McIntosh

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

McIntosh

Příspěvek od anawak »

McIntosh na CES 2011 predstavil a je aktualne v predaji novy koncovy monolok MC 601. Cena cca 14000 Eur. Tento model nahradza doterajsi model MC 501. V jeho konstrukcii je pouzitych (udajne) mnoho technickych finesov z jeho vacsieho brata MC 1,2 KW, plus niekolko dalsich vylepseni. Som velmi zvedavy na zvuk tohto pristroja.

Obrázek
Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od anawak »

A Dalsie novinky od McIntosh. Tentokrat 2 nove predzosiky. C48 a C 50

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Slyšel jsem MC352 integrovaný zesilovač a byl výborný,až jsem byl překvapený.Nemít co mám ,šel bych do něho,krásný design,výborný zvuk.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jen bych poupravil, že ta MC352 je čistokrevný koncák, a jeho zvuk bude velmi záležet na předřazeném předzesilovači.

Každý čtvrtek chodím na hudební večery k bývalému majiteli právě této 352 co měl možnost Zappa doma nedávno slyšet. Nyní ho nahrazují monobloky MC 501, předzesilovač je ze stejné stáje C46, a jako zdroj je Naim Audio tuším že to je CDS3, ale tím si nejsem zcela jist, protože tihle angláni zapomínají dávat označení na čelní panel. Celé je to zakončené B&W Matrix 801 S3. Pan domácí je milovník zejména rocku 70tých let a na vychutnání si této hudby je to vhodná kombinace, ne moc transparentní a equalizerem v předzesilovači se dá ledacos upravit do snesitelného stavu.
Nejsem příznivcem designu McIntosh, ale po více jak 100h co jsem "byl donucen" se na něj při těch hudebních večerech dívat jsem si již přivykl a našel jsem v něm i jisté zalíbení. ;)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od anawak »

A je tu aj novy CD SACD player. MCD 1100



Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak včera byl čtvrtek, tedy hudební večer u známého a musím opravit označení jeho předzesilovače, není to C46, ale starší C42. :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od anawak »

Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: McIntosh

Příspěvek od Teti »

Zajimave odkazy od pana McIntoshe

Oficialni stranky McIntosh: http://www.mcintoshlabs.com/
Seznam vyrobku McIntosh: http://www.berners.ch/McIntosh/en/McHome.htm
Historie McIntosh http://www.roger-russell.com/
Cenicek produktu McIntosh a jinych (nasinec lehce prepocita na kurz Ceske koruny): http://www.jordanacoustics.co.uk/amplifiers.php?value=2

Vsechny stranky jsou v anglictine, ti z nas ktery tuto rec neovladaji je zde google prekladac: http://translate.google.com/#de|en|
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od anawak »

Dnes som pocuval MC601.

Je hodne dalej od svojho predchodzu MC501 - v kvalite prednesu ako aj v dynamike. Velmi, velmi, velmi vydareny koncak..
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

McIntosh

Příspěvek od anawak »

Taka mala zostavicka.....

Obrázek
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: McIntosh

Příspěvek od martinowsky »

By mě zajímalo kdo to nahoru zvedal, jestli má doma k tomu určenou nějakou menší destu kerá může jezdit po obýváku :D
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: McIntosh

Příspěvek od Kokin »

jenom reklama :lol: :lol:
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
monte

Re: McIntosh

Příspěvek od monte »

Prodává se u nás Intosh ? Na netu toho člověk moc nenajde. Známý si ho koupil raději na Slovensku i cenově vyšel prý lépe. McIntosh mne neustále láká a podmínky pro provoz se mi zlepšily. Šel bych dnes jen do lampy, asi X275.

Obrázek
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: McIntosh

Příspěvek od Kokin »

Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
monte

Re: McIntosh

Příspěvek od monte »

Tento odkaz jsem našel taky, jenže nic víc. Stránky se několik let nemění, žádná prezentace, ceny nic. Pro zákazníka bezvýznamné.
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: McIntosh

Příspěvek od feco64 »

na slovensku : www.bisaudio.sk
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
monte

Re: McIntosh

Příspěvek od monte »

Dík, známý mluvil něco o Zvolenu. Přehled aspoň v PDF a člověk se může orientovat. :thumbup:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od Tony »

V Bis Audio Bratislava majú kopec výrobkov na predajni a neustále to menia, dopĺňajú.
Navyše nie je pre nich problém stiahnuť čokoľvek z B.Bystrice, alebo Košíc, kde majú ďalšie predajne :thumbup:

Obrázek
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od anawak »

monte píše:Dík, známý mluvil něco o Zvolenu. Přehled aspoň v PDF a člověk se může orientovat. :thumbup:
Vo Zvolene je sice centrala BIS AUDIO ale inak len sklad a ekonomka. Podstatna cast celeho " k videniu a pocutiu" je v bratislave a v Kosiciach. V Bystrici je predajna tiez, ale skor zamerana na Lifestyle ako na Highend. vychadza to hlavne z umiestnenia predajne ( OC EUROPA), jej sklenenych stien a vykladov. Pred par rokmi to bolo v BB ine ( ach stare dobre casy....). Excelentna posluchovka, excelentny personal....

dnes sa da asi najlepsie vybrat a kupit v Ba , pripadne v KE. Aj ked taznou silou vsetlkych predajni je z viac menej pochopitelnych dovodov Bratislava.

O ich "vyhodnejsich" cenach je to v podstate vseobecne zname. BIS AUDIO ma generalne prava na dovoz McIntosch pre istu cast Europy a chodia tam stroje kupovat slovinci, chorvati, rakusania, rusi a kopu inych ludi.

ich "pripravensot" a rozmanitost produktov McIntosch, ktore su u nich priamo k videniu a pocutiu je preto velmi vysoka a chvalihodna. Ci uz ide o nizsie alebo aj najvyssie modely.
monte

Re: McIntosh

Příspěvek od monte »

Jestli pojedu v létě na jih, tak se v Bratislavě zastavím. Lampy zatím hifisti moc nekupují, ale já už nic jiného nechci. Chtělo by to poslech, TETI je z ruky i když má myslím starý typ. Letos jsem plánoval Anglií, ale k vůli olympiádě je odklad. Doporučená firma se jeví slibně :thumbup:, asi koupím zrovna dva a 2x150W bude lampový nářez :lol:. Jinak by to nemělo význam, neboť YAGIN hraje velmi :thumbup:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: McIntosh

Příspěvek od Teti »

monte píše:Jestli pojedu v létě na jih, tak se v Bratislavě zastavím. Lampy zatím hifisti moc nekupují, ale já už nic jiného nechci. Chtělo by to poslech, TETI je z ruky i když má myslím starý typ. Letos jsem plánoval Anglií, ale k vůli olympiádě je odklad. Doporučená firma se jeví slibně :thumbup:, asi koupím zrovna dva a 2x150W bude lampový nářez :lol:. Jinak by to nemělo význam, neboť YAGIN hraje velmi :thumbup:
Monte, anglicky dealer ma ted ex-dem MC275 za 2700 liber. Jinak novy se prodava za 4000.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

MC INTOSH

Příspěvek od monte »

Novinka pro rok 2013. Nový tranzistorový předzesák, radost budou mít hlavně mptrojkaři. Nezdá se mi, cena 76000,- za připojení mobilu a podobných, nevím. Osobně bych propojení měl velmi komplikované. Já si předzesilovač představuji jinak, hlavně možnost propojit daleko víc přístrojů. Chybí DIN pro B-101 :lol:. Směr spíš pro mladší generaci s hudbou z disku.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Ano,oprášíme toto vlákno. :thumbup: Momentálně mne zajímají předzesilovače 2300,C500 a c1000.Ta 1000 je TOP,který je opravdu pro boháče,obsahuje kontrolní jednotku a pak lampový a tranzistorový konec,kterým si přepínáte na který chcete hrát,dle hudby a nálady. :clap: 500 také složený z kontrolní jednotky,ale musíte si vybrat lampový nebo tranzistorový konec.Osobně bych šel asi do tranzistorového.2300 je řešení lampové v jednom boxu,má možnost tonové korekce,basy,středy a výšky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: McIntosh

Příspěvek od monte »

Taky bych šel raději do tranzistorového předzesilovače. Někde jsem zahlédl zprávu, že Intosh je dnes Italský ?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

\Monte,jo nějaká změna ve vlastnictví tam nastala :???:
Otázka je kdo je Ron Evans?když jsem ho označil za designéra monobloků 2301 na hifi foru,byl jsem nepochopen.Boxer pod tímto označením pochopil že Ron Evans je pouze vizualním designérem a dostal jsem od něho posměšný příspěvek.Takže kdo opravdu Ron Evans je?http://www.roger-russell.com/mcintosh1.htmDle Historie McIntosh vstoupil do společnosti MćIntosh krátce po roku 1969 a později se stal vedoucím inženýrské skupiny,spoludílel se na zkonstruování MC275 nějaké pozdější anniversary edice a byl hlavním designérem a konstruktérem monobloků 2301!Tady je zmínka o Ronovi ,že je designér všech lampových zesilovačů v současné době!!!!http://bbmov.com/thread-102711-1-1.html
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: McIntosh

Příspěvek od monte »

Na vzhledu má Intosh dost velký podíl svého úspěchu. Jenže taky dnes bojují o přežití a tato krásná značka může i zmizet.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: McIntosh

Příspěvek od boxer »

Nevím zda to bylo posměšné, ale nedočetl jsem se nikde nic jiného, než že je to dizajnér.

Takže buď v klidu.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Boxer.Vítej do diskuze. :thumbup: Pořád si myslíš,že je jen designer kabátu?To,že jsi ty nic nenašel neznamená,že jsem nenašel nic já.Myslím si,že v jejich anglické hantýrce designer znamená tvůrce celého přístroje,proč by jim zrovna on měl vysvětlovat technické triky okolo těchto zesilovačů?
Had a couple emails w/Ron-C and a very short conversation w/Ron Evans (MC2301 designer/engineer @ McIntosh) regarding the power tubes for the MC2301 and thought I'd share what I know and what I learned so owners and prospective owners are a bit smarter & a wee-bit more knowledgeable when it comes to the power tubes in a MC2301 (and the 12AT7’s).
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: McIntosh

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

McIntosh již přes půl roku vlastní italský holding FineSounds Group,pod který patří také Sonus faber,Audio Research,Wadia a Sumiko.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: McIntosh

Příspěvek od tujatuja »

Asi by stálo za to, využívat lépe možností českého jazyka, kde v našem prostředí význam slova "designer" je posunut oproti angličtině více ve smyslu návrhář či tvůrce, zabývající se spíše estetickou než technickou stránkou výrobku.

V angličtině designer znamená obecně návrhář, konstruktér.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: McIntosh

Příspěvek od lidumil »

Je to tak jak píše Zappa a tujatuja - designer např. ve světě F1 neznamená jen vzhled auta, ale celou jeho konstukci.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
monte

Re: McIntosh

Příspěvek od monte »

Je to podobné jako slovo reforma , u nás hojně používané v politice. Včera v TV mluvil o reformě americký právník a v USA znamená vždy něco k horšímu.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Highend v domácím kinu. :lol: To jed mazec co?
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Malinkej roztomilej systémek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Nový preamp od Mcintosh C2500!!!Hlavní rozdíl oproti c2300 je vestavěný DAC.
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: McIntosh

Příspěvek od zappa »

Oficiální klub majitelů MC 2301 http://www.audioaficionado.org/mcintosh ... ub-13.html
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: McIntosh

Příspěvek od PavelN »

Co to je za repro?

Hoši ty Mack-ové jsou tak krásný, že bych snad koupil domů klidně jen atrapu, která by mi tak hezky modře svítila.
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: McIntosh

Příspěvek od Tony »

Sonus Faber
harley44
Příspěvky: 180
Registrován: 29 črc 2012 13:41

Re: McIntosh

Příspěvek od harley44 »

Po letech jsem vymenil svoji starou MA6450 za novou MA6700. Zaroven bych chtel vmenit letite repro JBL ti5000 za nove. Uvazuji o B&W 802D D2. Povazujete tuto kombinaci za vhodnou nebo by jste doporucili neco jineho. Posloucham hlavne rock 70.leta
Franco Serblin Ktema - Accuphase C2450 + A75 - Esoteric K-05B - Melco N1 - Shunyata Triton V3 - Michell gyrodec - SME V - Koetsu black - Ear 88pb phono+Ear MC4 sut - Pioneer RT 909
Odpovědět