Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od wolf »

Nechápem, nerozumiem , divím sa .... ako sa podarilo chlapcom z Crystal Cable dať do tak tenkého káblika tak krásny transprentný a pritom muzikálny zvuk. Ak by existovala súťaž v prenose hudby na mm2 prierezu je Piccolo absolutný majster nad majstrov. Básnim konkrétne o 0,5 m signal. RCA
medzi CD a zosikom ... sakra , zas je kde dávať bubáky , mám ešte gramo....
Má tu niekdo skúsenosti z touto " tkaničkou" ? Ako asi hraje ich referenčná rada......
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od Yngwie »

Ano, je to super kablík ... vzhledem k ceně pod 5 tisíc za 0,5m RCA nemá konkurenci ve srovnání třeba s Audioquest King Cobra nebo nedej bože Vincenty a dalšími v podobných cenovkách. V zásadě samé superlativy až na malý pokles na basech, ty se ale zdají rychlejší a lépe definované než u mědi v této cenovce. Měl jsem jak RCA, tak i XLR Micro ... nahradil je až podstatně dražší kabel.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od Vlado222 »

CC Piccolo som mal aj ja asi pred troma rokmi . Veľmi dobre si rozumel s elektrónkami. Mal som ho medzi cdp PrimaLuna P8 a zosíkom PL DL2. Takisto aj reprokáblik. Bol muzikálny,vzdušný, prehľadny. Uvítal by som u ňho ak by bol razantnejší a pevnejší na spodku. Ale pri jeho priereze mi tiež moc nejde do hlavy prečo tak dobre hrá a že dokáže preniesť toľko informácii.
Aj umňa ho nahradili podstatne drahšie káble. :smile:
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od Vlado222 »

wolf píše: ...Má tu niekdo skúsenosti z touto " tkaničkou" ? Ako asi hraje ich referenčná rada......
Osobnú skúsenosť mám len s Piccolo.
Postrehy recenzenta na ich referenčný kábel sa dajú prečítať tu: http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/ ... amond.html
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mam zkusenosti s Piccolo, Micro a Standard (ten bude udajne brzy vyrazen z nabidky, coz je vecna skoda) a neni nac si stezovat. Vyse uvedene vytky vyresi asi az kabelas s vyssi cenovkou, ale ja osobne ty vytky treba nepozoruji. Vyhodou techto kabelu je snadne zarazeni do interieru bez toho, aby velitelky pyskovaly :D Znam pripad, kdy vedou pod nabytkem, ktery je na 0,5cm kluzacich - velmi prakticke :thumbup: Behem plesove sezony, ktera je za rohem, lze pouzit jako sperk =))
Dieter Burmester
milanez
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2015 21:35

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od milanez »

Zdravim panove, nezdálo se vám, ze piccolo mel az moc ostrý zvuk. Mám ho zatím jen kratce, je možné ,ze si sedne po
rozehrani ?
CA Stream 6 v2 , CA 851A , Aurum Cantus V2M , Crystal Piccolo.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mne ostry nikdy neprisel. Bud to chce cas nebo se do sestavy nehodi.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od Yngwie »

milanez píše:Zdravim panove, nezdálo se vám, ze piccolo mel az moc ostrý zvuk. Mám ho zatím jen kratce, je možné ,ze si sedne po
rozehrani ?
CC určitě nejsou ostré .... problém bude jinde. Kdybys napsal zbytek své sestavy, tak to bude užitečnější.
milanez
Příspěvky: 2
Registrován: 25 úno 2015 21:35

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od milanez »

Ano, CA Stream 6 v2 , CA 851A , Aurum Cantus V2M.
CA Stream 6 v2 , CA 851A , Aurum Cantus V2M , Crystal Piccolo.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od pajuna »

Mel jsem ho nedavno pujceny a byl jsem prekvapen jemnosti vysek i vyssich stredu. Vubec neni ostry.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
B. M. C. G.
Příspěvky: 37
Registrován: 27 pro 2021 20:35

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od B. M. C. G. »

Crystal Connect Reference

Obrázek

Obrázek
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od efičák »

milanez píše: 25 dub 2015 10:00 Zdravim panove, nezdálo se vám, ze piccolo mel az moc ostrý zvuk. Mám ho zatím jen kratce, je možné ,ze si sedne po
rozehrani ?
Taky Tě zdravím, Milane.
Nesnesu žádný stříbrný kabel do 20t., mám na to něco s ušima a raději AQ King Cobra která přidává bas než opravdu lepší dynamiku v celém pásmu stříbra vykoupenou chladem.
Tvá sestava už rozlišuje signál a můžeme mít stejný způsob slyšení.

Na televizním stereu s integráčem JVC 550 který má pasivní preamp totéž stříbro pomáhá a nevadí. :?:
Samotné Crystal Cable vyzní méně problematicky než jiné stříbro. Na Nadu a Dynaudiích mě signálové a reproduktorové kabely CC Piccolo nadchlo, takže je to asi o sestavě a posluchači. Hodně kamarádů alergii na stříbro nesdílí a snáší mnohem transparentnější sestavy než já.
Zvuk dobrý - všechno dobré
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Crystal Cable Piccolo - malý velký kábel

Příspěvek od blesk666 »

CA Stream Magic 6 V2 je uchorezna pila, Ak ju Milanez este aj po 7-mych rokoch nebodaj ma, tak to treba proste vybodit,
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět