PINK FLOYD

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Frogyman »

Na Immersion Box vyšlo i Annimals? O tom nevím, stejně tak ani o jiném vydání Annimals s 5.1 zvukem, takže jsem na novinku zvědav.
Já vím a mám The Wall, The Dark Side Of The Moon a Wish You Were Here.
A ano, v boxu DSOTM je 5.1 jak na DVD, tak i na BRD, oboje v mixu James Guthrie z r. 2003. Navíc je na obou i původní Quad mix z r. 1973. Jsem zvědav, čím ve vydání 2018 chtějí překvapit...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Pro majitele špičkových SACD playerů jistě příjemná zpráva.
V případě Animals je ovšem otázkou jaký bude skutečný termín vydání.

MoFi sice své termíny upřesňuje léta a čekání na další hybridy Dire Straits je frustrující :???:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Třeba pro mne velmi potěšující zpráva, jestli to opravdu vyjde, tak kupuji bez váhání. Sice mne 5.1 nechává chladným, ale stereo stopa na SACD mne velmi zajímá i když zrovna DSOTM mám na CD od MFSL, které hraje dobře. Nemyslím, že se jedná o tahání peněz z kapes kupujících a byl bych rád, kdyby v tomto provedení vyšla celá diskografie Pink Floyd a Rogera Waterse.
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od vitek »

Mne 5.1 chladným nenechává a už se těším. Jen doufám, že to nebude trvat dva roky...
Krom jiného Acoustic Sounds připravuje opravdu lahůdky i v LP....akorát termín zatím neznámý.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše:Na Immersion Box vyšlo i Animals? ...
Mea culpa, nevyšlo ... :thumbdown: :sick: :shh:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od PGH »

Mam dotaz jestli někdo porovnával Wish you were here od Acoustic Sounds ktere vyslo v roce 2011 proti normalnimu CD z 1994. Ted Mě volal Kamarad že to hraje stejně a tak s toho mam hruzu protože jsem si to Wish you objednal u Acoustic Sounds. Jo a pry hraje stejně i stopa CD z toho SACD. Akorat LP mělo tošku hlubši basy.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

To prosím porovnával pouze poslechem, nebo dělal analýzu nahrávky?
Cd od Acoustic Sound nemám, ale mám verzi 94, 2016,Japan cd EMI Toshiba,dále LP 2011a LP 2016.O víkendu pro zajímavost porovnám (poslech, DR,)a dám pak vědět.Jestli se budou lišit, tak asi v nuancích, protože všechny verze masteroval jeden masteringový inženýr.Otazkou zůstává, co za úpravy firma chtěla v té které verzi, aby James Guthrie provedl.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od PGH »

Poslechem a na hodně kvalitní aparatuře.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Něco o skladbě Wish you were here :cool: :

https://www.stream.cz/hitstory/10029820 ... 4&seq-no=1
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Dnes došlo upozornění na novinku. Jedná se o pozdější tvorbu P.F. od roku 1987 do roku 2019.
Datum vydání "luxusního" boxu se předpokládá někdy v listopadu 2019.
Pink Floyd later years box.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od daliborr »

Koupil jsem toto, a perfektní. Kvalitně nahráté , perfektní a za ty peníze může jít každý český prodejce do velké Pr.dele. https://www.ebay.com/itm/PINK-FLOYD-Dis ... Swh6pcnDb0 :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od fox »

Já bych se tím moc nechlubil. Určitě se jedná op pirátské kopie. Originál stojí o něco víc. https://www.akordshop.cz/pink-floyd-discovery
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Nedovedu odhadnout, jaký zvukový rozdíl bude mít verze z roku 2011, oproti verzím 2016 na cd, zvláště když na obalu cd "Animals"z roku 2016 je napsáno:Mastrered By James Guthrie And Joel Plante ať Das Boot Recording 2011.
Na LP je třeba verze "The Wall" znatelně lepší z roku 2016, než LP z roku 2011.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jupol »

Ja to mám takto:
4C77ABC5-D4DE-4CAD-B011-75803880698D.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Ano, na lp je to takto, mám jí také.
Já však psal o cd, zda během pěti let je nějaký rozdíl.
Lp však vyšlo po dlouhé době, tak je mastering určitě nový. Jestli z roku 2011,nebo2016, Toť otázka.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od daliborr »

fox, já se nechlubím, ale pořád je to 4x více. Jenom jsem napsal,že to hraje perfektně a vůbec mě nezajímá,že je to pirátská kopie. Mám i originál CD Pink Floyd a srovnání s tvou řečenou pirátskou kopijí je neslyšitelná. Takže, pro mě 100x :thumbup:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Halíř »

Dasta

Mam takto značené čtyři cd PF. Mastering z roku 2011, ale znovu vydané 2016. Zřejmě jen nová várka, reedice. Zvuk bude totožný. Tedy soudím....bez důkazu.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Také si to myslím, i když k nějakým úpravam mohlo dojit, když to vydali na svojí značce Pink Floyd Records.
Jsem v tomto případě optimista, věřím, že nám bylo předloženo opravdu to nejlepší.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Halíř »

Třeba si jen chtěli ukousnout, distribucí pod svou značkou, z krajíce trochu víc. Další dodatečné úpravy by stály zas nějakou tu kačku navíc. Tak doufám, že se jim snad do takového dobrodružství nechtělo.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

jirie píše: 29 srp 2019 15:20 Dnes došlo upozornění na novinku. Jedná se o pozdější tvorbu P.F. od roku 1987 do roku 2019.
Datum vydání "luxusního" boxu se předpokládá někdy v listopadu 2019.
Pink Floyd later years box.jpg
Něco detailů k novému boxu Pink Floyd:

https://thelateryears.pinkfloyd.com/later-years/
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Včerejší celoevropská projekce Us+Them:
Pro mě zajímavé pojetí Welcome to the machine a perfektní dva kousky z alba Animals. Waters se zdá být ještě plný energie. Skvělá sóla Dave Kilminstera a výborně provedené a sejmuté bicí. Celkový zvuk lze hodnotit jako vynikající. Ty dvě blondýny v Great gig in the sky byly asi nejslabší co kdy zpívaly.
Watersův jednostranný levicový aktivizmus místy docela kazil celkové vyznění některých skladeb. Jeho úžasně naivní představy o rovnosti lidí bez ohledu na kulturu a náboženské vyznání, no a otevřená podpora Palestiny :shock: :evil: .
Nějak mi uniklo, že by tento filmy měl nějaký termín vydání na BD/DVD???
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od HonzaE »

Akce na CD PF na musicrecords :
https://www.musicrecords.cz/catalogue/action/442/
Upozornil bych na Endless River na CD + BD za pouhych 219,-. Mam doma mohu doporucit.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Bond 007 alias Monte

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

jirie píše: 03 říj 2019 08:00 Včerejší celoevropská projekce Us+Them:
Pro mě zajímavé pojetí Welcome to the machine a perfektní dva kousky z alba Animals. Waters se zdá být ještě plný energie. Skvělá sóla Dave Kilminstera a výborně provedené a sejmuté bicí. Celkový zvuk lze hodnotit jako vynikající. Ty dvě blondýny v Great gig in the sky byly asi nejslabší co kdy zpívaly.
Watersův jednostranný levicový aktivizmus místy docela kazil celkové vyznění některých skladeb. Jeho úžasně naivní představy o rovnosti lidí bez ohledu na kulturu a náboženské vyznání, no a otevřená podpora Palestiny :shock: :evil: .
Nějak mi uniklo, že by tento filmy měl nějaký termín vydání na BD/DVD???
Krásně jsi to napsal :thumbup: . To, co si dnes všechno člověk přečte na netu od aktivistů, jde z toho doslova hrůza. Mám jednu výhodu, naštěstí se sdílení všeho nedožiji.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Frogyman »

HonzaE píše: 16 lis 2019 23:14 Akce na CD PF na musicrecords :
https://www.musicrecords.cz/catalogue/action/442/
Upozornil bych na Endless River na CD + BD za pouhych 219,-. Mam doma mohu doporucit.
Remasterům z r. 2011 bych se vyhnul, ale koukám že i na 2016 mají skvělé ceny, tak jdu doplnit sbírku, i když jsem původně myslel, že se bez nich obejdu :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

V roce 2016 vyšla všechna řadová alba na LP.
U cd je to trochu složitější, kromě "Zdi",kde je jasné vročení vydání 2016,bez dalších dodatků, ostatní tituly mají poznámku:Mastered by James Guthrie And Joe Plante at das boot recording,2011.
Vydaná však byla v roce2016 na Pink Floyd Records.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od HonzaE »

jirie píše: 14 pro 2018 13:25 Pro majitele špičkových SACD playerů jistě příjemná zpráva.
V případě Animals je ovšem otázkou jaký bude skutečný termín vydání.

MoFi sice své termíny upřesňuje léta a čekání na další hybridy Dire Straits je frustrující :???:
Nemate nekdo info jak to vypada s Animals 5.1. Psalo se o tom cca pred rokem a ted je ticho po pesine.
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Stav nezměněn :evil:
Bohužel :thumbdown:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Mark Levinson »

Analogue Production konečně ohlásil datum prodeje alba Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon na SACD. V prodeji by se měl objevit 24.1.2020, tak snad už toto datum bude realita, už se těším.
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od vitek »

Noooo, zas je na co se těšit a je to už blízko.... Dík za info
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Jsem zvědav jestli se bude nějak lišit od hybridu vydaného v roce 2003 .
Zdá se, že booklet bude mít stejnou úpravu jako WYWH (knížka s pohlednicemi)
TDSOTM Toshiba.jpg
TDSOTM Analogue production 2020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od winelover »

No, jsem na to taky docela zvědav. Mně zatím z těch vydání v hires nejvíc sedí 2ch LPCM z BD v immersion boxu.
Na ty multikanály nemám vybavení, takže nemohu posoudit. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od Dasta »

Snad to bude povedené a ke spokojenosti.
Bohužel mám zkušenost takovou, že po shromáždění několika vydání stejného titulu dojdu většinou k názoru, že nejlepší je stejně původní vydání. Druh nosiče nehraje roli.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Nejsou to sice Pink Floyd, ale "jen" Nick Mason:
Nick Mason Saucerful of secrets .jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Dnes ráno jsem měl v poště info od Japonců o vydání remixované verzi Delicate sound of thunder 2020. Přiznám se, že je to pro mne velmi neočekávaný obchodní tah. Samozřejmě jsem rád, že si s tím dali tu práci, ale zhruba před necelým rokem to vydali v boxu Later years. Jsem zvědav jak to bude hrát i jak to bude s kvalitou obrazu ve slibovaném 4K. Píšou, že to dělali přímo z negativů filmového materiálu a kompletně nově namixovali z masterů.
Pink Floyd Delicate sound of thunder 2020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Analogou production ohlásila Amosed to death na čtyřech LP:
atd-4lp-2021.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: PINK FLOYD

Příspěvek od jirie »

Po letmém přehrání remixované verze Delicated sound of thunder mohu odpovědně prohlásit, že realizační tým odvedl výbornou práci. Obraz na tu dobu velmi dobrý. Vytěžili z toho opravdu Maximum. Zvukově je tam lepší lokalizace nástrojů i vokálů. Jako mínus mi příjde absence svérázného sóla G. Pratta v Money a navazující skladby. Skoro dvě hodiny postwatersovských Floydů ve slušivém balení. Zkrátka u mě dobrý!
Odpovědět