Hifi a foto

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Hifi a foto

Příspěvek od wolf »

Dovolujem si dat sem spojenie mojich dvoch koníčkov, hifi a foto, dohromady. Nedávno som si spravil radosť s novou hračkou.... Transrotor Z1, ktorá nie len skvele hrá, ale je to aj krásny kus nemeckej precíznosti. Tak som sa pokúsil zachytiť tú nádheru pomocou objektívu.....čo poviete?
ZET 1 01.jpg
ZET 1 02.jpg
ZET 1 03.jpg
ZET 1 04.jpg
ZET 1 05.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Hifi a foto

Příspěvek od pajuna »

...ze je to zajimave nasvicene a dost tmave, ale hezke. Cim fotis? Hifistu fotografu je tady dost.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Hifi a foto

Příspěvek od monte »

Pěkně foto, pro místní faráře i škoda :lol: . Tohle je ruční práce, stojánek, čas expozice atd. :thumbup:
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Hifi a foto

Příspěvek od wolf »

Dakujem monte, tak ako vravíš , statív , man. ostrenie.... atd baví ma to

Pajuna... Pentax K 5
bertram

Re: Hifi a foto

Příspěvek od bertram »

wolfe,

mám problém v tom , že za všetkým hifi zaridením mám 2,7 m dlhe okno , kde permanentne cez deň svieti slnko.
ak zatiahnem aj žaluzie , stále to vyzerá , ako by vzadu svietilo niekolko neoniek počas fotografovania.Už sme
nafotili niekolko fotiek s rôznym nastavením a filtrami. teraz to vyhodnotíme a ešte čiastočne niektoré časti upravíme,
ako vo fotoshope.Ale napadla ma ešte jedna vec. Nebolo by to lepľšie fotiť večer , po tme bez blesku s velmi dlhou
expozíciou a slušným nasvietením? Alebo použiť ešte nejakú fintu , aby sme to okno oklamali , a aj cez deň by bolo,
ako bežné okno , bez neonkoveho efektu?
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Hifi a foto

Příspěvek od fotolaik »

bertam :
2 identicke snimky, rozdilne exponovani , v PS pres vrstvy a masky dodelat ...
zdlouhave , pracne ...
Odar

Re: Hifi a foto

Příspěvek od Odar »

Nevidim to az tak tragicky. HDR snad z toho nechce robit. Moj lajcky navrh, ako by som na to siel ja (profici [Tony, Palipol] moje myslienky snad usmernia):

bertram ako pises, zozadu ti svieti vela svetla. Cize ked ti fotak nameria expoziciu na okne, interier je tmavy a naopak, ked ti fotak nameria expoziciu v interieri, mas prepalene (biele) okno. Cosi medzi nie je ani ryba, ani rak.
- skusil by som fotit cez den, ale ked je vonku zamracene so zatiahnutymi zaluziami - tym by sa dynamicky rozsah sceny mal znizit. Pripadne mozes skusit zaluzie zatiahnut len dopolovice.
- pojdes na dlhsie expozicne casy. Neviem, aky mas fotak - v principe mozes zvysit ISO natolko, aby si to "udrzal z ruky", alebo radsej zvolit nizsie ISO a pouzit stativ (alternativu stolicku, krabicu, zeleznu ruku . . . )
- ak budes mat aj tak velmi velke tiene (nebude vidno interier, resp. bedne, atd. ), tak skus zaznut svetlo, bud si ale vedomy toho, ze tym sa ti zmeni teplota farieb; ak pouzijes umele svetlo, pouzil by som na vyvazenie bielej tak, ze by som si "zobral bielu" z listu bieleho papiera, ktory umiestnis tam, kde budes merat expoziciu. Mal by si tak dosiahnut vernejsie farby a zasah v PSD nebude tak dramaticky (ak to vie tvoj fotak)
- expoziciu by som meral bodovo na objekt, ktory nie je ani biely, ani tmavy. Ak budes bodovo merat expoziciu na tmave bedne, tak ci tak to budes mat moc prepalene. Opacne, ak budes merat bodovo expoziciu napr. na strieborny predny panel komponentu, ostatne budes mat tmave. Na doladenie pouzit korekciu expozicie (dodatocne sa to da este vytiahnut s PSD). Mozno to ale priemerove meranie expozicie zvladne - zas to zalezi od typu fotaky, ktorym fotis. Kazdy je iny.
- nefot kolko proti oknu, ale zober to "zo sikma"; pomoze to scene svetelne a urcite aj kompozicne

Drzim palce, je to boj :crazy:
fotolaik
Příspěvky: 80
Registrován: 11 led 2012 19:53

Re: Hifi a foto

Příspěvek od fotolaik »

to odar : ja ale o HDR fakt nic nepsal ;)
mluvim o 2 rozdilnych expozicich, kde jedna bude ok a druha tak, ze okno i pres svetelny svit nebude presvetlene
v PS ve dvou vrstvach, pres masku odkryt / zakryt ( podle chuti co maskovat ) to co je potreba
to nema s hdr nic spolecne - ja umele nezvysuji dynamiku - pouze "slucuji" dohromady 2 snimky a vybiram z nich to, co je pak koukatelne a tvari se, ze ma dobrou expo ..
myslim, ze Tony bude souhlasny s vyse uvedenym
wolf
Příspěvky: 172
Registrován: 05 čer 2013 21:19
Bydliště: Bratislava

Re: Hifi a foto

Příspěvek od wolf »

ja bych to riešil inak .... foť večer s bleskom, ak máš externý blesk otočiť hlavu na strop , ak nemáš, daj pred blesk vo foťáku biely papierik napr. vizitku...
bertram

Re: Hifi a foto

Příspěvek od bertram »

Urobili sme to ako navrhol fotolaik. Žaluzie zatiahnute , statív a jeden snímok preexponovaný a druhý podexponovaný.
Pol hodiny práce na PC a výsledok je velmi dobrý. Cez deň nie je dobré to okno moc stmaviť.Je lepšie , keď svietilo
slnko a žaluzie - biele boli zatiahnute.

Tak ak bude čas pofotíme to týmto spôsobom.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Hifi a foto

Příspěvek od Tony »

Robí sa to tak, ako píše Fotolaik.
Bežne sa tak fotia interiéry do rôznych časopisov.
Ak to má byť naozaj "profi", iná cesta nie je.
Ešte jeden poznatok - teda aspoň za mňa - ak sa nechá obraz v okne moc tmavý,
je to ako celok dosť neprirodzené.
Takže všetko s citom ;)
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Hifi a foto

Příspěvek od Tony »

Inak Wolfove pokusy sú pekné, zaujímavé svetlo.
Ešte treba vystierkovať stenu za gramcom, v detailoch sa ukáže celková kvalita.
Alebo kus bieleho papiera - to je lacnejšie a rýchlejšie ;)
Odpovědět