VMAudio - S námi uslyšíte

Výrobci, prodejci a Hifi studia.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

Nabízíme Vám kvalitní, ručně a zakázkově vyráběné reprosoustavy s povrchovou úpravou dle vašeho výběru. Při vývoji a finálním nastavení reproduktorů klademe důraz na realističnost projevu, nesnažíme se zabarvit barvu zvuku do firemního tónu. Pokud nějaký máme, tak je to realismus. Reprosoustavy vstupní řady nesabotujeme trapnou výhybkou ani papírovými stěnami, naopak výhybky jsou u nás precizně provedeny s výhradním použitím polypropylenových svitkových kondenzátorů (až na RLC kompenzaci basáku ve stovkách uF - kterou budete jinde často marně hledat). Seriově řazené cívky k basákům necháváme vyrábět individuálně nízkozkreslující typy (měření předkládáme na webu), všechny ostatní cívky jsou pouze vzduchové. Hmotnosti našich výhybek udáváme v kilogramech. Ozvučnice vyrábíme z 18 a 25 mm tlusté MDF s vhodně umístěnými výztuhami a dýhujeme ručně. Klademe důraz jak na osové charakteristiky reprosoustav, tak mimoosové. To umocňuje pohyb posluchače - všude to hraje dobře - i když v ose samozřejmě nejlépe. Vyniká pak předvedení prostoru nahrávky.
Děláme vše pro to, abyste slyšeli to, co hrál interpret a chtěl, abyste slyšeli i vy. S námi uslyšíte.
http://vmaudio.cz

VMA-I MK II
Obrázek Obrázek

VMA-I subwoofer
Obrázek Obrázek

VMA-II třípásma, dvoupásma, centr, subwoofer
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

VMAudio
Martin Vitvar
Praha - Horní Počernice
Telefon: +420 736 639 663
E-mail: info(z@vinac)vmaudio.cz
ICQ: 165020130
Skype: martin.vitvar
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

Aktuálně bychom vás rádi pozvali na poslechovou a předváděcí akci do Bratislavy u příležitosti výstavy HighEnd Slovakia 2012. Další informace naleznete zde. Ve spolupráci s SPaudio se dočkáte též představení nových produktů.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

Příští týden budu zadávat další výrobu truhlářovi. Je možné objednat cokoliv z VMA-I 3p, VMA-I centr, VMA-II 3p, VMA-II 2p, VMA-II centr.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

Dovoluji si vám představit nové reprosoustavy VMA-I SL.
Více informací a fotek zde.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od aretax »

Krásna práca!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
davidsound

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od davidsound »

Moc pekne. At se daří !!
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od martinowsky »

Tohle je prekrasna bedna. Doufam ze budu mit nekdy prilezitost je slyset. Tenhle dizajn muzu. Preju moc uspechu.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

Jsou k těm bednám krycí síťky? nebo jsou určené do temné komory?
proč dýhujete ručně? vždyk to celý ten proces akorát prodražuje a rozhodně se nedá říct, že by výsledek byl kvalitnější než z lisu dýhárny.
a taky bych rád viděl, že k těm grafům přidáš nějaký popis, takhle hodit graf bez komentáře, to je naprosto k ničemu.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od aretax »

[quote="vojta1"]

proč dýhujete ručně? vždyk to celý ten proces akorát prodražuje a rozhodně se nedá říct, že by výsledek byl kvalitnější než z lisu dýhárny.

Nevieš aj poradiť, ako by dyhovali tie hrany v lise? Keď píšeš, že by to bolo lacnejšie, to by do "dyhárne" tie bedne leteli po vlastných?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

Díky za ohlasy. Reprosoustavy si mohou zájemci i jenom zvědaví hifisti přijet poslechnout. Není problém se domluvit na termínu.

Na dýhování máme vlastní technologii, která nám umoňuje pracovat i s exotickými dýhami, které mají jinak při lisování tendenci praskat a znehodnotit výrobek. Při výrobě nám jde o kvalitu, ne o kvantitu.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od tujatuja »

Ty bedny opravdu vypadají skvostně - moc se mi líbí :thumbup:

(Bohužel, doma už mám "přebednováno".)
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od boxer »

taky bych rád viděl, že k těm grafům přidáš nějaký popis, takhle hodit graf bez komentáře, to je naprosto k ničemu

...jako výkladový slovník? Nebo co bys chtěl?

Pokud ti není jasný,co tam je, tak ti nepomůže ani překladatel. A podle dotazů ti to stejně může být fuck.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

tohle jsou kecy, každý graf by měl být okomentován tak, aby ho pochopil i člověk, který o věci nic neví. To je základ pokud chci publikovat nějaký graf, u měření by bylo ještě navíc záhodno dodat, jak ým způsobem bylo měřeno a za jakých podmínek.

když jsi tak chytrý, tak mi třeba vysvěli co znamená ten propad 10 dB na 3 kHZ.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 713
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od lubin »

Na to, jak ty bedny hrají, je cena velice příjemná. Pohledově se trefují také do mého vkusu...za mě :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od boxer »

tohle jsou kecy, každý graf by měl být okomentován tak, aby ho pochopil i člověk, který o věci nic neví.

Když o tom víš hovno, tak ti nepomůže ani když tam budou vysvětlivky zlatým písmem. Oč ti jde?

Je tam všechno, co ten kdo ví o čem to je, potřebuje.

To je základ pokud chci publikovat nějaký graf, u měření by bylo ještě navíc záhodno dodat, jak ým způsobem bylo měřeno a za jakých podmínek.

Protože seš línej si pročíst vlákno výrobce, tak speciálně pro tebe to bude opakovat.

Nejsi náhodou ten chytrolín z bývalýho Napoleonova blogu?
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od PMA »

Souhlas, vše je v odkazu na web výrobce. Měření má význam jen pro toho, kdo mu rozumí. Rychlo komentář nic neřeší, jen lavinu laických otázek mimo mísu.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od sekal »

vojta1 : Komentáře k jednotlivých grafům máš zde http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1sl.php ..

Check : Pro jaký útlum platí hodnota 30 Hz v udávaném kmit. rozsahu ?



Edit : Boxer a PMA mě předběhli..
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

Boxer
já nechci žádné vysvětlivky, ty koumo já chci komentář, pokud nevíš co je to komentář, tak si nehraj na chytrolína.


Sekal:
tomuhle říkáš komentář?
Na levo horizontální charakteristiky 0-90° (symetrické na druhou stranu), na pravo vertikální charakteristiky +-90°. Grafy platí 20 Hz - 20 kHz.
Na levo osová charakteristika samostatně (v ose výškáče), na pravo modul a fáze impedance reprosoustavy platný 10 Hz - 20 kHz.

mně zajímá čím je způsoben útlum ve vertikální ose na 30° u frekvence 3 kHz
stejně jako čím jsou způsobeny ostatní výkmity, nejsem jasnovidec a pokudmi někdo předkládá nějaká měření, tak chci vědět proč ten průběh vypadá tak jak vypadá a nemyslím si že bych k tomu musel být nutně konstruktér repro.

protože pokud nejsem konstruktér repro, tak vůbec nevím co ty křivky znamenají a myslím, že takových lidí je hodně.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od boxer »

S komentářem to máš u tebe stejný jako s vysvětlivkama.

tak vůbec nevím co ty křivky znamenají ...to už je víc než jasný každýmu od počátku. Takže nač ti něco vysvětlovat.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

vojta1: Doplnil jsem na web komentář k měření (zde není místo na všechny informace). Rád odpovím na konkrétní otázky. Bohužel kompletní vysvětlení měření, a co si z něj vzít, by asi vystačilo na objemnější knihu. Není mi znám případ výrobce, který by udával vertikální směrové charakteristiky. Počet výrobců, kteří udávají horizontální směrové charakteristiky, by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Většina výrobců neudává fr. charakteristiku žádnou nebo měřenou bez jakéhokolivomezení v místnosti a ještě vyhlazenou například 1/6 oct, aby z toho nic nebyo poznat.

sekal: Pokles na 30 Hz je možné přímo odečíst z grafu fr. charakteristiky a činí -10dB. Například pokud máš místnost dlouhou 6m, tak ti akustika 10dB na této frekvenci bohatě přidá. Změřené charakteristiky jsou anechoické, tedy bez vlivu akustiky poslechového prostoru.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

jo myslel sem něco ve stylu stereophile, tam mají ty měření pěkně popsaná
http://www.stereophile.com/content/vand ... asurements
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

a co ty síťky, nemám se bát ztvrdnutí závěsů, když mám okna na jihozápad a svítí mi sem hodně slunce?
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

Ve Stereophile používají podobnou měřící metodu, ovšem mají tam chyby, někdy víc někdy míň. Ono taky některé reprosoustavy změřit není sranda. Vzhledem k tomu, že moje reprosoustavy nemají žádné problémy, tak na tom měření není moc co komentovat.
Síťky jsem ještě nikomu nedodával. Nějakého zkřehnutí závěsů se neboj. Za sklo projde minimum ultrafialového záření.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

no tak jo, musím říct že ten vyšší model se mi líbí, za třicet tisíc jsou to skvostné bedny.
ten nižší ne, tam už jsou vidět kompromisy, které já nerad.
máš někde vysvětleno, co přesně dělá ten tvůj elyt? To je nějaký subsonický filtr nebo co?
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

ještě by mne zajímalo, čím je způsobena ta nízká citlivost (na třípásmovku sloup)

jo a kdybych si chtěl navrhnout vlastní tvar ozvučnice toho většího modelu, čeho všeho by se bylo nutno držet? čeho striktně, čeho méně striktně atd.
Naposledy upravil(a) vojta1 dne 24 dub 2013 00:04, celkem upraveno 1 x.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od sekal »

Check-VMAudio píše:..sekal: Pokles na 30 Hz je možné přímo odečíst z grafu fr. charakteristiky a činí -10dB. Například pokud máš místnost dlouhou 6m, tak ti akustika 10dB na této frekvenci bohatě přidá. Změřené charakteristiky jsou anechoické, tedy bez vlivu akustiky poslechového prostoru..
Ten útlum jsem si z grafu odečetl, (to je triviální), ale vzhledem k jeho velikosti jsem malinko znejistěl. Bohužel jsem netušil, jaký (až) vliv má akustika poslech. prostoru.:eek: Člověk se musí pořád učit..
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

Pavel Macura-Audio píše:Souhlas, vše je v odkazu na web výrobce. Měření má význam jen pro toho, kdo mu rozumí. Rychlo komentář nic neřeší, jen lavinu laických otázek mimo mísu.
tohle jsou kecy, zase nedělej z uživatelů debily, nedovedu si představit graf, který by nešel vysvětlit tak, aby to pochopil každý kdo má vzdělání základní školy. A to se můžu klidně bavit o trojrozměrných grafech nějakých statistických veličin, které jsou mnohem složitější.

prostě tvrzení, že pokud ke každému grafu napíšu 2-3 odstavce způsobí, že to stejně nikdo nepochopí je blbost, a pokud to tak bude, pak to neumím napsat a je uplně jedno čeho se ten graf týká.
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

vojta1: V reprosoustavách VMA-I SL není žádný elektrolytický kondenzátor použit. Ve VMA-I MK II byl použi elektrolyt pro komenzaci horního impedančního rezonančního vrcholu basáku, kde se jedná o hodnotu ve stovkách uF a kompenzuje se tím přenosová funkce výhybky a zátěž pro zesilovač. Reprosoustavy VMA-I MK II už není již možné zakoupit, budou nahrazeny novým modelem s pozměněným designem a turbem na basáku. U VMA-I SL jsem ošetřil rezonanci impedance jiným způsobem.
Při stavbě vlastní ozvučnice je potřeba 100% zachovat přední stěnu reprosoustavy včetně provedení hran a rozmístění reproduktorů. Zbytek reprosoustavy lze podřídit vlastní fantazii.
Citlivost reprosoustav není nízká, je kalibrovaná a tedy udaná podle pravdy. Narozdíl od ostatních výrobců, kteří udávají často fyzikálně nesplnitelné hodnoty. Citlivost reprosoustavy je nižší oproti citlivosti samotného basáku udané v datasheetu, protože výhybka komenzuje ohybové jevy vznikající na ozvučnici, které by jinak ubraly mnoho basů.
BVaudio

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od BVaudio »

U VMA-I SL jsem ošetřil rezonanci impedance jiným způsobem.
A čo tie dva ideálne, rovnako vysoké vrcholy (cca19 a 45Hz) na cca 35ohm? :smile: .
Uživatelský avatar
Check-VMAudio
Příspěvky: 58
Registrován: 27 zář 2012 20:27
Bydliště: Praha

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od Check-VMAudio »

Vliv rezonančních vrcholů impedance je brán v potaz ve výhybce. Bez dalšího komentáře.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

a regálovky měřit nebudeš?
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

nojo, je to slabota, 5" je na regál málo, by mě zajímalo když check vychvaluje ten šmuk od dexonu, proč nepoužil na regál ten jejich kevlarový 6,5",
http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor ... -hifi.html
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

nic odpovím si sám, bylo by to moc složité, nový návrh výhybky atd, takhle se jenom uříznul basák
BVaudio

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od BVaudio »

2 check
OK, len že "ošetriť rezonaciu" a "ošetriť vplyv rezonacie" nie je to isté.. Niekdy sa ten "hrb" môže aj hodiť, to je známe.
Uživatelský avatar
PMA
Příspěvky: 560
Registrován: 21 úno 2011 09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od PMA »

Vojta1, když se rozdával rozum, tak jsi evidentně seděl v první řadě, že? Takovou snůšku moudrostí jsem tu snad od nikoho ještě nečetl.
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

je to tak
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od sekal »

Pavel Macura-Audio píše:Vojta1, když se rozdával rozum, tak jsi evidentně seděl v první řadě, že?..
Domnívám se, že odpověď je "skryta" alespoň částečně zde http://www.audioweb.cz/search.php?actio ... user_id=37 ..;)
vojta1
Příspěvky: 101
Registrován: 04 úno 2013 23:38

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od vojta1 »

to nejsem já, to je nějakej můj klon :D
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: VMAudio - S námi uslyšíte

Příspěvek od sekal »

Že bych se mýlil ? No, nevím, nevím..:smile: Proč mám takový zvláštní a neodbytný pocit, že se zde někdo snaží podusit Checka ve vlastní šťávě ? :mrgreen:
Odpovědět