra super aj pri nizsej hlasitosti s dobrym spodkom . :crazy:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Dieter Burmester »

adrian píše:A niektore cd ako Joe Cocker "Fire It Up" hra super aj pri nizsej hlasitosti s dobrym spodkom . :crazy:
Pres ktere bedny?
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Typujem že cez tanečnice. U tých mal problém zo spodkom. :smile:
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Ano,pri Usheroch :oops:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak a jsme u toho - bedny byly málo rozehrané :smile:
Dieter Burmester
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Dieter Burmester píše:Tak a jsme u toho - bedny byly málo rozehrané :smile:
Daco na tom bude ... plus umiestnenie a natocenie :smile:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Vlado222 »

Tak tak. :smile: A možno si aj ušiská trochu zvykli na nový zvuk. :D
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Uvazujem nad monoblokmi BVa,aky mate na to nazor ,krmil by som ich 220W/8ohm . :smile:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od jimmi »

Aké MONBLOKY BVa ? Tiež ich chcem,už 10 rokov.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

2xPA300SSE prepnute do monobloku :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od jimmi »

adrian píše:Uvazujem nad monoblokmi BVa,aky mate na to nazor ,krmil by som ich 220W/8ohm . :smile:
Toby znamenalo cca 1x 450 až 500W/4 ohmy.

Aké MONBLOKY, ktoré od BVa ? Tiež ich chcem,už 10 rokov. http://www.bvaudio.sk/hifi.htm

Kde ,ako,prepnuť ?Pozri zadný panel- Back panel http://www.bvaudio.sk/pa300sse.htm
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

"Je nutné pre jeden kanál otočiť fázu signálu, ak má koniec symetrické vstupy, je to jednoduché, ak nie, do jedného kanála je nutné pridať obvod (invertor),ktorý otočí fázu signálu na vstupe. Závisí to do konkrétneho konca a aj od zdroja signálu(preampu), ak má preamp symetrický výstup, takl sa to dá riešiť použitím jednej polarity pre jeden kanálô konca, druhej (invertovanej) pre druhý kanál." citat pana Buntu...inventor nie je treba...
myslis,ze by to malo vyznam hladiska kvality ???
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odar

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Odar »

Ked to uz chces riesit na zakazku upravenymi koncakmi "na mieru", zvaz rovno aktivne delenie na basoch. Neviem, co by to vsetko v tvojom pripade obnasalo, ale za opytanie nic nedas.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

To ono zalezi,ci by to malo pri stredobase tochto typu vyznam a v aktive by museli byt aj s basmi stredy,delilo by sa to niekde na 2,4kHz .... BV audio by sa mohol vyjadrit :smile:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odar

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od Odar »

Napis mu, este lepsie, zajtra mu zatelefonuj. Lepsie vysvetlenie od odbornika, ako nekonecne mlatenie slamy tu.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Pisal som mu rano za dalsi koncak ohladne monobloku,ked mi odpise,tak sa opytam aj za aktiv.riesenie ....alebo...uz mu pisem...odoslane :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od jimmi »

adrian píše:"Je nutné pre jeden kanál otočiť fázu signálu, ak má koniec symetrické vstupy, je to jednoduché, ak nie, do jedného kanála je nutné pridať obvod (invertor),ktorý otočí fázu signálu na vstupe. Závisí to do konkrétneho konca a aj od zdroja signálu(preampu), ak má preamp symetrický výstup, takl sa to dá riešiť použitím jednej polarity pre jeden kanálô konca, druhej (invertovanej) pre druhý kanál." citat pana Buntu...inventor nie je treba...
myslis,ze by to malo vyznam hladiska kvality ???

Priamo na zosilnovači PA 300 SSE od výrobcu zapojenie do mostíka nie je.Tu som sa pýtal na MONOBLOKY priamo p. Buntu - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 7&start=60

BlackBerry
Hifista - pokročilec


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 276
Bydlisko: nedaleko od Trenčína
PríspevokZaslal: Pi september 13, 2013 10:17:24 Predmet: Odpovedať s citátom Upraviť/Odstrániť tento príspevok
To znamená zmenu krabice u koncového zosilnovača,tým pádom aj dizajnu.
Zvýšenie výrobných nákladov atd...atd..a ..kdo to potom kupi...a zaplatí.
Už to počujem....
Na škodu neni ani celkovo predimenzovanie zosilnovača,a kludne vačší výkon.
Vyrábať zosilnovač:
Tých 2x400 -2x500W /4ohm -ale tomu sa p. Bunta bráni uspešne už vyše 10rokov.

Alebo verzia do mostíka ale to sa určite o dosť zhoršia parametre. Tak by to bolo treba urobiť tak aby sa moc nezhoršili.Vačšie trafo,viac filtácie,viac chladiacej plochy,viac tranzistorov,kvalitnešie prípojné terminali ....atd....

Alebo začať vyrábať špecialne STEREOKONCE ozaj v lepšej krabici a chladiče vonku aby sa dali použiť ako MONOBLOKY.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Verzia do mostíka nemá zmysel (okrem pár akademických "výhod"), nie je technický problém zvýšiť výkon aj bez mostíka, ale aby napr.tieto konkrétne boxy boli rovnako "živé" ako boxy s reálnou citlivosťou okolo 89dB, tak by musel mať koniec tak 400-800W/8 ohm, čomu by zodpovedala aj cena..."Lepšia" krabica znamená súčasne aj "lepšia" cena, bez vplyvu na zvuk, chladiče vonku znamenajú nutnosť menšej teploty (možný priamy dotyk), teda pre odvod rovnakého tepla musia byť väčšie (drahšie), z estetických príčin je nutná kvalitná (bezchybná..) povrchová úprava(cena..), na zvuku to nič nezlepší, len to navýši výrazne cenu. A výkonnejší koniec momentálne nemám v úmysle vyrábať, aj keď virtuálne dávno existuje. PA300SSE s boxami s "normálnou citlivosťou" ozvučí aj priestor 60-100m2 aj viac, na diskotéku to nie je.

tu som sa docital viac priam od BVaudio (p.Bunta)
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od jimmi »

Ved preto som ten link poslal. Aby si si to prečítal.

Pre moje reprosustavy je 200W/4ohm niekedy málo. Takže v dalekej buducnosti asi niaky " Digitál" 2ks monobloky Bel Canto poprípade Jeff Rowland, 1x500 W/4ohmy alebo 1x1000Wohmy./
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Usher Dancer Mino One Diamont !!!plna zaruka,nove!!!

Příspěvek od adrian »

Oni sa fakt rozohraly a este rozohravaju ^:)^ ^:)^ ^:)^
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Odpovědět