MFSL

Vše o kvalitě vydavatelství, nahrávek i nosičů (CD,SACD,DVD,Bluray,Vinyl).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

Na stránkách MFSL se objevily čtyři novinky na SACD, které by již měly jít do prodeje:

David Crosby - If I Could Only Remember My Name (SACD / 180g 45RPM SuperVinyl 2LP)
Mark Knopfler - Local Hero (Soundtrack)
Elvis Presley - Blue Hawaii
The Young Rascals - Groovin'
Mark Levinson
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od vitek »

Další One step - UD1S042 - Michael Jackson - Thriller a také na SACD
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

Eric Clapton - Unplugged na SACD od MFSL už je v prodeji.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: MFSL

Příspěvek od dvader »

Hmm, zajímalo by mne, v jaké kvalitě je původní master - protože všechny platformy s hi-res obsahem ten Unplugged nabízejí pouze ve 44/16…
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: MFSL

Příspěvek od jirie »

Právě ohlášen další Alan Parsons na vinylech:
http://secure.campaigner.com/csb/Public ... 9-cnhhlxz8
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

A nebo Thriller od Jacksona :angel:
Dieter Burmester
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Nikdy by som už nekúpil nič od mofi hlavne tie ich one step. Dnes som si všimol, že druhá lp je trocha kriva. Za tak drahé vydanie? Ten obal tiež stojí za hovno. Sa môžu hanbiť. Nie som sám kto ma týchto sviniarov plne zuby https://youtu.be/YkjCLQod9p4 len nedávno vydani Alan parson ten obal je snáď vtip 😂 za 80€ lp. Ďalšia kritika na one-step Claptona. Je toho plný internet. Nech si strčia ten ich one step do riti. Nenazrane svine. Už len z princípu, že koľko to stojí nekúpim. Odflaknuta kontrola, lacné tlačenie a snáď najlacnejší papier. Hlavne ze tie ich reklamné debiliny hodia na tvrdý papier. Zvykli si nato, že ľudia to aj tak kúpia lebo vinyl je momentálne na vrchole a stále rastie dopyt.

Acoustic sounds alebo blue note poet sú niečo brutal co sa tyka obalu a kvality, bezohľadu na cenu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

O jakém titulu mimo one step to píšeš?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Fakt je to, že když v roce 2019 vyšly u MoFi Dire Straits, tak z hromadné objednávky tenkrát Saša reklamoval vice jak dvě třetiny obalů, protože došli potrhané a proražené od desek.Obaly se musí pomalu a opatrně otevírat,aby se neodtrhl papír z vnitřní strany hřbetu.Takových desek Mofi mám doma povícero.Nevidím za tim nic jiného, než šlendrián a neschopnost zajistit si obaly odpovídající kvality, jaké třeba jsou u desek labelu Impulse.
Chápu rozhořčení, když přijde titul ve výše popsaném přebalu.
MoFi je určený audiofilům,jinak sběrateli nejsou v oblibě a nejsou uznávané ,proti původním pressům US,GB.Ceněné jsou pouze námi pro vysokou zvukovou kvalitu.
Čekal jsem,ze Alan Parsons bude mít embosovaný obal,jako má původní US vydání,
IMG_20220627_175746.jpg
ale nemá, věřím, že zvuková kvalita bude dechberoucí.
Ohledně Claptona One Step,jsem nadmíru spokojen,jak s obalem a celkovou ambaláží tak zvukovou kvalitou, která je mnohem dál, než vydání 2011.Za mně určitě.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Nikomu neberiem nadsenie pre mofi. Moja osobna skusenost je negativna za posledne roky a za tym si stojim. Nejde o poskodenie pocas prepravy...Obal na eye in the sky to len zaklincoval. Vinyl nie je len o zvuku a duplom drahe audiofilne vydania. Velmi dobry priklad uviedol v tom videu. Ked si kupis flasu vina za 80e tiez ho nemas v tetrapaku. Na vinyle je velmi dolezity aj obal. Aspon teda pre mna urcite.

A tie smejdne booklety na one step su fakt vysmech. Ked to porovnam s uhqr nebe a dudy.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MFSL

Příspěvek od terahera »

Tak ono je to v dnešní době těžké,všude.Sehnat cokoliv,aby bylo kvalitní o A do Z je snad nemožné :cool: U MoFi to beru vyloženě jen z pohledu audiofila,takže jsem si zvykl řešit jen zvuk.Pokud se budu chtít kochat obalem atd,tak si prostě koupím třeba pěkný časopis,ale vzhledem k mému koníčku a investic vložených do sestavy,beru zvuk nad obalem :cool:
P.S.Nejsem ale vyloženě fanda zvuku MoFi
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 06 črc 2022 00:37 Tak ono je to v dnešní době těžké,všude.Sehnat cokoliv,aby bylo kvalitní o A do Z je snad nemožné :cool: U MoFi to beru vyloženě jen z pohledu audiofila,takže jsem si zvykl řešit jen zvuk.Pokud se budu chtít kochat obalem atd,tak si prostě koupím třeba pěkný časopis,ale vzhledem k mému koníčku a investic vložených do sestavy,beru zvuk nad obalem :cool:
P.S.Nejsem ale vyloženě fanda zvuku MoFi
Riesit cisto zvuk je ok pri cd alebo streame. Pri vinyle je ten obal prezentacia a dost dolezita vec. Stale bola a dnes su uplne ine moznosti tlace. Uz nehovorim o tom, ze tlac isla poslene roky s cenou vyrazne dole. Nemyslim si to len ja video vyssie je tipek z nemecka, ktory je vacsi audiofil ako ty ja. Komentare pod videom tiez popisuju ako to ludia vnimaju.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MFSL

Příspěvek od terahera »

Jj,jasné,ale i přesto mě fakt u jakéhokoliv nosiče zajímá hlavně zvuk.Nic proti ničemu,každý to máme prostě jinak :cool: Je to stejný,jako u přístupu k řetězci,někoho zajímá měření,co je uvnitř,jaké jsou ohlasy a recenze na netu,mně je to u zadele a zajímá mě čistě jen jak to hraje(a hlavně u mě doma,ne členům zahraničních fór atd)
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Jasne ale ja nepisem o zvuku. Ľudia v zahraničí píšu o kvalite spracovania fyzického nosiča, jeho výstupnej kontrole (zvlnené platne) a spracovanie Bookletu ci Gatefoldu... Zvuk je samozrejme dôležitý ale nie je to všetko v prípade vinylu. A v tomto prípade to platí duplom keďže nejde o 20€ lp.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Quentin

Re: MFSL

Příspěvek od Quentin »

Janik píše: 06 črc 2022 09:46 Jasne ale ja nepisem o zvuku. Ľudia v zahraničí píšu o kvalite spracovania fyzického nosiča, jeho výstupnej kontrole (zvlnené platne) a spracovanie Bookletu ci Gatefoldu... Zvuk je samozrejme dôležitý ale nie je to všetko v prípade vinylu. A v tomto prípade to platí duplom keďže nejde o 20€ lp.
Máš 100% pravdu.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: MFSL

Příspěvek od jupol »

Janik píše: 05 črc 2022 17:09 Nikdy by som už nekúpil nič od mofi hlavne tie ich one step. Dnes som si všimol, že druhá lp je trocha kriva. Za tak drahé vydanie? Ten obal tiež stojí za hovno. Sa môžu hanbiť. Nie som sám kto ma týchto sviniarov plne zuby https://youtu.be/YkjCLQod9p4 len nedávno vydani Alan parson ten obal je snáď vtip 😂 za 80€ lp. Ďalšia kritika na one-step Claptona. Je toho plný internet. Nech si strčia ten ich one step do riti. Nenazrane svine. Už len z princípu, že koľko to stojí nekúpim. Odflaknuta kontrola, lacné tlačenie a snáď najlacnejší papier. Hlavne ze tie ich reklamné debiliny hodia na tvrdý papier. Zvykli si nato, že ľudia to aj tak kúpia lebo vinyl je momentálne na vrchole a stále rastie dopyt.

Acoustic sounds alebo blue note poet sú niečo brutal co sa tyka obalu a kvality, bezohľadu na cenu.
Máš aj vlastné skúsenosti s MoFi, alebo len čerpáš z netu? Máš doma aj nejaké vlastné One Step tituly?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

nemam cerpam len z internetu :???:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: MFSL

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak jsem si konečně poslechl novou verzi Eric Clapton - Unplugged na SACD od MFSL a mám radost, že zakotvil v mé sbírce. Doposud jsem tuto desku slyšel dobře hrát v digitální podobě jen na Japonském SHM-CD u Petra Svobody v Amarok studiu, ovšem toto vydání se nedá nikde sehnat. Takže mi udělalo velkou radost MFSL, že tuto desku nyní vydali se skvělým zvukem na SACD.
Číslo moji kopie je 001481
.
2022-07-14 09.41.38.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Mofi potvrdili, ze takmer vsetko co doteraz vydali je z digitalu vratane santana abraxas.
interview: https://youtu.be/shg0780YgAE

Zopar komentarov pod videom :lol: :

“From the Originals digital Files”

"So the best analog is digital."

Ako to robia ine vydavatelstva:

acoustic sounds
https://www.youtube.com/watch?v=Y2LdW3zUsvg&t=0s
interview s Chad Kassem
https://youtu.be/tmW_yfEBmVM

uplne dokonale interview s Kevinom Grayom a Joe Harley (blue note) ako to je u nich...
https://youtu.be/MDkfdmI-INw
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Jestliže chceš stoprocentní analog, musíš kupovat pouze staré desky vydané do první poloviny sedmdesátých let,od druhé poloviny nutno dávat pozor,zda nebyly použity digitální magnetofony od Sony pri záznamu nahrávky.
Druhá možnost je kupovat desky od takových labelů jako např. Lowswing,tam je stoprocentní záruka,ze je všechno analogové.
Neměl bych Mofi za zlé, jestliže pořizuje pracovní kopie z original masterů digitálně.
Citlivě provedená digitalizace,nelze od analogu rozeznat.Tento label jde za zvukem,aby byl co nejlepší,jak se k tomu dopracuje je zřejmě pro ně méně podstatné.
Musim podotknout,ze nejsem zrovna vyznavačem zvukové filosofie Mofi,na druhou stranu, některé tituly má velmi povedené.
Nejsi li schopen smířit se s tím,ze používají v procesu digital, můžeš desky prodat a záznam díla pořídit na sacd, které budeš přehrávat na adekvátním playeru.Zbavíš se tím pocitu,ze jsi byl podvedený a nebude ti to praskat a lupat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

@janik
To jsi opravdu všechny videa viděl a četl diskuze? Vždyť je to přes 4,5 hodiny videí a když tomu vezmu diskuze, tak zábava na celý den... Klobouk dolů, že se tomu tak věnuješ. Já osobně si raději místo toho pustím svůj MFSL One step Abraxas, protože je to jedna z nejlepších desek co mám. Bez ohledu na to, jak byla vyrobena :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Dasta píše: 04 srp 2022 10:42 Jestliže chceš stoprocentní analog, musíš kupovat pouze staré desky vydané do první poloviny sedmdesátých let,od druhé poloviny nutno dávat pozor,zda nebyly použity digitální magnetofony od Sony pri záznamu nahrávky.
Druhá možnost je kupovat desky od takových labelů jako např. Lowswing,tam je stoprocentní záruka,ze je všechno analogové.
Neměl bych Mofi za zlé, jestliže pořizuje pracovní kopie z original masterů digitálně.
Citlivě provedená digitalizace,nelze od analogu rozeznat.Tento label jde za zvukem,aby byl co nejlepší,jak se k tomu dopracuje je zřejmě pro ně méně podstatné.
Musim podotknout,ze nejsem zrovna vyznavačem zvukové filosofie Mofi,na druhou stranu, některé tituly má velmi povedené.
Nejsi li schopen smířit se s tím,ze používají v procesu digital, můžeš desky prodat a záznam díla pořídit na sacd, které budeš přehrávat na adekvátním playeru.Zbavíš se tím pocitu,ze jsi byl podvedený a nebude ti to praskat a lupat.
Necitim sa podvedeni. Ide o princip priznat, ze je to z digitalu. Absolutne mi to nerobi problem. Mne ide o zvuk, ktory mi napriklad u Mofi vyhovuje. Nevyhovuje mi vystupna kvalita. Kde ocakavam nezvlnenu platnu za dane love. To, ze to priznali vsak neznamena, ze si od nich uz nic nekupim. Zial maju velmi dobry katalog, ktoremu sa tazko odolava.

BTW. ziadne praskanie ani lupance by si u mna nepocul :angel:
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

zabiny007 píše: 04 srp 2022 10:50 @janik
To jsi opravdu všechny videa viděl a četl diskuze? Vždyť je to přes 4,5 hodiny videí a když tomu vezmu diskuze, tak zábava na celý den... Klobouk dolů, že se tomu tak věnuješ. Já osobně si raději místo toho pustím svůj MFSL One step Abraxas, protože je to jedna z nejlepších desek co mám. Bez ohledu na to, jak byla vyrobena :angel:
Pracujem cely den za pc. Niekedy potrebujem trocha vypnut hlavu. Pride vhod si pozriet nejake poucne video. To, ze ty nato nemas cas?! Postol som to sem pretoze niekoho to moze zaujat.

Nepisem nic o zvuku! Mam mofi a budem mat pretoze sa mi paci zvuk a maju velmi dobre veci v katalogu.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

MoFi neni Speaker Corner Records a ''Original master recording'' neznamena analog. Hifiste to maji slozite a nekterym se, bohuzel, takove veci nikdy nepodari rozklicovat. Digitalni magnetofony Sony i kdyz nebyly pouzity, tak stejne vetsina nahravek z techto dob, ktere skoncily na vinylu, digitalizaci taktez prosly :crazy: Analog záznam -> analog mix + mastering -> analogový nosič (vinyl). Jeden by řekl, že AAA jak vyšité, leč u většiny vinylů bohužel lež jak Brno.
Dieter Burmester
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Nechcem to tu viac plevit ale napriklad blue note nema v tom procese digital (okrem nich to takto robi acoustic sounds..). Ich vydania su cisty analog ci uz zo serie tone poet alebo classic. Cely proces ako su robene ich vydania krasne dokumentuje Joe Harley na svojom instagrame kratkymi videami. Napriklad Blue Train, ktory bude v septembri vonku :angel: .

https://www.instagram.com/reel/CghVE5Mg ... hare_sheet
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: MFSL

Příspěvek od Frogyman »

Janik píše: 04 srp 2022 11:08
zabiny007 píše: 04 srp 2022 10:50 @janik
To jsi opravdu všechny videa viděl a četl diskuze? Vždyť je to přes 4,5 hodiny videí a když tomu vezmu diskuze, tak zábava na celý den... Klobouk dolů, že se tomu tak věnuješ. Já osobně si raději místo toho pustím svůj MFSL One step Abraxas, protože je to jedna z nejlepších desek co mám. Bez ohledu na to, jak byla vyrobena :angel:
Pracujem cely den za pc. Niekedy potrebujem trocha vypnut hlavu. Pride vhod si pozriet nejake poucne video. To, ze ty nato nemas cas?! Postol som to sem pretoze niekoho to moze zaujat.

Nepisem nic o zvuku! Mam mofi a budem mat pretoze sa mi paci zvuk a maju velmi dobre veci v katalogu.

Nechápej můj příspěvek špatně, to nebyl útok, právě naopak, to byl spíš projev obdivu, že si na to ten čas uděláš a že takto pátráš. To já trávím u PC také většinu pracovního času, ale když potřebuji vydechnout, tak kouknu na fórum a když se potřebuji úplně restartovat nebo vyčistit hlavu, raději si něco pustím na sestavě, vypadnu na kolo, nebo něco uvařím. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Tak ja vo volnom case tiez nesledujem tieto veci. Momentalne ma uspesne mimo prace zamestnava 5 mesacna dcerka :lol:. Aj ked som mal moznost vybehnut zoparkrat na ryby (vdaka svokre ^:)^, ktora nas prisla navstivit ). Vacsinou tieto dlhsie videjka pozeram postupne. Naraz sa to popri praci neda.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MFSL

Příspěvek od terahera »

A já to mám úplně na háku, prostě když se mi deska líbí,je mi u řiti,jak ji dělali,prostě si užívám poslech,kvůli čemuž jsem se se svou sestavou piplal,aby mě to bavilo.Nějaké pátrání po netu,sledování videí,čtení recenzí a komentářů je pro mě,jak se u nás říká,promrd..ý čas.Ale každý má svůj přístup a není to špatně,já třeba taky,když mám volný čas,radši zajedu na kolo,s dětmi na výlet,nebo se ožeru :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: MFSL

Příspěvek od terahera »

Janik píše: 04 srp 2022 11:05
BTW. ziadne praskanie ani lupance by si u mna nepocul :angel:
Mimochodem,tohle asi u analogu není úplně v pořádku :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Bavíme sa o novych vydaniach od slušnejsich labeloch. Aj keď aj niektoré prvé vydania co mam nemajú žiaden praskot ci lupanec. Väčšinu mam NM poprípade VG+.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

terahera píše: 04 srp 2022 16:06 A já to mám úplně na háku, prostě když se mi deska líbí,je mi u řiti,jak ji dělali,prostě si užívám poslech,kvůli čemuž jsem se se svou sestavou piplal,aby mě to bavilo.Nějaké pátrání po netu,sledování videí,čtení recenzí a komentářů je pro mě,jak se u nás říká,promrd..ý čas.Ale každý má svůj přístup a není to špatně,já třeba taky,když mám volný čas,radši zajedu na kolo,s dětmi na výlet,nebo se ožeru :cool:
Trocha to preženiem ale taky príklad, máš nejaké obľúbené parky na obale je velkym napísané 93% mäsa. Si spokojný, že ti chutia a ešte sú aj z mäsa. Medzičasom vyjde správa v novinach, že výrobca klamal a dával tam len 3% mäsa. Ani trocha to tebou nepohne?!

To isté sa stalo v prípade mofi. Samozrejme, že nikto nerieši zvuk. Rieši sa princíp prečo zavádzajú. Pritom stačilo v tých materiáloch napísať je to z dsd...

To, že ma fascinuje vinyl ako zvukové médium je snáď evidentne. Nestačí mi, že mi nejaký Fero (meno vymyslene) povie niečo a ja s tým budem žiť do konca života lebo to povedal Fero. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí sú v tom biznise, ktorí sa podieľajú na výrobe a zaujíma ma cely proces. Tam je toľko zaujímavých veci, ktoré ti dajú ešte väčší zážitok keď si tu danú LP pustíš. Inak pocuvas len nejaké zvuky co ta bavia. Keď nemáš kontext prichádzas oveľa. Mam kopec ďalších hobby ale toto viem v pohode sledovať popri robote. Voľný čas venujem rodine ako ty. Mam však ešte k tomu obrovskú záhradu, zvery a okolo domu je stále nejaká robota, ktorá je tiež moja a manželkina pasia.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: MFSL

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 04 srp 2022 16:16
Janik píše: 04 srp 2022 11:05
BTW. ziadne praskanie ani lupance by si u mna nepocul :angel:
Mimochodem,tohle asi u analogu není úplně v pořádku :-?
Ja bych rekl, ze je.
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

IMG_20220804_185437.jpg
Vybral jsem pár lp, které mají na sobě digitální zásah a presto mají špičkový zvuk.
Tento titul od Abby vyšel o rok později jako první cd s populárním obsahem vůbec.
IMG_20220804_185208.jpg
I tato vynikající deska sira Paula Mc Cartneye nese digitální zásah a zvuk je přímo referenční.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

IMG_20220804_185816.jpg
I v jazzu se objevují lp zpracovaná digitálně.
IMG_20220804_185740.jpg
.
Zvuk opět vynikající.
Nešťoural bych se v tom,co je pure analog,nebo není, zpravidla to se zvukem nesouvisí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Prečo by som sa v tom nemohol stourat? Je to práveže veľmi zaujímavé. Paci sa mi ak label aj ukáže akym spôsobom pristupujú k celkovej výrobe nejakého vydania obsahovo a tiež technický a nie je to pod nejakým ruskom tajomstvá. Kvitujem "chlapcom" v mofi, že prišli s jasným vyjadrením. Nikdy nie je neskoro. Paci sa mi, že už keď to robia z dsd tak ten dsd urobia poriadne.

Netajím sa tým, že prístup napríklad blue note kde to je čisto analog sa mi paci viac. To však neznamená, že si nekúpim mofi.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Vlastně, proč se nešťourat,on to šéf zaplatí, že.
Nebo děláš na sebe?V tom případě sorry.
Myslel jsem pouze ,že zbytečné šťourání akorát odvádí od poslechu a stejně s tím nic neuděláš,navic MoFi deklaruje pouze zpracování z původního záznamu, nikoliv, že bude celý proces čistý analog.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Janik
Příspěvky: 1634
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: MFSL

Příspěvek od Janik »

Akoby nie? Pozri one step a precitaj.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

Ani "One Step" nevylučuje zpracování z digitální kopie původního záznamu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: MFSL

Příspěvek od Dasta »

IMG_20220804_210826.jpg
IMG_20220804_210725.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět