NEYTON

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

NEYTON

Příspěvek od davidm535i »

Zdravim,

firma PP Hifi Otrokovice nabizi kabely znacky Neyton. Ma nekdo osobni zkusenost krome testu z Hifivoice.com ?

Je to pro kamose, neni to pro mne, tak neprovokovat!!!

Dik
David
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 715
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: NEYTON - reproduktorove kabely

Příspěvek od lubin »

jestli hrají tak, jak vypadají...proč ne ;)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,Magnepan 3.7i,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: NEYTON - reproduktorove kabely

Příspěvek od davidm535i »

Tak pry to ma byt odpoved na Nordost, ale asi o 1/3 levnejsi.

Jak rikam, je to pro kamose, mne to je osobne fuk. Takze jestli ma nekdo zkusenosti, tak sem s nima!

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: NEYTON - reproduktorove kabely

Příspěvek od fox »

Máš stydlivého kámoše ? Proč se neozve sám ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Mark Levinson »

Neyton je nová německá manufaktura vyrábějící High end kabely. Ve výrobním programu mají speakers, interconect i power kabely a používají výhradně prvotřídní konektory Furutech nebo WBT. Na první pohled upoutá pozornost jejich ploché provedení speakers kabelů, které se podobá provedením značce Nordost. Kabely Neyton budou k vidění a slyšení na výstavě v Mnichově.
Oproti Nordostu jsou ceny "přijatelnější" například jejich vrcholný model reproduktorového kabelu Frankfurt LS v délce 2x3m stojí 1935,- €.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mark Levinson
Odar

Re: NEYTON - reproduktorove kabely

Příspěvek od Odar »

Zrejme si to nevsimol - vsak to spoj a je klud :)
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: NEYTON

Příspěvek od tujatuja »

Čím to jenom je, že výrobců audiokabelů přibývá a přibývá ........? :shh:
Uživatelský avatar
davidm535i
Příspěvky: 126
Registrován: 03 úno 2012 20:45
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: NEYTON - reproduktorove kabely

Příspěvek od davidm535i »

Máš stydlivého kámoše ? Proč se neozve sám ?
kamos je stydlivy a nema tady na foru konto, jen obcas chodi cist...

D.
mp3 + špunty
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: NEYTON

Příspěvek od boxer »

Protože díky neúnavným rozlišovačům kvalit kabelové bižuterie zjistí, že je na prodeji kabelů nejjednodušší a největší "vejvar".
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Mark Levinson »

tujatuja píše:Čím to jenom je, že výrobců audiokabelů přibývá a přibývá ........? :shh:
Nepřibývá až tolik, jedná se o již zavedeného výrobce na trhu, jen ho někteří objevili až nyní.

(Edit by ML)
Zdvojené vlákno o firmě Neyton jsem sloučil.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dovolte, abych upozornil na mladou "kabelovou" znacku NEYTON, ktera je po Crystalech memu srdci nejblizsi (a protoze kabelu neni nikdy dost :smile: )

www.neyton.de

http://www.perfectsoundgroup.cz/ceniky.html

Osobne jsem slysel XLR interconnect FRANKFURT NF (propojujici Luxman D-08 a Burmester 082) a reprokabel BERLIN LS (prpojujici Burmester 956 MK2 a Tannoy bedny). Oba na mne velmi zapusobili - s Burtem si to rozumi, ale mam pocit, ze zapadne i do mnoha jinych a rozlicnych kombinaci zeleza. Oproti jinym, znacne drazsim a "preaurenym" znackam, se muze pro mnohe jednat o velmi dobrou alternativu "na cely zbytek zivota".
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ceska recenze na Berlin LS z hifivoice.cz (ja vim, ale co uz ;) )

http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... in-ls.html
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Tak jo, jsem trouba, neyton vlakno uz tu je :oops:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jakysyk ten testik v jazyce germanskem...: http://www.ccr-highend.de/media/product ... 371337.pdf

A treba nam brzy nekdo poreferuje zkusenosti s propojovanim svych komponent pomoci Neyton kabelaze :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Referovat je věru co ... přes celý víkend teď hraju síťové kabely Frankfurt a Nuernberg s koncovkami Furutech a XLR analog Frankfurt NF. Nebudu plýtvat superlativy a jen řeknu, že učiním objednávku. Věřím, že za podobnou kvalitu je potřeba zaplatit u zaběhnutých značek podstatně více.

Luxman + Neyton je špičková kombinace podle mých uší lepší než prověřený Crystal Cable.
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: NEYTON

Příspěvek od jimmi »

tujatuja píše:Čím to jenom je, že výrobců audiokabelů přibývá a přibývá ........? :shh:
Maretti píše:K čemu jsou dobré kabely ???
boxer píše:Protože díky neúnavným rozlišovačům kvalit kabelové bižuterie zjistí, že je na prodeji kabelů nejjednodušší a největší "vejvar".
Aby kvalitná aparatura hrala kvalitnejšie.
A opýtaj sa aj svojej ženy alebo "priatelky" k čemu. :lol: Neni nad kvalitný "kábel."
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Kluci, buďte rádi, že jste hluší ... ušetříte spoustu peněz :thumbup: Já jsem třeba ještě neslyšel analogový signál. kabel, který by v mém systému znamenal takový posun nahoru. Zkoušel jsem ledacos od Acrolinku až po Nordost ... a nikdy jsem nemohl najít nějaké zásadní důvody proč vyhodit relativně obyčejný Crystal Cable Micro ze sestavy. Je pravda, že cena za Frankfurt je na hranici nějaké finanční únosnosti, ale u mě posun obdobný jako při upgrade jednotlivých komponent.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Vedle Frankfurtu je Valhala spise Ulhala ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

No abych úplně nelhal, tak Valhala je fakt zajímavý kabel, ale za 90k? Když srovnám právě Neyton s Nordostem, tak to pro Nordost nevychází ve stejné cenové hladině zrovna nejlépe. Ale holt se už připlácí asi za značku.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Po čase jsem se zase zastavil u Valdy, abych vyzkoušel síťové kabely Neyton. Sestava byla následující: IsoTek Syncro kabel->IsoTek Aquarius–>Luxman D-08 propojen Neyton Frankfurt XLR do Burmester 082 a k tomu SF Cremony připojené CC Piccolo.

Neyton Frankfurt XLR byl záhy vyměněn za CC Standard XLR, neboť to, co má Burmester ve své DNA z výroby, bylo Neytonem znásobeno (protože totéž má ve své DNA i Neyton). A bylo toho už příliš. Ale AC kabely, to je jiná věc! Luxman byla napájen Neyton Frankfurt AC. Střídání AC kabelů se projevilo dosti (pořadí nakonec dopadlo: 1. Neyton AC 2. Crystal AC 3. Van den výHul AC).

Co nás ale oba překvapilo, byl fakt, že zrovna u Burmester 082 byly ty rozdíly ještě markantnější - asi tak 5x více než u CD playeru. V zesilovači byl origoš Burmester AC kabel, který ale dělá ze zvuku ''pěknou loudness vaničku''. Okraje pásem zvýrazňuje až běda. S Neyton Norimberk AC se vše srovnalo a rozdíl byl asi jako facka od Rockyho :shock: S Frankfurt AC by mohly být výsledky ještě zajímavější, ale to jsme už radši ani nezkoušeli :lol:

Z toho vyplývá, že Neyton jsou sakra zajímavé kabely a pokud se ukáže, že do nějaké sestavy zapadnou, člověk oproti přeauřeným značkám i ušetří. ''Okabelovat'' touto značkou kompletní Luxman sestavu je pak pravděpodobně nejlepší možná volba hraničící s jistotou. A proto, jak píše Valda na svých stránkách, ''přijďte vyzkoušet'' ;) :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Frankfurt XLR 1m je doma ... nazval bych to jednoduše probuzení systému:). Netřeba zahrávat a zahořovat ... hraje skvěle od vybalení :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ano, to je spravna reakce :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Malmsteene, minimalne ja ocekavam zevrubny popis a poradne ody na tento kabel. Tak sem s tim : \:D/
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jsi moc chytry, Maretti, tak studuj:

"Pokud je člověk ochoten na hru se síťovými kabely přistoupit, zjistí, že samotná výměna přívodní šňůry může znamenat stejný a nebo i větší zvukový posun jako vydání dvojnásobné částky za upgrade na lepší zesilovač. Ale taky nemusí, právě kvůli synergii kabelu a komponentu, kabelu a jiného kabelu, či lokálním podmínkám elektrického rozvodu v daném poslechovém místě nebo stavbě. Je to velká alchymie, ale když vše do sebe zapadne zjistíte, že obdobný výsledek bez kvalitních síťových kabelů je prostě nemyslitelný.

Martin Justan, SHUNYATA RESEARCH Python & Cobra Zi-Tron, květen 2012
Dieter Burmester
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Jakou jinou odpověd od výrobce kabelu taky čekat, ze? :-)
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

To bys mohl aplikovat kdykoliv na cokoliv. Ja jsem si ale pred casem s kabely, filtraci, aktivni filtraci a vyrobou zcela nove energie dost hral a muzu vyse uvedene vlastne potvrdit \:D/
Dieter Burmester
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Ale to jo. Ja netvrdím, ze jakákoliv výměna drátu nebo komponentu v sestavě přináší zmenu ve zvuku. Jen se obavám, ze takova velka prohlášeni jako, vymente kabel a posunute zvuk vaši sestavy na stejnou úroveň, jako by jste investovali mnoha tisícovku částku za výměnu treba jiného zesilovače, jsou trosku mimo. Časem zjistíš, ze treba další jina zmena se jevi jako pozitivni jen proto, ze je jina a nova. Všechno záleží na spoustě okolnosti jak jsi zmínil a nejen technických. Pocit se ničím měřit neda a je vždy individuální. Masové nazory stoji za pendrek a vyjádření výrobců jake jsi uvedl výše, jsou minimalne úsměvné. Svět audia se snazi navodit atmosféru, ze kus drátu je nazýván komponentem, ale asi jen cenou.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle mne to je vyjadreni Justana, ktery nic nevyrabi.
Dieter Burmester
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Panu Justanovi se omlouvám. Jsem ho tam prehlednul :-)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Právě kvůli takovým diskutérům tu nic psát nebudu. Osobně mi stačí, že přínos slyším (a není to jemným nuancích) a neslyším ho sám ... osobně byl pro mě tento kabel, co se týká financí na hranici únosnosti, ale prošel jsem si zkoušením asi 10 interkonektů a tento je ten pravý pro Luxmana.

Ad) Burmester - tento zesilovač jsem s původním kabelem nemohl poslouchat vůbec a skutečně pouhá změna přívodního kabelu změnila zvuk neskutečně k lepšímu.
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: NEYTON

Příspěvek od Maretti »

Dieter Burmester píše:Jsi moc chytry, Maretti, tak studuj:

"Pokud je člověk ochoten na hru se síťovými kabely přistoupit, zjistí, že samotná výměna přívodní šňůry může znamenat stejný a nebo i větší zvukový posun jako vydání dvojnásobné částky za upgrade na lepší zesilovač. Ale taky nemusí, právě kvůli synergii kabelu a komponentu, kabelu a jiného kabelu, či lokálním podmínkám elektrického rozvodu v daném poslechovém místě nebo stavbě. Je to velká alchymie, ale když vše do sebe zapadne zjistíte, že obdobný výsledek bez kvalitních síťových kabelů je prostě nemyslitelný.

Martin Justan, SHUNYATA RESEARCH Python & Cobra Zi-Tron, květen 2012
Tak nějak už jsem studoval s předstihem, takže jsem napájení komponent už vyřešil ...... já se jen usmíval nad tím, že zesilovač sám o sobě nemůže hrát špatně, kabelem ho jen vylepším :)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NEYTON

Příspěvek od sekal »

Básník si jen velmi krátce dovolil naznačit podivení nad tím, že o neskutečně drahém zesilovači, jenž je všeobecně známý svým super zvukem, jsi zde prohlásil, že v původní tovární konfiguraci jsi ho vůbec nemohl poslouchat.. To jsi vypláznul takový ranec peněz za komponent, který jsi předtím vůbec neslyšel ? Děláš si kozy ? :???:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Já mám Luxman ne Burmester ... ten druhý mi nevoní ... není to můj zvuk.
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NEYTON

Příspěvek od sekal »

Aha.. Tak to mění situaci..:cool: Domníval jsem se, že jsi podobně jako Dieter, vlastníkem téhož zesilovače...
jimmi
Příspěvky: 552
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: NEYTON

Příspěvek od jimmi »

davidsound píše:Ale to jo. Ja netvrdím, ze jakákoliv výměna drátu nebo komponentu v sestavě přináší zmenu ve zvuku. Jen se obavám, ze takova velka prohlášeni jako, vymente kabel a posunute zvuk vaši sestavy na stejnou úroveň, jako by jste investovali mnoha tisícovku částku za výměnu treba jiného zesilovače, jsou trosku mimo. Časem zjistíš, ze treba další jina zmena se jevi jako pozitivni jen proto, ze je jina a nova. Všechno záleží na spoustě okolnosti jak jsi zmínil a nejen technických. Pocit se ničím měřit neda a je vždy individuální. Masové nazory stoji za pendrek a vyjádření výrobců jake jsi uvedl výše, jsou minimalne úsměvné. Svět audia se snazi navodit atmosféru, ze kus drátu je nazýván komponentem, ale asi jen cenou.
Ked máš kvalitnu zvukovu aparaturu ,výmena sieťoveho káblu, prepojovacieho káblu, reprokáblu, filtracie aj hociakeho koponentu v nom je strašne počuť.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Yngwie, mozna by sis ten podpis mel udelat vetsim pismem, tucne, mozna jeste i nejakou razici barvou... :cool:
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NEYTON

Příspěvek od sekal »

Nějaké podpisy pod čarou mě nezajímají..:cool: Pro mě je relevantní obsah textu nad čarami.. Ať už jsou to poznámky o lavor. zvuk. podání jednoho "nejmenovaného" ultra-drahého zesilovače, anebo další sdělení ohledně naprosté neposlouchatelnosti téhož stroje..:ymdevil:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

jimmi píše:Ked máš kvalitnu zvukovu aparaturu ,výmena sieťoveho káblu, prepojovacieho káblu, reprokáblu, filtracie aj hociakeho koponentu v nom je strašne počuť.
To verim, u meho DIY zesiku by to snad ani neslo slyset, ale znam par lidi s drahymi (snad tedy i kvalitnimi) sestavami, kde si to dokazu predstavit jeste vice, nez jsem mel moznost sam slyset.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Mark Levinson »

sekal píše:Mě nejvíce zaujala tato věta :
Dieter Burmester píše:..V zesilovači byl origoš Burmester AC kabel, který ale dělá ze zvuku ''pěknou loudness vaničku''. Okraje pásem zvýrazňuje až běda..
Kdo by to byl řekl, že u jednoho z nejlepších integr. zesilovačů na celé planetě budou takové rezervy...:mrgreen:
sekal píše:Nějaké podpisy pod čarou mě nezajímají..:cool: Pro mě je relevantní obsah textu nad čarami.. Ať už jsou to poznámky o lavor. zvuk. podání jednoho "nejmenovaného" ultra-drahého zesilovače, anebo další sdělení ohledně naprosté neposlouchatelnosti téhož stroje..:ymdevil:
Sekale,
proč stále to popichování a ironie?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Protoze:

Je to nemanželský syn z jednoho statku. Má za sebou krušné dětství parchanta, kterým všichni pohrdají, nic mu nepatří, slušné děvče si ho ani nevšimne. Sekal je zatrpklý a krutý, nenávidí všechno a všechny. (Oficialni text distributora)

Pres vsechny sekalovy komplexy a jeho nepekne povahove rysy se mu musi nechat, ze se pri vyberu prezdivky nad sebou opravdu zamyslel a zvolil nebyvale spravne :cool:
Dieter Burmester
Odpovědět