NEYTON

Obecná diskuze o jednotlivých Hifi značkách (Accuphase, dCS, ProAc apod.).
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: NEYTON

Příspěvek od pajuna »

sekal píše:Nějaké podpisy pod čarou mě nezajímají..:cool: Pro mě je relevantní obsah textu nad čarami.. Ať už jsou to poznámky o lavor. zvuk. podání jednoho "nejmenovaného" ultra-drahého zesilovače, anebo další sdělení ohledně naprosté neposlouchatelnosti téhož stroje..:ymdevil:
Tak to me zase text pod carou, kterym je myslen v tomto pripade podpis, zase zajima hodne, a predevsim leccos napovida. Obvykle ho pouzivaji lide, kteri se nemaji za co stydet, nemaji problem se podelit o to co maji doma nebo jsou alespon schopni bezneho otevreneho jednani.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NEYTON

Příspěvek od sekal »

Mark Levinson :
Jakápak ironie ? Žádnou tady nevidím. Lehké, občasné popichování - snad.. Ale to je v normální diskuzi běžné, a do jisté míry je i jejím "kořením".. Servilita a poplácávání po zádech většinou nikam nevede.. Některé věci je třeba říct otevřeně..

Ještě malá poznámka : Co se popichování týče, tak v tom je multiidentita Dieter Burmester/Jouda/YngwieM mistr nad mistry, takže se v tomto případě necítím býti ani trochu "vinen" a mé svědomí je zcela čisté...:cool:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

neyton1.jpg
Konektory Furutech jsou opravdu krásné ... škoda, že jsou takhle schované za komponentama :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Existuje nějaká informace, jaký vliv má u tohoto kabelu konektor? Mám pocit, že pan Neyton nabízí vícero možností lišících se v materiálu.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Teda pan Neymar #-o
Dieter Burmester
sekal
Příspěvky: 644
Registrován: 28 srp 2012 19:22

Re: NEYTON

Příspěvek od sekal »

Ani napodruhé ses netrefil.. Zkus to ještě, třeba to teď už vyjde..:lol:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo tak už vím, Yngwie nemusí odpovídat ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Po zkušenostech s analogovým XLR od Neytonu jsem si na své sestavě Luxmanů nemohl nechat ujít možnost vyzkoušet síťové kabely téže značky. Srovnání bylo tím zajímavější, že k dispozici byl rovněž nejvyšší model síťového Frankfurtu AC s koncovkami Furutech FI-5x. Po zkušenostech s rhodiovými koncovkami z firemních kabelů Furutech jsem měl za to, že jistou nectnost na výškách (v mé sestavě) měly na svědomí právě zmiňované koncovky.
Dovolím si tedy napsat několik postřehů k třem dnům stráveným posloucháním těchto kabelů respektive jejich testováním. Předem se omlouvám kabelovým skeptikům (taky jsem patřil k vám).
Testoval jsem obráceným postupem, což v mém případě znamenalo nasazení toho nejlepšího hned do startu a postupný sesunem do nižších cenovek.

Postřehy (zesilovač) Neyton Frakfurt AC FI-5x + Neyton Frakfurt AC FI-38/28 vs. Oyiade Tunami GPXe (zes+cd):

1) rozlišení na basech, středech a dokonce výškách šlo nahoru zcela slyšitelné ve srovnání s tím, co mám naposlouchané z Oyiade
2) celkově se zvuk posunul spíše blíže k jemnosti, kterou umí firemní zesilovače v činné třídě A při zachování rytmičnosti (jestli to tak lze napsat)
3) Zcela zřetelný je posun na basech, které mají tendenci jít tak hluboko bez dunění, že jsem koukal, cože to z těch malých regálků leze ven
4) v některých nahrávkách zmizel „písku v zubech“ ve srovnání s třídou A
5) po vrácení Oyaide do systému nastává menší šok z absence živelnosti a přesnosti zvuku, který jakoby stažený a méně rozlišený
6) ve srovnání s Oyaide je při kritickém poslechu jasně patrné menší rozlišení prostoru u akustických nahrávek (typicky mnou nově objevený Anouar Brahem) nebo klasiky (Carmignola Concerto Veneziano)

Postřehy z porovnávání standardní verze „upgradované“ koncovkami Furutech FI-5x:

1) FI-5x jakoby nabízely všeho více (rozlišení, uvolněnosti a prostoru), což je patrné opět jen při přechodu zpět na nižší model.
2) basovou linku nelze tak dobře sledovat (je více v pozadí s úbytkem detailů) – nízké frekvence nejdou subjektivně tak hluboko (na regálech absurdní zjištění!) – na rozdíl od firemních kabelů Furutech nemám pocit, že je vše tlačeno na basech až příliš (všechna mají tu správnou proporci k těm ostatním)
3) ubylo detailu a klidu v „prostoru“
4) klidnější pozadí u klasiky i akustiky

Pokud bych měl zhodnotit, zda se podobný upgrade vyplatí, tak mohu jednoznačně říci, že se zatraceně vyplatí. Původně jsem považoval koncovky kabelů (v této cenovka) za pěkně drahou bižuterii, ale po současných zkušenostech už těmto kategorickým tvrzením budu vyhýbat.

Srovnání s kabelem Furutech PowerFlux (2 roky starý). Asi to nebude zcela fér srovnání, když tento kabel stojí trojnásobek.
1) o malý chloupek lepší dynamika a čitelnost detailů (v prvním okamžiku spíše ztráta detailů)
2) Opět se mi zdá, že tento kablík tlačí o chloupek více na basech a pásma nemají opravdu velmi kriticky stejné proporce (chtělo by to ovšem lepší repro pro konečné soudy)
3) zvuk Neytonu se mi zdá živelnější a zábavnější (možná na úkor přesnosti)

Souboj top modelu Furutech s top modelem Neyton nedopadl v mé sestavě vůbec špatně. Mé osobní zjištění, že při upgradované verzi Neytonu Frakfurt AC s koncovkami FI-5x můžu mít 95% výkonu PowerFluxu za skoro třetinovou cenu, je velmi příjemné. Kombo Luxman a Neyton považuju v současné době za referenční kombinaci přesahující kombinace s Furutechem nebo Nordostem (a samozřejmě Crystal Cable).

Celkově se při překabelování z Crystal Cable a Oyaide na komplet Neyton dostal systém o level někde jinde. Rozdílu jsem si nevšiml jen já (pošahaný hifista), ale také moje druhá polovička, kterou jinak nechávají tyto věci zcela klidnou, a to je vskutku ta nejvyšší pocta. Teď se jen nějak smířit s tím, že investice to není zrovna malá.

P.S. - Valdemarovi Navrátilovi děkuji za zapůjčení (jsem věčný špekulant, takže semnou má těžkou práci:))
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4232
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie,
díky za podrobný popis, konečně něco k tématu Neyton :clap:.
Nehleď na negativní reakce, důležité, že to slyšíš Ty sám a navíc je tady spousta lidí co ví, ale z obavy raději nic nenapíší jen rádi čtou a tiše souhlasí :silent:.



P.S.
(Edit by ML)
Po dohodě s moderátory jsme zde udělali trochu pořádek, nesouvisející příspěvky s tématem jsme přesunuli do vlákna "Korea" a něco do "Dvojí identita".
Mark Levinson
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: NEYTON

Příspěvek od MAR »

Taky by se rád přidal k ML a poděkoval ti za podnětný príspěvek.
Takových příspěvků tu nějak ubýva.
Poslední dobou čtu jen samé blbé kecy a něčí nazory, které snad zaujmou jen jejich pisatele.

Dík a nenech se prosím odradit.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Takove rezervy u tak drahych komponent? :cool: sekal si uz znaci cerny puntik i ke znacce Luxman :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

A pak ze kabel neni komponent. Yngwiemu se v tomhle da verit, pac neni vubec hluchej. Pro mne je nejvice zajimave porovnani koncovek, aspon ted presne vim, co poridit. Na zaver preji hodne zdaru v ospravedlnovani vynalozene castky :D
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Ospravedlnění takové částky za napájecí je celkem snadné v momentu, kdy se vrátíte ke starším kabelům. Pokud srovnám třeba s tím Furutechem PowerFlux, tak tam už to je horší ... ale pro někoho je moc za kabel i tři tisíce a někdo si koupí extrém i za 300 ... vše podle stavu konta holt :mrgreen:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pravdu díš :clap:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

sekal píše:Milý Joudo, věř, že mně je úplně jedno, kdo si ke své sestavě pořídí jaký kabel.. Na tuto specifickou oblast mám podobný názor jako Boxer a Davidsound..
Já jsem byl minulý týden navštívit jedno menší brněnské nahrávací studio a nedávno také jednoho brněnského prodejce HiFi komponentů, který právě dokončuje ve svém novém domě (2) poslech. místnosti a znovu jsem se přesvědčil, že onen hifistický sv. grál, který všichni tak usilovně hledáme, spočívá v něčem jiném, než je (často opakovaná) výměna propoj. a síť. kabelů.. Tento názor ovšem nikomu zde nevnucuji...:cool:
Souhlasím, že neustálé hledání je na nic ... osobně si dořeším v novém akustiku a už se budu věnovat pouze poslechu ve volných a doplním si systém časem a firemní gramec a streamer :thumbup: . Ale kdo si hraje nezlobí :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: NEYTON

Příspěvek od pajuna »

Yngwie
Diky za prispevek :thumbup: . Vice takovych.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: NEYTON

Příspěvek od Pytell »

Yngwie : hezký příspěvek, koncovkami jsem se zabýval už před 10roky, vím jaké rozdíly byly třeba u výměny u kabelu Tunami a u jiných renomovaných značek kabelů, bohužel vlastní zkušenost a praxe je nepřenositelná. Jelikož už pomalu 3. desetiletí se zabývám profesionálně slaboproudou kabeláži a posledních 18. roků i kabeláží pro naše miláčky, mi prošlo rukou nepřeberné množství kabelů snad všech značek co existují, vím co ukrývají některé drahé kabely pod krásným pozlátkem. Ale i za slušnou cenu se dá pořídit kabel který si sedne ke konkrétní sestavě, jen záleží na preferencích posluchače.

Cituji : " Souhlasím, že neustálé hledání je na nic ... osobně si dořeším v novém akustiku a už se budu věnovat pouze poslechu ", tak to si na omylu, i u mě když mám akustiku a hraje mi to k plné spokojenosti, pořád vrtá červík zda by to nemohlo hrát i lépe, a je to o tom " kdo si hraje nezlobí :thumbup: "
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pytlle, a Neyton jsi nahodou rozebrany nevidel? By me zajimalo, jakou ma pan Neyman uroven provedeni.
Dieter Burmester
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: NEYTON

Příspěvek od Pytell »

Boxer : zítra Ti to povím,....

Měl jsem doma repro Hamburk LS -- co se týče provedení, koncovek WBT, dávám plný počet-- krásný kabel. Sice v porovnáním ze stíněnou Valhallou ( kterou považuji za referenci ) menší obsah detailů a méně přesný, ale na mé sestavě bych si uměl představit s ním žít.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Diky :thumbup:
Dieter Burmester
davidsound

Re: NEYTON

Příspěvek od davidsound »

Tak to blahopřeji. Myslíš, ze bych se mohl stavit na pokec a na poslech. Samozřejmě jestli by Ti to nevadilo. Budu v Česku od 5.8. Na Ostravsku.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Jestli budu vlastníkem těchto kabelů a budu doma, což teď nevím, tak samozřejmě nevadilo :thumbup:
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Kdyby nekoho zajimalo, na kolik prijde Neyton Frankfurt AC 1,5 m s karbonovymi Furutech FI 50/52 (anzto s temito koncovkami kabely v ceniku dovozce uvedeny nejsou), tak to dela peknych 30.890kč s DPH. Neboli o desitku navic za lepsi koncovky :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

promažte to prosím admini ... je tu zase hromada sra*ek a minimum informací
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Souhlasim :thumbup:

(Edit by ML)
Toto vlákno je o značce Neyton, tak pokud možno věnujme se tomuto tématu. Je mi jasné, že to někdy musí odbočit, ale to už bylo úplně mimo. Co se věnovalo slepému poslechu (koncovek, kabelů) jsem přesunul do vlákna "Testy kabelů na slepo" zbytek šel do Koree (Severní), tam sežerou všechno....
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: NEYTON

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

http://stereo.ru/to/fsfmy-u-kogo-kabel-tolsche

Pro zájemce testík ruštině ... kdo neumí, tak Google Translator to jistí a jde tomu celkem rozumět. :mrgreen:

Harmonix X-DC Studio Master WattGate 350, Neyton Frankfurt AC a XLO Unlimited Edition 2 ... vítězové testu. Neyton Frankfurt mezi nimi nejlevnější.
Uživatelský avatar
SoundRebels
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2013 22:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: NEYTON

Příspěvek od SoundRebels »

První kontakt s vodiči Neytona před několika měsíci na výstavě v Mnichově v roce 2012, letos Neyton bohužel měli jen vlivem statické na dně.Celá Naštěstí jsme byli schopni svobodně a mluví více než půl roku jsme měli možnost testování modelů Norimberk NF & Hamburg LS

http://soundrebels.com/artykuly/recenzj ... hamburg-ls

V našich uší dráty Neytona nabízí většinu výhod Nordost produkty, aniž by působit vlasů a štíhlejší zvuk, který je ve většině případů postižení americké soutěže.

Obrázek
Leny635
Příspěvky: 103
Registrován: 17 lis 2011 15:23
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

Re: NEYTON

Příspěvek od Leny635 »

Věru, pěkná čeština :-)
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1488
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: NEYTON

Příspěvek od Yngwie »

Pro nedouky musí stačit takto ... vzdělanec si přečte originál :D
Uživatelský avatar
SoundRebels
Příspěvky: 110
Registrován: 22 lis 2013 22:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: NEYTON

Příspěvek od SoundRebels »

Četl jsem vaše fórum a rozšířila o něm s pomocí google translate, a sice zveřejnění recenze chvíli trvalo, než výrobce dosud nerozhodl, zda chce anglickou verzi. :-/
Odpovědět