Shure SRH 940

Sluchátka a vše kolem kromě zesilovačů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Shure SRH 940

Příspěvek od radimecek13 »

Malá amaterská recenze těchto sluchátek:


SHURE SRH 940

mušle - uzavřené
náušníky - circumaural, velur
kmitočtový rozsah - 5 - 30.000 Hz
citlivost - 100 dB/mW
impedance - 42 Ω
hmotnost - 320 g (bez kabelů)
kabel - 3 m kroucený a 2,5 m přímý, odpojitelné
zatížitelnost - 1 W
konektor - 3,5 Jack zlacený
redukce - 6,3 Jack zlacená šroubovací

Zvukový řetězec: CD Cambridge audio Azur 540C
Sluchátkový zesilovač Dispre II Jfet a Little Dot Mk IV – předzesilovací elektronky
Tesla 6F32V, výkonové Sovtek 6H30
Kabely cinch Dynavox

Balení,konstukce,vzhled:

Sluchátka jsou dodávána v kvalitním plastovým boxu na zip,který celkem pěkně vypadá a je docela praktický.Uvnitř najdeme sluchátka,dva kabely:rovný a kroucený a náhradní pár velurových náušníků.Celá sluchátka jsou z plastu,pod hlavovým mostem je kožené polstrování.Vzhled je oproti fotkám mnohem lepší,zpracování je na vysoké úrovni i když made in china,Shure si kvalitu hlídá asi o něco více,než AKG.Pohodlí sluchátek je bezproblémové,několika hodinové poslouchání jde bez jakéhokoli omezení,ucho krásně zapadne do velurových náušníků a řekl bych,že jsou pohodlnější než AKG K701.Mají výborné tlumení,takže z venku prakticky nic neslyšíte.

A jak hrajou:

Budu porovnávat s AKG K701 a Beyrdynamic DT 990PRO,které také vlastním.

Tato recenze je můj názor na zvuk a funkci sluchátek,abych předešel rejpavým názorům,nikomu nic nevnucuju a píšu,jak to slyším JÁ!!!!!protože co člověk to jiný názor a sluch.

Muzika,kterou jsem poslouchal při zkoušení:

Yello – album Stela.
Dire Straits – Money for nothing

Pink Floyd – The final Cut
Phil Collins Big Band – A hot night in Paris Live a další…..


Výšky:


Můžu jenom chválit,po 50 hodinové rozehrání přehrajou sluchátka nejvyšší tóny naprosto bez problému,jsou velmi detailní,když tam je cinknutí,tak ho tam slyšíte,když bouchnou činely,tak znějí přesně tak jak jsou na cd nahrané.V porovnání s K701 nejsou tak ostré,ale řekl bych přesnější a příjemnější,při dlouhém poslouchání K701 jsem měl nepříjemné pocity to u Shure zmizelo.Takže u této trojice sluchátek bych řekl,že znějí nejpřesněji.


Středy:

Konečně!!!Po několika měsíčním poslouchání K701 jsou zpátky.Shure mají středy výrazně lepší než 701 a 990 pro.K701 podle mě mají střední pásmo potlačené,kvůli lepším výškám.990 je maj trošku zahuhlanější,takový hodně rockové,shure jsou přesné příjemné a tak akorát.


Basy:
Jiné než obé sluchátka.řekl bych velice přesné,ne nadarmo jsou nazvané jako referenční studiové sluchátka.K701 jsou proti Shure jakoby úplně bez basu,990 pro maj zase ty basy výrazně větší.Shure jsou někde mezi.Velmi dobré je rozlišení jednotlivých úderů do bubnu,žádné slejvání více úderů.

Závěr:

Podle mě jedny z nejlepších sluchátek co se týče poměr cena versus kvalita zvuku.Za ty peníze,prostě bez konkurenční,jediná malá nevýhoda je možná díky tomu,že jsou to uzavřená sluchátka podání prostoru,ale to je daň za „uzavřenost“.
4,.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od tujatuja »

Díky za recenzi. Pořádně jsi mě nalomil. Asi půjdu objednat.
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od radimecek13 »

na sousedním foru,si je po mé recenzi koupilo asi 8 lidí a nikdo z nich neřekl jediné špatné slovo,všichni jsou naprosto spokojeni... :lol:
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od PGH »

Pěkna recenze ale taky ukazka toho že každy mame jine uši a jinak to slyšime. Ja jsem porovnaval doma se sluchatky Bayerdynamic DT 770 250ohmu a hrali hodně podobně Bayerdynamic měli o trochu vic basu. Jinak jsou oboje uzavřene a dle mě stejna třida. Dalši sluchatka mam Bayerdinamic DT 990 250ohmu jsou otevřena a je to už opravdu jina liga, ve všech směrech lepši. Poslouchal jsem na sluchatkovem zesilovači Vincent khv 111 a přehravači Sony XA 20 ES a SACD Pioneer D9. Poslouchal jsem několik CD a SACD, klasiku a jazz. Jak ale pišeš je to tvuj nazor a tohle je zase muj a tak je to spravne :thumbup: Přeji pěkny poslech.
Warrax
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012 00:45

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od Warrax »

PGH píše:Dalši sluchatka mam Bayerdinamic DT 990 250ohmu jsou otevřena a je to už opravdu jina liga, ve všech směrech lepši.
Basy na DT990 boli akoby umelo zdvihnute, ich kvalita sa mi vobec nepacila.
Co je vsak na DT990 priam otrasne, su vysky... su tak zvyraznene, ze mi doslova rezali usi. :-) Nepocuvatelne... u mna dostali padaka za 1 den. Niekto povie, ze equalizer... to radsej zoberem DT880 a equalizerom zdvihnem trochu basy, a dostanem viac... basy budu aj tak umelo zdvihnute (ziaden rozdiel), a vysky budu prekrasne.
Osobne si trufam povedat, ze komu sa pacia DT990, musi mat velmi cudne usi...teraz ma neukrizujte, ale pravdepodobne je polohluchy, a jeho hluchost mu tie vysky nejak zahadne oreze do pocuvatelneho stavu. :-) Moje usi su mimoriadne citlive, pocujem uplne vsetko, a rozhodne ich nemam znicene hlasnym pocuvanim muziky. Takze pre takych su DT990 zabijak. :-)
Ospravedlnujem sa vsetkym nadsencom DT990 za tento prispevok, ale ked som ich mal nahlave, tak som ostal doslova sokovany, ako sa toto niekomu moze pacit. Ale tak 99% ludi ani nepocuva hudbu, len nejake zvuky ktore to pripominaju, a su s tym spokojny, a ani ich netankuje, ze im v hudbe znicia prakticky celu dynamiku, len aby to bolo nahlas, takze vlastne nakoniec ani niesom prekvapeny, ze aj DT990 sa mozu niekomu pacit.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od PGH »

Ja mam sluch v naprostem pořadku. Vyskoušej lepši zdroj. Stejny nazor jako ja ma i muj kamarad ktery hraje klasickou hudbu v kvartetu. 990 byli před par lety u teto firmy TOP a jsou skvěle i ted.
Warrax
Příspěvky: 5
Registrován: 25 srp 2012 00:45

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od Warrax »

PGH píše:Ja mam sluch v naprostem pořadku. Vyskoušej lepši zdroj. Stejny nazor jako ja ma i muj kamarad ktery hraje klasickou hudbu v kvartetu. 990 byli před par lety u teto firmy TOP a jsou skvěle i ted.
Ok, ak ich este mas, skus si na tom pustit metallicu, konkretne No Leaf Clover S&M albumu. Jasne... tu sa to da zvalit na clipping a loudness war, nahravka sa asi neda zohnat neorezana (ak hej, tak asi od radosti prerazim strop-vynil rip neratam) a ak mi povies, ze ti tam vysky nevadia a nerezu ti usi, tak potom sa musim uskromnit s tym, ze kazdy clovek ma inak nastavene bubienky.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od PGH »

METTALICU neposloucham ale pokud si na na skvělem aparatu pustiš podpruměrnou nahravku (zvukově) tak to bude hrat špatně. S tim se nic neda dělat.
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od PGH »

Hlavni je že si sněma spokojenej tak jako ja s těma svejma ne. Dale už reagovat nebudu a svuj nazor a zkušenosti taky nezměnim!
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od radimecek13 »

Kluci nehádejte se...Beyery 990 Pro mají zdůrazněné basy a výšky mají takzvaně křivku do "V" potlačený středy...jinak si myslím a to mám fakt za poslední roky naposloucháno několik sluchátek v rozmezí 4-10.000,- kč na různých zdrojích a troufám si tvrdit,že beyery nesahají Shurkam ani po kotníky,Shury jsou velmi vyrovnaná sluchátka za neskutečný poměr cena/výkon...porovnával jsem je se hodně zmiňovanýma K701 a řekl bych že kromě prostoru jsou naprosto srovnatelné a mají lepší basy a středy...samozřejmě poslech na elektronkách je specifický mohli lépe sedět beyrům...ale pokud je připojíš k Dispre II jfet,tak tam se beyery vůbec nechytaj...ten Vincent ty rozdíly smazává...beyery jsou výborná sluchátka na rock a hlavně jsou fakt výborně udělaný a pohodlný,tam Shure trošku pokulhává,ale zvuk u Shure je opravdu jinde...nejlíp to poznáš na náročných nahrávkách...Jinak Vincent KHV111 jsem měl a po půl roce jsem ho vyměnil,protože na sluchátka vyšší třídy bohužel nestačí...
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od jimmi »

Zdar.Ked je aj reč o Beyrdynamic DT 99o mal som ich tak 7-10 rokov tuším mali 600 ohm a v pohode šlapali aj na Walkmena AIWA s dolb B, C ,potom som prešiel na Sennheiser.Beyrdynamic DT 990 som mal pred cca 15-18 timi rokmi a už vtedy som zisti že Beyrdynamic mali viac sykaviek na stredoch,ostrejšie výšky,takže tudy cesta nevede.Najuniverzalnejší zvuk pre mna je od Sennheiser.
Uživatelský avatar
radimecek13
Příspěvky: 36
Registrován: 17 pro 2011 19:35
Bydliště: Liberec

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od radimecek13 »

no ty sykavky jsou zpusobené nedostatečným zdrojem,pokud máš nějaký slušný sluchátkový zesilovač,tak ty výšky nejsou tak hrozné,jsou ostřejší,ale jde to...u sennheiserů jsou nejlepší zaplatitelná sluchátka HD600,jsou výborný a vyrovnaný,hd650 už je paskvil ....
Cambridge Audio Azur 540C -vdh mcd 300 mk III hybrid-Hypa 300SE - Beyerdynamic DT 880 600 ohm,Fostex TH -7B
Colorfly C3 - Fiio E12-Fischer Audio DBA-02 mk II,hisoundaudio live
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od jimmi »

Každý má na to svoj názor.Porovnaj si HD 650 na nekvalitnom zdroji aj na kvalitnom.U mna je to vždy viac počuvatelné od SENNHEISER oproti iným značkám ,a to je jedno či HD 580.HD 600,HD 800 a jedno či s kvalitným predzosikom alebo priamo do hociakého vstupu na niakom komponente CDp,atd.Strašne dvoležitý a podcenovaný je prepojovací kabel.Každy si oblubi niaku značku.Niekomu sa ani HD 800 zvukovo nepáčia.Tie SHURE som nepočul takže nemožem hodnotit,ale je to hlavne profi firma ako aj Sennheiser takže možu byť dobré.Ved aj mikrofony od oboch firiem su top.
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Shure SRH 940

Příspěvek od Ramones »

Jsou to už letité kousky, ale přidám také pár osobních zkušeností, protože na bazarech se občas k prodeji nabízejí.

Zvuk:
Dal by se popsat jedním slovem - křišťálový.
Pro starší uši jako dělaný. Na mladších mohou výšky někomu vadit.
Né, že by řezaly do uší, ale přece jenom jsou poněkud vystřelující.
V reálu zní nástroje poněkud jemněji.
Zde u mne vyhrály přece jenom AKG 701.
Středy tónově srovnatelně znějící, né však tak dopředně vytažené, čímž vitězí u mne srh 940.
Basy jasně ve prospěch srh 940, byť po úpravě AKG, která spočívala v odstranění záslepek na zadních stranách
reprodoktorků sluchátek, si AKG hodně polepšily.
Pro mne jsou srh 940 poslechově příjemněji znějící celkově.
Srovnávám ovšem uzavřená vs otevřená sluchátka, což není stejná kategorie.
Až potud tedy naprosta spokojenost s srh 940.

Ovšem konstrukce:
jedním slovem - katastrofa.
Ne, že by nebyly pohodlné, ale trvanlivost plastu hrubě nedostatečná.
Majitelé těchto sluchátek už ví. T,i co nad nimi uvažují, pozor!
Praská a láme se uchycení v kloubech u mušlí.
Nechápu, jak tohle mohla firma Shure vůbec dopustit a neuspořádala například svolávací akci ve stylu
automobilek :-)
Už chápu, nejde o život...

Je to velká škoda, protože jinak by se jednalo pravděpodobně o jedny z nejlepších, poslechově příjemných
sluchátek, bez ohledu na jejich cenu.

Závěr:
Jsou sice na obou stranách polámaná a ruzně slepovaná, ale přesto je nevyhodím.
Doma je nemám na parádu a zvuk je přednější :silent:

....a za ty prach z bazaru :thumbup:
Odpovědět