Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Bibo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2013 14:20

Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Bibo »

Ahoj všichni higendáci :thumbup: jsem tu nový a úplně nepolíbený... což je možná výhoda, ale já to tak rozhodně necítím :lol: Doma mi chybí profi sestava a rád bych si ji pořídil. Už mám za sebou první šok z toho, že pořídit něco slušného je v řádech desítek, ideálně stovek tisíc korun, někdy i Eur :crazy: takže už jsem připravený jít do první sestavy a ocenil bych doporučení. Doma uhádám max do 60 - 70 tis a to budu muset sekat dobrotu :razz: Vyrazil jsem na Higend 2013 ale moc poznání mi to nepřineslo, dokonce jsem se dostal do mírné deprese a chvilku byl rozhodnutý koupit tohle http://www.alza.cz/logitech-z906-d226021.htm ale přečetl jsem si toto vlákno viewtopic.php?f=19&t=2422 a ty bedýnky se mi moc líbí :clap: jen fakt netuším co všechno mám koupit aby to hrálo jak brus... jsem milovník vážné hudby, ale někdy si střihnu i techno :-) takže rozptyl parádní. Budu rád za jakýkoli typ s vědomím, že když mi dáte doporučení, jsem žhavý kandidát na to dát a koupit :-) takže opatrně! Díky moc za každou dobře míněnou radu, máte mě na svědomí...

Zdraví Bibo
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ahoj, doporuceni jsou pekna vec, ale VSECHNO SI BEZ PAK POSLECHNOUT, NEBOJ SE PRODEJCE OTRAVOVAT, CHTEJ PO NEM MODRE Z NEBE A NENECH SE ODBYT ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od kodlNAD »

Ahoj, asi nebudu sam, kdo ti poradi, abys vzal svou oblibenou muziku a sel poslouchat do nejaky poslechovky, co tvym usim (a penezence) bude lahodit nejvic, to bude pro tebe to prave. ;)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od pajuna »

Bibo
Myslim, ze nejake ty zakladni rady se vykouzlit daji. Je treba ale uvest nejake blizsi informace.

- mistnost, rozmery, moznost umisteni repro, s tim spojena predstava o regalech ci sloupech
- nejcasteji poslouchane zanry
- i kdyz nepolibeny, preference zvuku, alespon treba na zaklade poslechu par sestav na HEP
- odkud jsi? idealni se podivat do par studii a nechat si neco pustit, nejde jen o penize, ale o to co kazdemu tzv. sedi
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od fox »

Za sedmdesát tisíc se dá koupit poměrně slušně hrající stereo sestava CD+zesilovač+bedny. Zavolej do studii v okolí a požádej, ať ti takovou sestavu zkompletují a tu si běž poslechnout. Hlavně nekupuj receiver pro domácí kino.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Bibo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2013 14:20

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Bibo »

Asi máš pravdu, tohle je cesta... je ale otázka jak moc budou ochotní mi něco takového postavit a nechat odzkoušet s vidinou toho, že to nemusím nutně koupit, na druhou stranu na takový peníze člověk nedělá týden (aspoň já) tak ať se snaží. Napadla mě ještě jedna varianta - koupit něco komplet odzkoušeného a funkčního od někoho, kdo jde za lepším.. nevím jestli i tohle je varianta, ale není od věci se zeptat.... třeba se najde někdo, kdo mě správně nasměruje :thumbup: jinak děkuju moc všem za dosavadní postřehy a názory...

Bibo
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prvne je nutne sdelit, v ktere casti teto zemicky se nachazis. Na zaklade toho te muzeme nasmerovat ke slusnym prodejcum. Koupit cely aparat je taky cesta.
Dieter Burmester
Bibo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2013 14:20

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Bibo »

Jsem z Prahy, tak doufám, že je zde dostatek profesionálů, kteří dokáží moudře a správně poradit. Nebráním se i kompletní sestavě od někoho z fóra, případně z důvěryhodného zdroje, samozřejmě v zaručené kvalitě. Tak pokud budete mít jakýkoli tip, díky za něj, určitě ho prozkoumám :thumbup: Bibo
krovak
Příspěvky: 8
Registrován: 13 bře 2012 11:39

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od krovak »

jestli si z prahy tak se urcite domluv na poslech tady: viewtopic.php?f=14&t=1498 ( http://vmaudio.cz/index.php ) za malo penez koupis hodne muziky :)
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od pajuna »

Jestli zadas opravdu nejake rady, mel bys byt schopen alespon odpovedet na ty zakladni polozene dotazy. Jinak jsou rady jen placani do prostoru.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Naprach »

Pajuna má pravdu, měl bys vyhodit více informací... Styl známe, rozpočet známe, ale co třeba poslechové místo? ... Podle mého skromného osobního názoru, je jedna návštěva pohodového hifisty u něho doma lepší než návštěva deseti studií. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od sekal »

Pokud posloucháš převážně klasickou hudbu, tak se mi jeví rozpočet 70.000,- Kč jako poměrně malý.. Nevím, jaké máš nároky, ale s největší pravděpodobností budeš nucen kupovat CD přehrávač a zesilovač z druhé ruky, což není žádná legrace.. Reprosoustavy bych doporučoval kupovat nové anebo jen lehce jeté..

Jinak - ohledně poslechu - souhlasím s D.B... Jsi z Prahy, kde je největší koncentrace HiFi studií, takže pro zkušební poslech(y) máš ideální podmínky.. Doporučoval bych nespěchat, a prochodit (a poslechnout) toho co nejvíce, aby sis před nákupem udělal co nejlepší představu, co je na trhu, a co nejvíce konvenuje tvým požadavkům...
Ramones
Příspěvky: 590
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Ramones »

Při tvém rozpočtu bych zásadně kupoval reprosoustavy z druhé ruky a to některé z původně vyšších řad...vlastně, všechno bych kupoval použité, ale v dobrém stavu :thumbup:
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od jimmi »

A aj z 2hej a 3.tej...ruky kupovať kvalitné hifi veci,podla mna slabý rozpočet. To tak X 2-teda 140.000 za to sa už niečo dá poriešiť zaujmavého.

Ale pozor na polepené,poblastené,hifi komponenty a fake káblov.
Bibo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2013 14:20

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Bibo »

Ahoj, díky všem za reakce :clap: posílám další indicie - v poslechovou místnost bych chtěl změnit moji pracovnu což je 20 m2, převážně volný prostor, zastavěný z části stolem a nízkým nábytkem, dominantní je volný prostor. Místnost je v podkroví, tedy z části lomené zdi, laminátová podlaha, sádrokartón. Styl převážně klasika, akustická hudba, sólové nástroje (zpěv, housle, violoncello, klavír, hoboj, středověké nástroje). Dostal jsem dnes typ na http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... se6000ltd/ zítra jdu poslechnout, prodávající velmi korektní profesionál pracující 13 let v oboru. Jaký je váš názor? :thumbup:
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od fotolaik »

pokud stavis kino, tak je to nejak pouzitelne - ale pomerne uz stare ..
na stereo kupovat av predzesilovac a multikanal konec je nesmysl
Bibo
Příspěvky: 5
Registrován: 07 říj 2013 14:20

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Bibo »

fotolaik píše:pokud stavis kino, tak je to nejak pouzitelne - ale pomerne uz stare ..
na stereo kupovat av predzesilovac a multikanal konec je nesmysl
... tak to je asi střela vedle... kino nestavím, jde mi jen o čisté audio a poslech hudby...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od Naprach »

Já bych se druhé ruce vůbec nebránil. S tímhle rozpočtem stejně neobjevíš Ameriku a proto bych se nebránil ani této klasické a prověřené kombinaci. A hned zbude 30 na bedny. :D

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... -ca-840-c/
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od pajuna »

Varianta AV Marantz je na muziku nesmysl, CA v teto kombinaci urcite dobre, ale sterilnejsi a suche, je nutno sladit dobre s repro.
Pokoj prazdny, nizky nabytek, sadrokarton - to bude akusticky orisek. Alespon koberec a necim zatlumit.
Vidis, jeste nedavno jsem prodaval neco pres 30 sve JMR, ty by k tomu sly, ale zacaly se me opet tuze libit, tak bohuzel. Obcas se v tom casovem necekanem sledu deji veci, ktere ani clovek netusi. Neco urcite vyberes.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od bigjoe »

Vidis, jeste nedavno jsem prodaval neco pres 30 sve JMR, ty by k tomu sly, ale zacaly se me opet tuze libit, tak bohuzel.


JMR za 30k :thumbup: - snažil bych se ukecat pajunu ať je prodá. Tyhle bedny a předchozí inzerát na CA - nic lepšího za ty prachy nekoupíš. A samozřejmě bych k němu zajel si je poslechnout. A ještě by ti zbyl základ na nějaký kabely.
Držím ti palce. Jinak uvízneš v kolotoči koupě - prodej, jako většina z nás když jsme začínali.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Prosím o radu... aneb jak správně začít :-)

Příspěvek od winelover »

Myslím, že to CA je opravdu dobrý základ aparátu za ty peníze. Bedny se k tomu dají dořešit a dokoupit později, po vyzkoušení různých variant (pokud se ti nepodaří zlomit pajunu do těch JMR). win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odpovědět