Kimber ks 3038

Diskuze o kabelech.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Kimber ks 3038

Příspěvek od zappa »

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s tímto nejvyšším modelem od Kimber a jestli by bylo možno popsat porovnání s KS 3035,který vlastním nyní.Při nedávných testevch se opět zjistilo jak je repro kabel důležitý a jak může zvuk pěkně zprznit.V tomto ohledu Kimber KS3035 nikdy nezklamal a jasně přehrál v mé sestavě zatím vše co tu bylo,i Nordost Vallhallu,který byl uřvaný,tenký,citelný úbytek basů,zvuk prostě okleštěný.Jiné kabely zase byly pod dekou,nebo zvýraznovaly určité spektrum,těžko hledat kabel ,který bude prezentovat hudbu vyváženě vev šech spektrech a proto Kimber za mne # 1. :thumbup: Vím,že nyní už existuje nová top řada 9000,ale to už jsou takové řachy,že to pro 99% populace není reálné vlastnit. :thumbdown:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Kimber ks 3038

Příspěvek od Guliver »

NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Kimber ks 3038

Příspěvek od zappa »

Guliver.Jo dík,už jsem to četl,ale názory jsou dost protichůdné,hlavně v tom,že dle některých je 3038 příliš mnoho.Nevím přesně co to znamená,snad že je příliš dobrý do některých systémů,nebo příliš drahy k poměru výkonu.Má být lepší,ale zda má smysl přidávat o o tolik více to je na zvážení každého jedince a na vyzkoušení v tom daném řetězci.Je mi jasné,bud zariskovat nebo to nechat být.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kimber ks 3038

Příspěvek od bigjoe »

Šimrá pokušeníčko stále zlepšovat viď :lol: .
Určitě neriskuj - bez vyzkoušení ani omylem, ale já myslím, že to není až takový problém, že se kabel dá půjčit a vyzkoušet. Navíc oba kabely mají shodnou geometrii a rozdíl je jen ve změně poloviny vodičů za stříbro - nemám rád celostříbrné kabely. Slavní konstruktéři, jako např. Cardas, W.E.Low (audioquest) prosazovali čistou měď, třeba postříbřenou, ale měď.
Tak ti držím palce.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Kimber ks 3038

Příspěvek od Tony »

Bigjoe,
nemyslím si, že tento kábel majú niekde na kráme. Či už v Čechách, alebo na Slovensku...
Veľa sa o ňom hovorí, ale neviem, či ho vôbec niektorý z hifistov doma hraje. Aspoň ja neviem o nikom.
Tiež by som si ho rád vyskúšal.
O novej rade s čiernymi "granátmi" ani nehovoriac :sad:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Kimber ks 3038

Příspěvek od bigjoe »

Tak to jsem vůbec netušil. Já viděl, že ho má Hifi Store v ceníku a tak jsem si myslel, že je na skladě. Ale jak jsem psal - stejná geometrie, asi i stejný počet a průřez vodičů - jen už všechny stříbro - a to já nemusím, ale je otázka, jak by si to sedlo s lampami a Tannoy. Tak jsem nelenil a zavolal p. Škardovi a opravdu tento kabel nemaj a vůbec neví, jestli ho někdy budou mít a na půjčování už asi vůbec ne. Takže tím bych se víc už nezabýval :thumbdown: .
Zappo buď rád, že ti sednul ten hybrid a nech si ho :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Kimber ks 3038

Příspěvek od zappa »

Nějaký polák právě prodává na ebay 1m dlouhý za slušnou cenu,ale bez vyzkoušení to fakt momentálně nemá cenu.Raději risknu předzesilovač.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Kimber ks 3038

Příspěvek od Guliver »

A ten za 10.990 EUR sa ti nevidí? =))
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Odpovědět