Naprach

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Jo, jo, taky se připojuju ke gratulacím. :thumbup: Budeš mít krásný vánoce, jako v dětství. :smile:
Tak ať ti to hraje a užij si to. win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Děkuji Vám všem za milé reakce. Potěší to, že člověka někdo podpoří bez závidění a s nadšením. :clap:

No, ale přiznám se, že jsem neodolal a i ve stísněných prostorách ložnice, kde všechno mám naskládané, jsem si ECI zapojil. A při vší úctě k 840A V2, tak i v těchto prozatímních podmínkách byl ten zvukový rozdíl až neuvěřitelně znatelný. Jako kdyby se všechno zvětšilo a rozzářilo v nových jasnějších barvách. Bomba. Už se těším až to nebude jen improvizovaný poslech. Ovládání hlasitosti dálkáčem od Cambridge CD je příjemná třešinka na dortu. Až mě napadá myšlenka, jestli v tom ceněném tandemu 840C + 840A V2 nebyl zrovna ten CD přehrávač, který byl dominantnější a táhl tuhle dvojici za lepším zvukem.

Ale abych nestranil striktně jen Norům, tak trochu mi připadá, že Angličani tu techniku mají přece jenom vymyšlenější a uživatelsky dotaženější. A to se týká nejen dálkového ovládání. Až mě napadlo srovnání s Top Gearem a jejich láskou k benzínovým Alfa Romeo, které milují i přesto, že jim při jízdě přestává fungovat elektrika nebo upadnou dveře. Prostě, když Ti sednou, tak není co řešit. A tady mi to přišlo podobné... Celá ta manipulace s přerostlým zesíkem, plexi na které se člověk bojí podívat, aby se nepoškrábalo, to vypínání-nevypínání nebo to zmiňované DO. Pak to člověk zapne a zůstane čumět. :D

V každém případě jsem se už porozhlédl po vhodnějším nástupci mého reproduktorového Xsymphony, který bude hodnější tohoto severského mistra.

Maretti, EMC-1UP by byla fakt ňamka a moc by se mi líbila. S tím zdrojem zvuku opravdu máš pravdu. Někdy je to až neuvěřitelný rozdíl. Starým mazákům se snadno říká, že začátečník řeší bedny a znalec zdroj. :smile: Většinou pak zapomenou říci, že bedny už mají dávno vyřešené. :D

A protože fórum čtu pozorně, tak mám na pozdější dobu, až už nebudu mít roubama co dělat, připravený tip na pojistkový tuning od pana Winelovera. :thumbup:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Naprach

Příspěvek od Maretti »

Ahoj já jsem si říkal, že to do Vánoc nevydržíš. Přesně vím o čem píšeš, taky jsem si prošel změnou z Cambridge Audio 840 v2 na Electrocompaniet ECI-5 Mk II. Cambridge za tu cenu - super záležitost. A Electrocompaniet je další takový - za ty peníze je to taky rozumná koupě - i když je to už pořádný ranec peněz.

Tak si to užívej a hlavně dej vědět, až budeš mít tu poslechovku.
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Tak otázku kabelu jsem rozsekl. Pořídil jsem si Kimber Kable Monocle XL. Není to sice můj vysněný Select, ale už je to blízko a rozhodně se s ním naučím žít. :D Je to tedy opravdu tlustá, ne zrovna ohebná a rozhodně škaredá hadice. Xsymphony Pure Silver Hybrid proti ní byla kráska. A kvůli její bílé barvě byla i skoro neviditelná. Teď to tady vypadá jako spadlé vedení vysokého napětí. A co se týká manipulace, tak v tomhle ohledu jsou vlastníci Nordostu zcela právem vysmátí. Až mě to začínalo štvát. Ty moje napájecí Vincenty jsou také pěkně neohebné hadice a někdy je to skutečně protivné to všechno porovnat. Co mě překvapilo, tak je balení. Řada Select je až přehnaně balená do vzduchotěsných a vodě odolných kufříků ale tohle je jak krabice od pizzy. :shock:

Zvukově je to ale super věc. Najednou mi připadá jako by hudba dospěla a sebevědomě se zpevnila. :smile: Nikdy jsem neměl doma tak pěkně vykreslený prostor a tak masivní těla jednotlivých nástrojů. Hlasy vokalistů z Van Canto zní krásně sytě a přitom pěkně odděleně, v blázinci Brain Drill jdou konečně rozeznat jednotlivé tóny a v mojí oblíbené věci Bass Extremes mám poprvé pocit, že jsem na dobré cestě k tomu mít v obýváku postavenou bednu Victora Wootena a užívat si jeho slap. A kromě jiného se uklidnily sykavky, což asi lze přičíst výměně stříbra za měď. Že bych právě objevil Ameriku? :D V každém případě bych řekl, že Kimber je rovnocennějším partnerem ECI 5 než bylo XPSH a určitě ho méně omezuje.
IMG_3110-1.jpg
IMG_0952_resize.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Naprach

Příspěvek od bigjoe »

A kvůli její bílé barvě byla i skoro neviditelná.
Za ty prachy a aby nebyl vidět ???!!!

Vem si příklad z klasiky: "Toť, tak drahý šaty, eště by v nich dřepěla" :lol:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

bigjoe píše: Vem si příklad z klasiky: "Toť, tak drahý šaty, eště by v nich dřepěla" :lol:
Jj, kdyby to nebylo tak nepraktický kvůli ovládání, tak bych taky otočil komponenty pr..lí dopředu aby všechna ta kabeláž byla pěkně na očích. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Naprach

Příspěvek od Mirek »

Pořídil jsem si Kimber Kable Monocle XL
Gratuluji k dalšímu velkému kroku ke kvalitnímu a pohodovému poslechu.

Mirek
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Děkuji, Mirku. Je to hlavně Tvůj přínos, že jsem se soustředil na tuto značku. Pokud se nepletu, tak tady na fóru jsou tři sestavy založené na Electrocompanietu, které používají reprokabeláž Nordost, takže jsem šel malinko proti proudu. Ale rozhodně toho nelituji.

Snad se mi podaří příští rok dát dohromady nějaké finance, abych mohl vylepšit zdroj zvuku a trochu vylepšit akustiku obýváku.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Přemýšlel jsem o nějakém vylepšení mých síťových Vincentů. Dal jsem na četná doporučení a sehnal jsem si síťový kabel Oyaide Tunami.
Po neskutečné námaze jsem překonal svou neskonalou nechuť k jakémukoli testovacímu přehazování kabelů a zapojil jsem Oyaide místo Vincentů. Nejdříve na zesilovač, pak na CDP a pak zase zpátky na zesilovač. Vím, že objevuji objevené, ale přišlo mi, jako by z celého hudebního projevu spadl nějaký závoj a hudba se stala o kousek čistší a jasnější. Celkově bych řekl, že Oyaide zvuk malinko vytlačil do výšek.
Tohle jsem vnímal při připojení Oyaide k zesilovači. U CDP mi ten zvukový rozdíl přišel skoro zanedbatelný. Ale i tak si seženu druhý do páru, abych to měl alespoň trochu sladěné.
Ale aby to bylo vůči Vincentu fér, tak stojí méně než polovinu Tunami a má tu šikovnou dřevěnou krabici, kam se vejde spousta zbytečných drobností. :thumbup:

Není to zrovna high endové zjištění, ale třeba tohle potvrzení obecného vnímaní bude pro někoho přínosné. :D
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
bertram

Re: Naprach

Příspěvek od bertram »

Nuž neviem , ja mám len jedného Vincka a ten napája subwoofer. Kúpil som ho len pre to , že v dlžke 3 m za tú cenu nebolo
nič lepšie a keď to musím už napýsať , nič krajšie.Používam všade Isotec a nevidím dôvod , by som ho vymenil za Isotec - krásne
modrý.Skúšal som to zamieňať , ale ten rozdiel nie je nijak velký , aby som ho zamenil a pri sube už vôbec nie.Vincek je dobrý , nie je
to to správne high end , ale je to rozumné .
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Naprach

Příspěvek od knoflik »

Naprach, daj pozor aby si si dvoma rovnakymi kablami nenarobil paseku s systeme. Ja som skusal v systeme dva napajace kable Vicent a nebolo to ono. Zostal som u jedneho napajacieho Vincenta k zosiku a som spokojny. Druhy Vincent k SACD uz bola paseka, ostrejsi zvuk a stratila sa dynamicka ferebnost. Proste cesta spät.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Knoflík, díky za radu. Trochu jsi mě vystrašil. Bohužel nemám v okolí nikoho od koho bych si další jen půjčil a nevím, jestli Panský dvůr kabely půjčuje stejně jako Petr z Naim studia. Musím si to zjistit. V případě neúspěchu přinejhorším rozšířím rubriku v bazaru. :cry:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Naprach

Příspěvek od knoflik »

Kliiid :angel: Samozrejme v tvojom systeme moze posobit celkom inac. Najlepsie ako zistit je vyskusat. Vela stastia :thumbup:
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Dneska ráno pošťák zvonil dvakrát a vždycky mi udělal radost. Poprvé v životě jsem si objednal CD za zahraničí a to dnes dorazilo. Je mi jasné, že je tady spousta zasloužilých pardálů, kteří si objednávají z celého světa již dlouhé roky, ale poprvé také někdy musí být, ne? ;)

Je smutné, že jsem si můj milovaný E.S. Posthumus musel objednat až z Ameriky, ale u nás se prostě nedal sehnat. Objednávka ze 13.12. a dnes (tj. 4.1.) dorazila. A je vážně smutné, že Česká pošta má na obyčejný balík doručovací dobu pět pracovních dní. Což vážně u balíku Ostrava - Tábor splnila.
IMG_3147-2.jpg
V každém případě tenhle obchod: http://www.cdbaby.com/ mohu doporučit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

No, a podruhé pošťák zvonil, protože jsem si pořídil nový kabel Oyaide Tunami. Tentokrát druhý do páru k CD přehrávači.

Musím říci, že ač jsem si myslel, že to po minulém přehazování skoro nic neudělá, tak jsem se mýlil. Poslední dobou hodně poslouchám CD Sukovo trio - Beethoven, Schubert (z roku 1964, reedice 2008) a vždycky mi trochu vadilo, že Panenkův klavír má takový temný jakoby teple kulatý zvuk. Ale říkal jsem si, že to bude dobou vzniku, protože housle a violoncello se mi zdálo v pohodě.
Po zapojení Oyaide se ale i ten zadekovaný klavír krásně rozjasnil a začal mnohem jiskrněji a živelněji hrát.
sukovo trio.gif
Mého nového, ale teď už vysloužilého, Vincenta Premium Power jsem zapojil do TV. Nic si od toho neslibuji, ale co teď s ním. ;) Prodávat se mi ho zatím nechce.

Jo, málem jsem zapomněl reagovat na Bertrama. Vzhled Vincentu je opravdu hezký a rozhodně lepší než Oyaide. Ale přijde mi, že je úplně stejný jako u reproduktorových kabelů. Až to svádí k myšlence, že jeden kabel používají na všechno. :D Což, samozřejmě myslím jako vtip. :thumbup:

A samozřejmě jsem rád, že se nesplnilo Knoflíkovo varování, zvuk se nestal nepříjemně ostrým.

PS: Doufám, že nikomu nevadí, že se nehrabu zrovna v ultra drahých high endových záležitostech, ale že si tak píši o svém malém písečku a malých krůčcích. Je to takový můj "personal little high-end". :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Naopak jsem rád, že jsi to sem napsal. Oyaide Tunami je velmi dobrý kabel, samozřejmě jsou lepší kabely, ale ve své cenové kategorii patří mezi to nejlepší. Tušil jsem, že po dokoupení druhého kusu budeš se zvukem spokojen. Gratuluji, užívej poslechu :thumbup:.
To je radost, když takhle příjde pošťák dvakrát za den ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Naprach

Příspěvek od pajuna »

Naprach píše:...
PS: Doufám, že nikomu nevadí, že se nehrabu zrovna v ultra drahých high endových záležitostech, ale že si tak píši o svém malém písečku a malých krůčcích. Je to takový můj "personal little high-end". :D
Je moc pekne, ze si delas postupne radost a podelis se s ostatnimi. Presne o tom by to tady melo na HEF byt :thumbup: . A jsem si jist, ze kabely Oyaide jsou high-end vsetne dalsich komponentu ve tvem podpisu :smile:
Mam osobni zkusenost s prechodem power cables u vsech komponentu z Vincenta na VDH a u signalovych na Oyaide. Oboji vyrazne prospelo :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
knoflik
Příspěvky: 46
Registrován: 25 dub 2012 20:23

Re: Naprach

Příspěvek od knoflik »

pajuna, ako by si zvukovo porovnal Oyaide s VDH. Teplejsi ostrejsi.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Mark Levinson píše:To je radost, když takhle příjde pošťák dvakrát za den ;).
Souhlasím! Od té doby, co hudbu kupuju elektronicky, mi ty balíčky z celého světa fakt moc chybí. Na druhou stranu to mám hned po zaplacení doma! :smile:
Parádně postupuješ Naprachu, jen tak dál ke světlým zítřkům! :smile: Ať ti to hraje! win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Naprach

Příspěvek od pajuna »

knoflik píše:pajuna, ako by si zvukovo porovnal Oyaide s VDH. Teplejsi ostrejsi.
Oyaide a VDH jsme porovnavali kdysi v mnoha lidech pri posouzeni vicero cca 8-mi power cables. Oyaide zvitezil, VDH druhy, ale ten se zase vyjimal v pomeru vykon - cena. Zvukove myslim velice si podobne. Modri, kteri vedi, si take vzpomenou na Hellboy, ktery byl v te dobe naprosto sverazny :lol:

Ostatni co jsem popsal se tykalo vymen power VDH za Vincent, XLR Oyaide PA02 resp. stribrny 910 za Vincent. Oproti temto byl Vincek ostry na vyskach, rozplacly na basech a celkove plossi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Moc díky všem za milé reakce.
Pořád jsem se nemohl dokopat k nějakému pěknému Avataru. Nakonec jsem se zeptal Tobiase41 a s jeho svolením jsem použil jeho fotku.
Ei.JPG
Trochu mi to připomíná anglické slovo Emergency. Tzn. stav nouze. V tom jsem se ocitl zrovna včera, když mě navštívil Oblastní inspektorát práce. Ale tohle sem radši tahat nebudu. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Další člen Electrocompaniet pozitivní ;).
Pěkný Avatar :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Tak vítej v klubu!!!!!!!!!!! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Díky za přivítání v klubu. :thumbup:

Chtěl bych i CD player ze stejné stáje. Mám rád věci sladěné a nejsem takový zkušený střelec, abych dokázal poskládat věci od různých výrobců k vytvoření ideálního zvuku. Někdo prostě vaří přesně podle receptu a někdo zase swinguje po kuchyni a tvoří sám, protože přesně ví, co jaká přísada udělá. :smile:

Hodně přemýšlím i o čistě virtuálním zdroji zvuku, něco jako má winelover. Místo CD přehrávače. Jenže osobně mám problém v tom, že když mám něco na hard disku nebo v Ipodu, tak pořád skáču z jednoho adresáře do druhého a spíš mívám pocit, že těch GB mám pořád málo a mám tendenci stále stahovat. Navíc je až příliš snadné změnit album a já pak mám problém ho doposlouchat až do konce. Přehození CD chce přece jenom mnohem více práce a lenivost je někdy také velký protivník. :shock: Nehledě na to, že když si vezmu CD a při poslechu se dívám na obal nebo sem a tam listuji v bookletu, tak k té hudbě mám tak nějak hmatatelnější vztah.

Na druhou stranu mi přijde vtipné, že v době dotykového ovládání všeho na dálku a v co nejkratší době bych nejraději dosáhl vysněného cíle ve smyslu toho, že musím dojít ke zdroji zvuku, manuálně odšoupnout kryt, manuálně tam vložit zdroj zvuku, manuálně ho zatížit šutrem proti pohybu, manuálně zavřít kryt, vrátit se k poslechovému místu a teprve pak zmáčknout tlačítko. A takhle pořád dokola. :D

Tak uvidím.. :cool:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Naprach

Příspěvek od tujatuja »

Jestli tě někonec dostane do svých spárů vinyl, to bude teprve pohybu :lol:

Proto jsou analogoví nadšenci štíhlí a krásní, zatímco digitální stahovači tlustí a oškliví =))
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Naprach

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak to je za tri bludistaky, pac je to pravda :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Jo, to je pravda. :smile:
A navíc, pouštění desky a přikládání raménka je jako duševní rituál.
Bohužel, kvalitní analogová větev je mimo moje současné finanční možnosti. :sad:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
davidsound

Re: Naprach

Příspěvek od davidsound »

Naprachu neveř tem analogovým krasoňům. Jsou to jen pomluvy :-D
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

davidhighend píše:Naprachu neveř tem analogovým krasoňům. Jsou to jen pomluvy :-D
+1 :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Jak jsem psal v prodejním vláknu, můj milovaný CD přehrávač Cambridge Audio 840C je připravený k expedici k novému majiteli. Sice jsem musel ještě upravit cenu, ale i tak musím zamáčknout slzu v oku, protože přístroj s takovým poměrem ceny a výkonu jen tak zase mít nebudu. x_x
Akorát teď musím vymyslet, jak manželce oznámím, že ta definitivně konečná a neměnná sestava zase bude jiná a že ty věci, které měly být vážně už poslední a po jejich pořízení jsem si měl dát ten slibovaný pohov, vlastně už zase nemám. :shock:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Naprach píše: Nehledě na to, že když si vezmu CD a při poslechu se dívám na obal nebo sem a tam listuji v bookletu, tak k té hudbě mám tak nějak hmatatelnější vztah.

...v co nejkratší době bych nejraději dosáhl vysněného cíle ve smyslu toho, že musím dojít ke zdroji zvuku, manuálně odšoupnout kryt, manuálně tam vložit zdroj zvuku, manuálně ho zatížit šutrem proti pohybu, manuálně zavřít kryt, vrátit se k poslechovému místu a teprve pak zmáčknout tlačítko. A takhle pořád dokola.
Tome,
moc dobře jsi to napsal :thumbup:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Jelikož jsem v podstatě bez zdroje hudby a svrbí mě prsty, tak jsem si dneska alespoň objednal novou pojistku Supreme 3 od firmy Hifi-tuning do mého zesilovače Electrocompaniet ECI-5 mk II. Taková blbost, ale jakou udělá člověku radost. :D
Ohledně přesného typu jsem se poradil s tím nejpovolanějším, panem Wineloverem, takže mu tímto ještě jednou veřejně děkuji. :thumbup:
hifi tuning.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Nejhorší je čekání na nový CD přehrávač. Už se nemůžu dočkat.
Svrbící prsty jsem si krátil nejen objednání pojistek, které dorazí až v půlce března, ale i tím, že jsme za posledních deset dní utratil za cédéčka přes osm tisíc. To je tedy můj rekord. Sice je nemám na čem pustit, ale zase mám zásobu hudby na kdoví jak dlouho. :angel: Asi mi z toho hrabe. :D Příští týden snad konečně dorazí zásilka ze Skandinávie a já si splním jeden ze svých klukovských snů. :razz:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Houstone, mám problém. Manželka projevila přání přečíst si co to vlastně na to fórum píšu. Ale bude muset nastoupit autocenzura. :shock: Abych neskončil místo v ložnici na gauči v obýváku.... No, ale tam zase bedna a stereo... Tak ani nevím, jestli by to byl trest. ;)
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Tolik štěstí si Tomáši ani nezasloužíš!!!!!!!!!
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Naprach

Příspěvek od winelover »

Jo a ty 2.5A jsi vzal jednu nebo dvě? A jestli jednu, tak která je v tom šuplíčku ta aktivní, přední nebo zadní? :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Wine, pojistky bohužel budou až v půlce března. Asi to není zase tak žádané zboží, aby ho prodejce měl skladem. :???:
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Naprach

Příspěvek od zappa »

Vím jak těžké je čekat,jsem na tom podobně.Hodně potěšení s novými hračkami . :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Naprach
Příspěvky: 152
Registrován: 03 bře 2012 12:47
Bydliště: Tábor

Re: Naprach

Příspěvek od Naprach »

Zappo, míra čekání se mi naštěstí zmenšila na polovinu. Dneska jsem totiž konečně rozbalil dlouho očekávaný balík z Tykonu... Tak už je ta černo-zlatá kráska doma.

Mám jediné odpoledne v týdnu volné, takže střídám jedno CD za druhým a užívám si. Nakonec jsem si vybral Electrocompaniet EMC-1 UP, který podle mě tvoří ideálního partnera pro ten můj integráč ECI-5 mkII. Pořídil jsem si k němu i clamp Spider. Chtěl jsem modrý, ale ten prý není momentálně v Norsku k mání, tak mám provizorně stříbrný, než mi ho pak v Tykonu vymění. Přiznám se, že jsem Spider ještě nenainstaloval. Pořád se mi totiž ještě klepou ruce vzteky kvůli de.ilním kamioňákům, kteří si tam u nás na dálnici zkracovali cestu v místě, kde nesmí a vytahali z prostředka silnice do protějšího jízdního pruhu takové ty bezpečnosní prahy, přes které jsem včera v noci za sněžení v plné rychlosti přelítl, prorazil si novou gumu a dokur..l si přední nápravu. To jsem pak do noci řval vzteky na všechny strany. Navíc Alhambra má rezervu z vnějšku na spodku auta. To jsem řval podruhé. :crazy:

Alespoň, že ta hudba je hladivá útěcha. Teď už se nemůžu vymlouvat na přístroje, takže když mi to nebude hrát tak jak má, může za to akustika místnosti. :cool: Její nedostatky si samozřejmě uvědomuji, ale není zase takový holobyt jak to z fotek může vypadat. Do rohů mám naplánované basové pasti a na zem pořádně chlupatý koberec. Chci aby to také trochu vypadalo a tak to zabydlování chvilku trvá... Ale i tak si nahrávky od Keith Jarrett - The Köln Concert nebo soundtrack od Queen - Flash Gordon užívám.

Můj starý CD přehrávač Cambridge Audio 840C je už hezkých pár dní z domu a tak nemohu posloužit nějakým velkým srovnáním. Moje sluchová paměť není zase tak slavná. Když to řeknu cynicky: hraje to. :D
IMG_3163-edit-900-150.jpg
IMG_3171-edit-900-150.jpg
IMG_3161-900-150.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Electrocompaniet EMC-1 UP-> Kimber Kable Select KS 1130 XLR-> Electrocompaniet ECI 5 MK II-> Kimber Kable Select KS 3033-> Dali Helicon 800. RSA Emmeline II. "The Raptor" + AKG K701. Oyaide Tunami. Spectral HE 1203.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Naprach

Příspěvek od Mark Levinson »

Co k tomu dodat? Gratulace :clap:.
Máš to opravdu krásně sladěné a zvuk Electrocompaniet znám a je mi sympatický i když s Dali jsem to nikdy neslyšel, snad někdy ;). Asi všichni víme jaké je to čekání na nový komponent, tak se raduj a užívej si poslechu.
Mark Levinson
Odpovědět