Poslech a psychika

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Poslech a psychika

Příspěvek od NA-Noble Audio »

V jiném fóru jsem si přečetl tuto zkušenost jednoho zkušeného hifisty:

počúvam tú istú hudbu a v jeden deň sa mi zdá, že je to krásne, na druhý, že to má moc basov a na tretí, že to nemá žiadne basy.“

Jaké máte zkušenosti Vy?
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odar

Re: Poslech a psychika

Příspěvek od Odar »

Hudba musi v prvom rade bavit. Bezne nepocuvam hudbu aj tyzden, lebo nemam naladu. Potom zas pocuvam aj 3 dni vkuse. Inak vnimam, ked pridem nastvany z prace a inak, ked som v pohode. Niekedy to "hra" a inokedy to zas "nehra". Je to uplne normalne - nespravi to ziadna vymena zeleza.
slayers
Příspěvky: 591
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Poslech a psychika

Příspěvek od slayers »

Že to někdy hraje a jindy zase ne to je pravda, hraje v tom podle mě roli psychika ale i co přes den uši a tělo zažili.Kdyby aspoň člověk věděl po čem to hraje nejlíp :D
Ale hudbu poslouchám denně a o co víc udřenej, tím na hudbu líp připraven.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Poslech a psychika

Příspěvek od bigjoe »

Kdyby aspoň člověk věděl po čem to hraje nejlíp :D
To je jednoduchý...je to jako s ženskejma...po pátým (pivu) je každá krasavice :D
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Poslech a psychika

Příspěvek od pajuna »

Pravda, rika se to. No, ja bych o tom trochu polemizoval [-x .
Jsem casto v Nemecku a taky tam piju pivo, vcera vecer jsem mel ke steaku nekolik Paulaneru a taky cerny Kostritzer. Nevim jestli to je jen tou lokaci, ale nejlepsi a nejhezci "Nemky" jsou i po poziti vetsiho mnozstvi piva stale ty na obrazku :D

Rozhodne ale psychicke rozpolozeni vyrazne zasahuje do vnimani hudby a nejen ji.
Nejlepsi Němky.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Poslech a psychika

Příspěvek od fox »

A to jsi asi nebyl na na progrockovém festivalu v Německu. Taková sto kilová progrockerka je teprve nářez. To nezpraví ani deset piv. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Odpovědět