Co právě poslouchám na VINYLU

Podělte se o to co jste právě vložili na gramofon.
Odpovědět
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

ASIA - Astra- rocková lahůdka, rok 1985 a GEFFEN RECORDS

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od fox »

Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

Petr Novák - Kráska a zvíře, vydáno PANTON rok 1975, poslech na NC440 nemá chybu. Ta doba k sobě patří. :thumbup:

Obrázek

Vydavatelství PANTON, velmi kvalitní desky. Zaujala mne na WIKI, hlavně poslední věta.

Panton bylo specializované hudební vydavatelství Českého hudebního fondu (a zároveň i značka, tzv. label), jehož prvořadou činností bylo vydávání hudebnin (zejména notových partitur) soudobým moderním hudebním skladatelům, o což nemělo hlavní státní vydavatelství Supraphon v 60. letech 20. století vážný zájem. Panton se, mimo jiné, zaměřil na propagaci díla českého skladatele Bohuslava Martinů a dalších soudobých českých autorů vážné hudby (např. Petra Ebena, Jaroslava Ježka, Marka Kopelenta, Miloslava Kabeláče, Ilji Hurníka, Václava Trojana, Zdeňka Lukáše, Jiřího Srnky, Aloise Háby a mnohých dalších). Redaktorem, uměleckým vedoucím a pozdějším dlouholetým ředitelem Pantonu byl významný český hudební skladatel Luboš Sluka.
Zhruba do roku 1998 Panton vydával české gramofonové LP a SP desky (v té době vydával i klasická CD). Žánrově se jednalo o hudbu všech stylů (country, folk, trampské písně, jazz, jazz-rock atd.), což významně přispívalo k rozvoji hudební kultury v Československu. Zisky pocházely především z prodeje děl z oblasti populární hudby a pomáhaly financovat ztrátové vydávání děl soudobých skladatelů vážné hudby. Panton vydával i desky s mluveným slovem, např. nahrávky vzpomínek Jana Wericha Táto povídej (rozhovor s dcerou Janou) či desky autorské dvojice Jiří Grossmann a Miloslav Šimek (Návštěvní dny Šimka a Grossmanna). Vydal i několik knih (např. Knížku (1986) a Další knížku (1991) Jiřího Suchého).
Na konci 90. let 20. století došlo za dosud ne zcela objasněných okolností k násilné privatizaci a ukončení činnosti Pantonu a odprodeji jeho značky (labelu), kterou nyní vlastní vydavatelství Supraphon (což v té době byla de facto dceřiná společnost vydavatelského koncernu Bonton).

Řekl bych Supraphon zlikvidoval konkurenci. Škoda mohlo být líp.
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

Nemá smysl představovat. Mnoho a mnoho let jsem neměl desku na gramu. Byla zapadlá na chodbě ve skříni, zalepené rohy i jemná ohranost. Většinou si pouštím CD, ale dnes ho háži na gramec a je hudební nirvána. Kvalita předčí CD (Harvest), deska vydaná PANTHE MARCONI, EMI HARVEST. Byla moje třetí , kdysi dávno.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od pajuna »

monte píše:Nemá smysl představovat. Mnoho a mnoho let jsem neměl desku na gramu. Byla zapadlá na chodbě ve skříni, zalepené rohy i jemná ohranost. Většinou si pouštím CD, ale dnes ho háži na gramec a je hudební nirvána. Kvalita předčí CD (Harvest), deska vydaná PANTHE MARCONI, EMI HARVEST. Byla moje třetí , kdysi dávno.
Mel jsem tuto desku v 70-tych letech a posleze zmizela. Dostal jsem ji minuly rok k Vanocum od pritelkyne, i kdyz jen ve slabsim vydani, ale alespon jako archivni vzpominkovy kousek.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Peer »

Peter Gabriel 4: Security
Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

Madonna, jedna z nejlepších desek po zvukové stránce, trojalbum. Madonna je můj ročník :thumbup:

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) monte dne 26 črc 2011 21:43, celkem upraveno 1 x.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Peer »

Peter Gabriel - 3rd LP
Obrázek
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Davidus »

To je náhodička, zrovna si dávám jeho živák...

Obrázek
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od fox »

Jakszyk,Fripp and Collins with Levin and Harrison /A King Crimson Project/- A Scarcity Of Miracles
200g vinyl. Perfektní zvuk, ani jeden lupanec. Prozatím :D


Obrázek
Obrázek
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

JUDY COLLNS - Song For Judith, rok 1985, Astan

Obrázek

Akustická kytara, zpěv. Něco jako Lenka Filipová, jenže Lenka je třída. Nedávno jsem vyděl Lenku na reklamě pro stavebniny, děs. Jeden z nejlepších našich hudebníku, interpretů ???
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

Někde jsem viděl novou desku od SAXON s pěkným obalem Stalin. Roky jsem Saxon neslyšel, tak si je pouštím. Nic moc :thumbdown: nuda. Možná skladba na druhé straně And The Bands Played On.

Obrázek Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

[quote="fox"]Jakszyk,Fripp and Collins with Levin and Harrison /A King Crimson Project/- A Scarcity Of Miracles
200g vinyl. Perfektní zvuk, ani jeden lupanec. Prozatím :D


Obrázek


Nedávno jsem si desku nahrál na Revoxe, hudba klobouk dolů (*) (*) (*) (*) (*)
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

BUDKA SUFLERA - Czas czekania, czas olšnienia, hošani to je rock :thumbup: po zvukové stránce absolut :thumbup:
vydáno POLTON

Obrázek

Budka dokáže vtáhnout do muziky. http://www.dailymotion.com/video/x91ljh ... obie_music
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

Dobrý rock člověka naladí a další a vše na 180g.

Obrázek Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

BUDKA SUFLERA - Giganci Tancza, vydáno 1986, Polskie nagrania

Mám přes tisíc desek, jen málo jich dosáhne na zvukovou kvalitu Budky. Rád bych viděl studio, kde nahrávali a to v osmdesátých letech. (*) (*) (*)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od fox »

1000 jedost. kolik máš mezi níma pí....n ? :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

:lol: Čoveče moc jich nebude, marně vzpomínám. Záleží co je blbost. Někdy si rád poslechnu BoneyM, ABBA, Smokie atd.

Momentálně hraji po vyprání

Obrázek Obrázek

Prší a prší a prší a je kosa a je kosa a dostávám debku
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

THE BAY CITY ROLLERS - Strangers In The Wind, vydáno EMI, rok 1977

Obrázek

Člověk nemusí napínat smysly, ale užije si pohody :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od fox »

monte píše::lol: Čoveče moc jich nebude, marně vzpomínám. Záleží co je blbost. Někdy si rád poslechnu BoneyM, ABBA, Smokie atd.

Momentálně hraji po vyprání

Obrázek Obrázek

Prší a prší a prší a je kosa a je kosa a dostávám debku
Jsem zrovna v Řecku. A těch "autocenzura" jsem se už naposlouchal víc než dost. Kdyby byla Abba nebo Smokie, tak by to bylo ještě v pohodě. Naštěstí zítra jedu domů. Těším se, až pustím pořádný bigbít. A ani ST to určitě nebude. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

Foxi, raději zůstaň v Řecku. Jodlovačky přežiješ, ale tady bude příští týden 16 stupňů.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Peer »

Miles From India - A Celebration of the Music of Miles Davis
Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

PETE TOWNSHEND SCOOP Atco Records, New York, 1983

Obrázek Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Peer »

The Travelling Wilburys Collection - Vinyl Box Set
Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

THE ALAN PARSON PROJECT - EVE, Arista New York, rok 1979

Obrázek Obrázek

Malá ukázka co vycházelo v jednom týdnu u jednoho vydavatele na vinylu, cena 4-6 USD. Byla digitalizace (CD) úspěch, nebo zánik muziky. Pak éra netu vše podtrhla a nastartovala stahovaní. Taky jsem kdysi kopíroval, stahoval a dnes měsíčně vyměňuji deset CD za originál. Zrovna mi jdou 4 CD James Gang. Mladí lidé se neučí hrát na nástroje, spíše chlast, drogy a čekat až jim něco někdo uvaří. V Praze na školách, kolejích jsou dostupné drogy asi jako rohlíky. Nakonec dobrá muzika už zanikla a sem tam něco zachraňují zatracovaní důchodci, třeba YES. Taky svůj díl mají vydavatelé, jak napsal Teti, ale kupuje ??

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od lubin »

Tak se mě podařilo koupit starou, ale velice zachovalou LP skupiny, kterou především zbožňovala svého času moje sestra. Pouštěla si ji pořád dokola až se mě začala zamlouvat také. Jedná se o první a podle mě nejlepší album. To bylo před cca.22 lety a skladby tenkrát hrály z polské Unitry /kazeťák/. Musím říci, že na tu dobu slušnej sound, dneska jsem placku dvakrát obrátil :D

Obrázek
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

10CC - Deceptive Bends, po schlazení v bazénu jsem dostal chuť na muziku

Rok 1977, Phonogram, Chicago

Obrázek Obrázek

Foxi a co máš na gramu, nedošly vinyly :lol:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od fox »

Vinylů mám dost, ale nějak se mi nechce fotit. Doma je binec. Zrovna trochu malujeme. Ale neboj, večer zase něco nahodím. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od fox »

Dnes jsem při úklidu našel starou nahrávku na pásku "Běž domů Ivane !" Nahrávka nic moc, stažená asi z několika ilegálních kopii. I tak jsem si ji k dnešnímu výročí pustil.
Jsem rád, že už jsou pryč. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

fox píše:Dnes jsem při úklidu našel starou nahrávku na pásku "Běž domů Ivane !" Nahrávka nic moc, stažená asi z několika ilegálních kopii. I tak jsem si ji k dnešnímu výročí pustil.
Jsem rád, že už jsou pryč. :D
Pošli mi kazetu, dám ji na net za dolar stažení a jsme v balíku. Je to rarita !!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: Stáhne si ji milion čehůnů a bude milion dolarů :lol: , ale musím vymyslet ochranu proti kopírování :lol:
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

SIMPLE RED - Men and Women, 1987, WEA, skvělá muzika

Obrázek Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

JOE COCKER - Sheffield Steel, rok 1982, Island LONDON

Včera v TV jsem zahlédl pořad o architektuře a byla na pořadu kruhová budova Capitol Records, někde v USA. Co mne zaujalo, tak nahrávací studio. Deset metrů pod zemí, zalité v betonu. Ukazovali i fotky hlavně bluesmenů. Dnes je ze studia jen muzeum.

Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

JIMMY PAGE - Outrider, rok1988, Geffen Records, USA

Obrázek
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od MB »

Cca v 2006 som sa zaprisahal, ze uz nikdy si nekupim LP vydané u Nuclear Blast, v pondelok som to porušil, ako som si to slubil, s kamaratmi sme objednali 1x 2CD a 2x2LP pre podporu zvukovo nezniceneho noveho albumu
Edguy - Age of the Joker - 2011 - Nuclear Blast

Obrázek

Tu je vypis DR z CD, a moj odhad je, ze LP je na tom ešte ovela lepšie, takýto prirodzeny zvuk som na metalovom albume po roku 2000 snad ešte nepočul, Edguy som nikdy nepočúval, ale začal som, skvele album so skvelým zvukom!!!
http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=10682
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

CHICAGO 18............ Warner Bros, 1986, WEA USA

Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

AL STEWART- The Early Years, 1977, Janus Records, Los Angeles. CRT Music Tapes, dvojalbum, krásný obal

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od MB »

15.09.1975 (36. výročí) vydáno album Wish You Were Here
15.09.2008 (3. výročí) Na rakovinu zemřel Rick Wright
15.09.2010 (1. výročí) Začátek turné Rogera Waterse - The Wall live 2010 po severní Americe (Toronto)

Takze som zapol po mesiaci Kuzmu a polozil tam WYWH od Mastersound....R.I.P. Rick

Obrazok sa mi na iPhone nechce hladat...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

Gillan - Double Trouble, Virgin Records, dvojalbum, 1981.............skoro jsem zapomněl, že ji mám. Největší uspokojení mám, když se můži hrabat ve vinylech a něco mne překvapí. :thumbup:

Obrázek Obrázek
monte

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od monte »

REO SPEEDWAGON - You Get What You Play For ,Epic , 1977, live, paráda

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 137
Registrován: 27 pro 2010 20:09
Bydliště: Praha

Re: Co právě poslouchám na VINYLU

Příspěvek od Davidus »

Obrázek
ProJect RPM 5.1 -- Ortofon 540 mk II -- iPhono 2
Pioneer PD-91
Luta DAC
SPX 2010 -- DPA 223 -- Tannoy Revolution DC6T Signature
Odpovědět