GAME OF THRONES - Hra o trůny

Domácí kino, DVD, Bluray, TV aneb tipy na dobrý film či koncert.
Odpovědět
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od sylvian »

Včera jsem poprvé sebral odvahu a rozbalil již dávno zakoupenou 1. sérii Hry o trůny........a shlédl pilota+bonusy.

Předloaha G.R.R.Martin: Píseň ledu a ohně
1. série má 10 cca hodinových dílů momentálně se již připravuje 4. série.

v prodeji na BD je i druhá série a na únor / březen 2014 je ohlášeno vydání 3. série. :crazy:

Jedná se o Fantasy, značně místy vykrádající Tolkienova Pána prstenů. Kniha je velmi podprůměrná a vzhledem k hodnocení fanoušků filmového zpracování (HBO), kteří tvrdí, že se jedná o nejzdařilejší převod knihy do filmu asi nelze než souhlasit......spletité příběhy cca 7 královských rodů a dalších kmenů se pokouší zatáhnout vás do děje, který ale vždy končí ve slepé uličce....jako u všech nadreálných příběhů i zde asi objevíte celkem dosti skrytých logických chyb.

Nedávno tu proběha diskuze o tom, co je a co není kýč. GAME OF THRONES je excellentní kýč, a myslím, že nebude dlouho překonán. Série je převážně obsazena herci z Britských ostrovů a Irska.....nejznámější je Sean Bean (Boromir z pána prstenů) zde patriarcha rodu Starků. Ke kladům patří výborná angličtina, nezaplevelená americkým akcentem a celkem slušná muzika, jejíž hlavní téma potěší, ale nenadchne...... :-ss

Obrazově přitažlivé s mnohými realistickými scénami, příběhově ale prázdné a jaksi samoúčelmé - k Tolkienově nebo Rowlingové fantasy to má fakt dosti daleko....je to jako byste očekávali vepřoknedlozelo, ale předložili by vám to bez masa.

Dlužno na okraj poznamenat, že na toto téma existuje i stolní hra stejného jména pro 5 hráčů s rozšířením pro 6. Asi to bude zábava pro génie průměrnosti.....myslím, že to tentokráte masochisticky dokoukám do závěru 2. série, ale více asi nezvládnu. x_x


Byli jste Varováni!
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od bh69 »

Je to taková typická produkce HBO - na jednu stranu je vidět, že moc nešetřili a i obsazení a herecké výkony jsou relativně solidní, na druhou stranu je to prostě povrchní komerční brak, sem tam podbízivě "opepřený" dost samoúčelným násilím, vulgaritami, sexem ... Děj je postavený na osvědčeném principu několika dost jednoduchých paralelních linií, které se střídají. Nic nového, ale svůj účel - vyvolat zvědavost, jak to bude dál, to většinou splňuje.

Přiznám se, že nakonec jsem to zkouknul všechno, i když jsem po prvních dílech byl spíš znechucený. Takže když se to bere jako zábava pro dlouhé zimní večery, dá se to snést. Ale docela výrazná pachuť dost často zůstane, takže předem varuju :-) Jen je mi trochu záhadou komu je to vlastně serie určena - pro dospělé je to dost primitivní, pro děti nepřístupné, tak snad možná pro teenagery ...
sylvian
Příspěvky: 56
Registrován: 07 črc 2013 07:15

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od sylvian »

Asi tak nějak to bude......Battlestar Galaktiku jsem specifikoval také jako pro Teenagery......Japonské Manga jsou o mnoho lepší....a navíc to má mnohdy i nápad.....tohle je asi obraz úpadku atlantské civilizace :thumbdown: (přenesený do středověku) není v tom ani špetka humanismu, ani špetka filosofie (jakékoli), prostě vyprázdněná břečka pro ty, co se nudí! :-|
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od dr.fish »

Kromě sedmé série mám za sebou všechny. Na jedné straně se jedná o prachsprostou komerci, exploataci úplně všeho možného, co bylo v minulosti napsáno i natočeno. Včetně využití řady historických událostí, adaptovaných pro potřeby seriálu. Na druhou stranu jde o naprosto nový přístup k věci. První sérií jsem byl otřesený a otrávený. Zabít hlavního hrdinu ve druhé polovině série mě fakt dožralo. Po půl roce jsem to vydýchal. Nakonec je to to jediné co se mi na seriálu fakt líbí- vytvořil nová klišé a pošlapal ta stará. Pravidla starých klasik jsou přepsána. Hrdinové tu umírají stejně jednoduše jako obyčejní lidé. V tomto je mi seriál docela blízký. Co ovšem nedokážu odpustit, je nuda od třetí série, hra o stopáž a natahování donekonečna. Pokud produkce HBO, tak preferuji jednoznačně Řím. To je poctivě natočeno.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Bond 007 alias Monte

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Chlapci, nejste náhodou absolventi filosofické fakulty v Holomóci ? Ani bych se nedivil, neboť zesměšňování lidí je evidentní. Scifi je žánr, ale v mnoha případech upozorňuje na hrozby budoucnosti. Najděte si třeba scifi eXistenZ a pak kibicujte. Film je skoro třicet let starý !
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od dr.fish »

Na rozdíl od mnoha, já jsem si všechny série na BD koupil. Jsem fanouškem i přes své výhrady. Fantasy je žánr, který mne poměrně baví...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od dr.fish »

Už jste někdo dokoukal celý seriál? Jak se líbil?
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od ivanb_cko »

poslední sériií to totálně zabili a zkur***li - takže ideálně zapomenout..
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
kychtax

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od kychtax »

chtěli to rychle ukončit, Jak kdyby producenti řekli, OK, zavíráme, je vyděláno.. :roll:
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od F2014 »

Hry o trůny jsou (byly) moje krevní skupina. Jen kvůli němu jsem si předplatil HBO. Jenže poslední série byla obrovským zklamáním - nikoli však kvůli způsobu, jakým tvůrci příběh ukončili. IMHO byl natočený hrozně. Anebo se tam jen planě tlachalo, anebo naopak zuřivě bojovalo - příběhy, intriky, prostě to, co se mi na seriálu líbilo, se u poslední série vyskytovalo jen v malé míře.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od -Kocour- »

Tez mi prisla posledni serie takova spichnuta narychlo. Vizual, bojove sceny, draci, vse ok, ale nejak jsem mel pocit, ze tam stale neco chybi. Bylo to takove ridke.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od dr.fish »

Já jsem osmou teprve objednal, takže čekám, dám to pak v zátahu všech osm sérií najednou. Zklamání z poslední série je zřejmě všeobecné, jak vidno na CSFD i jinde.
Jinak mám sedmou sérii omylem na BD dvakrát (jen anglické titulky bez českých). Kdybyste někdo chtěl, pošlu zdarma.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
kychtax

Re: GAME OF THRONES - Hra o trůny

Příspěvek od kychtax »

Dexter šel taky dolů. Vikingové jdou dolů. Walking dead dolu.
Zatímco kratší Breaking Bad krásně vygradoval. ^:)^
Jak už je ta serie delší - možná se u tvůrců dostaví určitá únava a stereotyp.
Ale třeba 7. serie GOT a zvlášť poslední díly mi přišly ještě velmi dobré. Myslím že tam byly ty dva dlouhé díly, odehrávající se za zdí...
Odpovědět