Canor TP134

Diskuze o integrovaných zesilovačích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

TP134
TP134_front_silver.jpg
- elektrónkový integrovaný zosilňovač s výkonovými elektrónkami EL34 v ultralineárnom zapojení.
- na riadenie hlasitosti je použitý reléový atenuátor.
- .....
- viac info: http://www.canor-audio.com/?page_id=641&lang=SK#J1
001.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Canor TP134

Příspěvek od MB »

Nic proti Canoru nemam, ale nebudeme dufam teraz zaplaveny takouto marketingovou činnostou?
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

MB píše:Nic proti Canoru nemam, ale nebudeme dufam teraz zaplaveny takouto marketingovou činnostou?
Nie, urcite nie, do pozornosti navstevnikom tohto fora budem posuvat aktualne novinky a zaujimavosti, pripadne odpovedat na dotazy ohladne nasich produktov...
Nemam zaujem nikoho obtazovat reklamou, nato forum urcite nie je urcene....
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Canor TP134

Příspěvek od aretax »

MB píše:Nic proti Canoru nemam, ale nebudeme dufam teraz zaplaveny takouto marketingovou činnostou?
Naopak, bolo by dobré, aby firma prezentovala čo najviac svojich výrobkov. Na fóre je veľa firiem, ktoré majú podstatne vyššiu prezentáciu. Prečo máme čítať iba o "svetových" značkách, keď niektoré máme doma. Firma Canor k nim jednoznačne patrí. Aj keď nie marketingom, ale kvalitov prístrojov a ich zvukom rozhodne áno. V oboch našich republikách nie je tak veľa špičkových konštruktérov a výrobcov, aby sme ich takto odpisovali. Podľa mňa by bolo dobré, aby sa práve oni na týchto fórach prezentovali. Ak má niekto námietky proti prezentácii ktorejkoľvek firmy, nech jednoducho vlákno ignoruje.
Ja za seba by som bol rád, keby sa firma Canor podstatne viac na tomto fóre prezentovala a oboznámila nás detailnejšie s ich prístrojmi, prespektívou do budúcna atď. To isté by som rád očakával aj od ostatných slovenských a českých výrobcov. O BVa vieme dosť, kde sú ostatní? (Acon, JJJ, Canor, Solfegio,...o ostatných na Slovensku neviem).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Canor TP134

Příspěvek od tujatuja »

Je jenom dobře, když se na fóru budeme více dovídat o zajímavých výrobcích slovenských a českých firem. :clap:
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Leny635 »

Moje řeč :thumbup:
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

Dakujem za podporu: aretax, tujatuja a Leny635... Presne tak, ak sa niekomu konkretne vlakno nepozdava, nech toto vlakno odignoruje... Zalozil som ho s cielom informovat , poukazat na zaujimavosti , popripade odpovedat na dotazy majitelov alebo buducich majitelov TP134rky... Nevidim v tom ziaden problem a nebol som ani napomenuty adminom o nevhodnosti tohto prispevku.... Tymto by som rad tuto debatu odveci ukoncil a poprosil aby ste svoje prispevky a komenty venovali k veci, k teme....
Dakujem. :smile: ;)
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Canor TP134

Příspěvek od Maretti »

já to taky vítám. Je dobré mít přehled ..... a pro mě vůbec první CZ/SK hifi, které má koukatelný design a líbí se mě.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
BVaudio

Re: Canor TP134

Příspěvek od BVaudio »

O BVa vieme dosť,
2 aretax
Zjavne nie, napr. toto (reguláciu)
V TP134 je použitý na riadenie hlasitosti reléový atenuátor – namiesto štandardného potenciometra . Toto riadenie sa používa u o niekoľko tried drahších konkurenčných zosilňovačov .
dávno používam, a nie je to "rádovo" drahšie...
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Canor TP134

Příspěvek od MB »

Hovorim, mne Canor nevadi, ale ja ked vidim výrobcu na "nezavislom" fore, tak hned spozorniem...
Pri spomenienke na Eki-ho hned blijem
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Canor TP134

Příspěvek od MB »

BVaudio píše:
O BVa vieme dosť,
2 aretax
Zjavne nie, napr. toto (reguláciu)
V TP134 je použitý na riadenie hlasitosti reléový atenuátor – namiesto štandardného potenciometra . Toto riadenie sa používa u o niekoľko tried drahších konkurenčných zosilňovačov .
dávno používam, a nie je to "rádovo" drahšie...
A toto je priklad preco...sorry BVa..ale ty si Eki jak vyšitý, vo vlakne o Canore si prihrievaš svoju polievčičku...
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Canor TP134

Příspěvek od Naprach »

A já za sebe Canor vítám. Rád se dozvím novinky a aktuální vývoj. Nevidím jediný důvod, proč se nedozvědět všechno na jednom místě. :thumbup:
U Canoru jsem zasekl u sluchátkového zesilovače SH-1, takže jsem rád za připomenutí a doplnění znalostí.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
monte

Re: Canor TP134

Příspěvek od monte »

Čehůni by mohli závidět :lol: , lampa prostě hraje a to tranzistoráky se-ere. Co se mi nelíbí je horší odvětrání. Lampa je teploučká a v uzavřené bedně, nevím, nevím. Pamatuji staré Tv a radia na lampě, každou chvíli lampa prskla a to byly za dvacku. Přidal bych odvětrání i z boku. Dali si záležet i na vzhledu, žádná tuctovina z garáže :thumbup: . Líbí se mi, dávám (*) (*) (*) (*)

Kvôli životnosti a stabilite elektróniek sme vyvinuli unikátne meracie a zahorovacie zariadenia na ktorých selektujeme tie najlepšie kusy elektróniek, spíše dotaz ??

Obrázek

Jinak bych ještě přidal stínění traf z imitace pozlaceného plechu, nápis super Tesla a cena by mohla jít o 1000,- nahoru :lol: . Tohle mají hifisti rádi, nic nevidět.
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

BVaudio píše:
O BVa vieme dosť,
2 aretax
Zjavne nie, napr. toto (reguláciu)
V TP134 je použitý na riadenie hlasitosti reléový atenuátor – namiesto štandardného potenciometra . Toto riadenie sa používa u o niekoľko tried drahších konkurenčných zosilňovačov .
dávno používam, a nie je to "rádovo" drahšie...
Vyskúšali sme rôzne princípy T a PI článkov rôznych impedancií ,až sme vyvinuli atenuátor ktorý spĺňa všetky naše počiatočné požiadavky – riadenie zisku po 1dB , minimálny útlm 63dB čo najmenší počet kontaktov cez ktoré prechádza signál , napríklad cez podobné riešenie ale z T článkami signál prechádza až cez 12 kontaktov relé a to vždy nezávisle od navolenej hlasitosti . U nášho riešenia signál prechádza cez nula až 6 kontaktov v závislosti na hlasitosti . Toto riešenie sa nakoniec ukázalo najlepšie aj po zvukovej stránke.Odchýlka medzi súbehom ľavého a pravého kanála atenuátora je menšia ako 0.05dB čo je minimálne o dva rády lepšie ako u najlepších potenciometrov.

- Nie je atenuátor ako atenuátor.....
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

monte píše:Čehůni by mohli závidět :lol: , lampa prostě hraje a to tranzistoráky se-ere. Co se mi nelíbí je horší odvětrání. Lampa je teploučká a v uzavřené bedně, nevím, nevím. Pamatuji staré Tv a radia na lampě, každou chvíli lampa prskla a to byly za dvacku. Přidal bych odvětrání i z boku. Dali si záležet i na vzhledu, žádná tuctovina z garáže :thumbup: . Líbí se mi, dávám (*) (*) (*) (*)

Kvôli životnosti a stabilite elektróniek sme vyvinuli unikátne meracie a zahorovacie zariadenia na ktorých selektujeme tie najlepšie kusy elektróniek, spíše dotaz ??

Obrázek

Jinak bych ještě přidal stínění traf z imitace pozlaceného plechu, nápis super Tesla a cena by mohla jít o 1000,- nahoru :lol: . Tohle mají hifisti rádi, nic nevidět.
Vetranie je riesene krytom perforovanym na vrchej aj bocnych stranach. Odvetravacie otvory su aj na samotnom dne pristroja...
- prehrevanie pristroja teda nehrozi, TP106tka presla aj CE certifikaciou.

Ohladne testovania a parovania elektoniek: davam do pozornosti nas unikatny pristroj Aladdin II :arrow: :
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 035&type=3
http://www.canor-audio.com/?p=901

Obrázek
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Canor TP134

Příspěvek od aretax »

BVaudio píše:
O BVa vieme dosť,
2 aretax
Zjavne nie, napr. toto (reguláciu)
V TP134 je použitý na riadenie hlasitosti reléový atenuátor – namiesto štandardného potenciometra . Toto riadenie sa používa u o niekoľko tried drahších konkurenčných zosilňovačov .

dávno používam, a nie je to "rádovo" drahšie..
.
A čo mám ja s touto citáciou spoločné? To, čo o BVa potrebujem, to viem, ostatné mi vedieť netreba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: Canor TP134

Příspěvek od bohus »

a zase hned narážky a napadání, proč ???
Já si Canor poslechl loni v Blavě a myslím si, že by spoustě chlapů spadla brada.
Osobně tvrdím, že Canor šel hóóóóóódně nahoru.
monte

Re: Canor TP134

Příspěvek od monte »

Já si Canor poslechl loni v Blavě a myslím si, že by spoustě chlapů spadla brada.
Já ho nikdy neslyšel, ale věřím. Kde čuchám lampu, tak i zvuk, který je nezaměnitelný. Lampa má i neduhy, ale jak začne hrát, tak se ti ani nepostaví :lol: . Dovedu si představit super zvuk v kombinaci s retro Tannoy, co má třeba Fox :thumbup: . Tady musí nastat hudební nirvána v domácím prostředí :thumbup: :thumbup: :thumbup: .
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

V Japonskom "the Tube Kingdom" vysla prva recenzia na TP134rku...
- cakame na preklad do EN... :thumbup:

- link :arrow: : http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Obrázek
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Canor TP134

Příspěvek od soundgarden »

Zdravím
zosilovače Canor som už pár krát počul a vždy to bol zážitok :-) ^:)^ odporúčam a mám otázku na vedenie firmy Canor :
Neuvažujete do budúcnosti nad výrobou lacnejších integrovaných zosilovačov, prístupnejších pre väčšie masy poslucháčov ?
Ďakujem a prajem veľa úspechov !
Riki
Příspěvky: 64
Registrován: 05 dub 2013 11:00

Re: Canor TP134

Příspěvek od Riki »

soundgarden píše:Zdravím
zosilovače Canor som už pár krát počul a vždy to bol zážitok :-) ^:)^ odporúčam a mám otázku na vedenie firmy Canor :
Neuvažujete do budúcnosti nad výrobou lacnejších integrovaných zosilovačov, prístupnejších pre väčšie masy poslucháčov ?
Ďakujem a prajem veľa úspechov !
myslel si lacne integrace v kvalite drahsich lampacov :thumbup:
...tiez by som jazdil Porsche za lacny peniaz, to sa da ? :geek:
to by potom kazdy jazdil lacne Porsche, a Canor by vyrabal lacne integrace....ci ?
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

soundgarden píše:Zdravím
zosilovače Canor som už pár krát počul a vždy to bol zážitok :-) ^:)^ odporúčam a mám otázku na vedenie firmy Canor :
Neuvažujete do budúcnosti nad výrobou lacnejších integrovaných zosilovačov, prístupnejších pre väčšie masy poslucháčov ?
Ďakujem a prajem veľa úspechov !
Pozdravujem,

Ďakujem pekne za Váš príspevok.
Vyrobiť lacnejší "zosík" by znamenalo zásah do kvality, nákup lacnejších (menej kvalitných) komponentov, mechanických prvkov, DPS, atď...
Touto cestou určite ísť nechceme, kvalitatívny status značky je postavený vysoko a podliezať sa nechystáme.
Konkurovať lacným (omnoho menej kvalitným) čínskym produktom nemáme v úmysle...
Ďakujem.
Uživatelský avatar
Canor Audio
Příspěvky: 38
Registrován: 29 led 2013 17:34
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Canor TP134

Příspěvek od Canor Audio »

Jedna z posledných recenzii na našu TP134rku !
Hi-Fi Choice / Jún 2013 = plných 5 hviezdičiek :thumbup:

Pripájam link k nahliadnutiu:
http://www.canor-audio.com/?p=1466&lang=SK
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Canor TP134

Příspěvek od soundgarden »

Zdravím
nie každému vyhovujú lampy, nie sú dobré na hard rock , metal , techno ... to čo sa dnes počúva... slušný intregráč sa dá kúpiť cca 1600 - 2000 € a v Prešove verím, že to pôjde tiež ... :thumbup: :thumbup: :thumbup: držím Vám palce !!!
komak
Příspěvky: 211
Registrován: 01 bře 2012 21:22

Re: Canor TP134

Příspěvek od komak »

Napísal soundgarden

nie každému vyhovujú lampy, nie sú dobré na hard rock , metal , techno ... to čo sa dnes počúva...


tak ked toto prečítali majitelia slušných lampákov tak ich asi trafilo,keď že žiadny nereaguje :eek:
nič v zlom ,ja som sa nasmial ......

Canoru samozrejme držím palce a dúfam že ako napísali v odpovedi , kvalita zostane prvoradá.
musím ešte dodať , som hrdý na to že na našej malej rodnej hrude sú ĽUDIA ktorí dokázali postaviť svetovo konkurencie schopné kusy-samozrejme nie len Canor :thumbup: :thumbup: :thumbup:
soundgarden
Příspěvky: 516
Registrován: 27 led 2012 10:50

Re: Canor TP134

Příspěvek od soundgarden »

komak píše:Napísal soundgarden

nie každému vyhovujú lampy, nie sú dobré na hard rock , metal , techno ... to čo sa dnes počúva...


tak ked toto prečítali majitelia slušných lampákov tak ich asi trafilo,keď že žiadny nereaguje :eek:
nič v zlom ,ja som sa nasmial ......

Canoru samozrejme držím palce a dúfam že ako napísali v odpovedi , kvalita zostane prvoradá.
musím ešte dodať , som hrdý na to že na našej malej rodnej hrude sú ĽUDIA ktorí dokázali postaviť svetovo konkurencie schopné kusy-samozrejme nie len Canor :thumbup: :thumbup: :thumbup:
\m/ \m/ \m/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět