dovoz

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

dovoz

Příspěvek od dkc69 »

Ahoj kolegové.Něco jsem zkonil.Totiž koupil jsem přístroj na ebay ze Švýcarska,ale až při platbě jsem si problém uvědomil.Tato země jak je známo není členem EU a tím nastává u mne problém s dovozem.Mohu tam zajet osobně a věc si přivézt,ale raději bych to řešil posláním.CLO a DPH bude docela pálka :-((.Co s tím.Máte s tím někdo zkušenost?
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: dovoz

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bud tu palku zaplatis, nebo tam dojedes, nebo od koupe odstoupis. Kazdopadne jsem letos taky neco na CH eBay kupoval, nikdo po mne ale clo nechtel :thumbup:
Dieter Burmester
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: dovoz

Příspěvek od dkc69 »

Jo,brácha vozí nějaké věci taky a povídal,že clo chtějí tak u jednoho balíku ze sta.Odstoupit od koupě se mi nechce.Je to předek ,který moc chci.Každopádně včera jsem kontaktoval prodejce abych se s ním domluvil,ale on zatím nereaguje.Nejlepší je to prý poslat DHL.Sice je to kapánek drahší,ale podstatně rychlejší a taky do toho celníci moc nerýpají.Stejně je to hnus,když musíme platit dph a clo za starší bazarové kousky. :thumbdown:
mám to co mám...a jsem za to rád
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: dovoz

Příspěvek od lidumil »

Tak tom, že celnice proclí a napočítá DPH u jednoho balíku ze sta vůbec nevěř. Mají danou cenovou hranici a nad ní zaplatíš vždycky DPH + pokud je nad další hranicí tak i clo. Osobní opakovaná zkušenost. Když si pro to pojedeš, záleží na štěstí na CH-A hranici, někdy není problém, jednou mi ale chtěli rakušáci proclít i účet z hotelu.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: dovoz

Příspěvek od aretax »

Keď si pre to pôjdeš osobne, môžeš si to priviezť bez problémov, ale môže sa stať, že na hranici bude polícia a námatkovo Ťa skontrolujú a je zle. Môžu Ti predmet dovozu zabaviť a navyše môžeš mať poťahovačky s colným úradom v ČR za pokus o krátenie dane a cla. V prípade dovozu z nečlenských štátov únie si totiž povinný najprv vybaviť vo Švajčiarsku vývoz na vnútrozemskej colnici a po prekročení hranice do ČR prihlásiť tovar na vnútrozemskej colnici (už neviem presne, do koľkých dní). K tomu potrebuješ oficiálny doklad a na švajčiarskej strane musí predajca vypísať špeciálne tlačivo. Vývoz by mal byť jeho záležitosťou. On by Ti mal dať do ruky kompletné vývozné papiere. V praxi si to však všetko vybavuješ sám. Časovo je to dosť náročné a vypísať tlačivo nie je jednoduchá záležitosť. V prípade špedičnej firmy to zariaďujú oni a nie lacno. To je jediná oficiálna cesta v Únii. Čiže - buď riskovať a prepašovať, alebo platiť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
kodlNAD
Příspěvky: 126
Registrován: 09 úno 2013 21:10

Re: dovoz

Příspěvek od kodlNAD »

At ti to kolega ze Svycarska posle coby svatebni dar. Zenim se 2x do roka :thumbup: , akorat, ze ja si to takhle nechavam posilat z USA, tam na to maj nejakej formular. Nevidim duvod, proc by to tak nemelo jit i Svycar. ;)
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1252
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: dovoz

Příspěvek od lidumil »

Svatební nebo jiný dar je celkem jedno, hlavně cena musí být, pokud vím, pod 50 $. To je jediná šance. Já si nechávám posílat LP z Japonska jako "Used, gift" a uvedená cena VČETNĚ!!!! poštovného je, jak píší výše, pod 50 $.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
dkc69
Příspěvky: 65
Registrován: 18 zář 2011 00:37

Re: dovoz

Příspěvek od dkc69 »

vážení kolegové mockrát díky za rady a připomínky ,už to pomalu řešíme přes třetí osobu(známého- čechošvýcara).Je to trochu krkolomné,ale myslím,že to půjde.Ještě jednou děkuji všem.
mám to co mám...a jsem za to rád
Odpovědět