Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Diskuze o koncertech, festivalech a jiných hudebních akcích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od kodlNAD »

Ahoj, nevim, jestli to sem patri, ale nemohl sem odolat: http://www.museumkampa.cz/cs/Vystavy-15.htm
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od jirie »

Jedna expozice zahájená vernisáží proběhla už loni v Českém Krumlově. S tou Prahou to vzhledem k situaci vidím špatně. Bude to tam všechno v ohrožení, a tak pochybuji, že tam nastěhují jeho díla :-(
Snad jen posunou termín.
Uvidíme.
Doufám.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od jirie »

Jak se dalo předpokládat Muzeum Kampa odložilo výstavu Geralda Scarfa. Případný nový termín bude ohlášen.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od jirie »

Dnes v 18:00 zahájení výstavy a o hodinu později je plánováno setkání s mistrem a autogramiáda :clap:

Jde někdo z Vás????
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od pajuna »

Vystava by mela byt pomerne dlouho, pocitam, ze se tam podivam prilezitostne v dalsich tydnech
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od jirie »

Ano, poběží to až do 13. října, ale přestože se mi to právě dnes moc nehodí, rad bych si nechal podepsat jeho knihu "Making the wall". Včerejší tiskovka i vernisáž podle vyjádření lidí z muzea proběhly v pohodě, nicméně je už to přeci jen starší pán a jeho návštěvu Prahy považuji za jedinečnou příležitost setkání s ním.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od jirie »

Ve středu 24. července v 18 hodin proběhlo na nádvoří muzea Kampa setkání s Geraldem Scarfem.
Vzhledem k vedru, které provází poslední týden byla účast přeměřená.
Mistr byl v dobrém rozpoložení a s nadhledem odpovídal na otázky, které mu pokládal moderátor večera pan Richard Klíčník . Simultánní překlad přítomné dámy byl rovněž excelentní. Mimochodem nevím proč, ale tahle paní mi nějakým způsobem připomínala paní kudlankovou z mistrovy ilustrace na albu The Wall :oops:

Autogramiáda byla také v pohodě a mistr trpělivě podepisoval kvanta plakátů, pohlednic, fotografií a knih, které mu jeho obdivovtelé předložili.

Tímto bych také rád poděkoval paní Janě Pelouchové, pracovnici muzea Kampa, která mi poskytla velmi cenné informace o detailech prvního dne výstavy.
DSC_0490.JPG
Autorem snímku je pan Zdeněk Hejduk z Kolína, kterému rovněž děkuji za několik krásných záběrů z autogramiády.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od pajuna »

Dnes jsem se zajel do Prahy podivat na zminenou vystavu. Ve trech mistnostech jsou vystaveny zasklene vytvory Geralda Scarfa. Musim rict, ze me to opravdu zaujalo, vcetne tech, ktere nejsou spojeny s PF.
V rychlosti jsem prohledl par stranek z nekolika knih a premyslim, kterou z nich si zakoupim. Mate nekdo nejakou a jak se vam libi?
Dovoluji si pripojit par fotek (bohuzel koelm same sklo a odrazy).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
tohle me prijde hodne vtipne :thumbup:
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lubanza
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2012 17:03

Re: Gerald Scarfe, Pink Floyd v Praze!

Příspěvek od lubanza »

Také jsem se šel podívat.Opravdu zajímavá ukázka pana S.
Odpovědět