Vesmír útočí?

Ostatní diskuze, nesouvisející s Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Vesmír útočí?

Příspěvek od pajuna »

Par dnu jsem byl pryc a ctu tady jen same invektivy a nesmysly. Jelikoz analyzu mam v popisu prace, rad bych si od vas nechal poradit jak to mam chapat :

- jsou nejake skvrny na slunci ci co? Zmeny pocasi?
- nema rada lidi doma co delat nebo se nemuzou zabyvat normalni muzikou a predvadet se tady?
- jsou osobni utoky lidi kteri tady nikdy nicim kvalitativne neprispeli jejich prioritou? Nemate jinou moznost zviditelneni?
- je tu par nastrcenych lidi aby tady bourali?
- odchazeni lidi kteri tady normalne prispivali (o co jde?, psychicka nevyrovnanost, nebo osobni utoky v SZ, proc to jednoduse nevpalite sem, jestlize je tomu tak?). Bez vysvetleni?
- cekate na to kdo dostane prvni BAN, co se bude dit a budeme to rozvijet timto smerem?
- vazne se nechaji silnejsi jedinci ovlivnit obcasnym vypadem tech "slabsich"? Takto by ten svet dlouho nefungoval
- vazne se neumite zamyslet nad tim, ze jsme dali dohromady komunitu lidi, kterou proste hifi a muzika zajima a chteji o ni normalne pokecat a ze by mel byt nejaky kompromis a ucta? Meli bychom si vazit, ze tady jeste nejsou zadne postranni umysly, ani reklama, ani nikdo kdo vydelava na tematech. Tak zkuste alespon par myslenkovych pochodu timto smerem

Jen jsem si polozil v hlave par otazek, treba me nekdo pomuze z jejich pochopenim. Doufam, ze je to prechodna zalezitost tohoto tydne, ktery za par hodin konci.

Muj nazor je ten, ze ve vlakne se bude objevovat jen to co k nemu patri a to se taky budu snazit prosazovat, specialne jakykoliv negativni utok na konkretni osobu.

Pajuna
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Vesmir utoci?

Příspěvek od jirie »

V poslední době také pozoruji, že se sem přenesl virus nenávisti a osobních útoků patrně ze sousedního fóra.
Zřejmě to tu fungovalo bez větších potíží už moc dlouho :sad:
Škoda
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Vesmir utoci?

Příspěvek od anawak »

to pajuna:

Ked uz si toto vlakno tak nazval, tak ano, vesmir utoci. Dnes vrcholila jedna z najväcsich magnetickych burok sposobena extremnymi a doteraz najvacsimi erupciami na slnku. Tolko fakty.

A k tym prispevkom ,najma vo vlaknach "hroty", a "predaj Kimbra", radsej ani nebudem nic pisat lebo by som musel byt velmi vulgarny. Ci ma nato vplyv slnecna aktivita --- ????? neviem neviem
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vesmir utoci?

Příspěvek od aretax »

Nie je problém prispievať a neodpovedať pritom na rôzne invektívy. Členstvo zrušiť nechcem. Čo sa týka vymazania môjho vlákna, asi nie je dobré verejne vystavovať, čo má kto doma. Pôvodný úmysel bol ten, aby sme poznali, kto čo má, ako je s tým spokojný, rozšírili si obzor čo sa týka jednotlivých značiek, rôznych zapojení a pod. Niektoré aparatúry na niektorých ľudí pôsobia, ako červené súkno na býka. Výsledok je presne opačný. Berú to ako niečo, v čom sa pretekáme a vystavujeme na obdiv. Myslím, že nie je problém si svoje poznatky odovzdať v kruhu ľudí, ktorých to zaujíma a ktorým ide o tú istú vec - porovnávať, skúšať a poznať niečo iné, ako máme doma. Odkedy sa sem "nasťahovalo" niekoľko indivíduí zo susedných fór, ktoré nazvem spoločným menom: "Urob si sám", ide to všetko dole vodou. Na každý poznatok rovnaké odpovede - či sa jedná o káble, hroty, kvalitné prístroje a pod. Vždy sa niekto musí predvádzať svojimi "múdrosťami", ale hlavne nasilu presadzovať to svoje, aj za cenu vulgarizmov, nadávok a osočovania. O koho sa jedná, všetci vieme, ale nič sa s tým nedá urobiť - je to slobodné fórum. Tak som usúdil, že je nežiadúce, aby tu "svietilo" moje vlákno (aj keď čo sa týka aparatúry v porovnaní s inými členmi sa nejedná o nič moc).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Vesmir utoci?

Příspěvek od aretax »

anawak píše:to pajuna:

Ked uz si toto vlakno tak nazval, tak ano, vesmir utoci. Dnes vrcholila jedna z najväcsich magnetickych burok sposobena extremnymi a doteraz najvacsimi erupciami na slnku. Tolko fakty.

A k tym prispevkom ,najma vo vlaknach "hroty", a "predaj Kimbra", radsej ani nebudem nic pisat lebo by som musel byt velmi vulgarny. Ci ma nato vplyv slnecna aktivita --- ????? neviem neviem
Bude to asi tak, že u niekoho má a u niekoho nie. U tých, kde má vplyv, musí ho mať veľmi, veľmi dlho, nielen dnes - to myslím na príspevky v spomínaných vláknach.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Fox_25
Příspěvky: 156
Registrován: 03 črc 2012 02:29

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od Fox_25 »

Já to stejně nechápu. Proč se s*át do diskuze když neřeknu "nic" a jen ostatní posílám někam. Já osobně se nedivím že někteří bez vysvětlení odchází. Vysvětlení je v několika tématech kde prostě nemá cenu přispívat. Přijde mi že je to stejné jako bych šel do fóra kde se probírají počítače a prudil tam s tím že LCD je naprd protože CRT je nepřekonáno v mnoha parametrech a já mám doma CRT. Jako další mě napadá diskuze o fotoaparátech a jejich objektivech. Proč bych chodil na fórum o objektivech kde se zabývají jen skly s M42 závitem, jejich použití na DSLR a já tam začal prudit o mém úžasném novém objektivu se kterým foťák sám ostří, cloní, řekne mi přesně úroveň světlosti apod.

Už jsem se párkrát dostal do sporu s lidmi kteří nevěřili že tvrdý koax kabel k repro může hrát dobře, natož lépe než tlustá dvoulinka. Bez ověření reality se do mě pustily s tím že to není možné a došlo i na urážky. Podobné to bylo i s objektivy. Používám výhradně M42 skla. Mají výbornou kresbu a na full frame zrcadlovce odvádějí skvělou práci za ani ne desetinovou cenu jejich nových bratříčků s tím že musím "ručně" clonit a ostřit což osobně považuji za výhodu a občas dokonce použiji starý expozimetr. Místo toho aby jsme si vyměnily zkušenosti a vyzkoušeli něco jiného došlo na hádku protože staré pevné sklo za 2000 nemůže mít lepší výstup než nový zoom za 15000.

Bohužel tyto zkušenosti jsou osobního rázu, na internetu jsem se s tím setkal taky, ale osobně člověka moc ignorovat nelze, lze pouze beze slova odejít což beru jako urážku.

Berte to co jsem napsal jak chcete, jsem tu moc krátce a neznám všechny souvislosti. Jen stále nechápu a nepochopím proč není možné přijmout zkušenosti jiných ač se mi můžou zdát špatné jak chtějí. Hlavně vidím problém v tom že co neslyším já nemohou slyšet ostatní. S tímto přístupem bych osobně nebyl tam kde jsem protože svět není černobílí, ve skutečností hýří barvami a je plný protikladů.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od pajuna »

Dekuji za prispevky.

to aretax
hodnotim primou odpoved a vysvetleni, chapu to :!:

to anawak
Myslim, ze slunecni aktivitou to uplne tak nebude. Ti zkuseni si v pripade vnitrniho napeti nechaji odpoved na jiny cas.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od anawak »

ja len nechapem, preco do tohto konkretmeho vlakna nic nenapisali ti, ktori to tu cele rozjebali a vniesli sem zlost, nepohodu a svar. Podarilo sa im to velmi rychlo. Asi sme slabi alebo unaveni privitivizmom??? Neviem. Ale ked sa do nekonecna navazaju do vlakien urcenych k niecomu inemu, preco "autocenzura" nic nenapisu do vlakna VYSVETLITE PRECO TAKTO REAGUJETE. A potom sa divite mne, aretaxovi, elkovi, pma, mb, lachimovi, mirkovi, a kope daloch, ze sem nemaju chut uz ani chodit, nie to este nieco pisat?
Utok na Mirkove vlakno o predaji kabla povazujem za hrube napadnutie, znevazenie a ponizenie moralky a slusneho vychovania medzi ludmi. Utok na vlalno o hrotoch detto. Sa uz do pice spamatajte trochu z toho sna!!!!! Ospravedlnujem sa za vulgarizmi ale nikdy som diplomat nebol, je to o mne vseobecne zname
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od davidm535i »

Kdyz napisu, ze hroty u poradne resenyho regalu a mistnosti nemaj zadnej vliv (z objektvnich pricin) , a pan HIFISTA vseznalek se mne odvazi nazvat "autocenzura" a volem, a admin asi nekde spi, tak nevim kde jsme.

Nekteri jedinci totiz neumi udrzet nervy na uzde, a stylem hulvata ze 4. cenovy tu siri puch kolem sebe.
Fakt husty, clovek pokud nerekne ano ano ano, tak je tu za "autocenzura". Ale ja si nestezuju, rad diskutuju. Zdenyho prispevek ve vlakne Korea VYTESAT DO ZULY.

Misto, aby jedinec co vznesl dotaz, dostal jasnou odpoved, tak se tu spekuluje o nepodlozenych pohadkach a nesmyslech, a vydava se to za pravdu. BOZE!!!
Misto, aby se problemy resily veci od zacatku, tak holt usetrime 20 tisic na regalu, abychom mohli VYHODIT 30 jinde, proste splachnout do AUTOCENZURA.

Smutny, a to hooodne.
Ach jo
:thumbdown:

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od boxer »

BVa napsal tady.

Ak zmena kábla "rozhodí" skutočne počuteľne nejaký prístroj (čo musí byť možné aj merať..), tak je ten prístroj jednoducho vadný a treba ho vyhodiť alebo reklamovať, napr. mu vadí zmena zaťažovacej kapacity o 100pF alebo sériová indukčnosť pár uH. Potom mu bude vadiť aj pohyb v okolí alebo aj zmena teploty. Je to technika, žiadna alchýmia a hľadanie kameňa mudrcov, či sa to páči alebo nie.
mali
Příspěvky: 4
Registrován: 01 črc 2012 16:09

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od mali »

anawak píše:ja len nechapem, preco do tohto konkretmeho vlakna nic nenapisali ti, ktori to tu cele rozjebali a vniesli sem zlost, nepohodu a svar. Podarilo sa im to velmi rychlo. Asi sme slabi alebo unaveni privitivizmom??? Neviem. Ale ked sa do nekonecna navazaju do vlakien urcenych k niecomu inemu, preco "autocenzura" nic nenapisu do vlakna VYSVETLITE PRECO TAKTO REAGUJETE. A potom sa divite mne, aretaxovi, elkovi, pma, mb, lachimovi, mirkovi, a kope daloch, ze sem nemaju chut uz ani chodit, nie to este nieco pisat?
Utok na Mirkove vlakno o predaji kabla povazujem za hrube napadnutie, znevazenie a ponizenie moralky a slusneho vychovania medzi ludmi. Utok na vlalno o hrotoch detto. Sa uz do pice spamatajte trochu z toho sna!!!!! Ospravedlnujem sa za vulgarizmi ale nikdy som diplomat nebol, je to o mne vseobecne zname
Neboj napíšou, ale dozvíš se, že chyba je jen na tve straně.
Znal jsem jednoho týpka, když ze praštil kladivem do palce, tak to v žádném případě nebyla jeho chyba,
ale mohli za to cituji "ty k*vy komunistický, co to kladivo vyrobily". S těmito lidmi se nedá diskutovat,
lze pouze ignorovat a nebo tvrdě vykázat do patřičných mezí (možná se časem moderátoři probudí,
jen aby nebylo pozdě).
bertram

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od bertram »

anawak píše:ja len nechapem, preco do tohto konkretmeho vlakna nic nenapisali ti, ktori to tu cele rozjebali a vniesli sem zlost, nepohodu a svar. Podarilo sa im to velmi rychlo. Asi sme slabi alebo unaveni privitivizmom??? Neviem. Ale ked sa do nekonecna navazaju do vlakien urcenych k niecomu inemu, preco "autocenzura" nic nenapisu do vlakna VYSVETLITE PRECO TAKTO REAGUJETE. A potom sa divite mne, aretaxovi, elkovi, pma, mb, lachimovi, mirkovi, a kope daloch, ze sem nemaju chut uz ani chodit, nie to este nieco pisat?
Utok na Mirkove vlakno o predaji kabla povazujem za hrube napadnutie, znevazenie a ponizenie moralky a slusneho vychovania medzi ludmi. Utok na vlalno o hrotoch detto. Sa uz do pice spamatajte trochu z toho sna!!!!! Ospravedlnujem sa za vulgarizmi ale nikdy som diplomat nebol, je to o mne vseobecne zname
Tu už ani nejde o zmier , ale po všetkom , kto s koho. Boxer mi tu raz napýsal vo vlákne Korea , prečo tu robím teátro a on je rád ,že je tu
klud.Keď som mu odpýsal , prečo je najviac teatrálny on pri svojich príspevkoch , nevedel odpovedať a zahral to do stratena.Ale vidím ,že on
tú svoju teatrálnosť , alebo ako chceme dominantnosť vo svojich názoroch dotiahol do dokonalosti.Má občas vlastnosť stiahnuť zo sebou niekoho,
kto na túto jeho hru skočí, hrať o to ,kto je lepší a kto viac vydrží.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od boxer »

Nic jsem nikam nezahrával. Odpověděl jsme ti toto:

Asi jsem to nenapsal tak,aby to bylo pochopené správně a /nebo prostě nechceš.

Je to jedno.


Protože to bylo evidentní.
zakka68

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od zakka68 »

Myslím, že toto fórum do určitého času predstavovalo všetko to, čo seriózne fórum predstavovať má, je to fórum predovšetkým o hudbe a tá ako je známe má ľudí spájať. Prosím, už toho nechajte, je mi dnes veľmi smutno, zomrel JON LORD, hudobný velikán. Česť jeho pamiatke!
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od pajuna »

Tak hosi. Uz toho myslim bylo DOST....a pokladame pomyslnou STARTOVNI CARU nanovo :!: :!: :!:

Kdo ma chut to tady s nami tlacit dal v ramci pravidel, je vitan :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bertram

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od bertram »

To pajuna :

Myslíš , že ten čas bol dostatočný? Napríklad taký nový člen mali , dnes prvý príspevok a čo slovo to samá perla. Ak má problémi a
trpí frustráciou s bývalého režimu , nech to rieši inde. Lenže , môže to byť i zámienka.
Dal by som tomuto vláknu trochu dlhší čas na vyventilovanie členov, ak ani to nepomôže , kludne dávaj BAN.
bertram

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od bertram »

A keď už sa ventilujeme :

Boxer , čo bolo evidentne teatrálne v tom mojom príspevku a prečo si nedokážeš pripustiť , že chceš byť dominantný a často
teatrálny.
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od anawak »

Bertram:

Pocuvaj ma brasko. Nenechaj si kazit den ani vecer boxerom. On nenavidi kazdeho. Vsetci su podla neho NEHODNY. A mne by bolo velmi luto, keby si clovek tvojich kvalit a charakteru nechal kvoli nemu robit zle.

Nieco sa v brzkej dobe na tomto fore udeje, nieco sa tu zmeni a da do poriadku. Pretoze je tu este stale dost ludi, ktorym na tom zalezi a budu za to bojovat, aby to fungovalo. A nenechaju sa ojebavat ludmi, ktorych zivi nenavist, zavist a ALTER EGO!!!
bertram

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od bertram »

Aj keď je už pokročílí čas , stále premýšlam o tom, prečo chce byť vždy niekdo vyššie , ako ostatný. Po rozdelení tu ostali len Česi a Slováci.
Nejde tu o nacionalizmus , možno na Slovensku nie je až tolko konštruktérov a vývojárov , ako v Čechách.Pri prezentáciach mali hlavne
český vývojári a výrovcovia velké sebavedomie a sebeprezentáciu.Nebudem tu menovať koho a kde som videl a počul. Ich prezentácia im
občas škodí viac , ako prospieva.Ak má tu na fóru niekdo pocit , že dokáže vyrobiť , alebo pozná niekoho , kto im dokáže vyrobiť a dodať
napr. reprokábel , prepojovák , alebo dokonca aj mašinu zhodnú s parametrami svetových výrobcou za zlomok ceny , prečo to neponúknu,
prečo nespravia prezentáciu , tak ako si ju oni predstavujú. Prečo nechcú mnohým chalanom ponúknuť veci , ktoré stoja desatinu ceny
značkových.Prečo to neurobia a neprezentujú. Stretol som sa často s tým , že aj týto , určite velmi šikovný a múdry , chcú predávať za
trhové ceny.Občas niekomu predajú aj za nákup a potom mi čo dáme za vec trhovú cenu sme často vysmievaný a zatracovaný.Aj taká je
realita a často sa s tým stretám , či je to okolo HighEnd , alebo inde.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od bigjoe »

Slíbil jsem, že ty dva .... budu ignorovat, ale jen pro pořádek:

To davidm535i:
tady píšeš:
Kdyz napisu, ze hroty u poradne resenyho regalu a mistnosti nemaj zadnej vliv (z objektvnich pricin) , a pan HIFISTA vseznalek se mne odvazi nazvat "autocenzura" a volem, a admin asi nekde spi, tak nevim kde jsme.
ovšem já jsem reagoval na toto:
ja bych zkusil vic barev, hlupaku se najde urcite dost
A to je podle mne urážka lidí, kteří se o daném tématu přesvědčili, nebo mu aspoň věří. A říká se na hrubej pytel, hrubá záplata. Tak se nediv.
Ostatním doporučuju tyto .... při podobných výlevech ignorovat, protože kde nic není, ani smrt nebere.
Taky na to existuje jedno přísloví: "Bav se s volem o sobotě, když ho v pátek zabijou" (tím samozřejmě nemyslím nikoho konkrétního).
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od martinowsky »

Jak to říkal Smoljak?
blbec, debil, blbec, debil.............. až támhle vzadu vyjímka dva blbci vedle sebe. =))

to jen tak na odlehčenou

po 14 dnech dovolené jsem u počítače a co tady čtu to je teda paráda to jste mě chlapci pěkně zklamali. Předejte si telefoní čísla, zavolejte si, vyříkejte, třeba si nadejte do čeho chcete. Ale že jste mi pěkně "autocenzura" tohle forum za to fakt moc díky. Komu čest tomu čest.

PS: Viktore lituju Tě upřímně a Pajunu taky.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od pajuna »

Jak rikal Vaclav : "Vsechno bude" ;). Nehazet flintu do zita, to delaji jen slabosi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mastervoice
Příspěvky: 140
Registrován: 05 zář 2012 11:53
Bydliště: Severní Morava okr.Karviná

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od Mastervoice »

pajuna píše:Jak rikal Vaclav : "Vsechno bude" ;). Nehazet flintu do zita, to delaji jen slabosi.
Václav ? Nebyl to Tonda (Novotnej ?) Maso bude, vejce budou, komunismus do konce příští pětiletky ! Jo, to byly prognózy, někdy kolem roku 1967...kdo pamatuje ?
když selžou všechny pokusy je načase otevřít návod k použití
Uživatelský avatar
gabik
Příspěvky: 146
Registrován: 06 úno 2011 20:57
Bydliště: Ustí nad Labem/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od gabik »

ProAc Studio 140; Marantz 7001; draty Cable4you
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od Zdeny »

Původně jsem nechtěl reagovat na spory ve vlákně Beryho re-loaded, nebo jak jej nazval.
Ale nedalo mi a reaguje jen a pouze na náboženskou tematiku. Mně osobně nevadí křesťani, protestanti, muslimové, budhisté, bezvěrci a další, ale jen do okamžiku, když mě jejich náboženství začnou vnucovat a přesvědčovat mě, že jen ten jejich Bůh je ten správný ). Sám, co by nevěřící, to příliš ani nevnímám, ale vnímám to, jakl se z obyčejné čisté víry stává fanatismums, který končí vražděním. Co mi rozhodně není lhostejné, je to, že Evropa odkaživa (myslím tu střední, kde žijeme) byla křesťanská a mám opravdu velice silné obavy, kam se až bude eskalovat muslimská víra (viz neskiutečné potíže v Německu, Francii, ale i Anglii a jinde).

Mám totiž obavy o to, že některé víry jsou reprezentovány jen extremistickými špičakmi, které mají navíc neskutečné množství různých prostředků na to, aby dokázaly z hodiny na hodinu rozpoutat peklo - válku. Pokud si věří v kostele a v chrámu, nenaraušují mně (coby jejich potenciálnímu zaměstbavateli) pracovní režim - to myslím obrazně, já samosebou nikoho nezaměstnávám, nenutí mě, abych respektoval jejich církevní zvyky a svátky, je vše OK. Opačně ale už to vidím jako problém se kterým - si přiznejme - si začínají naši pánové politici přestáat vědět rady.

Kuwa, já jsem chodil rád do kostelů o vánocích poslechnut si koledy a prohlédnout betlémy, v tom nebylo nic, co by souviselo s mojí nevírou, ale představa, že mě za to někdo bude nějaký vyznavač jiné víry pronásledovta, se mi fakt příčí. Toliko o vyznání a náboženství.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Vesmír útočí?

Příspěvek od jirie »

Podobně se také bojím. Na tohle téma bylo natočeno spousta dobrých, lepších nebo vyloženě xenofobních šotů.
Jedna věc je už dnes jasná, že se to všechno vymklo kontrole a Evropa se začíná dusit vlastní přehnanou humanitou a tolerancí. Bylo to tenkrát ze strany politiků nezodpovědné s ohledem na naše děti.
Odpovědět