Accuphase

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
John Boston
Příspěvky: 30
Registrován: 06 dub 2012 20:41

Accuphase

Příspěvek od John Boston »

Kdo slyšel nebo poslouchá dvojku Accuphase E-250 a DP-400, může prosím sdělit jak to zvukově šlape?
Díky za názory..
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Accuphase

Příspěvek od Mirek »

Vím jak šlape vyšší zesilovaš s DP 400 - mám to doma - myslím, že skvěle ! Osobně bych ale raději koupil k DP400 zesilovač z druhé ruky E350 nebo E308. Ale s tou 250-kou to taky nebude špatné. Co se týče charakteru zvuku, stačí si najít recenze v tomto pípadě kupodivu sedí :thumbup:
John Boston
Příspěvky: 30
Registrován: 06 dub 2012 20:41

Re: Accuphase

Příspěvek od John Boston »

Mirku díky za odpověď, dalo by se to jednoduše porovnat s Ayre cx-7e a ax-7e?
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Accuphase

Příspěvek od anawak »

Ayre sa podla mna na Accuphase nechyta ( v triede spominanych komponentov). Ale je to len moj nazor a nemusia s nim vsetci suhlasit.
Ayre mi pripada v porovnani s Accuphase take nejake "mdle", bez zivota. Bez dynamiky. Ta 7 seria sa im podla mna moc nepodarila.
Samozrejme velmi zalezi na pripojenych repro. Ale aj s tym ma japonec menej problemov ( sadne si k viacerym bedniam) ako amerikanec (ten si viac vybera).
aretax
Příspěvky: 3078
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Accuphase

Příspěvek od aretax »

Ayre nie je zvukovo zlý, ale okrem bední je veľmi citlivý na kabeláž. Vyžaduje káble "nie veľmi jemné" , resp. trochu ostrejšie. Na stredy a výšky môžu pasovať Nordost, ale na basy asi veľmi nie. Možno XLO, ale nižšej rady (nie Limited), prípadne Krautwire. To však je potrebné vyskúšať. Accuphase je menej "problematický", ale rozhodne od 300-ej rady vyššie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
John Boston
Příspěvky: 30
Registrován: 06 dub 2012 20:41

Re: Accuphase

Příspěvek od John Boston »

Děkuji za postřehy k Accuphasu, kde prosím najdu recenze k jednotlivým komponentům - jen CD a zesilovače, lze někde vyhledat přehled kompletního sortimentu (na různých odkazech i zahraničních jsem našel jiná čísla označení určitých strojů). A poslední prosím ještě o názory na Teac AI-2000, 3000, CD, 2000, 3000? Lze to vůbec porovnávat? :crazy:
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Accuphase

Příspěvek od Mirek »

Stačí si projet Google, je tam poměrně dost informací o Acc., co se týče těch Teaců, neslyšel jsem je, ale je to trochu jiná kategorie. Myslím si, asi nikdo tady neměl možnost ani důvod tak hodně se lišící přístroje porovnávat. Ale z mých zkušeností, pokud mají zvukový charakter podobný Esotericu, tak je zvuk velmi přesný, ale poněkud chladně znějící, je to jiná zvuková fylozofie než analogově znějící Acc.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od davidm535i »

je to jiná zvuková fylozofie než analogově znějící Acc
Tak zrovna posledni modely od Accuphase nevnaseji do reprodukce zadne vlastni zkresleni (analogovy nadech = zmekceni reprodukce).

Prehraji absolutne nekompromisne to, co se vyskytuje na vstupu. Takze spatny signal zni fakt spatne, perfektni famozne. A tak to ma byt, zadne ruzove bryle.

Moje zkusenost, uz mi par pristroju od Accuphase rukama proslo.

D.
mp3 + špunty
John Boston
Příspěvky: 30
Registrován: 06 dub 2012 20:41

Re: Accuphase

Příspěvek od John Boston »

Díky, a tak to má opravdu být.... Acc jsem ještě neslyšel, mám představy o jemném podání.... Ten Teac jsem zavrhl, dle foto viz. test v posledním Stereu - výroba Čína, (telefonicky potvrdil i dovozce - vyobrazení na jejich int. stránkách je pouze ilustrační). Zatím provozuji Ayre, myslím, že hraje velmi dobře, zlobení CD je v řešení viz. můj dotaz zde na foru.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Accuphase

Příspěvek od Mirek »

(analogovy nadech = zmekceni reprodukce
Pisatel to určitě myslel dobře, ale chybí mu informace, neboť uvádí špatný výklad pojmu analogový.....analogový znamená přirozený tzn. i přesný proč, protože hudební nástroje jsou jak je všeobecně známo převážně analogové, naše sluchové orgány jsou "analogové" a též i mozek zvukovou informaci zpracovává"¨"analogově". Krásný příklad analogu je, když sedíme vedle kamarádky, hrající na kytaru a lobozvučně zpívající (a ještě je to ke všemu ještě kost a krásné nohy a kratičkou mini)- tohle je analog jak má být, je zvuk strun a hlasivek změkčený ? Přirozeně není. Digiálním zpracováním téhož, může naopak dojít ke zkreslení, popř. zdrsnění zvuku. Můj CDP Acc. je minimálně o generaci mladší než pisatelův a má příjemný analogově znějící zvuk. Konec konců firma si na tomto zakládá.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Accuphase

Příspěvek od boxer »

Ježíš to jsou kecy.

To by chtělo lobotomii. Pak by to bylo teprve lobozvučný.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od davidm535i »

@mirek:

pisatel vi moc dobre co pise, a ty vis moc dobre jak to myslim.
Jo, kdyby tam nebylo to zaludne sousslovicko "analogove znejici"


D.
mp3 + špunty
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Accuphase

Příspěvek od Zdeny »

Analagový v mysliveckém slangu hifistů = zabarevný a sladký jak cecek:-) Mnody i silně zkreslený :-)
ještě se dá použít synonymum muzikální. Nad tím všichni tečou:-)

Když pak náhodou uslyší hrát aparát s menším/minmálním zabarevním (protože všechny, i ty nejdaržíší a nejlepší na světě, proti originálně znějícím hudebním nástrojům si charakzer zvuku zcela zákonitě "upraví"), pak blábolí, že "TO" nehraje a je "TO" syrové a studené:-) Chybí jim prostě to "zabarevní".
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 157
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Ach jo.Už i tady?
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Accuphase

Příspěvek od Maretti »

bohužel ..... :thumbdown:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zdeny má doma dvě sestavy, v jedné je analogový a muzikální PASS a v druhé syrový a studený Bryston.

Člověk který neřeší jen a jen muziku, ale i tu techniku má zákonitě po čase chuť na změnu, nebo ho přepadnou pochyby. Pak zkouší přístroje od jiných výrobců s rozdílným charakterem a vkládá do změny naději na uklidnění a spokojenost. Zdeny jen přejde do druhé cimry a má tu výhodu, že se kdykoli může vrátit zase do té první. On jen přemýšlí, ve které je to více správně. Já odhaduju, že v ani jedné, k oběma má určitě své výhrady.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Accuphase

Příspěvek od Zdeny »

N.A. píše:Zdeny má doma dvě sestavy, v jedné je analogový a muzikální PASS a v druhé syrový a studený Bryston.

Člověk který neřeší jen a jen muziku, ale i tu techniku má zákonitě po čase chuť na změnu, nebo ho přepadnou pochyby. Pak zkouší přístroje od jiných výrobců s rozdílným charakterem a vkládá do změny naději na uklidnění a spokojenost. Zdeny jen přejde do druhé cimry a má tu výhodu, že se kdykoli může vrátit zase do té první. On jen přemýšlí, ve které je to více správně. Já odhaduju, že v ani jedné, k oběma má určitě své výhrady.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: Přesně jsi to trefil. A jsouc značně frustrován ani jedním nehrajícím aparátem, odvrhuji jakékoliv voodo vedoucí ke kýženému zlepšení.ů :thumbup: :thumbup:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Accuphase

Příspěvek od Mirek »

Ježíš to jsou kecy. To by chtělo lobotomii. Pak by to bylo teprve lobozvučný.
Boxere, už je mi to jasné, ty jsou tou opercí již prošel, proto ty tvé záchvaty.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Accuphase

Příspěvek od boxer »

Mireček z Brna.

Tobě,jak koukám kolem dokola, je jasné naprosto všechno.

Nezapomeň ty svý "světozprávy" uchovat pro své děti, vnoučata. Taky se budou chtít pobavit.
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Accuphase

Příspěvek od davidm535i »

decka, nehadejte se, Accuphase je krasna znacka, ta si to nezaslouzi.

D.
mp3 + špunty
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Accuphase

Příspěvek od anawak »

Boxere, co sa ty stale navazas do toho Mirka.?? Ved uz pribrzdi preBoha ziveho. To uz ani nie je smiesne co tu dokazujes. Kazdy mame svoje chyby ale preco sa na ne stale sustredis? Preco ta netesi to pekne? Preco ta tesi stale len to horsie? A okrem ineho. MIRKA poznam (a som tomu rad) osobne a nemam ppcit, ze by to bol nejaly pubertak ku ktoremu si mozes dovolit cokolvek. Trochu ucty chlape!!!!
John Boston
Příspěvky: 30
Registrován: 06 dub 2012 20:41

Re: Accuphase

Příspěvek od John Boston »

To je tedy rozhovorů, nakonec si každý musíme poradit sám.... Zkuste prosím ještě popovídat o značce Luxman ve srovnání s Acc a Ayre. Děkuji.
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Accuphase

Příspěvek od tujatuja »

John Boston píše:To je tedy rozhovorů, nakonec si každý musíme poradit sám.... Zkuste prosím ještě popovídat o značce Luxman ve srovnání s Acc a Ayre. Děkuji.
Na původní dotaz snad mohl reagovat někdo, kdo náhodou má oba zmíněné přístroje doma.

Pochybuji však, že by někdo měl doma současně sestavu Accuphase nebo Ayre a Luxman, aby se mohl vyjádřit. Takové všeobecné dotazy svádí k nepodloženým úsudkům a radám.

Co takhle se domluvit s prodejcem a jít si to sám poslechnout?
anawak
Příspěvky: 497
Registrován: 29 pro 2010 00:29
Bydliště: Bratislava

Re: Accuphase

Příspěvek od anawak »

Pravdou ale je, ze LUXMAN aj ACCUPHASE su spickove stroje. Velmi stare znacky (Luxman je este starsia ako Acc) a velmi uznavane. Zvukovo su si podobne ale su tam samozrejme rozdiely, ktore uz zaujemca musi posudit na zaklade vlastnych referencii. Porovnavat LUX, ACC a Ayre asi mohol malo kto. A tiez si myslim, ze taketo spolocne testovanie ani nie je v nasich koncinach mozne.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Accuphase

Příspěvek od pajuna »

John Boston píše:To je tedy rozhovorů, nakonec si každý musíme poradit sám.... Zkuste prosím ještě popovídat o značce Luxman ve srovnání s Acc a Ayre. Děkuji.
Johne,
zkus si precist treba tento clanek, mohl by ti zakladni rozdily podobnych stroju ukazat.
http://www.audiodrom.cz/recenze/zesilov ... -e550.html

Kdyby nekdo mel zkusenosti v primem porovnani, take by me to zajimalo.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bertram

Re: Accuphase

Příspěvek od bertram »

Dávas čoraz ťažšie úlohy. Ale ak naozaj máš záujem o tieto prístroje a chceš si vybrať , poznám jedno štúdio v Bratislave , kde by si
to mohol porovnať.Pozri stránku http://www.nisel.sk .Je predajcom Accuphase a Luxman a v sekáči má v ponuke aj nejaké Ayre .Všetko má
v štúdiu , tak sa s ním dohodni. Je lepšie stráviť deň v štúdiu ako si dať radiť. To si musíš a porovnať sám.
John Boston
Příspěvky: 30
Registrován: 06 dub 2012 20:41

Re: Accuphase

Příspěvek od John Boston »

Určitě děkuji za vaše rady a tipy - ty prozkoumám. Jenom pro upřesnění uvádím, že sestavu Ayre (zesik a CD) ax-7 a cx-7 provozuji přes 2 roky a byl jsem moc spokojen. Teď mě pozlobilo to cedečko, tak jsem zklamaný. Dříve jsem měl hodně věcí od Denonu. No a tak přemýšlím o něčem jiném.... Ještě jednou díky.
Odpovědět