Burmester

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Zappa: Ano, ta recenze na 102 je povrchni, ale bohuzel jich moc neexistuje. Je to spis jen takova informace o tom, ze to je opravdu povedeny stroj. Zbytek musi posoudit zajemce usima - tak jako vzdy. Recenze na 911 MK3 je ale podle mne povedena, clovek se tam o znacce dozvi spoustu veci v kontextu celeho toho naseho hifi sveta. Pro mne idealni zpusob psani recenzi :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Burmester

Příspěvek od boxer »

Každá recenze je jen subjektivní. I při uvedení srovnávacích značek. Protože i ty jsou subjektivně hodnoceny.

Stejně jako v jiném vlákně se někdo rozplývá nad LP a druhý nad CD, tak je to zase jen o tom, co se právě kterému soudruhovi líbí/nelíbí.

A vzhledem k tomu, že měřené ne zcela 100% koresponduje (bohužel více než méně) ze slyšeným a tím i subjektivně vnímaným, tak proto jsou ty hádky všude a dokola. Navíc pokud i každý slyšíme a tím i vnímáme jinak.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdo jste byli letos v Mnichově a náhodou jste prošli kolem Burmesteru, možná jste si všimli, že kromě integrovaného zesilovače Burmester 101 byly k vidění i nové reprosoustavy - Burmester BA7.1

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


P.S.: pro boxera, který si libuje v extra drahých komponentech, uvádím předpokládanou cenu - 28.000 USD
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Burmester

Příspěvek od boxer »

28.000 USD

To jsou ok penízky.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Burmester

Příspěvek od pajuna »

Tak jsem si dnes trochu posedel v novem Mercedesu tridy "S", coz je opravdu slusne auticko :thumbup: . Pri zkoumani ruznych interierovych dilu se me oko zastavilo na krasnem logu u krytu reproduktoru, a "HA" BURMESTER. Poslech bohuzel nebyl ucelem a nebyl prilis cas, takze nemohu hodnotit ani vyjadrovat dojmy, ale predpokladam, ze mi to kolegove z Kvality jeste predvedou. Zrejme slusna znacka ;)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo jo, Dieter si k Porsche a Bugatti pribral jeste Mercedes. Sklouznul trochu do mid-endu, no :cool: No ale nemeckym duchodcum je potreba vyjit vstric :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Burmester

Příspěvek od Maretti »

tak si to nemůžeš brát, v Bentley jsem zase našel svou značku ..... na poměry normálních aut to bude asi hrát dobře, ale s tím co máme doma v obýváku to bude mít společné asi jen to logo.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Design, který nestárne a zapadne všude. A co teprve zvuk :cool:

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Burmester

Příspěvek od fox »

Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Burmester

Příspěvek od boxer »

No na dotyčném obrázku tedy zapadl.

Dát si drahé a dobře vypadající přístroje takhle blbě nad podlahu a skoro je schovat před obdivným pohledem je hřích.

"Reklama" pod dotyčným obrázkem ( i na odkazu) je tedy v tomto případě opravdu "nepatřičná".
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Burmester

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Manželka dotyčného hifistu je asi riadna stíhačka keď si musel schovať hračky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Mate pravdu, chlapci :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Aktualizovany Burmester katalog vcetne technickych specifikaci ;)

https://www.dropbox.com/s/vwmlnczkjr6rs ... e_2013.pdf
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Burmester

Příspěvek od pajuna »

Mam ho tady pred sebou v tistenem vydani. Vzal jsem si ho jako jediny kus papiru po poslechu na HEP.
Kurna, ale kde na to vsechno vzit? Ty delence hraly jako o zivot, ale i ten obyc. integrac je porce. S temi KEFy za ty penize to hralo skvele.
Co by se k tem tezkym mrcham hodilo jeste za bedny?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja si prave nejsem jisty, zda tam nabizeli tu aktualni verzi. Poznas to tak, ze tam je integrovany zesik 101. Pokud ne, tak to neni ta uplne posledni verze.

S KEFama rady Reference si to rozumi, s Blejdama jeste vice (ja vim, trochu jine penize), se Serblinem luxusne (Accordo i Ktema), 032ku jsem slysel s WA Maxx2 a to rozdychavam (v pozitivnim slova smyslu) dodnes. Mozna i Ushery by sly (vyzkousim u Valdy) a urcite spousta dalsich beden, jen mit tu moznost si to zkusit :ymdaydream: Ty Tannoye se mi naopak nepacily, ale podle nekterych recenzi ty bedny trpi "prebasovanosti", coz bylo na vystave, myslim, dobre slyset. Taky jsem Burty casto videl s Focalama (Stella, Scala), ale tuto konkretni kombinaci zatim neslysel. Ceny ceskeho dovozce jsou opravdu dosti over, nastesti se to da resit.

P.S.: Kdyby jsi ty delence chtel (035 vcetne MC phona a 956 MK2), tak ti je rad prodam, nebot budu porizovat komponenty z Top line rady.
Dieter Burmester
davidsound

Re: Burmester

Příspěvek od davidsound »

U Valdy jsem Burmester slyšel na Usher CP 8571II berylium tuším bylo to označeni a tohle hrálo moc hezky.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

To byly ty velke lode? Ty jsem mel prave na mysli ;)
Dieter Burmester
davidsound

Re: Burmester

Příspěvek od davidsound »

Ano. Mne se ty bedny vždycky líbily.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Burmester

Příspěvek od pajuna »

Ten katalog je jiny, ta vychrtla 101 tam jeste neni :smile: .
Ty velke Ushery hrajou dobre, prisly mi takove dost jemne, ve studiu. Chtely by ale vice mista kolem.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Burmester

Příspěvek od monte »

Ditr, něco nafoť, nestyď se. Ci--ni Kurdistan nenajdou, do zeměpisu už nechodí :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ja nejsem uplne zdatny fotograf :D Nicmene nejake fotky udelat budu muset kvuli inzeratu. Zustan tedy naladen :lol:
Dieter Burmester
davidsound

Re: Burmester

Příspěvek od davidsound »

Obrázek

Mne prave na nich prislo zajimave to, ze v relativne tak malem prostoru jak je u Valdy nebyl vubec zadny problem s basem. Vzycky jsem si je rad nechal pustit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

S Burtem by to tak jemne byt prave nemuselo, Luxman to z meho pohledu v tomto smeru casto prehani jak chlapec v ruzovem tricku :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Burmester

Příspěvek od pajuna »

Mas pravdu Davide, souhlas. On ten prostor u Valdy je takovy zvlastni, v podstate maly vyrez velke mistnosti. ja vubec nevim, jak by se to chovalo treba v mistnosti 20m2, ty bedny na to musi byt velke.
Luxman tam nedoda ten spodek tolik, takze to nevadilo. Burmester jo, a myslim, ze by ho skvele kontroloval. Kurna, proc to nejde doma vyzkouset?! :crazy:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
davidsound

Re: Burmester

Příspěvek od davidsound »

Jak Luxman tak Burmester tem bednam dobre sedel, podle meho nazoru. Nekomu to treba sedet nemusi. Ale mne tahle kombinace vzdycky byla hodne prijemna. A zahralo to vsecko s prehledem.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

pajuna píše:Kurna, proc to nejde doma vyzkouset?! :crazy:
Co presne myslis?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Burmester

Příspěvek od pajuna »

Napr. tyhle Ushery, pripadne jedny sloup.bedynky k tomu, na porovnani Accordo (ty me teda v hlave lezi...), Luxmana a Burta. Tezko se vybira jen ve studiu a tahat to vsechno 5 hodin cesty domu?! Jednou to ale nejak udelam, az bude hotova poslechovka, ted mam prechodne stadium.
Valda ani ted zadne Ushery stejne nema. Tyhle vsechny kousky se me ve studiu libily, stejne jako vam jiz zucastnenym.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
davidsound

Re: Burmester

Příspěvek od davidsound »

Asi by to bylo komplikovanejsi, ale urcite by to stalo za to to mit doma a v klidu porovnat a pak se rozhodnout. Myslim, ze pri tehle cenovkach to ani jinak nejde. Tak drzim Jardo palce at Ti to vyjde.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdyz mi nekdo pujci Ushery, tak to muzeme prubnout. Burmester by se nasel, Luxman taky, Accorda taky, nejake sloupky taky :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Burmester

Příspěvek od pajuna »

Mit hotovou mistnost, tak do toho hned jdu. Treba o tom dame v dohledne dobe rec.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Snad to klapne ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

pajuna píše:Co by se k tem tezkym mrcham hodilo jeste za bedny?
Záhada vyřešena :thumbup: :D (jak praví popisek na fotografii)

Obrázek
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Burmester

Příspěvek od pajuna »

Myslim, ze neco takoveho bych doma asi mit nechtel. Designove jsem zameren trochu jinak. Ale urcite je dobre vedet co kde bylo s cim vyzkouseno.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak design GP je specifický, to je pravda. Já bych doma ale třeba tyhle klidně snesl :smile:

Obrázek
Dieter Burmester
Odar

Re: Burmester

Příspěvek od Odar »

U mna naopak - snad prva instalacia na obrazku, kde ma ten hnusny, chromovany, leskly Burmester nenasiera :lol: Farebne fakt dobre zladene :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Sladit jednotlive komponenty k hifi nabytku a vubec celemu interieru je dulezita vec, lec dosti prehlizena. Obzvlaste pro jedince narozene ve znameni strelce :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Novy, naprosto nemravny cenik dovozce :ymsick:

https://www.dropbox.com/s/9qyaf6vril3pu ... 0_2013.pdf
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Burmester

Příspěvek od lubin »

Hm...bratru sestavička za 4-5 mega není problém koukám :D a to nám chybí ještě nějaký ty drátky... :angel:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Burmester

Příspěvek od Dieter Burmester »

Prvni recenzi noveho integrovaneho zesilovace Burmester 101 ve tride D (spolecne s CD prehravacem 102) nabizi nemecke Stereo :thumbup:

https://www.dropbox.com/s/6zn1ajuqnyxfw ... 2_test.pdf
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Burmester

Příspěvek od boxer »

Svět se zbláznil.

Po mnoha attacích na tygitální zesilovače od našich konstruktérů je tady excelentní hodnocení a 91%. Tedy úroveň

Audionet SAM G2 -3 990 - 91 %
Accuphase E-350 - 4 500 - 91 %
Musical Fidelity M6 500i - 4 950 - 91 %
Accuphase E-260 - 5 000 - 91 %
Luxman L-550 AX - 5 800 - 91 %
NAD M2- 6 000 - 91 %
Odpovědět