Luxman L-507U

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Luxman L-507U

Příspěvek od Mark Levinson »

Značka Luxman existuje zhruba 80 let i když se zdá, že kopíruje design Accuphase není tomu tak. Tento, čistě funkční, design s dvěmi okny se stěrači preferují již mnoho let. Modré podsvícení připomíná McIntosch, ale přesto zůstává Luxman svůj. Představím zde model integrovaného zesilovače L-507U, který disponuje 2x110W/8 ohmů a který získal v Německém Stereu 91% za zvuk, při ceně 5.000,-€.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od NavrátilAudio »

Jedná se o nejnovější model firmy Luxman, který je vybaven posledními verzemi inovací, jako např. ODNF 3.0 a pod.
Tato Japonská legendární značka existuje od roku 1925 (zhruba o 50let déle než Accuphase). Takže podobnost.......
Samozřejmě si jej můžete kdykoli poslechnout v našem studiu.

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od pajuna »

Luxman se mi libi, jak zvukove tak design, rad bych si nektere kousky poslechl blize. Skoda, ze je to pro me hodne z ruky. Ale treba to nekdy vyjde... :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od monte »

Fakt od roku 1925 ?, nemáš něco zajímavého co tenkrát vyráběli.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od Mark Levinson »

To Pajuna,
však někdy přijedeš a zajdem tam spolu. Stejně se už chystám.....

To Navrátilaudio,
Valdo, prosím Tě jak je to s tím podsvícením stěračů? Ta modrá barva se dá navolit nebo jí má jen model L-507U? Na fotce, kterou jsi sem dal je vidět, že některé modely integráčů mají podsvícení stěračů žluté a jiné modely zase modré.
Mark Levinson
NavrátilAudio
Příspěvky: 119
Registrován: 16 led 2011 18:40
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od NavrátilAudio »

Kluci moji milí: modely pracující v čisté třídě "A" (L-550A, L-590A) mají podsvětlení žluté a ty, které pracují ve třídě "AB" ( L-505u, L-507u, L-509u) svítí modře.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od lubin »

Luxmany se mě strašně líbí. I na výstavě to budilo dojem, že můžou hrát skvěle. A což teprve monobloky....
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od pajuna »

Taky se me libi. Ale co ten vykon? V acku do 40W a co pak dal (mluvim o Ackovem zesiku)? ... me hraje Vincek do 60W v A tride a pak dal do 400W. Muze me nekdo vysvetlit jak je to tady?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od lubin »

U Luxmana mě říkali, že ten čistě "áčkovej" integráč frčí pouze v čistým "A". V testu na Audiodroomu je, že menší výkon na kanál není znát a Luxman se chová příkladně. Moc těmhle věcem nerozumím, ale domnívám se, že 40W je pro domácí poslech dostaečná rezerva i na dynamičtější pasáže (omlouvám se předem všem , co uznávají velkou výkonovou rezervu, která je určitě také znát!!), a pokud je to poctivě uváděných 40W, nebál bych se toho. Také si myslím, že to není až tak důležitá veličina v tom, jak umí určitý zesilovač "zacházet" s reproduktory. Mám doma slabší verzi zesilovačů od Vincenta (na kanál), které mě připadají dynamičtější než např.sv238 (údajně větší wattový výkon na kanál než sp 995). Mylím si, že pokud je zesilovač dobře navržený a postavený, není výkon nejdůležitějším parametrem...neumím to vysvětlit technicky, možná by se k tomu mohl vyjádřit třeba PMA.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 596
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od PMA »

40W může za určitých okolností stačit. Pokud jsou reprosoustavy s rozumnou citlivostí, a posluchač nepoužívá extrémní hlasitost.

Má zkušenost se zesilovačem ve třídě A, 2x30W/8 ohm, 2 x 50W/4 ohm (potom 2 x 15W v A) byla taková, že pro repro s nízkou citlivostí (85dB/W/m, VOBA Acoustic Sforzato to nestačilo - mimochodem koupil je ode mě Daniel Křeček), pro repro 4 ohm s citlivostí 93dB/W/m to stačilo. Stačilo pro domácí klidný poslech, ale v případě větší sešlosti doma a hlučném pozadí už ne. Nyní mám zesilovač 2 x 265W/4 ohm, a výkonová rezerva znát je.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od Yngwie »

Toho drobečka už asi měsíc vlastním a zatím jsem navýsost spokojený (kupoval jsem u p. Navrátila - tímto mu děkuju za nasměrování - nechal mě vybírat ušima a nic netlačil, jako tomu bývá u jiných prodejců). Dal jsem 507u přednost před zaběhnutou klasikou jako je EC ECI-5, NAD M3, Cambridge Audio, Audionet Sam G2/V2- Jediné, kde jsem byl trošku na nalomený byl model Audia Flight Two, kterou jsem ale slyšel pouze krátce v Hi-Fi Tykon. Před tímto zesilovače jsem koupil set Audia Flight 3, který za danou cenu považuji za špičkový, ale tak nějak situace uzrála a já jsem rád, že jsem si dnes takto polepšil.

Zesilovače hraje s velkým nadhledem a velkou mírou muzikality, což ovšem neznamená, že byl hrál zabarveně na oko teple, což by se časem oposlouchalo. Pocitově je podstatně silnější a má větší kontrolu něž předešlý NAD 2x150W v 8 Ohmech. Samozřejmě jsou to zcela jiné ligy, takže porovnávat je zcestné. V současné době se úplně nechci rozepisovat, co zesilovač umí, protože finálně ještě není vyřešen zdroj a poslechová místnost, ale už teď se těším až vše dodělám.

Krom věcí v podpise je ještě v plánu firemní SACD/CD D-05/D-06 a stojany RWS-729.

507u.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od jupol »

Je zvukovo veľký rozdiel medzi modrým AB a žltým A-čkom?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od pajuna »

jupol píše:Je zvukovo veľký rozdiel medzi modrým AB a žltým A-čkom?
To je!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od Yngwie »

Já si naopak myslím, že zvukově moc velký rozdíl není .... jediným podstatným rozdílem zjednodušeně je spodní pásmo. 507uX AB má větší drive a je to lepší all-rounder ... zvládné metal i klasiku bez výhrad, ale jemné rozlišení, dynamické kontrasty a prostorovost má lepší 590AX tedy áčko. Já poslouchám většinou klasiku a akustické žánry, takže pro mě áčko ... pro soudruha holdujícímu spíše rocku a progrocku si dovedu představit AB 507uX.

Chce to sebrat se a jít do studia poslechnout. Např. Valda Navrátil má 550AX, 590AX a 507uX trvale, takže jde vyzkoušet na regálech a několika modelech sloupů.

Dobrý integrovaných zesilovačů je dnes hodně ...těch s dobrým poměrem ceny ku výkonu již méně. Luxy zrovna patří do skupiny těch dobrých, ale i konkurenční zesilovače Accuphase, Ayre, McIntosh, Musical Fidelity mají co říci ... za o něco vyšší ceny.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od pajuna »

jupol píše:Je zvukovo veľký rozdiel medzi modrým AB a žltým A-čkom?
Já si naopak myslím, že zvukově moc velký rozdíl není .... jediným podstatným rozdílem zjednodušeně je spodní pásmo. 507uX AB má větší drive a je to lepší all-rounder ... zvládné metal i klasiku bez výhrad, ale jemné rozlišení, dynamické kontrasty a prostorovost má lepší 590AX tedy áčko. Já poslouchám většinou klasiku a akustické žánry, takže pro mě áčko ... pro soudruha holdujícímu spíše rocku a progrocku si dovedu představit AB 507uX.

Vyse napsane je i mym nazorem. A tohle prave pro me uz slusne rozdily jsou :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od jupol »

Zvažujem prejsť z AB zosíku na A-čko, len neviem či sa oplatí priplatiť...
Pred 2 mesiacmi mi ušiel tento:
http://www.ebay.de/itm/Luxman-L-550A-II ... 33987c84b6
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od Yngwie »

Záleží jaký máš rozpočet .... pokud na to máš repro a stačí ti menší výkony, pak je 550AII dobrá ... na audio-markt.de je Luxman L-550AII za 1800 Euro, ale nesmíš váhat :mrgreen:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Luxman L-507U

Příspěvek od jupol »

Moje repro majú max.power 90W pri 8 ohmoch a pri citlivosti 89dB, sú to Focal Electra 1007 Be, veľmi vychválené v nemeckom STEREO, kde dostali až 95%...
Inak dík za tip na zosík.
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Odpovědět