ACR RP 400

Diskuze o reprosoustavách.
Odpovědět
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

ACR RP 400

Příspěvek od Zdeny »

V poslední době uvažuji o změně BW 801 Matrix II. V hledáčku je i ACR RP 400, kteréžto jsem kdysi slyšel u jednoho hifisty ve Vých.Čechách a tehdá se mě to hodně dost líbilo. A jelikož jsem si chtěl přečíst o těchto mamutech něco na webu, zkusil jsem hledat - a nic. Takže prosím někoho, kdo buď umí něco vygůglovat a jnebo má nějaký odkaz na testy a pod, já nenašel nic ani na USA webech, nic.

BK tyto bedny doporučuje:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: ACR RP 400

Příspěvek od Mamut »

jj.Martinovi to hraje opravdu dobře,vše dotažené do puntíku včetně napájení...
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: ACR RP 400

Příspěvek od Zdeny »

Vím, a pokdu nezmenil od té doby zesilovače, tak dokázal, že v českých kuzích a hájích se dělají dost dobře hrající stroje za zlomek světových věhlasných jmen.Ještě je má? ty ptáky?
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: ACR RP 400

Příspěvek od Mamut »

:smile: teda loni měl ještě určitě.Ty nové kompenzace jsou opravdu znát a ty strojky posunuly zase o kousíček dál.
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: ACR RP 400

Příspěvek od anawak »

Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: ACR RP 400

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Protože děláme se Švícarským ACR autohifi již skoro 15 let, tak mě samozřejmě zajímaly i jejich starší počiny v oblasti domácího sterea. Tyhle bedny byly jejich vlajková loď, basové a středobasové měniče byly jejich, středové a výškové jsou FOSTEX. Pozor, jsou to 20 let staré a dávno nevyráběné měniče. Z dnešního pohledu je ten střeďák stále velmi dobrý. Podle různých fotek co jsem za poslední dobu viděl při prodejích na e-bay mě zaskočila nejednotnost vzhledu těch středobasáků, zřejmě jsou často již vyměněné za jiné podobné, nebo nějak repasované, jenže byl na pohled rozdílný i materiál membrány, tedy nešlo pouze o výměnu gumových závěsů. Basáky jsou uvnitř v takzvané konfiguraci band-pass a tedy nejsou nikdy vidět, takže těžko usuzovat na jejich stav a co tam vlastně kdo za ta léta vyváděl. Každopádně se ty monstra za minulý rok poměrně často objevily ve dražbách a výsledné ceny se pohybovaly vždy dost pod 2.000,-E. Samozřejmě zde hraje roli stav měničů i skříně, protože ta je lakovaná a za ta dlouhá léta většinou už něco zažila. Existuje firma, která pro tyto bedny nabízí vyhybky poskládané z hodnotných součástek Mundorf jako možný upgrade. Nikdy jsem neměl štěstí je slyšet, takže bych mohl napsat pouze svůj technický pohled na tu konstrukci. Každopádně to může být zajímavá alternativa pro bedny jako jsou B&W Matrix 801, ale s vědomím, že tohle jsou bedny stejně, či dokonce ještě starší se všemi riziky z toho pramenícími.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: ACR RP 400

Příspěvek od Zdeny »

No na těch fotkách z dokazu jsou evidentně repasované měniče z uhlíku či imitace, rozhodně ne originály. Já, když jsem se chtěl aspoň trochu přesvědčit o stavu basových měničů, tak jsem do děr strkal foťák a fotil to:-) Jinka na horní závěs dosáhneš pohodlně rukou a zjistíš, jka moc je napdaená:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: ACR RP 400

Příspěvek od pasul »

Tyto repro jsem slyšel hrát. Má je kolega Mac z vedlejšího fóra. Krmené většími lampovými monobloky Manley(nevím přesně model) v překrásné zlaté barvě a zde velice oblíbeným gramofonem Michell a přenoskou Benz. Byl tam ještě nějaký ten step-up transformátor a předzesilovač McIntosh. Zvuk se mě hodně líbil. Sice prostor a umístění poslechového místa bylo kompromisní, tak až na logický problém s prostorem nahrávek bylo vše výborné. Žádný ostrý ble zvuk, ale vše tak jak mám rád. Určitě bych si je dokázal představit doma.

NA - Byl bych moc rád, kdyby jsi založil tread o tvých nových počinech v oblasti reprosoustav. Myslím si, že to tady určitě patří. Rád bych tam následně probral i ty keramiky. Na výstavě vě Warszawe jsme došli k závěru, že pokud chcete opravdu poslouchat klavír, tak tam musí být keramika.

Obrázek
dragon
Příspěvky: 4
Registrován: 29 pro 2010 23:01

Re: ACR RP 400

Příspěvek od dragon »

pasul píše:Tyto repro jsem slyšel hrát. Má je kolega Mac z vedlejšího fóra. Krmené většími lampovými monobloky Manley(nevím přesně model) v překrásné zlaté barvě a zde velice oblíbeným gramofonem Michell a přenoskou Benz. Byl tam ještě nějaký ten step-up transformátor a předzesilovač McIntosh. Zvuk se mě hodně líbil. Sice prostor a umístění poslechového místa bylo kompromisní, tak až na logický problém s prostorem nahrávek bylo vše výborné. Žádný ostrý ble zvuk, ale vše tak jak mám rád. Určitě bych si je dokázal představit doma.

NA - Byl bych moc rád, kdyby jsi založil tread o tvých nových počinech v oblasti reprosoustav. Myslím si, že to tady určitě patří. Rád bych tam následně probral i ty keramiky. Na výstavě vě Warszawe jsme došli k závěru, že pokud chcete opravdu poslouchat klavír, tak tam musí být keramika.
Aj keď to nie je k téme o týchto reprosústavách, musím na toto zareagovať, tieto reprosústavy osadené keramikou boli ISOPHON / Berlina RC 7, ktoré aj mňa pri počúvaní veľmi prekvapili ... nakoniec sme sa s Pasulom zhodli, že taký dobrý klavír je ťažko niekde počuť ... ale celkovo hrali vynikajúco, super dynamika, presnosť, dobrý hutný bas ... môžem to iba pochváliť .... po pátraní som zistil, že aj na osadenie meničov a čo tie reprosústavy ukázali, je aj dosť prijateľná cena 24,000 euro (nové kúsky) napr. oproti Avalonu. :thumbup:
Odpovědět