Hiromi

Odpovědět
Uživatelský avatar
noaid
Příspěvky: 305
Registrován: 27 pro 2010 12:38
Bydliště: Ostrava

Hiromi

Příspěvek od noaid »

Můžete někdo doporučit její nejlepší alba? Slyšel jsem zatím jen párvteřinové ukázky. Něco bych od ní docela zkusil.
Zábava je pokračování nudy jinými prostředky.
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Hiromi

Příspěvek od Peer »

Já znám jen toto:
Obrázek
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Hiromi

Příspěvek od pajuna »

Obrázek
http://www.allmusic.com/artist/hiromi-p ... iscography
Biography by Al Campbell
Pianist and composer Hiromi Uehara was born in Shizuoka, Japan, in 1979. At the age of six she started playing piano. Within a year, she was a student of the Yamaha School of Music, whose progressive approach to musical training allowed the young student to shape her technical skills, writing, and performing. After relocating to the United States in 1999, she continued her studies at the Berklee School of Music in Boston, where she received a full scholarship. It was there that Hiromi developed her varied musical taste, encompassing everyone from J.S. Bach to Sly & the Family Stone. While at Berklee, she also had the opportunity to play with jazz piano legends Oscar Peterson, Chick Corea, and her mentor, Ahmad Jamal. In 2003, Hiromi recorded her first disc, Another Mind, on the Telarc label, produced by Jamal. Brain was released a year later, followed by the pianist's third trio album for Telarc, Spiral, in 2006. For her next album, Hiromi augmented her trio with avant-fusion guitarist Dave Fiuczynski, releasing Time Control in early 2007. Beyond Standard, a thematic continuation of Time Control, was also recorded with her Sonicbloom trio and released a year later. The solo piano set Place to Be followed in 2010.

Neznam konkretne jeji alba, vetsina je vydanych u Telarc. Musim vyzkouset.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hiromi

Příspěvek od Mark Levinson »

Od vydání své debutové desky Another Mind (2003) Hiromi koncertuje se svým triem na jazzových festivalech po celém světě. Toto trio původně tvořili baskytarista Mitch Cohn a bubeník Dave DiCenso. V roce 2004 nahrála Hiromi své druhé album Brain, na kterém ji doprovází její přátelé z Berkeley: baskytarista Tony Grey a slovenský bubeník Martin Valihora. S nimi nahrává a koncertuje dodnes. Na dvou skladbách na albu Brain si jako host zahrál i Anthony Jackson.
V říjnu 2006 se na jednom vystoupení k tomuto triu přidal kytarista David Fiuczynski. Vzniká tak skupina Hiromi's Sonicbloom. Ten také hraje na albech Time Control a Beyond Standard a v současnosti s triem koncertuje. Fiuczynski ale vyučuje na Berkeley, takže, pokud nemůže koncertovat s triem, přebírá jeho roli na koncertech kytarista John Shannon.
Toliko z Wikipedie.
Já jsem se s ní setkal poprvé na desce Stanley Clarke Trio - Jazz in garden a ta mne tak uchvátila, že jsem chtěl slyšet něco z její solové dráhy. První deska je Brain, která je naprosto úžasná a nutí mne shánět další její tvorbu. Doporučuji k poslechu :thumbup:.

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hiromi

Příspěvek od Mark Levinson »

Další výbornou deskou, kterou jsem od Hiromi pořídil je Time Control. To děvče se mi líbí čím dál tím víc, vyšlo i na SACD od Telarců a hudba i zvuk na vysoké úrovni.

Obrázek
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Hiromi

Příspěvek od PGH »

Mám 8 řadovek a jeden neoficialni live CD. Pro mě je asi nej ALIVE (2014), MOVE (2012), TIME CONTROL (2007) a DUET (2008) s Chickem Coreou.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hiromi

Příspěvek od Mark Levinson »

PGH, ten Duet s Chickem Coreou vůbec neznám, deska ani nefiguruje v její diskografii např. na Allmusic. Musím někde poslechnout vzorek, díky za tip. A co říkáš na desku Brain, ta se tolik nelíbí?
Nikdo jiný nezná Hiromi? Doporučuji poslechnout tuto skvělou muziku.
Mark Levinson
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Hiromi

Příspěvek od PGH »

Duet je v discografii Chicka Corei, je to 2CD a skvělé ale pro někoho docela těžké na poslech, Brain mam rad trochu min ale pořad to je skvěla muzika.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hiromi

Příspěvek od Mark Levinson »

Hiromi Uehara & The Piano Quintet vystoupí na festivalu Colours Of Ostrava 2022 v multifunkční hale Gong kde je skvělá akustika.
Colours Of Ostrava se koná 13.-16.7.2022
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Hiromi

Příspěvek od Mark Levinson »

Nedávno jsem poslouchal na Tidalu v loňském roce vydané album Sonicwonderland od Hiromi a moc se mi líbilo. Doporučuji k poslechu, asi zakoupím na SACD.
.
R-28174459-1693890321-8756.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
pepO77
Příspěvky: 376
Registrován: 12 srp 2020 09:17

Re: Hiromi

Příspěvek od pepO77 »

suhlas podarene album; Telarc to stale vie nahrat.
Nemam SACD :( takze kupujem hires na HDtracks kde si jej albumy vydavane, avsak nie ako DSD.

off-topic - sice mam CD transport, SACD ma stale laka.
Analog Oracle SME Hana SimAudio Digi SOtM Lumin MolaMola Amp T+A Repro VSA Drat Nordost,CrystalConnect,Haabst,SOtM
Ine GMG Nordost,Townshend,StillPoints,IsoAcoustics,NeoHigh Akustika ArtNovition,SynergisticResearch Praca Kef iFi,Meze IsoTek
Odpovědět