DIY síťový kabel

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
vision69
Příspěvky: 27
Registrován: 02 bře 2013 20:45
Bydliště: Příbram

DIY síťový kabel

Příspěvek od vision69 »

Zdravím,
koupil jsem si síťové konektory a kabel DH Labs Encore.
Konektory jsou zřejmě napodobeniny Oyaide (vzhledem k ceně) a nebyl u nich návod na zapojení.
I kabel ja pro mne neznámý. Má zelený, černý a bílý vodič.
Obrázek
Může mi prosím někdo poradit, jak kabel zapojit?
Mac Mini - Fidelia, Vincent DAC-1, Luxman C-02, 2x Luxman M-02, 2x Luxman M-03, Luxman L530, JBL 250Ti, JBL L150A, Infinity Kappa 8
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od winelover »

Na síťové vidlici bych zapojil černý vodič na (z čelního pohledu, střední zděř nahoře) pravý kolík, bílý na levý a zelený na střední zděř.
Na IEC černý na (z čelního pohledu, střední zděř nahoře) pravou zděř, bílý na levou a zelený na střední.
Stínění se dle doporučení výrobců zapojuje různě. V tvém případě bych ho zapojil spolu se zeleným na jedné straně.
Jinak to stínění můžeš i vyzkoušet zapojit různé varianty. Na straně přístroje, na straně zásuvky nebo i na obou. Třeba uslyšíš nějaký rozdíl. :smile:
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
vision69
Příspěvky: 27
Registrován: 02 bře 2013 20:45
Bydliště: Příbram

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od vision69 »

Abych to nezblbnul, posílám raději fotky konektorů.
Focené je to tak, že jsem vyfotil předek konektoru, horizontálně otočil a vyfotil zadek.
Fotky přístrojového konektoru:
Obrázek
Obrázek

a síťového konektoru:
Obrázek
Obrázek
Mac Mini - Fidelia, Vincent DAC-1, Luxman C-02, 2x Luxman M-02, 2x Luxman M-03, Luxman L530, JBL 250Ti, JBL L150A, Infinity Kappa 8
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od winelover »

Myslím, že podle toho popisu se to nedá zblbnout.
Na IEC přijde černý na zčela označený L, bílý na N a zelený, případně spolu se stíněním na ten prostřední, zemnící (IEC je přístrojová).
Na zásuvkové vidlici je to obdobně. Na L přijde černý, na N bílý a na ten prostřední zelený ev. spolu se stíněním.
Pokud to tam není popsáno (a většinou je), tak na síťové vidlici je L ten z čelního pohledu pravý kolík, N ten levý a zbytek je jasný.
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
vision69
Příspěvky: 27
Registrován: 02 bře 2013 20:45
Bydliště: Příbram

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od vision69 »

Dobře, docela tomu rozumím, ale právě, že na zásuvkovém konektoru nejsou žádné písmena.
K poslenímu obrázku: šroubek vlevo je umístěn ze zhora a zbylé dva šroubky v pravo a uprostřed jsou umístěny ze zdola.
Jak to mám tedy chápat? K tomu šroubku vlevo, mám zapojit zemnění a k šroubkům v pravo a uprostřed černý a bílý? A kam bílý a kam černý?
Mac Mini - Fidelia, Vincent DAC-1, Luxman C-02, 2x Luxman M-02, 2x Luxman M-03, Luxman L530, JBL 250Ti, JBL L150A, Infinity Kappa 8
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od winelover »

Do prostředního přijde určitě zelený.
Ty zbylé dva podle fotky nemůžu jednoznačně určit. Ale třeba takhle - pokud je (mluvím o poslední fotce) ta prostřední zděř z druhé (čelní, jak jsou kolíky) strany nahoře, tak černou zapoj vlevo a bílou vpravo.
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
vision69
Příspěvky: 27
Registrován: 02 bře 2013 20:45
Bydliště: Příbram

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od vision69 »

Jaá nevím, ale připadí mi, že to mají udělané tak trochu jinak.
Proto mají jeden šroubek ze zhora a dva ze zdola. Navíc u těch dvou ze zdola je nápis wire.
Mám pořád pocit, že do toho samostatného v levo, patří zelený zemnící.
Mac Mini - Fidelia, Vincent DAC-1, Luxman C-02, 2x Luxman M-02, 2x Luxman M-03, Luxman L530, JBL 250Ti, JBL L150A, Infinity Kappa 8
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od winelover »

Vykašli se na šroubky a koukej na ty otvory zezadu, ty jsou podstatné. A znovu opakuju - zelenej případně se stíněním přijde vždy do toho prostředního a přitáhnout prostředním šroubkem, lhostejno jestli je umístěn shora nebo zdola.
Asi nejsem dobrej vysvětlovatel, ale já už jsem fakt v koncích, nevím, jak to napsat jasněji a lépe.
win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
vision69
Příspěvky: 27
Registrován: 02 bře 2013 20:45
Bydliště: Příbram

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od vision69 »

Dobře, kašlu na šroubky :-)
Zapojím to jak píšeš.
Kdyby měco, ještě se ozvu.
Díky MOC za rady a trpělivost :thumbup:
Mac Mini - Fidelia, Vincent DAC-1, Luxman C-02, 2x Luxman M-02, 2x Luxman M-03, Luxman L530, JBL 250Ti, JBL L150A, Infinity Kappa 8
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od winelover »

OK, rádo se stalo.
Ty díry zezadu ber jako otvory v těch kolíkách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
vision69
Příspěvky: 27
Registrován: 02 bře 2013 20:45
Bydliště: Příbram

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od vision69 »

Tak jsem to zvládnul.
Ani jsem nevyhodil pojistky :-)
Obrázek
Obrázek
Mac Mini - Fidelia, Vincent DAC-1, Luxman C-02, 2x Luxman M-02, 2x Luxman M-03, Luxman L530, JBL 250Ti, JBL L150A, Infinity Kappa 8
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 446
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od winelover »

:thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Harros
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2013 08:46

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od Harros »

Zdravím, abych nezakládal nové téma, zeptám se tady. Kde koupit solidní funkční koncovky na síťový kabel za takové peníze, aby se nám kabel ještě vyplatilo vyrábět?
Díky za tipy.
Vincent SV232, Vincent DAC-1, Aurum Cantus M-103, Proson SSC, Vincent Premium Cinch, Pangea AC14SE MKII
DD

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od DD »

Harros píše:Zdravím, abych nezakládal nové téma, zeptám se tady. Kde koupit solidní funkční koncovky na síťový kabel za takové peníze, aby se nám kabel ještě vyplatilo vyrábět?
Díky za tipy.
...nemohol by si radsej upresnit aku mas cenovu predstavu? Ci sa kabel oplati vyrabat moze mat aj iny motiv ako len financny...
Harros
Příspěvky: 14
Registrován: 07 črc 2013 08:46

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od Harros »

No vzhledem k tomu, že solidní síťový kabel vhodný svojí úrovní k mě sestavě stojí jetý kolem 2500,- Kč použitý v inzerci, tak se ta výroba musí vyplatit, čili buďto pod tuto cenu tedy cca kolem 1500,- kabel i konektory aby to mělo smysl a nebo jak jsi psal ty kabel s konektory třeba za těch 2500,- ale bude na takové úrovni, že bude svými kvalitami převyšovat jetý kabel za 2500,-... Klidně pište i kabely, které jsou dle Vašich zkušeností dobré.
Vincent SV232, Vincent DAC-1, Aurum Cantus M-103, Proson SSC, Vincent Premium Cinch, Pangea AC14SE MKII
Uživatelský avatar
šeďour
Příspěvky: 130
Registrován: 03 lis 2011 12:20
Bydliště: Praha

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od šeďour »

A nebo jinak.
První síťovej stíněnej kabel se v konkrétním audiaparátu zvukově projevuje stejně, a nebo líp než druhej.Cenově je mezi nima značnej rozdíl.A to i z druhý ruky.

http://www.kabelguru.cz/product/sitove- ... --lapp-/17

http://www.hifionline.cz/kabely/sitove- ... able-1-5m/
Audio mini PC, napájení iFi, DAC Topping D30 PRO, zesilovač HEGEL H300, NextWaveSS PK Audio, reprokabel Kabelguru Reptilian Silver, XLR kabel Kabelguru Ultra
DD

Re: DIY síťový kabel

Příspěvek od DD »

Harros uz rozumiem.. teda ak nehladas extra bizuteriu posielam tip na
supra koncovky

http://www.ebay.de/itm/Supra-Schuko-Ste ... 5362796%26 k tomu LoRad tieneny kabel a mas to
Odpovědět